Şimdi Ara

Birilerinin zengin olması için yaşıyoruz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
110
Cevap
1
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boş konuşuyorsun arkadaş babası fakirmişte oğluda fakir olacakmış benim ailem Karsın köyünden çıktı şuan Allah’a bin şükür durumumuz iyi öğrencilere burs veriyoruz durumu olmayanlara yardım ediyoruz.Hayatta karşına ne çıkacağı hiç bilinmez okumak adamı zengin yapmaz ama yine belli bir seviyede kendine yetersin.Senin amacın Sabancı gibi olmaksa zaten öyle birşey çok zor Yani bunlar uçuk hayaller Ayrıca paraya bu kadar düşkün olmak iyi değil önemli olan insan olmak sevdiklerinle beraber millete yardım etmektir bırak haram helal farketmez yesin onlar kimsenin malında gözümüz yok Allah daha çok versin onlara

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C9F4BCB80

Sende de sabah 6 da kalk,günde 5 litre su iç,yazılım öğren Elon Musk ol kafası var.

İnsanlar genel olarak böyledir,gerçeklerden kaçmayı,sahte bir Dünya tasarlamayı severler çünkü diğer türlü mutsuz olurlar.Söylediklerimin doğru olduğunu aslında sen de biliyosun ve göreceksin.

Elon Musk kadar üst düzey biri olmama gerek yok, özellikle de Türkiye'de. Burada rakiplerin o kadar vasat ki işini normal seviyede yapsan bile göze çarpıyorsun, öne çıkıyorsun.

"İnsanlar genel olarak böyledir,gerçeklerden kaçmayı,sahte bir Dünya tasarlamayı severler çünkü diğer türlü mutsuz olurlar"

Kendini çok güzel açıklamışsın burada. Mücadele etmek zor geldiği için her şey şans, benim yapabileceğim bir şey yok kafasına girmişsin. Bu sayede kendini suçlamaktan kaçıyorsun. Yaşadığın hayatın sorumlusu sensin

• dsaewq D kullanıcısına yanıt

Elon Musk bir olayı açıklamak için kullandığım örnek zaten,saçma sapan yerlere takılıyosunuz.

Şu an Türkiyedeki en iyi mühendislerden biri de olsan patronunu zengin etmek için çalışıyorsun,sen kendi emeğinden 1 pay alıyosan seni çalıştıran adam 100 pay alıyor sistem böyle.

Yani farklı şeyleri konuşuyoruz

• Kız konularına bakacağına zengin olduğumu belirttiğim konulara da baksaydın keşke.

Senin gibi bu sistemi değiştirmeye çalışan tonlarca adam oldu bu zamana kadar.

İsyan falan da çıkardılar büyükçe.

Bilmem okudun mu o sosyalistleri ?

Ben okudum.

Ve anladım ki.

Hiçbir şey değişmeyecek.

Sen o ütopik aleminde sistemin değişeceğine san dur.

Bir gün 60 yaşına geldiğince anlarsın hiçbir şey olmadığını.

Ayrıca senin neden zengin olman gereksin ki ?

Sen kimsin ki ?

Bugüne kadar neyi başardın da böyle hayallere daldın ?

Ne yaptın bugüne kadar da zengin olamadın ?

3-5 YKS sorusu çözüp milyonlar mı kaldırıcan sandın ?

Kim inandırdı sana bunu ?

Okumuş olanların bile 1 ekmek daha fazla gidiyormuş karnına.

Madem bu kadar açsın git doktor ol gir ilk 20k ya al 10k maaş takıl kendince.

Şimdi bu adamlar 1 ekmek daha fazla mı alabiliyor sadece ?

Sen bunu da beğenmiyorsundur 10k maaşı.

Sen istiyorsun ki 4 yıl üniyi de bitireyim hemen CEO olayım gelsin Ferrariler ,Villalar ..

Yok öyle bir dünya.

Senin gibi milyonlarca insan var üni mezunu ( ya da olacak).

Hepiniz Ferrari'ye binseniz Ferrari'nin değeri mi kalırdı ?

Dediğim gibi.

Sen kimsin ki diğer milyonlarca üni mezunu adamdan daha çok para istiyorsun ?

Yani sana neden 1 ekmek daha fazla vermek yerine son model araba ve evler verelim ?

Senin farkın ne ?

Neyi daha iyi yapabiliyorsun ?

Zaten bunun cevabını verebilen zengin oluyor.

Kendi kafanda kurduğun şeye inanıyorsun ama hiçbir şeysin.

İnsanlar senin yapacaklarına değil yaptıklarına bakarlar.

Kafanda kurduğun planlarda mükemmelsin gerçekte ise sıfırsın.

Kendi değerini kafana göre belirliyorsun ama değerin yaptıkların kadar .

Bu gerçekleri görmezden gelme.

• Zaten diğerlerini ekarte etme dürtüsü insanoğlunun buluş yapmasında etkendir.

bir ve ikinci dünya savaşına bakın, insanoğlunun birbirini yok etmesi ve öne geçmesi için ne kadar çok ilerleme kaydedildi.

• quote:

Elon Musk bir olayı açıklamak için kullandığım örnek zaten,saçma sapan yerlere takılıyosunuz.

Şu an Türkiyedeki en iyi mühendislerden biri de olsan patronunu zengin etmek için çalışıyorsun,sen kendi emeğinden 1 pay alıyosan seni çalıştıran adam 100 pay alıyor sistem böyle.

Yani farklı şeyleri konuşuyoruz

O patron risk almış şirket kurmuş karşılığını alacak tabi. Patron işçileri sömürmüyor, işçiler kendilerinin sömürülmesine izin veriyor. İstedikleri zaman onlarda kendi işlerini kurabilirler ama bu onların gözünü korkutuyor, onlar da karın tokluğuna çalışmayı tercih ediyor.

• whitewedding W kullanıcısına yanıt

Sinirlenmiş ergen,bende hata ki senin gibi aptal insanlarla tartışmaya giriyorum.Hadi git kız bakmadı konusu falan aç da daha fazla kirletme benim konumu.Çok boş yapıyorsun,cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur derler,uğraşamayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-289234E80

Bu mesaj silindi.

evet herkes risk alır. Yıllar önce bitcoin'in adını bilmiyorken coin alan da risk aldı ama bu çok düşük bir riskti. Zengin değilim böyle birşey yazmak için de zengin olmama gerek yok saçma saçma patronlar kötü işçiler iyi ,biz çalışıyoruz o kazanıyor abiii edebiyatı yapmıyorum

• Dxdiag36 D kullanıcısına yanıt

Katılıyorum.

Arkadaş okusan da 1 ekmek fazla yiyorsun diyor.

Millet bu devirde asgari ücretle çalışıyor ve yetiniyor.

Okuyan adam da 7-8 bin alarak gayet yeterli yaşıyor.

Bu diyor ki 7-8 bin yetmez anca bir ekmek alırsın.

İstiyor ki okul bitsin Koç gibi olayım.

Ben de diyorum ki senin gibi milyonlarca mezun var senin onlardan farkın ne ki o kadar parayı istiyorsun ?

Varsa çok yenilikçi , çığır açacak fikirlerin ol zengin.

Oturduğun yerden ortalama bir üniden mezun olmakla olmaz bu işler.

Her şey para değil.

• Kız bakmadı diye bir konumu at buraya bakalım beraber.

Kız konusunu max 3-4 kere açtım çoğu da gözlemlerimden oluşan tespitler.

Boş konular değil yani.

Tartışmayı başaramayınca ergen gibi kelimeler kullanarak seviyeni belli ettin.

Ki şaşırmadım.

Bu konuyu açandan ne beklenir ?

Sabaha kadar fakirim , ben fakirsem herkes fakir olmalı , neden zengin değilim diye konular açmaya devam et.

Belki zengin olursun bu kafayla.

• quote:

Orijinalden alıntı: whitewedding

Kız bakmadı diye bir konumu at buraya bakalım beraber.

Kız konusunu max 3-4 kere açtım çoğu da gözlemlerimden oluşan tespitler.

Boş konular değil yani.

Tartışmayı başaramayınca ergen gibi kelimeler kullanarak seviyeni belli ettin.

Ki şaşırmadım.

Bu konuyu açandan ne beklenir ?

Sabaha kadar fakirim , ben fakirsem herkes fakir olmalı , neden zengin değilim diye konular açmaya devam et.

Belki zengin olursun bu kafayla.

Tartışılacak bir şey yazmamışsın ki.Sen kimsin zengin olacaksın,adam çalışmış kazanmış,ağla fakir,sana Ferrari verelim diyen adam mı bana seviyeden bahsediyor?

Herkes fakir olsun,ben zengin olayım diye bir şey söylemedim,sistemin yanlışlarını düşünüyorum.

Bu forumda yazılan şey de ağla fakirden öteye gitmez zaten

• Ne olacaktı peki sistem söyle bakalım ?

7 milyar insanın yaşadığı dünyada herkesin yararına bir sistem söyle uygulayalım ?

Asıl sen hiçbir şey dememişsin.Yok daha fazla zamanımı harcamak istemiyorum bilmem ne.

Söyle o zaman ne yapalım ?

• quote:

Tartışılacak bir şey yazmamışsın ki.Sen kimsin zengin olacaksın,adam çalışmış kazanmış,ağla fakir,sana Ferrari verelim diyen adam mı bana seviyeden bahsediyor?

Herkes fakir olsun,ben zengin olayım diye bir şey söylemedim,sistemin yanlışlarını düşünüyorum.

Bu forumda yazılan şey de ağla fakirden öteye gitmez zaten

Alıntıları Göster

bu white wedding troll

aileden zenginim diyordu başka bir konuda. o yüzden böyle yorumlar atıyor

blokla Fgitsin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: whitewedding

Baban zenginse zenginmişsin.

Evet öyle.

Sen de burada ağlayacağına git zengin ol da bari çocuğun babam zengin ondan zenginim desin.

Rekabet bu işte.

Şu anda iki fakir birbirinizle yarışırken ikinizden biri çocuğuna daha iyi gelecek bırakacak.

Koç'a zenginliği Allah mı gönderdi a*.

Adam kafasını kullanmış zengin olmuş.

Senin baban da kullansaydı sen de olurdun.

Ya da sen kullan da çocuğun olsun.

Türkiye burası, fırsatlar ülkesi falan sanıyorsun galiba. Dediklerin, liberalizmin kusursuza yakın işlediği batı ekonomilerinde geçerli. En basiti sabit para politikası olmayan bir ülkede rekabet falan var diyor bilgi fakiri 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 17 Nisan 2021; 17:31:35 >

• Bloklamıyorum kimseyi prensip gereği  

Herkes bir alttakine bakıp kendini avutuyor işte ,4 bin maaş alan işçi 3 bin alana bakıp seviniyor.

Zenginler,sömürenler diyince evi,arabası bir de yazlığı olan adam lafı ona söylüyoruz zannediyor.Bence white wedding de öyle düşünüyor,ondan saldırıyor :)

• TR'DE kal diyen oldu mu ?

Beyin göçü denen bir şey var ama sizde ilk kelimesi eksik tabii.

Dediğim gibi rekabetten korkanların %90 ı çöptür zaten.

Neyse körler sağırlar birbirinizi avutun durun.

Sizin gibi romantizme kayan hayalleri olan ve eminim ki sizden daha akıllı ve söz sahibi bir ton insan yenildi bu düzen karşısında.

Sizin sonunuz da aynı olacak.

Sistemi değiştireceğinize kendinizi değiştirirseniz daha mutlu olabilirsiniz.

Çünkü sistem değişmez.

Sistem dediğim de korkunç algılanmasın.

İnsanlar bir şey elde etmek istiyorsa çalışmalılar bu kadar basit.

Yoksa hayal kurarsınız yok babam zengin olsaydı keşke falan.

Öneriniz varsa söyleyin çürütelim.

Batsın kapitalizm diyorsunuz ama yaşasın .. dediğinizi duymadık.

Söyleyin hadi bir sistem doğrularını yanlışlarını anlatalım.

Anca boş boş "hayatımı daha fazla harcayamam" diye zırlarsınız.

• Evin araban ve yazlığın olup hala şükretmiyorsan sana ne denebilir ki ?

Dediğim gibi sen diyorsun ki ben Elon olayım çünkü 4 yıllık ortalama bir Anadolu üniden mezun oldum.

Güzel fantezi.

Eğer TR'de iyi bir ünide okursan ilk yazdığım cümleye sahip olabiliyorsun.

Allah bereket versin daha ne istiyorsun ?

Sen kendini nasıl Elonla karşılaştırabiliyorsun ki ?

O adamın vizyonunun 100 de 1 i sende var mı da o gibi olacaksın sandın ?

Adamın tek marifeti babasının zengin olması gibi algı yaratıp durma.

O adam zenginliğinin haricinde bir dahi seviyesinde IQ ye sahip.

Sanki sabahtan akşama kadar karı-kızla para yiyormuş gibi gösteriyorsun.

Adamın milyar dolarları varken sabah kalkıp işe gidiyor , saatlerce toplantılar yapıyor.

Neden ?

Çünkü adam artık aşmış bu para mevzularını , uzayla ilgileniyor.Yönünü yukarıya çevirmiş.

Sen de diyorsun ki günde 20 lt su içip sabah 6 da kalkınca Elon olacağım ( bu saçma cümlelere sahip YouTube motivasyon videolariyla dalga gectigine gore zamaninda sen de onlari izlemis ve bir halt olamamissin)

Hayir olamayacaksin eger bunu soruyorsan.

Elon olman icin Elon olman gerekir.

Kusura bakma ama sende o kafa yok.

Zengin olsan da onun yaptiklarini yapamazsin.

Sen ortalama bir zekaya sahipsin.

Bir sistem oner dedigim cevap vermemissin .

Madem tartisacaktik soyle o zaman sistemini degerlendirelim.

Kapitalizm kotu diyorsun savundugun baska bir sistem yok.

O degerli sosyalistler kapitalizme karsi cok guzel argumanlarla gelmislerdi.Ben onlari okudum ve kendimce curuttum ve utopik buldum.

Fikirlerini onaylamasam da degerli dedim cunku onlar bir seyi savundular.Bir oneri getirdiler.

Sen de hiçbir sey yok ki ?

Anca eziklik duygunla fakirim diye asagilayip batsin bu sistem diyorsun ama yeni bir fikir ortaya koydugun yok.

Cunku bilmiyorsun hocam.Cok acik.Bilmiyorsun.

Kendin gibi dusunen 3-5 adamin youtube videosunu izleyip gaza geliyorsun baska bir sey degil.

Sonra da benim gibi insanlara aptal-ergen falan diyorsun.Cunku busun sen.

Bir seyler demek istiyorsun , tartismayi kazanmak istiyorsun ama kafan elvermiyor.Mecbur hakaret ediyorsun.

Ben sana hakaret etmedim.

Dedim ki sen kimsin ki Elon olacaksin ?

Yani soyle de bilelim belki zengin olman gerekirken arada kaynamissin ?

Cok mu zekisin ?

Sinavlarda derece mi yaptin ?

Bir suru dil mi biliyorsun ?

Bazi alanlarda cok mu yeteneklisin ?

Nesin bunlari bir cevapla.

Sabah aksam burada fakirim diye zirlayip zengin olanlara sovup sistemi elestirdigine gore sifirsin.

Bir sistem.onerin varsa dinleyelim hadi.

Ne olsa mutlu olacaksin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitewedding -- 17 Nisan 2021; 18:13:51 >

• whitewedding W kullanıcısına yanıt

Ben niye şükredeyim birader? Sömürüyü meşrulaştırmak için kullanılan dogmalarla kendimi mi avutacağım.

Burdaki mesele ben fakirim meselesi değil.

Bak bir örnek vereyim.Bi özel hastane düşün.Doktorlar,onların sekreterleri,hemşireler,temizlikçiler,aşçı gibi farklı meslek alanlarından birsürü insan çalışıyor ve kazanılan paranın çok büyük bir kısmı bu faaliyetlerle hiç ilgisi olmayan bir adama gidiyor.Ben bundan bahsediyorum.

Sosyalizm,komünizmle ilgili bir şey yazmadım ve bunlarla ilgili pek bilgim de yok.En ufak bir eleştiride hemen aha gomünist bu demeniz saçmalık.

Bir sistem önerim yok öncelikle problemi tanımaya çalışıyorum.Bi doktora gidip bana ilaç yaz demezsin,önce sorununu anlatırsın ona göre bir şeyler planlar o da.Hiçbir şey değişmez değildir,300-400 sene önce krallıklar yıkılacak,şöyle bir sistem gelecek deselerdi çoğu kişi gülerdi,şimdi de bu sistem değişmeli/değişecek denildiği zaman insanlar aynı tepkiyi veriyor.

Üniversite sınavında derece yapmak için bir çaba harcamadım.Senin için zeka kıstası buysa kuzenim sayısal Türkiye 20.si oldu Hacettepe ingilizce tıpı bitirdi.9-10 bin lira gibi bir maaşa çalışıyor.Ömrü ev,araba taksidi ödemekle geçecek.Birsürü dil bilip,derece yapsan kıdemli köle oluyorsun.

Elon Musk ın kendi sözü şöyle:Ben Harvard ı bitirmedim ama benim için çalışanlar Harvard ı bitirdi.İşte o çalışmaları onlar yapıyor para da Elon a gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C9F4BCB80 -- 17 Nisan 2021; 18:44:53 >

• Yani sen diyorsun ki paralar calisanlara gitsin onlarin sahiplerine degil ?

Steve'in sevdigim bir lafi vardir.O cok yetenekli muhendisler enstrumanlar bense orkestra sefiyim diye.

Sen diyorsun ki paralar enstrumanlara gitsin orkestra sefine degil.Sef olmadan anlamli bir muzik olusur muydu ?

Ayrica kimse bir patronun altinda calismak zorunda degil.O Tesla'daki muhendisler bu kadar rahatsiz olsalardi kendi islerini kurabilirlerdi.Hepsinde yeterli sermaye akil ve yetenek var.

Ama kimsenin boyle bir derdi yok.

Dedigim gibi hayatindan cok rahatsizsan gidip kendi isini kurabilirsin.

Okumayanlar bir ekmek yiyor diye kucumsedigin insanlar sanayiye gidip cocukluktan bir meslek ogrenip bir suru para kazaniyor.Hem de patron.

Sen de gitseydin o zaman ?

Kendi isini kursaydin onlar gibi cocukluktan sanayiye gitseydin ?

Bir gun sen patron olunca en iyi calisanina senin kazandigin paradan daha fazla mi vereceksin sanki ?

Yoo.

Bu isler boyledir.

Ayrica bazi insanlar emir altinda daha iyi calisir bazilari kendi basina.

Yani herkes bu konudan rahatsizmis gibi algi yaratip dh konu disindaki asosyalleri kendini desteklerken bulunca hakli sanma kendini.

Kafani telefondan kaldirip bir ise girince anlarsin dedigimi.

Dedigim gibi.

Patronlarin hayali icin calismak istemiyorsan git patron ol.Cok zor degil.

Git sanayiye meslek ogren.

Git lokanta ac.

Bunlar hep patron.

Kendi basina calismak istemiyorum ben 5 de isimden cikar hayatima bakarim gerisi beni ilgilendirmez diyorsan git maasli calisan ol.

Her ay parani al extra bir sey yapma.

Kimse senin isini kurmani engellemiyor ki burada boyle basliklar aciyorsun ?

Varsa patronluk yetenegin git ac bir yer islet.

Daha fazla yazmayacağım bu arada.

Anlasilmis olmasi lazim demek istedigim.

Maasli calisan olmak zorunda DEGİLSİN.

Sanki baska yol yokmus gibi basliklar acma.

Ve kendin patron olunca diyelim lokanta sahibi en iyi ascina senin kazandigin kadar para verecek misin bakalim ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.