Şimdi Ara

bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
3
Favori
22.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

Suyun nerden kaçırdığına bakmadınız mı hiç ? antifiriz li olduğundan dolayı kaçak zaten belli olacaktır

kaput altında mavi leke hiç görmedim
    buharlaşsa bile mavi iz bırakması lazım ama yoktu
    sadece geçen ctesi herşey normalken ısınan motorla 3 km yol gittim ve parkettiğimde panjurda birkaç damla mavi sıvı gördüm
    radyatörü kontrol ederken kapaktan damladı diye umursamadım ama kontrol sırasında ben kapağı oraya bırakmamıştım

bu arada ptesi akşamı su eksiltmeyi azaltir umuduyla 1.1 barlık radyatör kapağını yedekte duran 0.9 bar olanla değiştirdim ve hiç eksiltmedi ama bu defa da eksiltme olmadan hararet yapıyor

ben antifrizin çatlak tıkayıcı katkıyla kimyasal reaksiyona girdiğinden eminim
    zira şu an tüm antifrizi kusmuş halde ve sadece su dolu radyatör eksiltme yapmıyor

Alıntıları Göster
    Devirdaim ve termostat etrafını da kontrol etmelisiniz

• Contayı yaktığın zamanda luqui moly conta onarıcı katkı kullanırsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Contayı yakmadan kaçağı bulun bence. Çok daha büyük masraf açacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim de eksiltiyordu yoldayken patladı 3,5k masraf çıkardı. Fazla aranma değiştir o radyatörü...
  • Muhtemelen devirdaimin kanatları kırılmıştır devirdaimi de sağlıklı yapamıyordur. Kaçak meselesi ise ayrı mesele.. Kabus göreceğime uyumam.. Bu kadar uğraşacağıma giderim usta adım adım takip ettirir buldurur çözdürürüm sorunu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETERINARY

Contayı yaktığın zamanda luqui moly conta onarıcı katkı kullanırsın.
    yansın cenabet şey
    inşaallah yolda giderken bir an alev alır da cayır cayır yanar
    kaskodan alırım parasını
  • quote:

yansın cenabet şey
    inşaallah yolda giderken bir an alev alır da cayır cayır yanar
    kaskodan alırım parasını

Alıntıları Göster
    Radyatöre aldığın sıvıları, kesin çözüm olmadığı için tüketici haklarına vermezsin umarım.

Bunca para harcayacağına radyatörü değiştirsen daha karlı çıkardın. Yavaş yavaş motoru haşlıyorsun. Yarın başına büyük sorunlar çıkaracak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• halilcrs kullanıcısına yanıt
    islambola kar yağıyor sıcaklık 3-4 derece ve ben hararet ile cebelleşiyorum
    her sabahın köründe zifiri karanlıkta radyatöre litrelerce su koymaktan aşırı sinirli oluyorum
    dün birine kafadan dalıyordum bu sinirle son anda kurtardım
  • quote:

islambola kar yağıyor sıcaklık 3-4 derece ve ben hararet ile cebelleşiyorum
    her sabahın köründe zifiri karanlıkta radyatöre litrelerce su koymaktan aşırı sinirli oluyorum
    dün birine kafadan dalıyordum bu sinirle son anda kurtardım
    Demek ki sadece maddi zararı yokmuş. Yolda geçirdiğin fazladan zamanlar, bu süreçte yaşadığın stres, sürekli su ilave etmen, antifiriz ve eklenti sıvılar ilave etmen, arabanın takın gelecekte olası arızasına yol açman.

Bence hala yol yakın. Yeni bir radyatör ile hayata merhaba de.

• quote:

Orijinalden alıntı: halilcrs

Demek ki sadece maddi zararı yokmuş. Yolda geçirdiğin fazladan zamanlar, bu süreçte yaşadığın stres, sürekli su ilave etmen, antifiriz ve eklenti sıvılar ilave etmen, arabanın takın gelecekte olası arızasına yol açman.

Bence hala yol yakın. Yeni bir radyatör ile hayata merhaba de.

Alıntıları Göster
    ustaya yeniden göstermeden değiştirmem kafama göre
    bu cenabeti aldığımda sabahları marş problemi için forumda sübap ayarı yaptır demişlerdi de koşa koşa ustaya derdimizi anlatmadan sübap ayarı yaptırmıştık
    hemen ardından bu su atma ve ona bağlı hararet sorunu başgösterdi

• babam tamirci. radyatör çatlak onarıcısı filan hayatta tamir ettiği arabaya koymaz.

hatta yanında çalışırken ben küçükken şöyle bir sahne hatırlarım:

müşteri aracını getirmiş, bayağı eski bir şey. babam radyatöre baktı, hortumları inceledi, adama direkt söyledi: bunlar değişecek, parça zamanını doldurmuş, oradan buradan çatlayıp duracak dedi. müşteri de “yok ya 15 kağıda bunu aldım içine dök şunu düzeltsin” deyince babam direkt al arabanı götür, ben koymam ya kendin koy ya da başkasına koydur dedi ve müşteriyi gönderdi

adam gider gitmez de bana döndü: “oğlum bu adam gidip radyatöre o çöpü koyacak, motorun her yeri o pislikle dolup bütün çatlakları dolduracak. sonra da su eksiltmeden o araba hararet yapacak çünkü her yer tıkanacak.”

tanıdık geldi mi?

• sunbird kullanıcısına yanıt
    peki tıkalı ve sıvı eksiltmeyen radyatöre rağmen kabine sıcak havayı verince düşen hararet ibresini açıklayabilir misiniz
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    hava vardır sistemde havasını alın,20 tl ye radyatörcüler alır ve soğutma suyunu temizletme yaptırın...

https://www.youtube.com/watch?v=VOKod9QgX2E

ben siparişimi verdim suyu komple boşaltacam su ekleyecem öyle 3-4 gün kullanacam sonra tekrar antifriz ilave edeceğim. Yaşadığım yer gaziantep hava sıcaklığı sıfırın altına düşmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

hava vardır sistemde havasını alın,20 tl ye radyatörcüler alır ve soğutma suyunu temizletme yaptırın...

https://www.youtube.com/watch?v=VOKod9QgX2E

ben siparişimi verdim suyu komple boşaltacam su ekleyecem öyle 3-4 gün kullanacam sonra tekrar antifriz ilave edeceğim. Yaşadığım yer gaziantep hava sıcaklığı sıfırın altına düşmüyor.
    mantıklı
    ama ben bu konuda cahil biri olarak sistemde hava kalırsa genleşme kabından attığını bilirdim
    Belki silindir kapak contasından yanma odasına kaçırıyor veya kapaktan buharlaşıp kaçırıyor. Su kaynayıp buharlaşıp bir yerden gidiyor demek ki. Hava yapıp yapmadığını anlamanın en kolay yolu boruları sıcakken sıkıp bakın. Benim unoda ses geliyor devirdaim in oradan su sesi sistemde hava olunca. Hararet çabuk yükseliyor sık sık fan açıyor araç. Havayı alınca normale dönüyor şu kaçak işini halletsem havasını da alacağım.

ALCON Hotsealant Silindir Blok Çatlak İlacı Sıvı 350 Gr. 9901 ALCON Hotsealant Silindir Blok Çatlak İlacı Sıvı 350 Gr. 9901
    1 Adet

25,44 TL

Mağazaya Soru Sor
    YENİ SİPARİŞ
    Aras

En geç 14 Aralık Cuma günü kargoya verilir.

Ücretsiz Kargo

Ankara'dayım şehiriçi kargo siparişi verdim. Kargo parası vermesem dükkana git gel 2.5 tl belediye otobüsü parası gene 5 tl ye gelecek

• quote:

peki tıkalı ve sıvı eksiltmeyen radyatöre rağmen kabine sıcak havayı verince düşen hararet ibresini açıklayabilir misiniz
    tıkalı radyatör ve hortumlar suyun gezmesini engelliyor ve motoru soğutamıyor, klimayı kullanarak suyun (daha tıkanmamış olan) kompresörden rahatça devridaim yapmasını sağlamış oluyorsun, hararet de düzeliyor.

su gezemiyor anlatabiliyor muyum?

• quote:

Orijinalden alıntı: sunbird

tıkalı radyatör ve hortumlar suyun gezmesini engelliyor ve motoru soğutamıyor, klimayı kullanarak suyun (daha tıkanmamış olan) kompresörden rahatça devridaim yapmasını sağlamış oluyorsun, hararet de düzeliyor.

su gezemiyor anlatabiliyor muyum?

Alıntıları Göster
    peki tıkalı radyatör ve eksilen suya rağmen otobanda fan sıcak olarak sonuna kadar kabine üflerken 5000 devir çeviren arabanın hararet yapmaması normal mi
  • daha ucuza mı mal etmiş oldun şimdi şaksflşka
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Belki silindir kapak contasından yanma odasına kaçırıyor veya kapaktan buharlaşıp kaçırıyor. Su kaynayıp buharlaşıp bir yerden gidiyor demek ki. Hava yapıp yapmadığını anlamanın en kolay yolu boruları sıcakken sıkıp bakın. Benim unoda ses geliyor devirdaim in oradan su sesi sistemde hava olunca. Hararet çabuk yükseliyor sık sık fan açıyor araç. Havayı alınca normale dönüyor şu kaçak işini halletsem havasını da alacağım.

ALCON Hotsealant Silindir Blok Çatlak İlacı Sıvı 350 Gr. 9901 ALCON Hotsealant Silindir Blok Çatlak İlacı Sıvı 350 Gr. 9901
    1 Adet

25,44 TL

Mağazaya Soru Sor
    YENİ SİPARİŞ
    Aras

En geç 14 Aralık Cuma günü kargoya verilir.

Ücretsiz Kargo

Ankara'dayım şehiriçi kargo siparişi verdim. Kargo parası vermesem dükkana git gel 2.5 tl belediye otobüsü parası gene 5 tl ye gelecek
    islambolda da hava 0 ın altını pek görmez ama 2-3 derece sıcaklığa rağmen poyraz rüzgarı sıfırın altına düşürebiliyor
    antifirizin böyle yanardağ etkisiyle radyatörde patlayabileceği aklımın ucundan geçmedi zira tıkayıcıyı ekim ayında koydum ve hiç su eksiltmediği için 2 hafta önce de belki 2 su bardağı kadar mavi antifriz koydum
    antifrizden hemen sonra da patlamadı 10 gün bekledi ve patladı

sanki tıkayıcı nereyi tuttuysa o bölgeye antifriz değdikçe reaksiyona girdi

bunca zaman özenle kullandık bir fayda göremedik bu olaydan sonra hor kullanıyorum 5000 devir çevirmeler ani hızlanıp durmalar vs
    bu sabah yine böyle deli gibi kullanırken otoban katılımında rampa aşağı anayola sabit ve düşük hızla girer girmez lpg de olan motor stop etti sebepsiz yere
    refleks olarak yeniden marş yapmak için p ye attım ama frenler şiştiği için pedal tutmadı ve o an akan yoğun trafikte düşük hızda ilerleyen arabanın el frenini çekmekte riskliydi arkamda dibime girmek üzere olan araçlar vardı

araba p de olduğu halde çok dik olmayan rampada kendini yokuş aşağı koyuverdi ve bir yandan da şanzıman vır vır şeklinde ses çıkarıyordu
    o halde 5-10 metre gidip sağa çektim ve yeniden marş yapabildim

Ben kullanamiyorum otomatik vitesli arabayi,uno stop edince elektrik kesiyor galiba bazen tekrar vitese takinca calisiyor gidiyor. Otomatikte yapilmiyor bosa alip tekrar vitese takamiyon

Kullanım Şekli

Soğutma sistemindeki antifiriz boşaltıldıktan sonra uygulama yapılması şarttır.

Radyatörü temiz su ile doldurun, motoru çalıştırın ve şişenin içerisindeki maddeyi yavaşça içeri dökün.Radyatörün kapağını kapatın ve kaloriferi açarak aracı yüksek devirde 15 dakika çalıştırın.

Bu işlemden birkaç gün sonra sistemdeki ilaçlı su boşaltılır, sistem çok iyi temizlenip yeniden antifiriz konulabilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.