Şimdi Ara

Otomatik Vites D'ye Atınca Hareket Etmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
72.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracım 2004 otomatik vw bora. iki gündür aracın vitesini d konumuna getirince sanki boşta gibi hareketlenme olmuyor. Manuel olarak 1e takınca 30 cm kadar ilerliyor sonra geri duruyor. Geri viteste filan bir sıkıntı yok taktığım gibi hareket ediyor. Sorun ne olabilir, benim aklıma ilk olarak şanzıman yağı geldi. Yarın onu kontrol ettireceğim. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Not: Arabanın çekişinde veya vites geçişlerinde hiçbir sıkıntı yok.

• El freni çekili olmasin hocam :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keljx kullanıcısına yanıt
    yok hocam değil :)
  • Ya efendiler, her şeyin bir adabı, dozu,dozajı vardır.

Adam burada yaşadığı sorunu paylaşmış. Saçma sapan patladı mesajları ile doldurmuşsunuz.

Yazık size be!

Olmaz olsun böyle otomobil forumu ya!

2004 model VW'lerde DSG mi vardı sizi cahiller sürüsü sizi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 25 Ağustos 2015; 22:56:28 >
  • Ayağınızı frene basılıyken D ye alıp denediniz mi, bizimde honda aracımız var otomatik vites frene basmadan D ye alınca boşta kalıyor D ye geçmiyor frene basınca düzeliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ömrünü tamamlamış , geçmiş olsun 3 bin tl gibi masrafı var.Yağı tamamen değiştirmezler yarı yarıya yenilerler normalde bu tarz problemler çıkarmasın diye ancak sizinki sanırım artık gitmiş.O yüzden açılıcak beyni temizlenicek vs vs.Yapıldıktan sonra bi 100 bin daha belki götürür.Başımıza geldiği için söylüyorum , arabayı istanbula götürdük 2 kere bakım yapılması gerek.Hatta araç şuan 2. bakımda istanbulda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ya efendiler, her şeyin bir adabı, dozu,dozajı vardır.

Adam burada yaşadığı sorunu paylaşmış. Saçma sapan patladı mesajları ile doldurmuşsunuz.

Yazık size be!

Olmaz olsun böyle otomobil forumu ya!

2004 model VW'lerde DSG mi vardı sizi cahiller sürüsü sizi!

Arkadasin yazdiklarina aynen katiliyorum seviye yerlerde sadece 1.9 tdi boralarda olabilir dsg yada ben oyle hatirliyorum.

• Vites vuruntu yapmaya başlıyacak yakın zamanda.Düşük viteslerde ve soğukken çok daha hissettirecek.
  • Legendary! L kullanıcısına yanıt
    Denedim hocam araç sadece so?ukken D ye takynca hareket ediyor.
  • Konu ile alakasy olmayan mesajlary temizledim. Tekrary halinde ceza talep edilecektir.

@01018 Geçmi? olsun. ?anzyman bo?a çykynca tekrar tekrar demede mi geçiyor vitese ?
  • Hocam teşekkür ederim. Sorun sadece araba sıcakken, hararet 90 oldu mu oluşuyor. Araba soğukken ilk çalıştırmada bir sıkıntı yok D ye takar takmaz hareket ediyor. Ama ısındı mı D ye attığımda araba boşta gibi hiç tepki vermiyor ve hani frenden ayağınızı yavaş yavaş çekerken gelen balata sesi vardır ya o kayboluyor. Tamirciye gittim şanzıman inecek, balatalardan da kaçırıyor olabilir dedi. Tanıdık şanzımancı da olmayınca kaldı öyle..

edit: D ye takıp biraz gaz verince araba hareket ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01018 -- 26 Ağustos 2015; 17:20:14 >
  • Motor soğukken rölanti 1100 devir civarı olur. Isındıkça otomatik jikle bunu 700'e kadar düşürür. Siz motor sıcakken vites boştayken 1100 devire kadar gaz verip, o gaz sabitken D ye geçirince ileri gitmeye başlıyor mu? Motor ısınınca sorunun başlamasının devirle alakalı olup olmadığına bi bakmakta fayda var.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Hocam araç ilk çalıştığında da sıcakken de 900 devri civarı, rölantide bir dalgalanma yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01018

Hocam araç ilk çalıştığında da sıcakken de 900 devri civarı, rölantide bir dalgalanma yok.

Otomatik jikle devri yükseltmiyor mu motor soğukken? İlginç.
  • sadece uzun süren ışıkta filan boşa aldığımda bazen bin devir civarına geliyor.
  • Sanziman yaginin rengine bakin; acik kahve -bordo ise normaldir, koyulasmissa değişim gerekir uygun Atf yag ile..

Hondada servis ,gaz+fren yaparak sabit kaldigi devire göre, tork konvertorunu test ediyordu.yanlis yonledirmek gibi olmasin da bunu da bir arastirin.

• hocam bora'da nasıl bakıldığını biliyor musunuz? basit bir yerde değil diye hatırlıyorum sanki..
  • Slm arkadaşım , bizde polo var otomatik araba sogukken sıkıntı yok , ısınınca yokuşta çekmiyor, d ye takip gidemiyoruz. köye gittik 3 km geri viteste gittik, Çünkü ileri gitmiyor . Siz bu sorunu nasıl çözdünüz ? Şanzıman DSG değil ))

• 01018 kullanıcısına yanıt
    Benim boramda kaputu açtığınızda , direksiyonun hizasına düşüyor. Küçük birşey zaten görürsünüz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • enginamca E kullanıcısına yanıt
    sorun ağustos ayında başlamıştı. ben fazla önemsemedim. yaklaşık üç ay sonra araba yerinden hiç hareket etmemeye başladı. basit bir yağ değişiminin ihmali komple şanzıman inmesine kadar gitti. sizde de benzer sorun var büyük ihtimalle, daha fazla büyümeden iyi bir şanzıman ustasına gösterin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.