Şimdi Ara

bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
3
Favori
22.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Çok mantıklı işlemmiş harbiden, sağolun bilgi için
  • honda yetkili servis arıza tespitine 200 ₺ istedi ve 1 gün kalması gerektiğini termostat ve müşürün otomatik olarak değiştirildiğini parça beklenmesi gerektiğini söyledi

arabayı bırakmayı kabul etmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyKalDa -- 25 Aralık 2018; 13:11:55 >
  • akşan yoğun trafikte kalorifer çalışmasına rağmen ibre düşmüyordu üstelik sıcak hava da üflemediğini farkettiğimde anladim bir terslik vardı

• sabah gün ağırır ağırmaz patlak radyatörü değiştirdik
    bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü

kale radyatör 2,2 cm kalınlık (eskiki 1,5cm) 480 TL + 2 adet radyatör hortumu 80 TL = 560 TL ödedim
    araçtan orjinal radyatörü çıkarıp yenisi takıldı

hortumlar temizdi

usta hazır girişmişken bişi deniyeceğim deyip resimde üst hortum üzerinde görülen müşür eklentisi 110 tl maliyetle yaptı su ısınınca ekstradan fan devreye girecekti

sonra elektürük bağlantısı için elektürükçüye gittik
    elektürükçü usta yapamadı zira araba marş almadı hatta sigorta yaktı
    sonra hararet müşürü ile uğraştı ve üzerindeki soketi söküp kendi yaptığı ve tam oturan soketi taktı 1 saat uğraştı 100 tl aldı

elektürükçü usta ibre yükseldikten sonra fan açmasını orjinal müşür olmadığına bağladı orjinal olsa daha erken açar dedi ama sanayide orjinal parça yoktu
    müşür işçiliğinden sonra düzeldi gibi zira hararet ibresi 90 dereceye dayandığında (beyaz çizgi) kendiliğinden fan açıyor ve soğutuyor sıcaklık normale dönüyordu
    baktık bu halde soğutma yapabiliyor usta yaptığı müşür eklentisini söktü ve parçaları iade ettik

kırmızı antifriz koydular ve 250 tl aldılar

• Sorununuz cozuldumu peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

Sorununuz cozuldumu peki?
    şeheriçi trafiğinde soğuyor

yarın antalya yolunda test edeceğim
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Geçmis olsun umarm cozulmustur
  • bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü

bugün antifrizli cam suyunu hatta lpg deposunu dondurduğundan lpg alamadığım soğukta ibre bu haldeydi
    Birader senin otomatik vites şanziman sogutucun tikali

Suyu devir daim etmiyor.şanziman yağinda buyuzden yandi

Radyatör zaten adam ollmazdı üzülme kale iyi marka ama ondada kazık yemişsin üzgunum

Aynisini yasadim bu sorunlarin

Satmayi hiç dusunme bu halde satamassın
  • nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    baqh bill

radyatör değisiminden sonra usta sanzıman yağını da kontrol etti hatta bana gösterdi

5000 km olmuş yağda eksilme ve yanma yoktu
  • antalyadaki honda servise durumu anlattım ve ibrenin halini gördüler

radyatör hortumu sıcak değil termostat açmıyor öncelikle termostat (80 ₺) ve müşür (90 ₺) (50₺ işçilik) değiştirmekle işe başlayacağız 2 saat sürer

bu değişime rağmen ibre yüskekse contaya bakarız dedi

arabayı bıraktım
  • Allah razı olsun bunca yolu boşuna gelmediğimi antalyalı usta maharetini göstererek anlamamı sağladı

sorunlu esas parça resimde görülen ve iki hafta 40 liraya orjinal diye verilen silindir kapaktaki ısı müşürüymüş ve yan sanayi bu parçayı orjinali ile değiştirince sorun düzelmiş
    (aldıkları paralar haram olsun)

bu işten hiç anlamayan arkadaş bile belki yeni diye taktığın bu müşür arızalı demişti ama islambollu usta müsvettelerine anlatamadık

artık ibre hep sabit kalıyor

inanılmaz bir şekilde araç daha güçlü ve daha atik gaza dokunur dokunmaz fırlıyor

bu arada toplam 300 tl + (4 taksit) tuttu

hazır bulmuşken ustaya soğuk havalarda marş almama sorunundan bahsettim bana direkt sübap ayarı dedi

ama ben buna geçen sene sübap ayarı yaptırdım düzelmedi deyince bana o ayarı yapamamıştır sen istersen şimdi bırak 150 liraya yaparız dedi

ben de aracı yarın saklıkentte teste sokacağımı bir ara getireceğimi söyleyip ayrıldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyKalDa -- 28 Aralık 2018; 16:53:8 >

bunun senin dahi bilmen gerekirdi :)
    sen radyatör diye başladığın için ben ilk mesajımda "o geçici bir yöntem" dedim

ayrıca o 2 tane parça gösteriyorsun ama tek parça gibi anlatmışsın

zaten göstergede anormal değerler görüyorsan ilk akla gelen parçalar ,hararet müşiri ve termostat dır ,senin gittiğin ustalar tam baltaymış demek :)
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    islambollu elektrikçi usta radyatör hortumu üzerindeki o ucube müşür eklentisine kablo çekmeye çalıştığında mekanikçi usta müsvettesine benim yanımda bu müşür (silindir kapaktaki) müşür orjinal değil o yüzden ibre böyle sapıtıyor demişti

ama mekanikçi usta müsvettesi umursamadı
    çok ilginç ya benim dahi bildiğim şeyleri bunlar nasıl bilemez :)
  • saklıkent sorunsuz

• Hadi geçmiş olsun. Yavaş yavaş adam ediyosun arabayı. Başlığı da "uzun ve meşakkatli bir çözüm" diye değiştirirsin artık

Şu ateşleme bobininin altındaki tesisat kablolarını da makaronla korumaya alsan iyi olur, yıllar önce bu yüzden Gebze'de arabam yandı benim.
  • saolun
    yarın sabah sübap ayarına bırakacağım
    dün 1800 metrede -5 derecelik kuru soğukta 2 saat yatan araçta marş alma sorunu olmadı ama 12 derecelik (gece 5 derece) ortamda 12 saat yatınca marşı geç aldı
    islambol soğuğunda daha beter olmadan sübap ayarı da yaptırayım
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Seni gidi borsacı ;)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.