Şimdi Ara

Bina içi arızadan mı yoksa TürkNet'ten mi bu hızı almaktayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bina içi arızadan mı yoksa TürkNet'ten mi bu hızı almaktayım?

35 Mbps paket kullanmaktayım. Aylardır bağlantı kopması, hız düşüklüğü problemi yaşamaktayım. Geçen aylarda arızaya gelen Türk Telekom çalışanı ankastreden daireye kadar ölçümünü gösterdi ve bu değer düşük, yeni hat çekilmesi lazım dedi. Ben de bina yönetimiyle alakalı bekleme durumundayım, henüz yeni hat çektiremedim. Teknik bilgiler sayfasından baktığımda günlerdir hızım 3 ve 26 Mbps gösteriyor ve müşteri hizmetlerine durumu bildirince de hız bir süreliğine düzeliyor.

Onlardan gelen cevap da bu;

Şimdi teknik bilgiler sayfasından gördüğüm değer TürkNet'in bana gönderdiği hız mı yoksa bina içi tesisatın arızalı oluşundan dolayı mı bu kadar gösteriyor?

• O aldığın hız Türktelekomun sana verdiği hızdır.Trüknetin tanımladığı hızı destek kaydında görürsün arıza bildiriminde.35_6m yazar.İç tesisat iyiyse sorun dışarıdan kaynaklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigcrysis93 -- 16 Ağustos 2021; 15:34:9 >
  • Merhaba, yaşadığınız sorunu kontrol ederek yardımcı olmak isterim. Oluşturduğunuz destek kaydı numarasını konunun linki ile birlikte PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigcrysis93

O aldığın hız Türktelekomun sana verdiği hızdır.Trüknetin tanımladığı hızı destek kaydında görürsün arıza bildiriminde.35_6m yazar.İç tesisat iyiyse sorun dışarıdan kaynaklıdır.

İç tesisatın hali nedir bilmiyorum ama Türk Telekom'dan gelen arkadaş ölçtü ve gösterdi bak 8.5 gösteriyor. 20 olması lazım dedi. Sanırım eve kadar olan kabloda bir şey var bu durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, iç tesisatınızda elektrikçi yardımı alarak kablo değişikliği yapabilirsiniz. Sorun devam ederse bizimle tekrar iletişime geçebilirsiniz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Elimde şöyle bir kablo var. Bu uygun mudur acaba?

• Cat 6 kablo ile ek yapmadan iç tesisat bağlantınızı yapmanızı öneririm. Daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Öyle yapayım o zaman. Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.