Yarbay
09 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 1101 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Koruma kabı olmadan işlemci nasıl paketlenir?

Resimdeki kutudan elimde olmadığı için işlemciyi pinlere zarar gelmeyecek şekilde nasıl paketleyebilirim? Çevredeki internet kafelere ve teknik servislere baktım, ikinci el sitelere baktım hiçbir yerde satılan bir şey de değil.
Mart 2022'de başlayan 100 Mbps fiber aboneliğim için kuruluma gelen ekip TV+ kuralım mı diye sordular ve ben de ücreti nedir deyince siz 24 aylık paket aldığınızdan TV+ ücretsiz denilmişti ve ben de kurun o zaman dedim. O zamanki kampanya ücreti ise ilk 6 ay 99 lira sonraki 18 ay 170 lira olarak internet sitelerinde yazmaktaydı. Ekim ayında 174 lira gibi bir fatura ödedim. Bugün ise yeni fatura 200 lira görünüyor. Müşteri hizmetlerine sorduğumda içinde TV+ paketi olduğundan faturanız 200 liradır denildi. Şimdi ben internet sitelerinde gördüğüm fiyata kanıp abonelik aldım ama kurulumcuların doğru bilgi vermeyişlerinden ötürü 30 lira fazladan ödeme yapmak zorunda kaldım.
Siyah zemin üzerinde japon yapıştırıcısı kullandım ve sürülen yerin etrafında beyaz leke oluştu. Nemli bezle silince kayboluyor fakat kuruyunca tekrar ortaya çıkıyor. Asetonla bol bol fırçaladım, ovaladım herhangi bir değişim olmuyor.

Japon yapıştırıcısı beyaz leke nasıl silinir?
GTA V FIB binasından kaçarken oyun buga giriyor

Binadan inerken ilk halatta sorun olmuyor ama ikinci halata geçildiğinde "Hızlı inmek için sol tuşa bas" diyor ve basınca bir anda halatı bırakıp olduğu yerde kalıyor. Bomba ile kendimi öldüremiyorum, hile ile ışınlanma yapamıyorum. Göreve yeniden de başlasam yine burada takılıyor oyun.
2 patlama sesi geldi ve sesinden de bu normal değil demiştim. Az önce bir polis abi aceleyle çıkarken söyledi polisevine saldırı yapıldı diye. Muhtemelen Tece'deki polisevi.
Sitede bir daire sahibi evini komple tadilata soktu ve bugün de daire önü alana da tadilata başlattırmış. Yani asansörlerin bulunduğu yerin tavanına asma tavan yaptırıyormuş, karşı daireden de onay almış, katın aydınlatmasını da kendi daire elektriğinden verecekmiş. Yönetici olmaz dese de ben ev sahibiyim, isteyen istediği yere şikayet edebilir demiş. Şimdi normalde ev sahibi evin içini tadilat ettirebilir ama kapı önü şahsa değil siteye ait yani ortak kullanım alanı. Böyle bir şey yaptırmaya hakkı var mıdır, bir yere şikayet edilebilir mi?
Kasa ön panelinin yanlardan aldığı hava yetersiz olduğundan özellikle yaz döneminde kasa içi sıcaklık sorunu yaşatıyordu. Bir süredir pleksiden ön panel tasarımı yapan yerleri aramaktaydım. Kasa modelime tasarım yapmış bir Instagram sayfası buldum ama 440 TL + kargo ücreti gibi uçuk bir fiyat çıkartınca "kendim yaparım daha iyi" mantığıyla hareket ederek araştırmaya devam ettim. Şansıma N11'de şu ilana rastladım:
https://www.n11.com/urun/gametech-zeus-on-panel-bilgisayar-performans-arttirici-14781901

Görüntü olarak güzel ve boyut olarak da kafamdaki "MSI logosuna dokunmayayım" planına uygun olduğundan siparişini verdim. Ürün geldikten sonra da ön panelde uygun ölçüde kesim yapmaya çalıştım ama ölçüyü doğru ayarlayamadığımdan biraz fazla kesmişim ve pleksi de tam olarak kapatmadı üzerini. Ben de açıkta kalan kısımları örtmesi için siyah renkte kablo kullandım ve montajını sağladım. Japon yapıştırıcısı kullandığım için biraz beyaz lekeler oluştu. Aseton ile temizlemeye çalıştım ama çok da gideremedim (bilgi sahibi olan varsa konu hakkında yardımını bekliyorum). Ön panel üzerinde RGB LED aydınlatma bulunmakta. Ziyan olmasın diye kesimi ona göre yaptım. Pleksinin altında bulunan TUF logosunu önplana çıkartmak için de oraya ayrıca rakı beyazı pleksi kestirip ARGB şerit ile aydınlatma sağladım. Toz filtresi olarak da fiber sineklik kullandım; illaki toz girecek ama full açık olmasından iyidir yine. Profesyonel bir çalışma olmadı ama elimden gelen en az zararla da işlemi tamamladım. Birkaç haftadır kasa önü açık çalışmaktaydı ve rahat hava aldığından ötürü de kasa sıcaklığını ciddi etkiliyordu. Artık o çirkin görüntüden de kurtulmuş oldum.

Bu çalışma toplamda kaç liraya mal oldu?

Gravür makinesi 283 TL
Pleksi panel 107.50 TL
Pleksi plaka 23 TL olarak 414 TL civarı bir harcama yaptım ama aldığım gravür makinesi de bir süredir aklımda olan bir şeydi ve bu da vesile olmuş oldu.

MSI MAG Vampiric 010M ön panele pleksi montajı

Bir ara arama kısmında sürekli çıkardı sonra kayboldu gitti. 45-50 arası hafif esmer bir kadın, iç çamaşırlı, hizmetçi veya hemşire kıyafetli kısa videolar çekiyordu. Siz değerli araştırmacı arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Çalıştığım yere gelen yabancı kişiler bina önüne serpip gitmişler de ne olduğunu bulamadık. Bekçi de baktı kuş yemi dedi.

Resimdeki tohum uyuşturucu mudur?

Resimdeki tohum uyuşturucu mudur?
Film ve müziklerde kaliteli ses verecek kablosuz kulaklık ne önerirsiniz? Bütçe konusunda sıkıntı yok ama çok da uçuk bir şey olmasın tabi.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Skoda Fabia
Mobil cihaz
Redmi Note 8 Pro
Operatör
Türk Telekom
ISS
Turkcell Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Dünyadan Futbol
Karşıyaka
İşlemci
Ryzen 5 5600
Anakart
TUF B550-Plus
Sabit Disk
SanDisk Ultra 3D 500 GB
Sabit Disk
Samsung 850/860 EVO 250 GB
Ekran Kartı
RX 6700 XT Nitro+
Modem
ZTE ZXHN H267Av2
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 24 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.193
İkinci El Bölümü Mesajları: 391
Konularının görüntülenme sayısı: 238.026 (Bu ay: 4.823)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14.729 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.