Şimdi Ara

bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
121
Cevap
3
Favori
22.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birader senin otimatik vites şanziman sogutucun tikali

Suyu devir daim etmiyor.şanziman yağinda buyuzden yandi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    ondan şüphe ediyorum ama bunun tıkalı olması genel soğutmada neden hararete neden olur ki
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Aynisi basima geldi 206 da conta yaktim birde otomatik sogutucuyu degistirdim.

Su saglikli devirdaim edemiyorda ondan sen gaza yuklendikce basinc artiyor ancak oyle tam bnm yasadigm gbi

Kac usta yok yalanci yok hayalet hararet dedi sonucta contayi elimize aldik

• dün yolda giderken yüskek hararet aniden dip yapınca kablonun düştüğünü anladım
    eve döndüm kablo hortumların altında sıcacık hortumlara el değmiyor
    mecbur soğuması için bekledim
    akşamın karanlığında fener ışığında bela okuyarak kargaburun ve tırnak cilası ile kabloyu müşüre sabitledim
  • Ttiger devirdaim derjen 3000 tl harcadim simdide hararet 80 de kaliyor 90 olmuyor 2 aydir biyle biniyorm kocalatmam artik

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Ttiger devirdaim derjen 3000 tl harcadim simdide hararet 80 de kaliyor 90 olmuyor 2 aydir biyle biniyorm kocalatmam artik
    işte bende bele binerim binmesine ama müşteriye anlatamazsın satıp kurtulmam lazım bu cenabetten
    Bunu satsan ne alcan?

Yaptirmadan nasil satcan?

Bozuk satsan vicdanin hicmi rahatsiz olmayacak?

Yaptir kullan neye bindigini bil 2. Elde temiz diye birsey yok ne alsan aynini yasicaksin.

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/276859-focus-1-hararet-sorunu/

"Değerli Ahmet kardeşim.Arızanın adı yalancı hararet.Aynı arızadan dolayı işini bilmez bir usta yüzünden neredeyse üst kapak contasını yaptıracaktım. Şu an kesinlikle ama kesinlikle aracında Yeşil yada Mavi antfriz var. Eğer yeşil yada mavi antfriz var ise hemen boşalt.(Bir dahada o ustaya gitme ford focus un kullanım kulavuzunda sadece kırmızı antfriz kullanılması gerektiği yazıyor ustan demekki bu ayrıntıyı bilmiyor.) Su koy ve 30 dk kadar gez. Aracını soğumaya bırak. Suyunu boşalt ve kırmızı anfriz koy. Aracında hiç bir şey kalmayacak.Bundan kesinlikle eminim."

ben de h.sonu sanayide 3 litre yeşil antifriz koymuştum ve o kadar tahliye ettikleri halde halen içinde yeşil antifriz olduğunu radyatör kapağından görebiliyorum
    tahliye mi etsem

Hocam bana mantikli gelmedi

Boyle ota b.ka kucuk kucuk vere vere dağ oldu verdign paralar sen guvenebilecegin bir usta bul anlas usta ile radyatirunu degistr sorun gecmez ise kendi radyatorunu geri taksin sonra şanzan sogutucuyu iptal et duz boruyla bagla bak bakam ne olcak

bana mantıklı geliyor
    zira bu cenabeti geçen yıl alır almaz soğukta marş problemi gösterince tavsiye üzerine gidip sübap ayarı yaptırdık
    usta motoru topladığında bu arabada heç antifriz yogh deyip 3 litre kırmızı antifriz koydu
    5-6 gün sonra ilk defa su atma ve buna bağlı hararet sorunu başladı
    aldığımdan beri de bu hararet sorunu düzelmedi

ben bu cenabetin antifriz sevmediğine inanıyom
  • benim araçta da vardı lique moly sızıntı önleyici ile çözüldü
  • "Aynı sorun bende de vardı. 1.4 iS otm. di aracım. Sıkınıtıyı 50 tl ye çözdüm. Lpg ile kalorifer bağlantısından kaynaklanıyormuş Adam Te bağlayarak sorunu çözdü. Soğutma sisteminde hava mı ne yapıyormuş sadece uzun yolda ve dik rapmalarda yapıyordu. Boşu boşuna orjinal radyatörü çöpe attık. Umarım seninki de bu sebetendir"
    http://www.****.com/forum/problemler_ve_cozumleri/cozulemeyen_hararet_sorunu-t73179.0.html

bu t bağlantısı denilen şeyi kaputu açtığımda göremem mi ustaya götürmeden

bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyKalDa -- 17 Aralık 2018; 15:56:58 >

• kardeş belli ki ustaların ve elektrükçülerin işten anlamıyor. çok acil usta değiş

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    türkiyede bu cenabetin dilinden anlayabileceğini düşündüğüm tek bir usta var o da 800 km uzakta başka bir şeherde
    haftaya oraya gidem diyom ama kışlık lastik olmadan nasıl olacak bir de 1400 tl ona mesarif ederük
  • geçen hsonu sıcaklık müşür değişiminden sonra anornallik başladı
    normalde bu havada ilk marştan sonra optimum sıcakliğa gelmesi en az 10 dakika sürer ve lpg ye geçerdi
    müşür değişiminden sonra bu havada 2 dakika geçmeden optimum sıcaklığı gösteriyor orada kalıyor hatta bu halde yolda gidiyorum
    ne zaman lpg ye geçti o zaman ibre yükselmeye başlıyor

işte bu yüzden lpg t bağlantısı şüphelendirdi
    ancak bu arabayı daha önce 2 farklı lpg servisine gotürdüğüm halde bundan bahseden olnadı

bugün arkadaşın tavsiyesi ile bostancı sanayide japoncuyu aradım yalancı hararet deyince güldü o nedir ya dedi
    anlatınca contan gitmiş gel bakak dedi
    Contani sen yaktin haberin olsun

Contani trigeri devirdaimi degistircekler yanik contani eline verecekler hala sorunun devam ediyor olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 18 Aralık 2018; 21:2:17 >
  • her sabah suyunu kontrol ediyorum zerre eksilme yok ama hararet belası
    soğutma sıvısı dolaşım yapabiliyor mu? musluk suyu kullanıyorsan sistemde tıkanıklık olmuştur pompası çalışıyor mu?
  • emin olmak için defalarca denedim
    arabanın yüksek harareti uzun rampaları saatte 80 km hızla ve 3000 devir üzerinde çıkınca hemen düşüyor
    trafikte beklediği hal kalorifer açıkta olsa yükseliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • internette klimayı sonuna kadar açıp 10 dakika çalıştırmanın işe yaradığına dair yorumlar okuyunca bu sabah denedim
    gerçekten de klima çalışınca ibre normale düşüyor ve orada kalıyor
    normalde içeri sonuna kadar sıcak üflese bile ibre asla normale inmezdi
    ama klimayı kapatınca bir süre sonra ibre çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyKalDa -- 21 Aralık 2018; 12:47:33 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.