Şimdi Ara

BİLGİSAYAR OYUNU oynamak eskisi gibi zevk vermiyor! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
931
Cevap
25
Favori
100.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
441 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de var bu durum. PS3 zamanında Battlefield betası var diye uyumamıştım be, 800 kbps ile inen betayı açtıktan sonra kalkmadan başında oturdum, 1 günden sonra artık oyuna istesem de odaklanamıyordum, tek yaptığım etrafta dolaşmaktı, beynim mallaşmıştı.

Uzun zaman boyunca kötü sistemle eski oyunları vs oynadım, 4 ay önce yeni sistem aldım; GTA V, Squad, R6S, Mordhau vs. Steam'a bayağı para döktüm hiçbiri zevk vermedi. GTA V'de sadece 14 saatim var, eskiden Company of Heroes ve Red Orchestra 2/Rising Storm 2 hastasıydım onlar sıkıcı geliyor. PC'de oynadığım tek oyun Hearts of Iron 4. Eskiden Victoria 2 ve CK2 de oynardım ama onlar da çok eski geliyor.

Ulan, artık orijinal oyun almaya yeten param, zamanım var ama hiçbir şey zevk vermiyor. Ha gerçi ben bazı gerçekleşmeyen hedeflerimin üzüntüsünden ve yapmayıp ertelediğim bazı şeylerin suçluluğundan dolayı hiçbir şeyden eskisi kadar zevk alamıyorum.

Eskiden okuldan kaçınca param olmadığından içerlenirdim, şimdi boş boş dışarıda gezsem param var ama internet kafeye gitmek aynı zevki vermiyor.

Bu arada, bağımlılığın belirtilerinden biri bir şeyden zevk almamaya rağmen hala onunla uğraşmaktır. Oyundan zevk alamıyorsanız oynamayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

Ne yapabilirim ki başka? Baba faktörü sayesinde genç yaşta araba aldım ancak istanbul gibi metropolde nereye gideceksin ki? hayattan pek keyif alamıyorum şu sıralar.

Alıntıları Göster
    Yuh araban var

Gunluk geziler yap

Canakkaleye edirneye boluya falan git

Benim bisikletim bile çöp evden cikamiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde yaş 31 elinizden öper 2 oğlan var ama bırakmıyorlar ki agiz tadı ile oynayayim
    biraz fırsat verseler belki bende
    sıkılırım :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaslandik, o yuzden.

Hala heroes3 oynuyorum. Arada Factorio, Cities Skylines vs oynuyorum ama Steam'de 400 e yakin oyunum bos bos duruyor : )

Bazen bir oyunu acip, loading ekranine gelince kapattigim oluyor, kafamda oynayip "mikerler bunla mi ugrasicam simdi" diyorum.

• Akşam ne yiyeceğiz, para da kalmadı, ay sonunu nasıl getireceğiz herşey çok pahalı diye düşünmekten bende kafa kalmadı nasıl gidip kafam rahat bir şekilde oyun oynayabilirim ki ? Bende aynı durumdayım işte bu yüzden, sadece arada iki el fifa atıyorum sıkıntıdan hepsi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

Aynen öyle hocam. Battlefield'in yeni oyunlarınında çöp olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Benim en sevdiğim BF oyunu BF4 ve BF3'dü. BF4 başka bir olay ama. 300 400 saat gömmüştüm ona 3-4 sene önce. Hala oynayanı vardır. BF1 ve BF5'i gördüğüm an aha bu çöp dedim. Tamamen gaz alma oyunları.
    Bf1e cop diyen adam vurduruyordur.Oyun tarihinde ki multi olarak en iyi fps oyunuydu satis rekorlaribi kirdi herkes oynuyorken harika ortam vardi.Bf5 cikti herkes bf5e gecti bf5 cöp oldugu icin herkes dagildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 19 Ocak 2020; 8:28:32 >
  • Küçükken başkaydı yaw, zamanında gta san andreas a o403 modu yapmıştım sırf bir ay otobüs sürdüm

Lan üzerinden internet kafede hayvan gibi nfs u2 oynardık

Şimdi en kralı da olsa sarmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Pc oyunculugu çöp

3 yil boş bos pcde dolandiktan sonra konsola dondum aciyorum call of dutyyi takiyorum şarjörü avlıyorum liselileri ooh kebap

Pc sadece film izleme aygıtı benim icin
    Yaşıyorsun bu hayatı hamza başkanım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D62C81441

Yaşıyorsun bu hayatı hamza başkanım

Alıntıları Göster
    Yok be reis köpek gibi mutsuzum

Ama yukarda Allah var cok iyi oldu ps4 almam

Pc zulum ya başka bir sey degil

Alin bi ps4 90tlye cod infinite warfare legacy edition alin 2 tane codunuz olur gunde 5 6 mac yapsan oyun ihtiyacin gider

Last of us 2 geliyo uncharted 4 var o var bu var surusuyle guzel oyun var

Pcde bf lol pubg cs go gibi bir kac cop oyun haric oyun ortami bile yok multiplayerlar bos hep

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lüzumsuz Adam

büyüyosun işte,25+ olup oyun mu oynican bi de bilgisayarda
    Olm seni dışarıda yağmurun altında kalıp hafiften kurumuş rulo halindeki gazete kağıdı ile döverim! Islak ve çamurlu kağıt parçaları yüzüne yapışır ağzına burnuna girer BUNUN YAŞLA NE İLGİSİ VAR ARKADAŞ BEN 27YİM HALA OYNUYOM NOLMUŞ YANİ

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Multihacki görünce kalpten gidecektim, internet cafe zamanları aklıma geldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ortaokul 7-8. sınıflar ve Lise 1-2'de oyun canavarıydım. Her gün mutlaka 4-6 saat oynardım. Haftasonları 10 saati bulurdu. Her gün saatlerce LoL ve Csgo oynardım ikisinde de çok yüksek liglerdeydim. Steamde yeni oyunlar çıkınca hemen alırdım onları oynardım... Beni uyaran büyüklerimi dinlemezdim, oyun boş iş diyenlere aldırmazdım. İleride pişman olursun derlerdi, büyüsem de oyun oynamaya devam ederim diye düşünürdüm.
    Lise 3'ten sonra sıkılmaya başladım artık çok az oynamaya başladım. Şimdi de hiç oynamıyorum desem yeridir, anladım ki gerçekten oyun boş beleş adamın işi çoluk çocuğun işi. Şimdi haftada belki 2 saat falan oynarım kafa dağıtmak için arkadaşlarla.
    Üstteki bir arkadaş macbook pro almadığı için pişman olmuş, ben de benzer bir şey yaşadım; ekran kartım yandı birikmiş 4 bin liram vardı. Abim ben de bi 4-5 vereyim güzel bir bilgisayar alalım sana dedi. O parayı ver ya motor alayım ya da yurtdışına çıkayım bilgisayarı ne yapıcam abi kaç yaşına gelmişim diye yanıtladım.
    Eskiden derdim oyunda yükselmekti şu an derdim eğitimde ve kariyerde yükselmek. Eskiden zevk için oyun oynardım şimdi zevk için kitap okurum film izlerim. Eskiden boş vaktimde bilgisayara koşardım şimdi spora gidiyorum...
    Her erkeğin hayatında bir dönemini oyunlara kaptıracağını düşünüyorum. Bu dönem ne kadar çocukken gerçekleşirse o kadar iyi olur hayatınız için. 30'lu yaşlarında bir abi vardı oyunda tanıştığımız. Adam çocukken gençken oynayamamış, maaşa geçince kendine bilgisayar dizip bağımlısı olmuştu. Her gün teamspeakte karısıyla kavga ederdi sesi gelirdi en son hem karısı boşadı hem de işinden atıldı. O derece bağımlı olmuştu ki bu ikisini unutmuştu hayatından çıkarmıştı. Sonra o da anladı durumu şu an öyle değil tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 19 Ocak 2020; 13:47:8 >

• Ne güzel işte bilgisayar ve internet bağımlılığından kurtulman için vesile gelmiş kapına. Hemen kendine başka bir hobi, merak konusu bul.
  • Bilgisayar oyunları böyle stresli zamanlarda kaçacağın, kafa dağıtacağın bir yer gibi. Mesela bazen gerçekten çok kafa yorduğum, çok çalıştığım dönemlerde oynuyorum bir kaç saat ama ne zaman boşa düşsem, zamanın olsa oynayasım gelmiyor. İçimde bir huzursuzluk sürekli bilmiyorum.

• Siz oyunlardan değilde hayattan tat alamıyor gibisiniz. Oyunun yaşla alakasıda yok ayrıca.

• Aynı durum bende de mevcut ne yalan söyleyeyim.

Ayrıca bu tarz bir konu görmek sevindirdi.
  • Kitap oku hayatın değişsin, oyun oynamak zamanını boşa harcamak ile aynı şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Ortaokul 7-8. sınıflar ve Lise 1-2'de oyun canavarıydım. Her gün mutlaka 4-6 saat oynardım. Haftasonları 10 saati bulurdu. Her gün saatlerce LoL ve Csgo oynardım ikisinde de çok yüksek liglerdeydim. Steamde yeni oyunlar çıkınca hemen alırdım onları oynardım... Beni uyaran büyüklerimi dinlemezdim, oyun boş iş diyenlere aldırmazdım. İleride pişman olursun derlerdi, büyüsem de oyun oynamaya devam ederim diye düşünürdüm.
    Lise 3'ten sonra sıkılmaya başladım artık çok az oynamaya başladım. Şimdi de hiç oynamıyorum desem yeridir, anladım ki gerçekten oyun boş beleş adamın işi çoluk çocuğun işi. Şimdi haftada belki 2 saat falan oynarım kafa dağıtmak için arkadaşlarla.
    Üstteki bir arkadaş macbook pro almadığı için pişman olmuş, ben de benzer bir şey yaşadım; ekran kartım yandı birikmiş 4 bin liram vardı. Abim ben de bi 4-5 vereyim güzel bir bilgisayar alalım sana dedi. O parayı ver ya motor alayım ya da yurtdışına çıkayım bilgisayarı ne yapıcam abi kaç yaşına gelmişim diye yanıtladım.
    Eskiden derdim oyunda yükselmekti şu an derdim eğitimde ve kariyerde yükselmek. Eskiden zevk için oyun oynardım şimdi zevk için kitap okurum film izlerim. Eskiden boş vaktimde bilgisayara koşardım şimdi spora gidiyorum...
    Her erkeğin hayatında bir dönemini oyunlara kaptıracağını düşünüyorum. Bu dönem ne kadar çocukken gerçekleşirse o kadar iyi olur hayatınız için. 30'lu yaşlarında bir abi vardı oyunda tanıştığımız. Adam çocukken gençken oynayamamış, maaşa geçince kendine bilgisayar dizip bağımlısı olmuştu. Her gün teamspeakte karısıyla kavga ederdi sesi gelirdi en son hem karısı boşadı hem de işinden atıldı. O derece bağımlı olmuştu ki bu ikisini unutmuştu hayatından çıkarmıştı. Sonra o da anladı durumu şu an öyle değil tabi.
    Bos yapmissin.
    Insanin hayatinda bazi zamanlar oluyor, ne kitap okumak ne de baskalariyla ugrasmak istemedigi. Bu zamanlarda beni kendime getiren etkinlik viskimi, vodkami vs. acip beynimi tamamen kapatarak tek basima oyun oynamak. Butun dunyaya kapatiyorsun kendini bir sureligne. Arkadan da svdigin muzikler caliyorsa cok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi made off hit her -- 19 Ocak 2020; 11:13:4 >

• Sen gerçekleri görmek istemiyorsun ben de öyleydim o yüzden anlıyorum seni
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    o oyun mu ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.