Şimdi Ara

Beyin Tümörü - Sonuç Açıklaması Yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
11
Favori
96.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
802 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Merhaba ilgili ve bilgili arkadaşları sonuç yorumlamak için bekliyorum. Doktorum en az 5 buçuk ay ömür dedi gibi bilen kişiler bakabilir mi.

Hizmet Tarihi ve Tanımı
    KRANIAL MR İNCELEMESİ:
    Tetkik i.v. kontrastlı olarak yapılmıştır. İ.v kontrastsız görüntülere ek olarak 15 ml kontrast madde (Gd) kullanılmıştır.
    İnfratentorial bölgeden geçen kesitlerde solda serebellar hemisferde 32x18 mm, tanımlanan lezyonun komşuluğunda 20x16 mm, sağda
    serebellar hemisferde 13x16 mm, serebellar vermiş düzeyinde 14x8 mm boyutta periferik kontrast tutulumu gösteren heterojen kitle
    lezyonları mevcuttur. Tanımlanan lezyonlar çevresinde yaygın vazojenk ödem izlenmektedir.
    Supratentorial bölgeden geçen kesitlerde sağda frontal lobda 16x13 mm ve 18x14 mm boyutta, yukarı konveksite düzeyinde sağda
    frontal lobda 14x13 mm boyutta, solda frontal lobda 24x17, 23x26 mm boyutta periferik kontrast tutulumu gösteren santralleri nekrotik
    çevresel yaygın vazojenik ödem alanları barındıran metastatik kitle lezyonları mevcuttur.
    Derin beyaz cevherde yaygın T2A ve FALIR hiperintens alanlar izlenmiş olup, yaygın vazojenşk ödem ile uyumludur.
    Ventriküler sistem orta hatta ve normal genişliktedir.
    Serebral sulkus ve fissurler açıktır.
    Serebellar hemisferler, vermis ve beyin sapı oluşumları normaldir.
    Bazal sisternalar açıktır.
    Kranioservikal bileşke oluşumları normaldir.
    Ana serebral vasküler yapılar patent izlenim vermiştir.
    Paranazal sinüs ve mastoid selül aerasyonları normaldir.
    Difüzyon MR inceleme bulguları normaldir
    SONUÇ:
    " İnfratentorial bölgeden geçen kesitlerde solda serebellar hemisferde 32x18 mm, tanımlanan lezyonun komşuluğunda 20x16
    mm, sağda serebellar hemisferde 13x16 mm, serebellar vermiş düzeyinde 14x8 mm boyutta periferik kontrast tutulumu gösteren
    heterojen kitle lezyonları. Tanımlanan lezyonlar çevresinde yaygın vazojenk ödem
    " Supratentorial bölgeden geçen kesitlerde sağda frontal lobda 16x13 mm ve 18x14 mm boyutta, yukarı konveksite düzeyinde
    sağda frontal lobda 14x13 mm boyutta, solda frontal lobda 24x17, 23x26 mm boyutta periferik kontrast tutulumu gösteren santralleri
    nekrotik çevresel yaygın vazojenik ödem alanları barındıran metastatik kitle lezyonları
    " Derin beyaz cevherde yaygın T2A ve FALIR hiperintens alanlar izlenmiş olup, yaygın vazojenşk ödem

1. HAFTA SONU

*Yürümede Bozukluk
    *Aşırı derecede baş dönmesi
    *Vücudumun Sağ tarafı yavaş hareket ediyor.
    *Gözümün önüne çizgi geliyor
    *Filmlerdeki gibi bir kare sağa doğru gidip yeni kare soldan geliyor.

2. Hafta başı

*Hep uyumak istiyorum
    *Gözlerimi açmakta zorlanıyorum
    *Yemek yemek bile istemiyorum
    *Vücudumun Sağ tarafı çok hareketsiz kalıyor ara ara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamscrool -- 6 Ekim 2019; 18:43:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam gerçekten raporlar kötü. Mucize gerekiyor iyileşmek için. Fakat bu rapora göre ömür biçmek ne kadar doğru. Bu rapora göre yaşam şansı varmı yokmu bilen kişi yazdığı zaman iyi niyetiyle değilde tamamı ile bilerek ve açık konuşarak yazarsa sevinirim. Dua eden herkesten Allah razı olsun iyi niyetli insanlar bu dünyada çok. İyiler kazanacak hep.
    Frontal lob ve beyincikde tümör var. Denge kaybı ve bahsettiğin değişimlerin olması normal bu bağlamda. Doktorun ömür biçmesini boşver bence, eğer illâ bir bilgi istiyorsan vücudun sana bilgiyi verecek zâten. Semptomların ilerleme hızından bilgi edinebilirsin.

Kanser olan da, olmayan da geçicidir. Hepimiz gidiciyiz, kimimiz birkaç gün önce kimisi birkaç gün sonra önemi yoktur.

Allah şifa versin hepimize.
    Keske elimden birsey gelse de dunyanin en iyi doktoruna suan sizin icin randevu alsam. Ne gucum var ne imkanim. Allahtan tek istedigim guc bu gibi durumlarda başkası icin guclu olmak. Mesela yikik dokuk sehit ailesinin evini kendim oraya gidip yaptırmayi cok isterdim mesela. Bazen akşamlari esim cocugum uyuyunca hastahanelere gidip yardima ihtiyaci olanlari farkedip sorunlarini cozmekte mesela.

Size ne diyecegimi bilmiyorum ama yalan bir dunya burasi. Hepimiz birgun bu yalandan cekip gidecez. Ya erken ya gec. Lakin diger dunyanin gercekligine kavusacaz. Kimi trafik kazasinda hayatini kaybeder kimi yasliliktan kimi dogar dogmaz kimi ise binbir cesit farkli durumdan. Ölüm 1snlik is. Belki bu yaziyi yazdiktan 5dk sonra bende gidecem. Kimbilir.

Zamani gelince her insanin yapmasi gerektigi gibi sizde arkaniza donup bakinca birini kirdiginizi, yalan konustugunuzu, kimsenin hakkini yediginizi hatirlamiyorsaniz sizden iyisi yoktur.

Icinizi rahat tutun. Iyi seyler dusunun. Iyi birey iyi düşünceler icindedir.
    Kardeşim ne olursa olsun hiç umudunu kesme, yakın zamanda eşimin meme kanseri olan bir arkadaşına kanserin metastaz yaptığı ve tüm vücudu sardığı söylendi, genel durumu da kötüleştiği için Ankara'ki Güven Hastanesine yatırıldı. Özel odaya kondu, artık tıbbi olarak yapılacak bir şey olmadığı, yakınları ile vedalaşması söylendi. Tüm yakınları ve arkadaşları son kez görmek, helallik almak için gittiler. Artık ölümü bekleniyordu. Ailesi ölmüş gibi ağlıyordu. Ama 1 gün, 10 gün, 1 ay geçti ölmedi, gün geçtikçe kendini daha iyi hissetmeye başladı. Doktorlar şaşırdı, yeniden tetkike aldılar ve birden nasıl olduysa hastada iyileşme görüldüğünü söylediler ve yeniden tedaviye başladılar. Hastaneden çıktı, bu yaz tatile gitti ve her geçen gün daha iyi oluyor. Yani bu dünyada mucizeler mümkün. Nitekim halen kanserin nasıl ve neden oluştuğunu tam olarak bilmiyoruz. Vücutta kanseri yaratan mekanizma ne ise yine vücut kendiliğinden tersini gerçekleştirip kanseri yok edebiliyor. O nedenle de ötanazi kabul edilmiyor. Allah'tan ümit kesilmez sözü rehberin olsun. Acil şifalar dilerim.
    Doktorun kim ? Ben beynimde portakal kadar tümörle 12 sene yaşadım !!!!!!!!!!!!!! 21.9.12 Tümörüm alındı, bir daha ömür boyu sol tarafını kullanamazsın dediler, 9-10 halısaha gelirim!!! Kimse ömür biçemez. Prof. DR. Mehmet Yaşar Kaynar'dan derhal randevu al ve ona gözük. Gittiğinde mutlaka beni Muhammed Emir yönlendirdi. Merkez sinir sistemi üzerinde oligodendroglioma adında tümörü varmış ve siz ameliyat etmişsiniz benle de konuşun de. Her cerraha güvenme. Ben 12 sene araştırdım. Bu adam kusursuz bir adam ve insan.
  • acil şifalar

• Allah şifa versin. Allah yardımıcınız olsun.

• Allah acil şifalar versin, tedavi alacak mısın? Ameliyat veya radyoterapi kemoterapi dediler mi?

• Allah acil şifa versin keşke elimizden bir şey gelebilse.

• Amin postu öne çıkararak belki bilgili arkadaşları buraya toplayabiliriz. Işın tedavisi aldım daha çok çoğaldı tümörler yürümede konuşmada bozukluk var hayal görüyorum bazen beyin oyun oynuyor bana. Doktorum artık elimizden bişey gelmiyor dedi. Şuan çaresiz bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok geçmiş olsun
  • Çok üzüldüm kardeşim Allah acil şifalar versin.

Ne dertler var be bizdekiler de dert mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah yardımcın olsun.
  • Hocam beyin tümörlerinin piri prof.dr türker kılıç var bi araştır istersen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam gerçekten raporlar kötü. Mucize gerekiyor iyileşmek için. Fakat bu rapora göre ömür biçmek ne kadar doğru. Bu rapora göre yaşam şansı varmı yokmu bilen kişi yazdığı zaman iyi niyetiyle değilde tamamı ile bilerek ve açık konuşarak yazarsa sevinirim. Dua eden herkesten Allah razı olsun iyi niyetli insanlar bu dünyada çok. İyiler kazanacak hep.

• Allah şifa versin. Ben 4 ay önce evre 2b kanser tedavisi gördüm, 4 kür kemoterapi aldım. Moralinizi yüksek tutun inşallah hallolacaktır her şey. Herhangi bir soru olursa yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 6 Ekim 2019; 1:10:46 >
  • Bana ait. Teşekkürler dizede. Zor zamanlar geçirmişsinizdir. Artık gülmenin vakti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamscrool -- 6 Ekim 2019; 1:12:59 >
  • dreamscrool D kullanıcısına yanıt
    Sonuçları okuyabiliyorum, malum çok pet ct BT çektirdim. Anlıyor insan bir süre sonra, ne olursun moralini bozma, ben inanıyorum snein için her şeyin çok güzel olacağına.

İnternette yazılanlara ya da yorumlara çok takılma, herkes farklı yaşıyor, her şey sende bitiyor yaşayan birisi olarak söylüyorum. Eğer elimden gelen bir şey olacaksa Bursa'da yaşıyorum. Özelden telefonda yazabilirsin.
  • Allah acil şifalar versin kardeş. elimizden bir şey gelirse çekinme söyle yapalım.
  • Gordugum kadariyla coklu bolgede met kitleleri var. Primeri ne? Yada var olan beyin tumoru mu met yapmis ?

• Acil şifalar kardeşim.
  • FrederikChopin kullanıcısına yanıt
    Primeri değil aslında kolon du kanser sonra akciğer oldu sonra beyin tümörü metastaz.

Dua eden herkese teşekkür ederim.

• Öncelikle geçmiş olsun. Raporu bilmiyorum ama umarım bir tedavisi vardır.
    13-14 yıl önce annem beyin ameliyatı geçirmişti, bir tane iyi huylu tümör alınmıştı, onun doktorlarını önermek istedim.

Biri hala her yıl mr sonrası kontrolünü yapan Sn. İbrahim Tutkan. İstanbul İçerenköy Fatih Sultan Mehmet hastanesinde çalışıyor(hastanenin eski adı Ptt hastanesi).

Diğeri de sağolsun İbrahim hoca yönlendirmişti, kendisinin hocasıymış Sn. İlhan Elmacı.
    Ameliyata ikisi birlikte girdiler ve çok şükür çok başarılı ameliyattı ve hala da binlerce kez dua ediyoruz.
    (Sn. İlhan Hoca o zamanlarda başka hastanedeydi ama şuan Acıbadem Maslak’ta diye biliyorum).

Umudunuzu yitirmeden bir çok doktora görünmeniz ve iyileşmemiz dileğiyle.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.