Şimdi Ara

bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
3
Favori
22.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    abro sipariş geçtim 23 liraya
    bir de onu deneyelim bakalım
  • Araç zaten lpg'li yüksek oktandan dolayı yüksek ısıyla çalışıyor.

Üzerine neredeyse her kullanımda da hararet tavan yapılıyor.

En iyi ihtimalle contanın ömründen baya bir yemişsinizdir.

En kötü ihtimali ise bu yağ neden çamurlaşmış diye konu açtığınızda yazarız.
  • Ben hala Ceykal'ın yazın açtığı konuda "yolcularım dua etti yağmur yağdı hararet düştü" kısmına gülmekteyim. Konuyu baştan aşağı okudum ama o sahne kafamdan gitmediği için odaklanamıyorum. Amaçsız bir mesaj oldu ama halen gülüyorum.
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Adam boyle yazdi abro alma bence alcon al. 2 lira fiyat farki var.

bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü

birgün tekrar yolda kalacan, araban hararet yapacak, motoru yakacan böyle gidersen.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    o halde önce bunu deneyeyim
    Geldi kargo boyle yaziyor urunde

• bugün en kötüsünü iş dönüşü yaşadım

otoban rampasını tırmanana kadar herşey normal ve fan sonuna kadar sıcak hava üflüyordu

rampada ibre hızla yükselip tavan yapınca dörtlüleri yakıp ehemniyet şeridine çektim stop etmeden

biraz bekleyince ibre düştü tekrar tırmanmaya başlayınca yükseldi

herhsngi bir buhar çıkışı yoktu

bu halde gişenin yoğun trafiğine giremeyeceğimi anlayınca otobandan çıktım ve ilk istasyona çektim stop edip 10 dakika soğumasını bekledim

kaputu açınca motorun üst tarafının serpme yagmurda kalmış gibi ıslak olduğunu gördüm

radyatöre bu şişenin tamamını döktüm

radyatore 2 litre soğuk su koydum ancak genleşme kabında eksilme yoktu

yan yoldan devam ettim ama benzinlikten çıktıktan sonra 1 km gitmemişkrn ibre tekrar yükseldi ışıklarda daha da beterdi

hafif bir rampa tırmanışında tavan yapınca yeniden dörtlüleri yakıp sağa çektim rölantide bekledim bu arada akü tarafından hafif buhar çıkmaya başladı

2-3 dakika sonra ibre normale düşmeye başlayınca ve buhar çıkışı durunca tekrar yola çıktım ama yol boyunca ibre bir daha asla optimum seviyeye inmedi

bu arada benzinlikten sonra kabine sıcak değil ılık hava üflemeye başladı

bu şekilde 5 km daha trafikte ibre 5/4 seviyede devam ettim birkez daha tavan yapınca buhar çıkmadan sağa çekip rölantide 2 dakika düşmesini bekledim ve devam ettim

3 km daha gittikten eve güç bela kendimi atabildim

parkettikten sonra kaputu açıp bakmadım

bugün günboyu bu aracı aldiğımda üzerinde olan 1.1 barlık eski radyatör kapağını kullandım ve bu hale geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Antor

Ben hala Ceykal'ın yazın açtığı konuda "yolcularım dua etti yağmur yağdı hararet düştü" kısmına gülmekteyim. Konuyu baştan aşağı okudum ama o sahne kafamdan gitmediği için odaklanamıyorum. Amaçsız bir mesaj oldu ama halen gülüyorum.
    Yau o konuyu hatırlıyorum ama bu vatandaşın açtığını bilmiyordum, şimdi bende istemsizce gülmeye başladım evde, bu moral bozukluğuna yemin ederim neşe kaynağı oldu.

Allah rızası için toplaşıp şu arkadaşın sogutma suyu sistemini elden geçirelim, konu derhal ekşiye taşınmalı.

Ayrıca konuyu açan kardeşim, Allah sana dertsiz sağlıklı uzun ömürler versin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar hararet ve buhar çıkmasına rağmen motorun halen güç kaybı olmadan garip sesler çıkarmadan çalışır olması
    on bin km önce yağ değişiminde koydurttuğum liqui moly motor protec ve 5000 km önce yağ değişiminde koydurttuğum liqui moly ceratec sayesinde

https://forum.donanimhaber.com/sanayide-bakim-iscilik-ucreti--134385134#134385291

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim bu nasıl bir psikolojidir. Mazoşistmisin sen? Ben olucam o sogutma sistemindeki en ufak kelepçeyi bile değiştiririm. Peki senin bunu yapmamandaki düşünce nedir gerçekten çok merak ettim

• Adım adım motor nasıl yakılır. Bir araç nasıl göz göre göre nasıl maffedilir. Ülkemizde 2. El araç alırken neden çok dikkat etmeliyiz sorularının cevabı bir konu olmuş. Forum yönetimi bu konuyu sabitlemeli bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Kardeşim bu nasıl bir psikolojidir. Mazoşistmisin sen? Ben olucam o sogutma sistemindeki en ufak kelepçeyi bile değiştiririm. Peki senin bunu yapmamandaki düşünce nedir gerçekten çok merak ettim

zaten usta müsvetteleri bu hale getirdi
    onların sayesinde motor katkılariyla haşır neşir oldum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke lique moly yağ katkı vs alacağına petrol ofisi yağı koyup radyatör parası biriktirsen.ha bir de olur ya ileride chr düşünen arkadaşlar olabilir şase motor no paylassan da uzak durarak hatta kaçarak uuzaklassak araban satılırsa.o kadar kahrını çektik bu güzelliği yap bize

• İbretlik konu. Bu kadar katkı alacağına 300 lira harcasan sorundan kurtulmuştun.

1 hafta sonra açacağın konu motoru nasıl yaktım olacak.

2. El araç alınmaz harbiden bu memlekette

• sabah 08:30 da sanayiye gityim

ilk iş parçacıdan 50 tl termostat + 70 tl hararet müşür + 30 tl radyatör kapak + 40 tl 3 litre antifriz almak oldu

ustaya götürüp yağ değişimi yaptırdım souğutma sistemini liqui moly radyatör açıcı ile yıkattım

usta sızıntıyı farkedince patlak bulundu

yeni hortum alma pahalı olur diyerek patlak hortum ucunu kesti ve yeniden taktı

termostat ve müşüre gerek yoj deyince bu parçaları iade ettim

usta bloğa giren hortumu açıp kontrol etti senin liqui moly iyi iş görmüş tertemiz dedi

ancak test sürüşünde yeniden hararet tavandaydı

baktığında fan acmadığı gördü fan soket yerini kurcaladı fan çalışıp durunca arabayı elektrikçiye götürdü

dönmesini bekliyom

• bir de katkıyla uğraşacağına ustayz göstert derler

usta önce arabayı radyatörcüye götürmüş radyatör sağlam çıkınca dıştan toz camur gitsin diye yıkatıp getirdi

toplam işçilik 170 tl ödedik hayırlı işler deyip çıktık 2 km sonra ibre tavan

geri döndüm bu defa beraber elektrükçüye gettik

usta arkadaş sana emanet soğutma sisteminde kaçak yok radtayör fan açıyor ama ibre tavan düşmüyor deyip gitti

elektürükçü sen bunu al ustana geri götür bu arabada şase veya gösterge sorunu yok hararet müşürü değişmesi gerek dedi

iade ettiğim hararet müşürünü özür dileyerek parçacıdan geri aldım tekrar mekanikçiye gittim

müşürü taktıryom

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

bir de katkıyla uğraşacağına ustayz göstert derler

usta önce arabayı radyatörcüye götürmüş radyatör sağlam çıkınca dıştan toz camur gitsin diye yıkatıp getirdi

toplam işçilik 170 tl ödedik hayırlı işler deyip çıktık 2 km sonra ibre tavan

geri döndüm bu defa beraber elektrükçüye gettik

usta arkadaş sana emanet soğutma sisteminde kaçak yok radtayör fan açıyor ama ibre tavan düşmüyor deyip gitti

elektürükçü sen bunu al ustana geri götür bu arabada şase veya gösterge sorunu yok hararet müşürü değişmesi gerek dedi

iade ettiğim hararet müşürünü özür dileyerek parçacıdan geri aldım tekrar mekanikçiye gittim

müşürü taktıryom
    Troll olduğunu düşünmeye başladım

Peki hararet neden tavan yapıyormuş acaba radyatör mü tıkandı ? Yoksa müşür fan mı açmıyormuş ?

Benim 1999 uno da devirdaim in oradan kaçırıyor 10 tl ye şu toz tıkayıcıdan aldım düzelmedi şimdi 25 tl lik alcon dan koyacağım inşallah kapatır. Sürekli hava yapıyor sistemim motor ısınınca kesiliyor unoyu kış bitsin satacağım. Şu devirde en ekonomik araba broadway ve lada samara. Ön takım,motor ve mekanik aksam sağlam. Tofaş,fiat Allah cezasını versin bulaşmam bir daha. Hyundai desen o da zayıf mekanik aksamı accent ler vardı hepsi yağ yakıyor. Elime biraz para geçsin unoyu satıp klimalı bir renault 19 europa alacağım hem az yakıyor hem megane 1 motor sağlam hemde ucuz parçası.

EUropa ile uzun yolda yapılır rahatça unoda işkence oluyor lastikler ufak araba yokuşlarda çekmiyor çabuk yığılıyor motoru sağlam 157.000 orj km de lakin tüpü sevmiyor araba ve karbüratörlü arabalar yokuşta çekmiyor. Hayat tecrübeden ibaret zamanım kısıtlı diye yıllık izinde unoyu aldım lakin pişman oldum 700 tl masraf ettim.

• asıl değişmesi gereken müşürün bu olduğunu tekrar elektürükçüye gidince ürgendik

bunu alıp taktık

buraya takılıyormuş hatta elektürükçü ben görsünler diye orayı sökerek seni gönderdim dedi

yine üstelik rölantide ibre tavsn hem de kapaktan buhar çıktığı halde radyatör fanı çalışmıyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.