Şimdi Ara

bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
3
Favori
22.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mutlaka aynı müşür omalı yoksa eskisini takın dedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

asıl değişmesi gereken müşürün bu olduğunu tekrar elektürükçüye gidince ürgendik

bunu alıp taktık

buraya takılıyormuş hatta elektürükçü ben görsünler diye orayı sökerek seni gönderdim dedi

yine üstelik rölantide ibre tavsn hem de kapaktan buhar çıktığı halde radyatör fanı çalışmıyor
    Sen yetkili honda servisine ugra.Yoksa sanayide servis parası harcayacaksın.

• parçacı yanlış parçayı iade almam deyince iyi o halde mahkemede görüşürüz deyip çıkmak üzereyken diğer çalısan müdahale etti sorun nedir diye

ben yanımda getirdiğim müşürün birebir aynısi olmadığı halde elamanın 100 lerce defa bunu sattım olur diyerek bana yanlış parça iteklediğini anlatınca iade aldı para iadesi yaptı

ustanın tarif ettiği parçacıya gittim ve doğru parcayı anında aynı fiyata verdiler

bir yıldır çözüm bulunamayan su eksiltme sorununun basit çözümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyKalDa -- 15 Aralık 2018; 14:8:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alembizim kullanıcısına yanıt
    onların da ne olduğunu gördük

250 liralık kaporta işine 8000 tl mesarif çıkaran

dingil değiştirip yamuk dingil takanlara bir daha urgamam

honda tr ye şikayet edince soran bile olmadı

• quote:

onların da ne olduğunu gördük

250 liralık kaporta işine 8000 tl mesarif çıkaran

dingil değiştirip yamuk dingil takanlara bir daha urgamam

honda tr ye şikayet edince soran bile olmadı
    En azından arızanın sebebini ögrenirsin.
  • Kaç dakikadır burada parmaklarımı ısırarak konuya güncelleme bekliyorum gerginlik had safhada.
  • arabada 1 saat şekerleme yaptıktan sonra elektrikçi usta geldi

seninkinin aynı sorunu yasayan honda tamir ettim geçenlerde devirdaim pompası dümdüz olmuştu

sen de şimdi geri git mekanik ustana devirdaim olup olmadığına baksınlar dedi

mekanikçi 4 araba var şu an elimde geceyi beklerim dersen kal bekle dedi

sanayide yatıyom

• Babamın h100 aracında damacana taşıdığımız günler geldi aklıma.günde 10 litre su içiyodu

• Şu ustaların deneme yanılma yoluyla iş yapmaları yok mu? Çıldırtıyor adamı.

Şunu bi değişelim olmazsa şuna bakarız, o bozuk gibi yok yok şu sağlam gibi sen bi bundan al gel bi takalım 3 gün bin gel bi bakalım v.s.

Ne cebinde para kalır ne de stresten olmadığın hastalık.

Allah işbilmez ve üçkağıtçı ustalardan korusun.

En sevmediğim şey sorunu bulunmayan arızadır. Onun için artık elimden geldiğince yeni araba alıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    aldığımdan beri devirdaim triger değiştirmedim 15000 km oldu bir de onlar değişsin deyip devirdaim + triger set + sıvı conta 545 tl + 6 taksit ödedim parçacı kapanmadan

parçacıda ayaküstü başka bir ustaya işçilik sordum

2-4 saat arası değişir arabasına göre sürekli müşterimden 150 tl ilk defa gelenden 250 tl alırım dedi

• bunların elinde kaldım

mekanikçi ısrarlı devirdaim sorunu olmadığına

bana ısındıgınğında fan açan ve açık kapaktan gaz verince fışkıran suyu gösterdi

devirdaim sorunu olsa soğuk motorda gaz verince açık radyatör kapağından böyle su fışkırmaz dedi

545 tl ödediğim malzemeleri iade etmemi tavsiye etti

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Genleşme kabından su fokurduyorsa gaz verince, araçta kompresyon kaçağı vardır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fan dönüyor mu fan?

Ölücünün sanayideki hazin sonu :D

Bu arada o kapaktan su fışkırması devir daim sorunsuz demek anlamına gelmez bence.
    Belki bi tıkanıklık var. O tıkanıklığa gelmeden su kapakta fışkırıyor.
    Araba hareretken fışkıran su soğuk mu sıcak mı acaba.
    Not:tamirci değilim. Ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 15 Aralık 2018; 18:19:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    dönüyor hatta içeri sıcak hava verince düşüyor da

mekanikçi kompresyon kaçağı olsa radyatör üst hortumun taş gibi sert olur dedi

tek ihtimal kalıyor radyatorün tıkalı ve yenisini al dedi

devirdaim ve triger seti parçacıya iade için çırağı da yanıma verdi

yol üzerinde çırak abi şurada da tanıdık elektrikçi var bir de ona gösterek dedi

o elektürükçünün arabaya binip yüksek hararet ibresini görüp çıkması bir oldu

abi ben anlamam ben yapamam dedi

e bari sorun nerde diye sordum

abi sorma anlamam ben

ısrar edince sen gösterge yapabilen bir yere git kütfen daha fazla sorma

elektürükçünün bu tavrına çırakta sasırdı mal bu ya dedi

ardından parçacıya devir daim ve triger seti iade ettim

kredi kartıyla taksitle almamı sağlamışlardı ama nakit iade ettiler

böyle esnafta varmış

vel hasıl usta gorüşüne göre gerçek bir hararet sorunu olmadan arızalı gösterge ile sanayiyi terk ettim 300 tl harcadım

ben yine katkılarla devam edeceğim

• Benzer şekilde benim arabada su eksiltme si vardı.

Motorun su konulduğu yere basınç veriliyor. Bir bisiklet pompası gibi. Sonra su sızdıran aksamlar araba kaldırınca ortaya çıkıyor. Mesela bende termostattan sızıntı vardı değişti ancak sonra test tekrar yapılıyor. Su sızan kısım onarılsa bile bu sefer başka yerden sızabiliyor. Çünkü ilk değişen kısım diğer sızıntıyı görmenizi engelliyor. Bu şekilde toplamda 2 noktadan sızıntı daha bende bulundu. Manifold contası ve bir kelepçe. Uzun süredir su eksiltme si olmadan biniyorum. Belki sizdede benzer şekilde sorunu çözebilirsiniz. Bu işleme basınç testi diyorlar.

• bunlara sözde usta diyoruz

araba hararet yapmış motor sıcacık

stop ettirip direkt radyatör kapağını açınca o sırada yanında duran ve motorun başka bir yerine bakan çırağın yüzüne kaynar antifrizli su değdi

yüzü kolu haşlandı silverdin sürdüler

ben benzer bir olayı 2 ay önce yaşadığımda acısını 1 hafta çektiğimi anlatınca usta denilen şahsiyet alışıktır o bişi olmaz dedi

• quote:

yansın cenabet şey
    inşaallah yolda giderken bir an alev alır da cayır cayır yanar
    kaskodan alırım parasını

Alıntıları Göster
    adam contadan bahsediyor sen ne anlıyorsun :)

hararet nedeniyle motor komple haşat olur ,sende sigortadan bir kuruş alamazsın :)
    bu arada yaptığın işlem geçici bir iş ,kullanılan madde bir süreliğine deliği tıkıyor ama orada ne kadar durur bilinmez

bu ölücülük seni bitirecek :)

• Filmin sonunda Ceykal, ustalara liqui moly içirerek tıkanık beyin damarlarını açacak
  • dün arkadaş ya yeni aldığın müşür de bozuksa diye bir laf etti
    normalde bu cenabet optimum sıcaklığa gelmeden lpg ye geçmez ve bu havada ilk marştan sonra optimum sıcaklığa gelmesi 10 dakika sürer
    ancak müşür değişiminden sonra bu havada ilk marştan 3 dakika sonra optimum sıcaklığa geliyor ve lpg ye geçmiyor
    10 dakika sonra halen optimum sıcaklık gösterirken lpg ye geçiyor

lpg ye geçtikten sonra hareket halindeyken ibre yavaşça tavan yapıyor
    bu halde içeri sonuna kadar sıcak hava verince ibre düşüyor ama asla optimum olmuyor
    ancak otobanda 70-80 km hızla sıcak havada sonuna kadar kabine üfler halde giderken ibre optimuma düşüyor
    bira yavaşlasam yeniden yükseliyor
  • Servise göster diyoruz ısrarla sanayidesin.Yok yag katkısı yok radyatör katkısı zorla motoru kucagına alacaksın kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.