Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa)
22003 Cevap1649436 Görüntüleme32 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3652 Mesaj
10 Temmuz 2005; 22:20:29 

Aracımı cuma günü bir buçuk saatlik gecikmeyle teslim ettiler. Hemen Opet'ten full depo yapıp gezmeye başladım, şehir içi ve dışı 3 günde yarım depo harcadım, tüm kullanımım boyunca hiç klimayı kapatmadan (gece bile) yol bilgisayarına göre ortalama 5,8 lt/100 km Eurodiesel harcadım. İşte yeni aracım hakkında düşüncelerim:

- Çok rahat ve konforlu, adeta Focus sınıf atlamış ve Mondeo sınıfına yaklaşmış, acaba Ford, yeni Mondeo'yu nasıl çıkaracak?
- Araç içinde sessizlik dizel araca göre çok çok iyi ama asla bir benzinli gibi değil, biraz motor sesi var.
- İkinci vitesine ne yaptıklarını bilmiyorum ama öyle bir hızlanıyor ki ikinci viteste fazla gaza basmama rağmen araç içinde herkes koltuğa gömülüyor, hatta babam yeni araç bu basma bile dedi.
- Ghialarda sunulan müzik sistemi inanılmaz, öyle laf olsun diye değil, Sony firması mükemmel bir ses sistemi yapmış, araç içindeki yolcu oturma pozisyonlarına göre müzik sistemini ayarlayabiliyor. Araç içinde gürültü oluştuğunda sesi arttırarak müziğin hep aynı seviyede duyulmasını sağlamış. Ayrıca aydınlatılmış Sony arması da çok karizma. Ayrıca direksiyon altındaki kumanda çok rahat kullanılıyor, sanki radyo kendi kendine ayarlanıyormuş gibi kimse hissetmiyor.
- Yol bilgisayarı biraz yetersiz gibi geldi, mesela anlık yakıt tüketimini göremedim. Direksiyonun elektro servosu spor-konfor-standart şeklinde ayarlanabiliyor ki bu da sürüş kalitesini arttırıyor. Sporu denemedim ancak konfor seçildiğinde direksiyonun hafifliğini başka hiç bir arabada görmedim.
- Gece aracın iç dizaynı ve ışıklandırmaları çok hoş gözüküyor ama ışıklandırma optitron olsa çok daha iyi olabilirmiş. İç dikiz aynasının ışık şiddetine göre kararması gece yolculuklarını kabus olmaktan çıkarmış.
- Ben herkesin dediği gibi malzeme kalitesini düşük bulmadım, hiç rahatsız etmeyecek düzeyde hatta kapıların dizaynı ve kaplamaları çok hoş olmuş. Ayrıca göğüslüğün yüksek olması güven hissi veriyor, yolu yiyormuş gibi olmuyorsunuz.
- Farları mükemmel aydınlatıyor, sis farları da yakıldığında araç harika bir görünüm kazanıyor.
- Klima çok harika çalışıyor, gündüz İzmir sıcağında bile bir iki dakika yoğun üflemeyle yeni binilen aracı 19 dereceye getiriyor. Ancak torpido soğutmasından pek verim alamadım, koyduğum soğuk su sadece ısınmadı.
- Yeni bir dizayn olması sebebiyle yollarda dikkat çekiyor, bayaa bakan oldu.

local://upfiles/20324/1FB9B65C564F45468422D19F8FA48263.jpg

local://upfiles/20324/15A650099A2444C4A611253B9889852C.jpg

local://upfiles/20324/FA861A8228CF43BEA576E2D9D1AC68CD.jpg

local://upfiles/20324/48F7B678F2FA4FC5B67350E682F8E7F8.jpg

local://upfiles/20324/5843C0427A714159A9ED57F3465D448B.jpg

Ekteki dosya (5)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Ford Focus TDCi güncel ortalama yakıt tüketimim :

3138 Mesaj
10 Temmuz 2005; 23:24:21 

hayırlı uğurlu olsun...

vaktin olunca daha fazla resim bekleriz bide merak ettiğim bir soru var,eski focus'lara göre malzeme kalitesi,sürüş pozisyonu falan nasıl dersin...

Toca race driver

65 Mesaj
10 Temmuz 2005; 23:29:22 

Aracınız Hayırlı Olsun.İzlenimlerinizi aktardığınız için de Teşekkürler.

2681 Mesaj
10 Temmuz 2005; 23:43:55 

yorumlar için sağol kardeş. darısı başımıza

522 Mesaj
10 Temmuz 2005; 23:49:08 

Kardeş aracın hayırlı uğurlu olsun..Bu araç hakkındaki düşünceler benim babama yeni focus aldırmamtaki isteği bir kat daha arttırdı...

İmzanız kural dışı.

10417 Mesaj
11 Temmuz 2005; 0:01:16 

Hayırlı uğurlu olsun, izlenimler ve resimler için sağol Bir de sendeki focus'ta opsiyonel herhangi bir donanım var mı? Yoksa Ghia + metalik boya mı sadece

1192 Mesaj
11 Temmuz 2005; 0:58:31 

Süper bir araba, hayırlı olsun, test sürüşü yapmıştım, askerden dönünce bende benim Focus u satıp bir tane bu yeni Focus tan alacağım..

3652 Mesaj
11 Temmuz 2005; 3:00:41 

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, sorunuz olursa araçta deneyip en kısa zamanda cevaplarım, zaten deneyecek, aklıma gelmeyen bir şeyler arıyorum :) İstediğiniz resmi de hemen eklerim cep telefonu ve bluetooth var, özellikle görmek istediğiniz bir bölümü varsa yazın direkt orayı çekeyim.

Janjan; araçta ek olarak sadece metalik boya ve Ghia donanım var, başka hiç bir paket yok.

eradnan; hangi açıdan bakarsan bak yeni Focus'ların eski Focus'lara karşı belirgin gelişmeleri var. Hem iç hem de dış dizayn olarak daha keskin hatlar daha modern çizgiler kullanılmış, araç bir üst sınıfa geçmiş. Hem kullanılan malzemeler hem de işçilik ve mühendislik işleri daha da özenli hale getirilmiş. Ancak Focus'un bazı karaktaristik özelliklerini halen üzerinde taşıyor, yüksek sürüş pozisyonu gibi. Focus'un ne kadar seri bir araba olduğunu biliyorsun, bu ondan da seri. Özellikle yokuşlarda alt devirlerde sağladığı 250 Nm'lik tork sayesinde daha önceki yıllarda üretilen adaşlarını duruyormuşcasına geride bırakıyor.

1527 Mesaj
11 Temmuz 2005; 10:05:17 

HAYIRLI OLSUN.ALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANMAYI NASİP ETSİN.AYRICA YORUMLARIN İÇİN SAĞOL...

896 Mesaj
11 Temmuz 2005; 11:48:28 

hayırlı ossun kardeş

1600 Mesaj
11 Temmuz 2005; 13:22:54 

arkadaşım öncelikle yeni arabanın hayırlı olmasına ve kazasız belasız kullanmanı dilerim. ayrıca almana sebep olduğum için çok memnunum. nasıl haklımıymışım? yeni focus'u bu kadar methettim. abartı yok değil mi? resimleri de çok güzel çıkmış arabanın. resimlere bakınca ben de arabamı senin aldığın yerden teslim almıştım. ben çok memnunum. şu ana kadar 3000 km yaptım. yarın nasipse istanbul'a gidiyorum. kullanmaya doyamıyorum. güle güle kullan arabanı. izlenimlerini bekliyorum...iyigünler.......

BUNCA ACIYI BOŞA ÇEKMEZ HİÇKİMSE
VE BUNCA ÖLÜMDEN KOLAY DÖNÜLMEZ,
BU KADAR SEVMEYİNCE...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Temmuz 2005; 13:29:56 

Hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürüş nasib etsin.
Bende Focus istiyorum

Bu arada birşey paylaşacağım bilmem siz katılır mısınız? Şimdi hiç bilmeyen adama eski Focus la yeni Focusu yanyana koysaar ve hangisi daha yeni tasarım deseler sanki eski Focus u gösterir gibi geliyor. O sanki daha uçarı bir tasarımdı. Bu yeni Focusta eskiyi sadeleştirmişler gibi geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 11 Temmuz 2005, 13:33:23 >

3652 Mesaj
11 Temmuz 2005; 15:18:11 

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürüş nasib etsin.
Bende Focus istiyorum

Bu arada birşey paylaşacağım bilmem siz katılır mısınız? Şimdi hiç bilmeyen adama eski Focus la yeni Focusu yanyana koysaar ve hangisi daha yeni tasarım deseler sanki eski Focus u gösterir gibi geliyor. O sanki daha uçarı bir tasarımdı. Bu yeni Focusta eskiyi sadeleştirmişler gibi geldi...

Eski kasa Focus gerçekten araba tarihinde bir devrimdir, ilk defa belirli kalıplar riske atılarak hem dış tasarımda hem iç tasarımda yeni bir dizayn ortaya çıktı, bu konuda haklısın. Yeni Focus dizayn olarak bu kadar cesur değil, Mondeo kanı taşıyan ama halen genlerinde Focus bulunduran bir araç. Ama hangisi yeni tasarım deseler eski kasanın gösterilmesi biraz fantazi olur. Yeni Focus abisinin tasarımı kadar iddialı ortaya çıkmadı belki ama her şeyin yerli yerinde kullanıldığı bir araç olmuş. Ön konsolun yüksek ve derin konumlandırılmasına hayran kaldım, bu sayede insan hiç bir süratte korkmuyor.

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2005; 15:28:38 

Hocam senden biraz daha ayrıntılı inceleme bekliyoruz , yol tutuş genel performans ses seviyesi biraz doy da arabaya yazarsın buraya harbi güzel araç bu be

3652 Mesaj
11 Temmuz 2005; 15:31:41 

quote:

Orjinalden alıntı: emremuslu

arkadaşım öncelikle yeni arabanın hayırlı olmasına ve kazasız belasız kullanmanı dilerim. ayrıca almana sebep olduğum için çok memnunum. nasıl haklımıymışım? yeni focus'u bu kadar methettim. abartı yok değil mi? resimleri de çok güzel çıkmış arabanın. resimlere bakınca ben de arabamı senin aldığın yerden teslim almıştım. ben çok memnunum. şu ana kadar 3000 km yaptım. yarın nasipse istanbul'a gidiyorum. kullanmaya doyamıyorum. güle güle kullan arabanı. izlenimlerini bekliyorum...iyigünler.......

Çok teşekkürler, gerçekten senin yorumlarının belki de Focus'u seçmemde %50-55 katkısı oldu. Bugün aracı bir parça zorladım, yüksek sürate çıkmadan küçük seri kalkışlar yaptım ve gerçekten inanılmaz bir güç. İçinde olunca anlıyor insan, inanılmaz bir tork, inanılmaz bir çekiş gücü. Tek temennim aracın yeni olmasından dolayı değil de yıllarca bu seriliğin devam etmesi. Şu an 380 km'deyim, aldığımdan beri bir kez bile klimayı kapatmadan 5,8 lt yakıt tüketmesi her şeye bedel. Hele eski aracım 2000 cc Mondeo'nun klimayı çalıştırmadan ve sakin kullanımla 9,5-10 lt'lik tüketiminden sonra bu değerler içimde çocuk sevinci yaratıyor, artık korkmadan bir yazlık bir ev bir okul fır fır gezmenin rahatlığını yaşıyorum.

İki şeyi çok merak ediyorum; sanırım bir topicde turbo dizellerin kolay stop etmelerinden falan bahsedilmişti, anlıyorum ki bu TDCi olmayan araçlardaymış herhalde. Bu araç asla stop etmiyor, ister yokuş olsun ister seri kalkış bu aracın kolay kolay stop etmeyeceğini anlamış bulunuyorum. İkincisi ise ve şu ana kadar tek üstünde durduğum nokta; aracı park edip kapatınca motor silkelenip duruyor. Bir saniyeden kısa bir olay gibi ve sanki motor kapanmıyor da sönüyor. Bu normal mi? Senin Focusun da bu şekilde mi oluyor? Çalıştırma ise sorunsuz.

11 Temmuz 2005; 15:45:40 

[Deleted by Admins]

3652 Mesaj
11 Temmuz 2005; 16:11:53 

quote:

Hocam senden biraz daha ayrıntılı inceleme bekliyoruz , yol tutuş genel performans ses seviyesi biraz doy da arabaya yazarsın buraya harbi güzel araç bu be

Zamanla arabayla daha çok vakit geçiridikçe daha ayrıntılı yorumlar da eklerim ancak performans olarak inanın bana en üst seviyede. Son sürat denemesini 1500 km dolmadan yapmıyorum çünkü kullanma klavuzunda bile bu konuya değinilmiş. O konuda bir şey şu an için diyemem, 100 km'yi neredeyse hiç geçmedim. Ancak seri bir kaç kalkış ve ara hızlanma yaptım, üstelik bunları devir saatinde vites değiştirme uyarı lambası var, onu yakmadan yaptığım ve sürekli klima açık olduğu halde muazzam bir hızlanma oluyor. Belki uygun olursa ve şu 1500'lik rodaj bitince hız kadranının videosunu cep telle falan çekerim, hak vereceksiniz. İşte bunu performans kabul edersek kendi sınıfında en üst puandır, eminim.

Yol tutuş konusunda da hem araca yeni olmam nedeniyle limitlerini bilememem, hem de daha çok az kilometre yapması sebebiyle pek zorlamıyorum. Ama hızlanmada aracın yere oturmasıyla ve konsolun üstünde bütün yol boyunca koyduğum CD kutusunun neredeyse milim oynamaması nedeniyle ortalamanın altında kalacağını hiç sanmıyorum.

Gelelim ses olayına; daha yeni araba almaya karar verdiğimde, model araştırırken yazdıklarımı hatırlayanlar benim için sessizliğin çok önemli olduğunu hatırlarlar. Bir kaç kez motor çalışır halde arabadan indiğimde, dışarıdan dizel sesi epey vardı. Gerçi o sırada klima da çalışıyordu, onun fan gürültüsü de vardı ama dizel sesi seçilebiliyor. Herhalde dışarından sesiz aracı olması isteyenler dizel asla alamayacak. Ancak içeride sesten hiç rahatsızlık duymadım o kadar titiz olmama rağmen. Hızlanmalarda tok ve hoş bir ses geliyor ki bence bu gelen ses benzinli araçtakinden daha da güzel (almadan önce test sürüşünü benzinli araç ile yapmıştım, onun yol bilgisayarında ortalama tüketim 12 küsür litreydi), asla kabin içerisindekileri rahatsız etmiyor. Tamamen motor sesi yok edilmiş denilemez ama asla kullanıcısını ve yolcularını rahatsız etmeyen, hele hele kısık ses bile olsa radyo açıldığında asla farkedilemeyen bir ses bu. Trafik gürültüsünü ise unutun; ambulans sireni veya yanınızda çalınan bir korna ya da tam sağınızda giden dandirik egzoslu bir araç olmadıkça tamamen dış Dünya'dan soyutlanmış durumdasınız.

Aracın en iddialı yeri kliması ve müzik sistemi. Müzik sisteminden daha önce bahsetmiştim harika bir akustik sağlanmış. Klima ise müthiş ötesi. Yol bilgisayarı dış sıcaklığı 37 gösterirken iki üç dakika içinde 19 derecelere düşüyor aracın içi. Çift bölgeli olması biraz gereksiz gibi ama gücü süper. Her arabayı park edip indiğimde cin çarpmışa dönüyorum İzmir sıcağında.

Aracın bir kusuru bagajının çok yüksekte olması sebebiyle dar alanda geri yanaşmanın uçak indirmekten farksız olması. Bu araca nasıl olurda neredeyse 60-70 YTL olan park sensörü takılmaz anlamış değilim. Göreceksiniz aracın ilerki aylarda çıkacak modellerinde mutlaka park sensörü olacak, kesinlikle eksiklik. Derhal taktırmayı düşünüyorum ama garanti olaylarını bozar mı acaba? Ya da Ford'un sevisinde bu işlem yapılıyor mu garantiye ve orjinalliğe zarar vermeden? Alarmında da darbe sensörü yok, sadece kapılara, kaputa, bagaj kapağına, yakıt deposu kapağına, pencereye zarar verildiğinde ya da aracın müzik sistemine müdahalede bulunulduğunda alarm devreye giriyor. Ve kapılar kitlenirken, yani alarm kurulurken herhangi bir uyarı sesi gelmiyor, sadece sinyaller yanıp sönüyor. Bu arada çok dikkat edilmesi gereken nokta kapılardan biri yanlışlıkla açık kalmışsa ve siz uzaktan kumandayla aracı kitlerseniz araba kitlenmiyor, uyarı sesi falan da gelmiyor. Yani aracı kitlediğinizi düşünerek uzaklaşıyorsunuz ama araba tamamen savunmasız kalıyor. Ayrıca alarmın gece boyunca yanıp sönen ve araçta alarm olduğunu gösteren led de yok. Yani bu alarmda caydırıcılık hiç düşünülmemiş. Adeta hırsız zorlasın, zarar versin ama eli boş dönsün gibi bir zihniyet, garibime gitti.

Aracın merak ettiğiniz ya da görmek istediğiniz bir bölümü varsa resmini çekebilirim, yazmanız yeterli.

1600 Mesaj
11 Temmuz 2005; 16:12:31 

beğendiğine çok memnun oldum. silkelenme olayına ben de kafayı takmıştım. servise gittim. motorla egzos arasında vibrasyonu önlemek için yapıyor herhalde. spiral varmış. yani kısacası normalmiş. olayı ben tam anlatamadım kusura bakma. ama normalmiş. bende de oluyor yani. takma kafana... kazasız belasız keyfini sür arabanın...

BU KADAR SEVMEYİNCE...

1600 Mesaj
11 Temmuz 2005; 16:17:42 

unutmadan bir şey daha söyliyeyim. lastik havalarını mutlaka kontrol ettir. çünkü ben uzun süre 33 olması gereken hava ile fabrikadan geldiği 45 hava ile kullandım arabayı. bir anormallik olduğunu hissediyordum. çok sertti. sonra servise gittiğimde normale çevirdiler. şimdi çok güzel. aslında kontrol ediyorlar ama benimki gözden kaçmış herhalde...

BU KADAR SEVMEYİNCE...

3652 Mesaj
11 Temmuz 2005; 16:33:27 

quote:

Orjinalden alıntı: pnr005

hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin diyerek bişiy sormak isterim kaça aldın tüm paketler dahil + olarak sence bumu cmax mı

Aracı 41.250 YTL'ye aldım. Baz modeller arasında en pahalı liste fiyatına sahip araç. Bir kere dizel olması benzinlisine göre pahalı, sedan olması hatchbackine göre pahalı, Ghia olması Trend olmasına göre pahalı. Yani eğer dizel yerine benzinli, sedan yerine hatchback ve Ghia yerine Trend paketi alırsan yaklaşık 9.000 ile 11.000 YTL arasında daha düşük bir rakam ortaya çıkar. Bu arada yakında Trend ve Ghia donanımdan sonra Titanium donanımlısı gelecekmiş Focuslar'ın. Ne kadar olacağını bilmiyorum ama kartlı çalıştırma sistemine sahip olacakmış. Gerçi resmini eklediğim sustalı anahtarı yerine kart kullanmayı şahsen istemem, çok şık anahtarları.

Yeni Focus ve Focus C-Max arasında kaldıysan kesinlikle Focus al derim. C-Max'i de yarım yamalak inceledim ama hoşlanmadım. Tanıdığımızın Corolla Verso'su var. Eğer o sınıftan bir araç düşünüyorsan mutlaka Verso al ama C-Max'le Focus arasında kaldıysan ki ikisi aynı sınıfta değil Focus al derim, sadece yeni dizayn olması bile yeter.

local://upfiles/20324/72020248356E4D7697DA595CAC77F22B.jpg

local://upfiles/20324/DA3BED3EBD84443291F573CFA735BB05.jpg

Ekteki dosya (2)

Guest
11 Temmuz 2005; 16:51:04 

güle güle kullan..

keşke biraz daha dikkat çekici bir renk alsaydın

522 Mesaj
11 Temmuz 2005; 19:49:32 

mck focus focustur.Rengini karıştırma...Bak benim aracın rengi nasıl??Focusa pembe bile yakışır yada ben her rengi yakıştırıyorum.Ya da ben focusa aşığım..Ne bilim işte...

İmzanız kural dışı.

16028 Mesaj
11 Temmuz 2005; 19:59:05 

ehh ford birisine kıyak geçmiş demekki güle güle kullan.park sensörünü servis takıyor yalnız dediğin gibi 70 lira değil 300 lira istiyolar.bizde fusiona taktıracaktık ama pahalı gelince askıya aldı arkadaş.

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2005; 21:45:44 

mck ne gibi dikkat çekici renk?
Metalik gri dikkat çekmiyor mu?

800 Mesaj
12 Temmuz 2005; 0:33:41 

arkadaşım gülegüle kazasız belasız kullanın.

bozuk yol deneyimlerinide bekliyoruz.(tıkırtı,toz vb.)

Ben ki Cihan Sultanı, Al-i Osmaniyye Hükümdarı, Kanuni Sultan Süleyman Han. Duyarım ki hududumuza yakın müstemlekelerinizde bir nevi eğlence icad edile gelmiştir. Korkarım ki bu illet benim memleketime de duhul ede. Bu sebep ile sizden isteğim odur ki bu eğlence şekli devletinizde tiz yasaklana… Şayet isteğim yapılmaz ise şunu iyi bilesiniz ki; ben Kanuni Sultan Süleyman, Orduy-u Hümayunumla gelip o illeti kökünden kazımaya muktedirim. (Kanuni Sultan Süleyman han tarafından Fransa kralına gönderilen fermandır.)

10417 Mesaj
12 Temmuz 2005; 0:59:10 

İç mekanın bir kaç tane daha resmini çekebilir misin? Kapılar açıkken falan, diz mesafesini merak ettim (ön koltukları en geriye kadar çekmediyseniz tabi:)

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2005; 8:49:20 

ben de dizel almayı düşünüyorum...

ama bakım masrafları hakkında bilgi edinmem lazım.

arabanın 3 yıl garantisi var.

3 yıl içinde dizel olduğundan dolayı ekstra masraf yapıyor mu?

(bende 2004 focus var )

ayrıca yakıt konusunda euro dizel kullanmam şart mı ?

ve herhangibiryerden almam zorunlu mu?

yakıt tercihinden dolayı normal dizel kullansam mesela arabada sorun olur mu?

sorum genel : bilenler cevaplayabilir ...

1210 Mesaj
12 Temmuz 2005; 9:32:55 

Hayırlı olsun,
eski Focuslar kadar olmasa da güzel bir araç. Mondeoları andırıyor gerçekten.
Ayrıca renk seçiminizde çok iyi. Çok yakışmış arabaya.
Trafiğe kapalı yolda bir ara hız denemesi yapıp buraya yazarsan seviniriz.
200 km.'ye rahat çıkıyor mu? gibi izlenimlerin.

İMZA VA
Guest
12 Temmuz 2005; 9:53:39 

quote:

mck ne gibi dikkat çekici renk?
Metalik gri dikkat çekmiyor mu?

neresi dikkat çekiyor???

yol rengi sıradan bir sedan işte..

kırmızı, siyah falan olsaydı bak nası olurdu

gri otomobillerden nefret ediyorum; her yer gri otomobil doldu..

sanki çok hoş bir renk...

hiç sevmediğim beyaz bile daha hoşuma gidiyor artık...

gri renkli otomobiller pek farkedilmiyor trafikte..özellikle sisli havalarda hiç belli olmuyor farları açık değilse..

ama kırmızı otomobil anında dikkatini çekiyor insanın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.C.k -- 12 Temmuz 2005, 9:53:48 >

3652 Mesaj
12 Temmuz 2005; 18:08:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Janjan

İç mekanın bir kaç tane daha resmini çekebilir misin? Kapılar açıkken falan, diz mesafesini merak ettim (ön koltukları en geriye kadar çekmediyseniz tabi:)

local://upfiles/20324/4C4699AF08EB4BBB95B959C530271D25.jpg

local://upfiles/20324/C6E952B694D64CF78B4C328346E49796.jpg

Ekteki dosya (2)

3652 Mesaj
12 Temmuz 2005; 18:24:46 

quote:

Orjinalden alıntı: firari5
ben de dizel almayı düşünüyorum...
ama bakım masrafları hakkında bilgi edinmem lazım.
arabanın 3 yıl garantisi var.
3 yıl içinde dizel olduğundan dolayı ekstra masraf yapıyor mu?
(bende 2004 focus var )
ayrıca yakıt konusunda euro dizel kullanmam şart mı ?
ve herhangibiryerden almam zorunlu mu?
yakıt tercihinden dolayı normal dizel kullansam mesela arabada sorun olur mu?
sorum genel : bilenler cevaplayabilir ...

Yanlışın var, Ford araçlar için ayrı ayrı garanti süreleri sunuyor. Ama istersen +3 yıla kadar garantisini uzatabiliyorsun. Focus'lar için bu ücret 660 YTL. Ben yaptırmayı düşünüyorum ancak ay sonuna kadar karar vermem gerekiyor. Eğer konumuz Focus'sa garanti süreleri şu şekilde:
[font="Courier New"]

Mekanik Garanti : 2 yıl/ 100.000 km
Gövde Boya Garantisi : 3 yıl
Gövde Paslanmazlık Garantisi : 12 yıl

[/font]

Bakım masraflarına gelince; satış temsilciyle görüşmemde 15.000 km ya da 6 ay (hangisi önce gerçekleşirse) servise gelmem gerektiğini, servis ücretinin benzinli araca göre farklı olduğunu, sorunsuz bir bakımın ortalama ücretinin 250 YTL olduğunu söyledi. Ancak "Ford Garanti ve Servis Kılavuzu" içindeki bilgiye göre 15.000 km ya da bir yıl (hangisi önce gerçekleşirse) aracın servise alınması gerektiği yazıyor. Hangisinin geçerli olduğunu yakında görüşeceğim.

Yakıt konusunda ise çok zaruri durumda kalınmadıkça Opet kullanılması gerekiyor. Alternatif olarak önce Total, son tercih olarak da Petrol Ofisi önerildi direkt satış temsilcisi tarafından. Yine de her ne olursa olsun mutlaka Eurodiesel kullanılması gerektiği, hatta şakayla karışık "yolda kalsam ne yapayım" soruma normal mazot koyacağıma yürümem önerildi.

Aracın alınan yakıt nedeniyle zarara uğradığı taktirde eğer en az son 10 deponu Opet'ten doldurmuşsan tüm masraflar Opet tarafından karşılanıyor. Bunun içinde aracı satın alırken verilen "Opet Yakıt Güvence Kartı"nı her alışverişinden sonra aracın ana kilometresiyle birlikte aldığın yakıt miktarını da bilgisayara işletiyorsun. Yakıtı Opet'ten almış olsan bile hemen sonrasında bu kartı işletmezsen, bir sorun çıktığında aracına başka bir benzinciden yakıt almışsın muamelesi yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRCaPiTaL -- 12 Temmuz 2005, 18:26:39 >

3652 Mesaj
12 Temmuz 2005; 18:31:03 

quote:

Orjinalden alıntı: VEDAT_06

Hayırlı olsun,
eski Focuslar kadar olmasa da güzel bir araç. Mondeoları andırıyor gerçekten.
Ayrıca renk seçiminizde çok iyi. Çok yakışmış arabaya.
Trafiğe kapalı yolda bir ara hız denemesi yapıp buraya yazarsan seviniriz.
200 km.'ye rahat çıkıyor mu? gibi izlenimlerin.

Teşekkürler, şu an 500 km'ye yaklaştım. 1500 km'den sonra son sürati deneyeceğim. Yüksek sürati sevmiyorum bu yüzden çok kısa bir süreliğine yapacağım ama bence bu kadar seri ve 240 km kadranı olan yeni nesil bir aracın o sürate çıkması çok da zor olmaz.

3138 Mesaj
12 Temmuz 2005; 18:48:31 

ben müzik sisteminin videosunu istiyorum mümkünse

Toca race driver

2070 Mesaj
12 Temmuz 2005; 19:02:55 

quote:

Orjinalden alıntı: eradnan

+1 plase

7 Mesaj
12 Temmuz 2005; 19:07:35 

ARkadaşım hayırlı uğurlu olsun araban, yakında araba kardeşi olcaz seninle ama ben başka bi forumda sormuştum burdanda okuyup cevap yazan arkadaşlar olursa diye burayada yaziiim!
Yeni focus ghia diesel hb aldım, magnum gri. araç sunroof opsiyonu yüzünden ağustosta geçicek elime, üzerindeki 16 jantı 17 jant yapıcam ama focustaki bijon aralıklarının farklı olması sebebiyle istediğim jantı bulamıyorum, bu konuda en çok opsiyonu nerde bulabilirim! Kayseride oturuyorum, ankaraya gidebilirim bunun için... konu hakkında yardımcı olabilecek varsa lütfen cvp yazsın... Eywallah

***** 8 *****

3652 Mesaj
12 Temmuz 2005; 19:09:35 

quote:

Orjinalden alıntı: eradnan

Mümkün ama yükleyeceğim bir adres falan vermelisiniz ya da mesela e-mailını ver oraya atayım ve sen siteye yükle link olarak ekle tamam mı?

3652 Mesaj
12 Temmuz 2005; 19:12:41 

quote:

Orjinalden alıntı: erem_kilic

ARkadaşım hayırlı uğurlu olsun araban, yakında araba kardeşi olcaz seninle ama ben başka bi forumda sormuştum burdanda okuyup cevap yazan arkadaşlar olursa diye burayada yaziiim!
Yeni focus ghia diesel hb aldım, magnum gri. araç sunroof opsiyonu yüzünden ağustosta geçicek elime, üzerindeki 16 jantı 17 jant yapıcam ama focustaki bijon aralıklarının farklı olması sebebiyle istediğim jantı bulamıyorum, bu konuda en çok opsiyonu nerde bulabilirim! Kayseride oturuyorum, ankaraya gidebilirim bunun için... konu hakkında yardımcı olabilecek varsa lütfen cvp yazsın... Eywallah

Senin de hayırlı olsun, bir kere Focus seçmekle en iyisini yapmışsın, ayrıca onu dizel seçmekle çok çok daha iyisini yapmışsın inan bana çok memnun kalacaksın. Sorunun hakkında benim bilgim yok Kayseri'yi bilmem ama Ankara'da kesinlikle sorunu çözecek bir servis vardır.

3138 Mesaj
12 Temmuz 2005; 19:22:16 

quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

Mümkün ama yükleyeceğim bir adres falan vermelisiniz ya da mesela e-mailını ver oraya atayım ve sen siteye yükle link olarak ekle tamam mı?

tamam pm'i kontrol et oraya attım...

Toca race driver

10872 Mesaj
12 Temmuz 2005; 19:29:18 

en güzel günlerde kullan en güzel seçimi yapmışsın ....

3138 Mesaj
12 Temmuz 2005; 20:56:46 

Aracın müzik sistemini merak edenler:

mail adresime gelen video'nun linki:
http://rapidshare.de/fi...248/Video_013_.3gp.html

Video telefonla çekildiği için .3gp formatındadır.Bilgisayarında Nokia multimedia player yüklü olanlar direkt izleyebilir diğerleri bu playerı download edip izleyebilirler...

http://www.hwsetup.it/f...latform4_Player_3.0.zip

Toca race driver

7 Mesaj
13 Temmuz 2005; 8:13:21 

mail adresim erem.kilic@isbank.net.tr şimdiden eywallah!!!

***** 8 *****

3652 Mesaj
13 Temmuz 2005; 9:31:30 

erem_kilic, o Ghia'nın jantlarına nasıl kıyacaksın, bence çok güzeller. Yani aynı modelin 17'sini falan mı buldun? Araçtan çıkan yepyeni, güzelim jantları ne yapacaksın? Tabii yepyeni lastikler de var. Eğer senden ucuza geri alıyorlarsa bence bir süre kullanıp eskit.

Ayrıca tam emin değilim, aldığın yere bence sor ama eğer böyle bir olaya gidersen kesin araç garanti kapsamı dışında kalır. Çünkü araca orjinalinde olmayan ve tavsiye edilmeyen bir aksesuarı takıyorsun, üstelik yürüyen aksama, kesin kabul etmezler gibi geliyor bana. Ben olsam jant için böyle bir kumar oynamızdım özellikle turbolu bir araçta. Garanti dışında kalıp turbo arızası olursa seni maddi anlamda bayaa zorlayabilir, yine de karar senin.

63 Mesaj
13 Temmuz 2005; 16:45:21 

mrblar.bende tdci yeni focusu inceledim.izlenimlerime katılırmısınız: bir kere kör nokta açılı ayna yok.servise sordum bombeli dediler lakin yeterli olduğu kanısında değilim.ikincisi ön kapı camları yanındaki plastik aksamın işçiliği son derece çirkin ,tatmin edici bir görüntüsü yok.el ile oynatılabiliyor.far anartar düğmeleri normal poziyonda görünmesi mümkün değil.buda dikkati dağıtan bir tasarım.

kullanıcı arkadaşların yorumunu bekliyorum.saygılar

2006 civic e hastayım ve yastayım

1761 Mesaj
13 Temmuz 2005; 17:55:13 

gri olması için üste para veriyosunuz ya, bişey demiyorum

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.

3652 Mesaj
13 Temmuz 2005; 18:49:05 

quote:

Orjinalden alıntı: hmaraba

mrblar.bende tdci yeni focusu inceledim.izlenimlerime katılırmısınız: bir kere kör nokta açılı ayna yok.servise sordum bombeli dediler lakin yeterli olduğu kanısında değilim.ikincisi ön kapı camları yanındaki plastik aksamın işçiliği son derece çirkin ,tatmin edici bir görüntüsü yok.el ile oynatılabiliyor.far anartar düğmeleri normal poziyonda görünmesi mümkün değil.buda dikkati dağıtan bir tasarım.

kullanıcı arkadaşların yorumunu bekliyorum.saygılar

Ya bu yeni Focus'un işçiliği kötü falan diyorlar forumlarda falan, ben daha aracıma binipte şurası kötü olmuş diyen biri görmedim. Hayır moralimi bozmamak için mi demiyorlar diyeceğim ben de öyle düşünmüyorum. Ben hiç bir yerinde işçiliği kötü bir şey görmedim aksine ön göğüslüğün hem yapısı hem rengi çok güzel oturmuş. Senin binip de beğenmediğin araç Ghia mı?

7 Mesaj
13 Temmuz 2005; 18:56:37 

TRCapital güzel fazla abartılı olmayan bi 17 jantla araca cok daha sportif bir görünüm verebilirim düşüncesindeyim, yoksa ööle camları simsiyah, hertarafında farklı ışık olan arabalardan bende hoşlanmıyorum ama focusun jantları hoşuma gitmiyo, üzerinde gelen jantları satmıycam onlarla kar lastiklerini kullanıcam, kayseride kar lastiksiz olmuyo kışın... ama jant seçenekleri o kadar kısıtlıki neden böyle farklı bijon aralıklarına gitmiş focus anlamadım! neyse dur bakalım napcaz, bize ankara yolları gözüktü anlaşılan

***** 8 *****

522 Mesaj
13 Temmuz 2005; 21:26:48 

Bugün test sürüşü yaptım yeni focusun.benim sürdüğüm 115hp lik motora sahip olan ghia versiyonuydu ve gerçekten mükemmel bir araç..Biraz cansız alt devirlerde ama dizel olursa bu kasanın hakkını rahat rahat verir düşüncesindeyim.Direksiyon servosu ne ben onla muhattap bişe bulamadım.aceba sağ sinyal butonundan mı giriliyor bu menülere???

İmzanız kural dışı.

3652 Mesaj
13 Temmuz 2005; 21:55:05 

quote:

Orjinalden alıntı: hayalet34

Bugün test sürüşü yaptım yeni focusun.benim sürdüğüm 115hp lik motora sahip olan ghia versiyonuydu ve gerçekten mükemmel bir araç..Biraz cansız alt devirlerde ama dizel olursa bu kasanın hakkını rahat rahat verir düşüncesindeyim.Direksiyon servosu ne ben onla muhattap bişe bulamadım.aceba sağ sinyal butonundan mı giriliyor bu menülere???

Sinyal kolunda yuvarlamalı bir düğme var, orayı çevirince menüye giriyor. Menüde ayarlara giriyorsun ve direksiyon modları var, oradan spo, konfor, standart seçebiliyorsun. Tabii bu söylediğim sadece Ghia ve yol bilgisarlı modelde olması lazım.

63 Mesaj
14 Temmuz 2005; 8:49:51 

sayın trcapital,aracın ön konsolunu kastetmiyorum.trend ve ghia modellerinide inceledim.lütfen yan dikiz aynanın çift açılı olmadığına dikkat et ve ön yan camların kapı içi plastik aksamın montajına dikat edersen ,montajın yerine oturmadığını ve el ile kolayca hareket edilebildiğini göreceksin.bu durum mondeoda yok.ve diğer marka araçlardada bu noksanları göremedim.bende alacaktım ama sırf bu kötü işçilikten işçilikten ötürü tereddüt ediyorum.cabası sizin son yaşadıklarınız ayrıca bir tereddüt.zaten koç grubu başlı başına bir tereddüt.saygılar.

2006 civic e hastayım ve yastayım

87 Mesaj
14 Temmuz 2005; 13:30:10 

TRCaPiTaL öncelikle kazasız belasız kullanmanı diliyorum. Birçok aracın özelliklerini kıyaslayıp işte bu dediğin bir arabayı alanların olumlu yorumlarını okumak hakkaten çok keyifli oluyor. Bende sanınım en geç 1-2 aya kadar parayı toparlayıp alacam inşallah. Tam senin aldığından. Onun için senin yorumların önemli. Torpido soğutması, yol bilgisayarı, alarm ve gövde rengi kapı kolu ve ayna vs olsun diye Ghia planlıyordum (zaten bu bir iki ayı da bu yüzden beklemem lazım.Malum fark yaklaşık 4000 YTL filan) ancak torpido soğutması ve alarmdan iyi yorumlar alamadım. Şu soğutma işini biraz açarsan sevinirim. (Bu arada emremuslu ya da yorumları için ayrıca teşekkür..) hmm bir de kaskosu kaça maloluyor?(daha önce hiç kasko yaptırmadım da:)

3652 Mesaj
14 Temmuz 2005; 19:09:49 

quote:

Orjinalden alıntı: beg10ya

TRCaPiTaL öncelikle kazasız belasız kullanmanı diliyorum. Birçok aracın özelliklerini kıyaslayıp işte bu dediğin bir arabayı alanların olumlu yorumlarını okumak hakkaten çok keyifli oluyor. Bende sanınım en geç 1-2 aya kadar parayı toparlayıp alacam inşallah. Tam senin aldığından. Onun için senin yorumların önemli. Torpido soğutması, yol bilgisayarı, alarm ve gövde rengi kapı kolu ve ayna vs olsun diye Ghia planlıyordum (zaten bu bir iki ayı da bu yüzden beklemem lazım.Malum fark yaklaşık 4000 YTL filan) ancak torpido soğutması ve alarmdan iyi yorumlar alamadım. Şu soğutma işini biraz açarsan sevinirim. (Bu arada emremuslu ya da yorumları için ayrıca teşekkür..) hmm bir de kaskosu kaça maloluyor?(daha önce hiç kasko yaptırmadım da:)

Sorularını hemen yanıtlayayım:
- Torpido soğutması şu şekilde işlev kazanıyor. Burayı bir buzluk olarak düşün, hani şu seper şeklinde pikniğe falan götürülüyor ya içine su falan konuyor, yapısı aynen bu şekilde, yani torpidonun etrafını ısı yalıtımıyla sımsıkı kapamışlar. Sonra içine bir havalandırma deliği koymuşlar aynen aracın göğüslüğündeki havalandırma gibi ama daha çok bir valf diyebiliriz. Klimayı çalıştırdığında bu valf açıksa soğutmanın bir bölümü torpido içine üfleniyor, ikinci bir delikten tekrar havalandırma kanalına verilip devri daim yaptırılıyor soğuk havaya. Bu şekilde zaten yalıtımlı olan torpidonun için klima açık olduğu sürece serin tutuluyor. Öyle buzdolobı gibi değil ama konulan soğuk meşrubat ve suyu klima çalıştığı sürece aynı soğuklukta tutuyor. Buz gibi su içemezsin ama uzun yolda her zaman serin suyun olur.

- Alarm diye bir şey yok diyebilirsin, zaten babamla da Tüketici Mahkemesi'ne başvurmayı düşünüyoruz. Kataloglarında alarm yazıyor ama alarm dedikleri şey kapılara bağlı bir hoparlör. Zaten çift kilitleme yapıldıktan sonra hırsız kapıyı nasıl açacak da alarm çalacak? Camdan işini hallettimi hiç birimiz bir şey hissetmeyeceğiz. 40 milyarlık arabada olmaz böyle bir şey. Esas bomba şimdi geliyor, aracı dün Otokoç'a bırakmıştık alarm takılsın diye bu akşamüstü telefon ettiler "İstanbul'u aradık yen Focus'lara alarm takılmıyor şimdilik, bir hafta içinde yeni alarmlar gelecek onları takacağız, gelin alın arabayı" dediler. EeE dedim ne alarmı gelecek zaten alarmlı değil miydi bu araba, köşeye sıkıştı cavep veremediler. Hem araba alarmlı diye satıyorlar hem de bir hafta içinde alarm gelecek diyorlar, adam mı kandırıyonuz be siz, benimle uğraşmayacaklardı.

- Kaskosunu bugün Başak Sigorta'dan yaptırdık, tam olarak 892 YTL.

- Yukarıda bahsettiğim alarm konusu ne kadar canımı sıksa da arabanın herşeyini çok beğeniyorum. Ben işçilikle ilgili bir sorun göremedim, yarın tekrar incelerim ama herşeyi ile çok güzel bir araba yapmışlar, ah nolurdu şu arabanın içine iki tane hareket algılayıcı koysalardı be insafsızlar.

Merak ettikleriniz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Bu arada yarın yazlığa gidiyorum, sorularınız olursa ancak pazar günü yanıtlayabilirim, saygılar.

2254 Mesaj
6 Ağustos 2005; 1:01:57 

ben topic açıyom cevap gelmiyor bari buraya sorayım. ben de focus 16tdci trend alıyorum ancak bugün yaptığım test sürüşünde çok ses olduğunu fark ettim. şuan kullandığım 96 kasa astrada bile bu kadar ses yok. araçta motor sesi yok sadece lastik sesi var. trcapital kardeşim acaba bu sende de varmı. ayrıca fordun garajında farkettiğim bir olay daha var. bütün focuslarda aynı donanım olmasına ramen farklı lastik markaları var. benim test ettiğimde turanza laztikler vardı. hemen yanındakilerde goodyear continental vardı. neyse şu ses olayına dönelim. kaç yıllık astrada bile böyle lastik sesi yok. acaba sadece o araçtan mı kaynaklanıyor yokssa bütün focuslar öylemi. yada lastklerden kaynaklanıyor olabilir

616 Mesaj
6 Ağustos 2005; 1:52:07 

bencede focus ta adamı rahatsız eden bir ses var.sanki tüm fordlarda var.bide fordların servisinee problemli diyorlar.işin açıkcası toyota veya honda gibi gönül rahatlıyla bir ford alamam.

346 Mesaj
6 Ağustos 2005; 2:27:41 

güle güle kullan...

4163 Mesaj
6 Ağustos 2005; 14:20:37 

Hayırlı olsun kardeş
bende yeni ford mondeo almak istiyorum acaba yeni mondeo nasıl ghia alıcam yorumunuz nedir mondeo için ?

2254 Mesaj
6 Ağustos 2005; 14:23:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Daywalkerr

ben topic açıyom cevap gelmiyor bari buraya sorayım. ben de focus 16tdci trend alıyorum ancak bugün yaptığım test sürüşünde çok ses olduğunu fark ettim. şuan kullandığım 96 kasa astrada bile bu kadar ses yok. araçta motor sesi yok sadece lastik sesi var. trcapital kardeşim acaba bu sende de varmı. ayrıca fordun garajında farkettiğim bir olay daha var. bütün focuslarda aynı donanım olmasına ramen farklı lastik markaları var. benim test ettiğimde turanza laztikler vardı. hemen yanındakilerde goodyear continental vardı. neyse şu ses olayına dönelim. kaç yıllık astrada bile böyle lastik sesi yok. acaba sadece o araçtan mı kaynaklanıyor yokssa bütün focuslar öylemi. yada lastklerden kaynaklanıyor olabilir

trcapital bir bilgilendirseydin beni ne iyi olurdu şu ses konusunda. bir de lastikler nedir senin

6252 Mesaj
6 Ağustos 2005; 16:47:27 

hayırLı OLsun..şimdiden kazasız beLasız kULLanırSın umarım..

ben aracın frenLemeSİni merak ediyorum ?

9576 Mesaj
6 Ağustos 2005; 16:51:09 

Yaw iyi olmuş yeni focus kazasız belasız kullanımlar

1761 Mesaj
6 Ağustos 2005; 17:30:06 

lastikler gereksiz büyük. ses biraz da onun için artıyor.

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.

2254 Mesaj
6 Ağustos 2005; 18:34:45