Şimdi Ara

Bir kedinin ölümüne neden oldum, çok üzgünüm.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
15.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saat 23:30 sıralarında dostlarımla yediğim akşam yemeğinden dönerken otobanda bir kediye çarparak ölümüne neden oldum. İnanılmaz bir üzüntü yaşıyorum, aileme açılamadığım için içimi size döküyorum.

Orta şeritten ilerlerken sağ şeritte yaklaşık 50 m. ilerimdeki aracın frene bastığını farkettim ve bana pek tekin gelmediği için hafifçe frene dokundum ama tam fren basmadım, tetikte bekliyordum. Tam arabanın yanından geçecekken bir anda kediyi gördüm ve o an bir an durup tekrar son sürat önüme doğru fırladı. Arabanın tam ortasına çarptı.

Otobanda gecenin o vaktinde duramadım, çok tenha ve ıssız bir yerdi. O yüzden içim içimi yiyor, keşke her ne pahasına olursa olsun durup kediyi kenara alsaydım. Kedinin o çarpmanın etkisiyle öldüğünden eminim, sonrasında yapacak bir şeyim yoktu ama en azından kenara alabilirdim, kendimi hiç affetmeyeceğim.

• Senin gibi insanların sayısının artması lazım. (Kediye çarptığın için değil tabi ) Her zaman vicdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi special123456 -- 21 Eylül 2006; 0:18:16 >
  • yollarda böle şeyler olması normaldir
    olmasını kimse istemez ama oluyor bazen
    sonuçta isteyerek çarpmadın ki.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: special123456

Senin gibi insanların sayısının artması lazım. (Kediye çarptığın için değil tabi ) Her zaman vicdan
    bende çarpmıştım bir kediye günlerce vicdan azabı çekmiştim ama öldürdüğüm kediyi yoldan alıp kenara koymuştum
  • Geçmiş olsun.Beterin beteri var.Bu yazdıkların bazılarına anlamsız gelecek.Bir kedi işte altı üstü diyecekler.Ama bu duyarlılık güzel bir şey.
    Kusurunuz yoktu umarım.Ben de kusurlu halde bir serçeye çarpmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

yollarda böle şeyler olması normaldir
    olmasını kimse istemez ama oluyor bazen
    sonuçta isteyerek çarpmadın ki.....
    evet isteyerek yapmadın onun omru o kadarmıs yapacak bişi yok kendini suçlama...
    ya o kedı 200 le gıden bı arabanın onune cıksaydı ne olurdu dusunebılıyormusun???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tacarsoy

evet isteyerek yapmadın onun omru o kadarmıs yapacak bişi yok kendini suçlama...
    ya o kedı 200 le gıden bı arabanın onune cıksaydı ne olurdu dusunebılıyormusun???

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun. Olacağı varmış olmuş, demek düşer artık. Olmasa daha iyiydi ama oldu. Yapacak bir şey yok gibi. Vicdanın hesaplaşmanı yapabilmen önemli ki zaten yapmışsın. Tekrar geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .C.O.

Geçmiş olsun. Olacağı varmış olmuş, demek düşer artık. Olmasa daha iyiydi ama oldu. Yapacak bir şey yok gibi. Vicdanın hesaplaşmanı yapabilmen önemli ki zaten yapmışsın. Tekrar geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun halini anlıyorum.ama anladığım kadarıyla senin hiç suçun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tacarsoy

Alıntıları Göster
    Sapsarı bir kediydi, o an inanın gözlerimin önünden gitmiyor. Keşke frene asılsaydım belki önümden geçip gidecekti, yapamadım. O kadar hızla önüme geldi ve bir anda çarpma sesini duydum. Ama düşününce o anı sanki çok uzun süre geçmiş, dakikalar sürmüş gibi hissediyorum. Diğer arabanın yanından geçerken bir an kedinin onun önünde durduğunu gördüm ve hızla önüme koştu, tam arabanın ortasından altıma girdi.

Gözümün önüne o kediyi kenara alırken bana arabanın çarptığı görüntüsü bile geldi, durmamadım, inemedim. Kendimi Allah'a havale ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRCaPiTaL

Sapsarı bir kediydi, o an inanın gözlerimin önünden gitmiyor. Keşke frene asılsaydım belki önümden geçip gidecekti, yapamadım. O kadar hızla önüme geldi ve bir anda çarpma sesini duydum. Ama düşününce o anı sanki çok uzun süre geçmiş, dakikalar sürmüş gibi hissediyorum. Diğer arabanın yanından geçerken bir an kedinin onun önünde durduğunu gördüm ve hızla önüme koştu, tam arabanın ortasından altıma girdi.

Gözümün önüne o kediyi kenara alırken bana arabanın çarptığı görüntüsü bile geldi, durmamadım, inemedim. Kendimi Allah'a havale ediyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

Belki frene asılsan arkadan bindireceklerdi, inip kenara alırken dediğin gibi gelip sana çarpacaklardı. Yani neticede sana ve arkadaşlarına zarar gelebilirdi öbür türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: tüberkül

geçmiş olsun halini anlıyorum.ama anladığım kadarıyla senin hiç suçun yok.

Alıntıları Göster
    tam fren yapman o durumda daha da tehlikelidir dostum.Mazallah orta şerittesin...Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: naten

tam fren yapman o durumda daha da tehlikelidir dostum.Mazallah orta şerittesin...Geçmiş olsun...

Alıntıları Göster
    KEDİ KATILI SENİ.O ARABA DAHA DİKİŞ TUTMAZ KEDININ LANETİ

• quote:

Orijinalden alıntı: opelim

KEDİ KATILI SENİ.O ARABA DAHA DİKİŞ TUTMAZ KEDININ LANETİ

Alıntıları Göster
    bence o kadar çok üzülme olacağı varmış, gazetelerde tvlerde ara sıra böyle haberler çıkar adam önüne çıkan kediye köpeğe çarpmamak için yoldan çıkıp arabasındaki diğer kişilerin ölümüne sebep oldu diye, boşver olacağı varmış olsun, allah korusun çarpmamak için hamle yapsan sana veya arabadaki kişilere bişey olsa dahamı iyi, geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: naten

Alıntıları Göster
    bugun eve donerken natiliusun orda bir audi a3 vardı
    ön kaput ezilmiş cam tuzla buz olmuş
    hemen arkasında da gazete kağıtları vardı
    toprağı bol olsun
    inanamadım içim koptu, kafamdan düşünceler geçmeye başladı
    herşey pamuk ipliğine bağlı, çok dikkatli olup kimsenin pamuk ipini kopartmamamız lazım
    hepimizin yaşayan her canlıya sonsuz dikkat ve özen göstermemiz gerekiyor
    ölümle hayat arasında çok ince bir çizgi var
    yayada olsak şöförde olsak her zaman dikkatli düşünceli ve güvenli olmalıyız
    gaza basmak kolay, en hızlı araçları almak kolay, hayatta kalmak bir aile kurmak zor şeyler
    belki orada yaya hatalıydı bilemem durumu(hiç de önemi yok ), ama o yolda 40-50 ile gitsek yayayı karanlıkta
    son saniyede bile fark etsek hafifçe frene dokundugumuzda hızımız bir anda 30 a düşer
    düşmese bile 40-50 gibi hızlarda çarptığımızda ölüm riski çok daha düşük olacaktır.

yani burada mesele istediğimiz kadar iyi şöför olalım
    istediğimiz kadar iyi bi araca sahip olalım
    istediğimiz kadar reflekslerimiz güçlü olsun, dikkatli olduğumuzu düşünelim fark etmez.

karşımızdaki hata yapabilir, dalgın olabilir vs....
    sokak arasında giderken iki yüksek araç arasından fırlayan bir çocugu kimse fark edemez
    kimsede o cocuga iki araç arasından hızla yola fırlamaması gerektigini anlatamaz
    anlatsanız bile o cocuk hayatında bir kerecik o hareketi yapabilir
    o da sizi bulabilir
    kimse karşı şeritten sislerini açarak gelmiş bi denyo yüzünden gece siyahlar giymiş bir yayayı fark etmeyebilir
    vesayre vesayre......

şu filmide izlemenizi tavsiye ederim

http://www.youtube.com/watch?v=Cvja-PA5Egc

• quote:

Orijinalden alıntı: malazlar

toprağı bol olsun
    herşey pamuk ipliğine bağlı, çok dikkatli olup kimsenin pamuk ipini kopartmamamız lazım
    gaza basmak kolay, en hızlı araçları almak kolay, hayatta kalmak bir aile kurmak zor şeyler
    belki orada yaya hatalıydı bilemem durumu(hiç de önemi yok ), ama o yolda 40-50 ile gitsek yayayı karanlıkta
    son saniyede bile fark etsek hafifçe frene dokundugumuzda hızımız bir anda 30 a düşer
    düşmese bile 40-50 gibi hızlarda çarptığımızda ölüm riski çok daha düşük olacaktır.

istediğimiz kadar reflekslerimiz güçlü olsun, dikkatli olduğumuzu düşünelim fark etmez.

sokak arasında giderken iki yüksek araç arasından fırlayan bir çocugu kimse fark edemez
    kimsede o cocuga iki araç arasından hızla yola fırlamaması gerektigini anlatamaz
    o da sizi bulabilir
    kimse karşı şeritten sislerini açarak gelmiş bi denyo yüzünden gece siyahlar giymiş bir yayayı fark etmeyebilir
    vesayre vesayre......

Alıntıları Göster
    merhaba, arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. çok kötü bir olay yaşamışsın..

ben kedi besleyen bir insanım.. 6 senedir bakıyorum.. benim oğlum gibi olmuş.. insan öyle alışıyor ki.. bazen insan sanıyorum onu ( o da kendisini insan sanıyor bazen :) )

sanırım böyle bir olay benim başıma gelse, bende kendimi çok huzursuz mutsuz hissederdim vicdan azabı çekerdim...

ama şöyle bişi var.. o kediyi o süratle gördün.. ve direksiyonu kırdın.. senin hayatın son buldu.. veya başka bir insanın hayatı son buldu.. böyle olsa inan daha kötü olurdu.. ailen arkandan ağlıyor olabilirdi.. veya başka bir ailenin acı çekmesine neden olabilirdin.. birde bu yönden bak.. ve içini ferah tut..

süratle giderken karşıma kedi çıksa, ki anlattım kedi besleyen ve çok seven bir insanım.. inan bende çarpardım.. süratle giderken direksyonu ani kırmak daha kötü sonuçlar doğurabilir.. belki içim yanacak günlerce bunalım olacağım belki uyuyamayacağım günlerce ... ama sonuçta daha üzücü şeyler olmaması adına kediye çarpmayı tercih ederim..

neyse lafı uzattım.. çok geçmiş olsun.. kendini de fazla sıkma dediklerimden sonra belki biraz rahatlarsın..

saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Subat -- 21 Eylül 2006; 1:53:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Subat

merhaba, arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.. çok kötü bir olay yaşamışsın..

ben kedi besleyen bir insanım.. 6 senedir bakıyorum.. benim oğlum gibi olmuş.. insan öyle alışıyor ki.. bazen insan sanıyorum onu ( o da kendisini insan sanıyor bazen :) )

sanırım böyle bir olay benim başıma gelse, bende kendimi çok huzursuz mutsuz hissederdim vicdan azabı çekerdim...

ama şöyle bişi var.. o kediyi o süratle gördün.. ve direksiyonu kırdın.. senin hayatın son buldu.. veya başka bir insanın hayatı son buldu.. böyle olsa inan daha kötü olurdu.. ailen arkandan ağlıyor olabilirdi.. veya başka bir ailenin acı çekmesine neden olabilirdin.. birde bu yönden bak.. ve içini ferah tut..

süratle giderken karşıma kedi çıksa, ki anlattım kedi besleyen ve çok seven bir insanım.. inan bende çarpardım.. süratle giderken direksyonu ani kırmak daha kötü sonuçlar doğurabilir.. belki içim yanacak günlerce bunalım olacağım belki uyuyamayacağım günlerce ... ama sonuçta daha üzücü şeyler olmaması adına kediye çarpmayı tercih ederim..

neyse lafı uzattım.. çok geçmiş olsun.. kendini de fazla sıkma dediklerimden sonra belki biraz rahatlarsın..

saygılar..

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun, fakat anlaşılan o ki senin bir suçun pek yok. Kendini daha çok üzmene gerek yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: malazlar

toprağı bol olsun

o da sizi bulabilir
    vesayre vesayre......

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: malazlar

Film çok çarpıcı.

Allah hepimizi böyle kötü olaylardan korusun.

• quote:

Orijinalden alıntı: InsipiD

Geçmiş olsun, fakat anlaşılan o ki senin bir suçun pek yok. Kendini daha çok üzmene gerek yok..

Alıntıları Göster
    sakın ama sakın gece başına bi olay gelirse hiç yolda durma, hele etraf ıssız ise

Okadar kötü devirde yaşıyoruz ki senin iyi niyetinden faydalanıp allah kosusun sana ve sevdikleirne zarar verebilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: InsipiD

Alıntıları Göster
    Trcapital, çok geçmiş olsun öncelikle... gerçi birçok şey söylenmiş bana pek birşey kalmamış ama kesinlikle o hızda direksiyonu kırsaydın keşke kediye çarpsaydım dedirtecek durumlar meydana gelebilirdi, tabiki huzursuz edecetir bir süre bugünkü yaşadığın ama en azından sana veya varsa araçtakilere birşey olmadı buda önemli.. o hızda o şekilde bende frene basamazdım veya direksiyonu kıramazdım saniyelik bir an, kontrolden çıksa başka geçen araçlara ve içindekilere de zarar verebilirdin o yüzden olacağı varmış olmuş diye düşünmek için zorla kendini, sonuçta sen çarpmasan başkası da çarpabilirdi, sana denk gelmiş.. hepimizin başına gelebilir önemli olan şu anda buraya yazabiliyor olman, allah hepimizi beterlerinden korusun..

tekrar geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Roy

Trcapital, çok geçmiş olsun öncelikle... gerçi birçok şey söylenmiş bana pek birşey kalmamış ama kesinlikle o hızda direksiyonu kırsaydın keşke kediye çarpsaydım dedirtecek durumlar meydana gelebilirdi, tabiki huzursuz edecetir bir süre bugünkü yaşadığın ama en azından sana veya varsa araçtakilere birşey olmadı buda önemli.. o hızda o şekilde bende frene basamazdım veya direksiyonu kıramazdım saniyelik bir an, kontrolden çıksa başka geçen araçlara ve içindekilere de zarar verebilirdin o yüzden olacağı varmış olmuş diye düşünmek için zorla kendini, sonuçta sen çarpmasan başkası da çarpabilirdi, sana denk gelmiş.. hepimizin başına gelebilir önemli olan şu anda buraya yazabiliyor olman, allah hepimizi beterlerinden korusun..

tekrar geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun. Bende buna benzer bir şey yaşadım. Yolumu kısaltmak için girdiğim ara sokakta bir kediye çarptım. Günlerce vicdan azabı çektim, neden o yola girdimki sanki diye kendime kızıp durdum. Gördüğün gibi halada unutamamışım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.