Binbaşı
01 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 72 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar,

Öğretmen bayan bir arkadaşım için 155.000TL ye kadar otomatik b sınıfı bir araç bakıyoruz. Yarislere baktım ancak bir sürü donanım paketi mevcut, işin içinden çıkamadım açıkçası. Sizlerin kullandığı bildiği tavsiye verebileceği b sınıfı bir araç var mıdır?

Aradığımız özellikler b sınıfı otomatik ve bir bayan kullanacağı için sanayiye sık götürmemesi diyebiliriz.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,

Laptop tercihinde sona doğru geliyorum. 10-12k arası bütçem var, bilgisayarı Netfab, üç boyutlu yazıcı dilimleyicisi gibi programlar için ve arada oyun oynamak için kullanacağım.

Sizin tercihiniz ne olurdu,

1- Monster Tulpar
https://www.hepsiburada.com/monster-tulpar-t5-v20-1-intel-core-i7-10750h-16gb-256gb-ssd-rtx2060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000TIB03?magaza=MONSTERNOTEBOOK

2 - Asus (fiyatı indirebilirsem ancak, 12k sınır çünkü)
https://www.hepsiburada.com/asus-g512lv-hn144-intel-core-i7-10750h-8gb-1tb-ssd-rtx2060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000V59SP?magaza=Hepsiburada

3- Lenovo Legion
https://www.trendyol.com/lenovo/81sx00vctx-y540-intel-core-i7-9750h-16gb-256gb-ssd-gtx1660ti-15-6-windows-10-home-p-41123431?boutiqueId=494093&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.84.3

Başka tabsiyeleriniz olursa lütfen söyleyin arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba arkadaşlar,

Benim emektar laptopu yenileme vakti geldi (ASUS X550J). 10.000-12.000 aralığında laptop bakıyorum, aradığım özellikler,

- Görüntüsü albenili olmasını istiyorum, çünkü iş yerimde kullanacağım ve müşterilere bu laptop ile sunum yapacağım.
- Hafif olursa iyi olur.
- Netfab vb. programları açıp kullanabilmeli. 3 boyutlu yazıcı işindeyim, dilimleyici programlarda kasmamalı.
- Arada bir oyun oynarım
- Ekran çözünürlüğü yüksek olmalı

mesela lenovo legion y540 nasıl?

Ekran konusuna gelirsek,

- Çözünürlüğü güzel bir monitör almak istiyorum, laptopu bağlayıp buradan çalışacağım. 1000-2000 aralığında tavsiyelerinizi beklerim

Açıkçası çok uzun zamandır takip edemiyorum gelişmeleri, sizin yorumlarınız çok değerli ona göre alım yapacağım. yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,

BMW 1.16i marka araca sahibim. Maalesef aracın kronik sorunu olan arka led far sönmesi benim arabamda da mevcut. Muayene için her şeyi tam olmasına rağmen bu şekilde muayeneden geçer mi? Bilmeyen arkadaşlar için bu lambalar fren değil park lambalarıdır. Fren için ayrı lambalar mevcuttur.

(Resim temsilidir.)

Merhaba arkadaşlar,

Park halindeki aracımı iş çıkışı eve döndüğümde şu şekilde buldum.

Daha sonra arabanın sağına soluna baktım hani arkadaş telefon falan bıraktı mı diye. Tabi ki telefon vs. yok kaçmış maalesef çok ahlaklı arkadaşımız. Ben de kendisini güvenlik kamerasından tespit ettim.

Daha sonra polis çağırdım tutanak tutturmak için, tutanak aşağıdaki gibi olmalı arkadaşlar. Polis karşı tarafın suçlu olduğunu yazmalı mutlaka tutanağa burası önemli.

Şimdi normalde benim arabama çarpan 61 plakalı şahıs kaçmasaydı veya telefon numarası bıraksaydı, duruma ve konuşma şekline bağlı olarak zararımı karşılatmayabilirdim ki arabanın masrafı zaten 100 lira.

Şimdi sigortacım ile görüştüm, masrafı kasko şirketinden karşılatacağım. Kasko şirketi karşı tarafın sigorta şirketinden ödemeyi alacak. Bu sene yaptırdığı sigorta ücreti ikiye katlanacak artı olarak vurup kaçtığı için ceza almasını sağlayacağım.

Biraz uğraştırıcı bir iş farkındayım ancak vurup kaçınca kurtulamayacağını ahlak abidesi abimiz öğrenmiş olacaktır diye umuyorum. Umarım kimse aynı durumu yaşamaz ancak yaşanırsa eğer arkadaşlara bir örnek olur.
Merhaba arkadaşlar

Bugün 57.000 km kullandığım rft pirelli lastiklerimi çıkarıp Falken Ziex ZE310 Ecorun 4 adet lastik aldım. LAstiğin özellikleri aşağıdadır.

Lastikler bildiğiniz üzere rft değil normal lastik. Bilen arkadaşlara basınçla ilgili bir sorum olacaktı;

Yukarıdaki resimde görüleceği üzere bana uygun olan ölçü ve ağırlık dağımında önler 2 bar (29psi) arkalar 2.2 bar (32psi) basınç ile lastikleri şişirmem gerektiği yazıyor.

Bu değerler biraz az geldi sizin düşünceniz nelerdir? Cumartesi günü 800 km yapacağım değerli bilgilerinizi lütfen esirgemeyin.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,

Resimlerden gördüğünüz üzere içeriden yapıştırılmış bir sticker var araçta. Cam filmi ve rezistans kabloları olduğundan çekip çıkartamıyorum ve çok sağlam yapışmış. Çıkarabilmem için öneriniz var mı?

Not : Atatürkçüyüm, hayatım boyunca irticai faaliyetlerle ilgisi olanlar ile bir münasebetim olmadı, sadece bir alman arabasında Atatürk imzasının olması çok mantıklı gelmiyor ve kullandığım arabada süs, sticker vb. hoşlanmıyorum. Saçma sapan konuşacak olan var ise baştan uyarayım. Teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar,

Eskiden buralarda çokça takılırdım, baktım sinirlerimin bozulmasından başka bir şey olmuyor, ben de bölüme yazmamaya karar vermiştim. Arada bir okuyorum.

Başlıktan görebileceğiniz gibi ben bir kanser hastasıyım ve 34 yaşındayım. Çok zor günler geçirdim, kafamda suratımda kulağımın içinde bir tane tüy kalmadı. Geceler boyu ateşlendim, kemoterapi beni ezdi geçti. Su bile içemedim bir dönem. Gerçekten çok zor.

Bugün burada konu açmamın sebebi ekşide okuduğum bir konu kanımı dondurdu linkini aşağıya bırakıyorum.
https://eksisozluk.com/losevin-kan-donduran-mart-bulteni--5983570?a=popular

Ben 34 yaşındayım bu kadar sıkıntı çektim, bunu yaşayanlar daha çocuk. Pis rantınızı kanser hastalarından çocuklardan çekin. Buna sebep olanların da umarım yakınları aynı duruma düşer.

Bonus :
Merhaba arkadaşlar,

Nasip kısmetse Çarşamba günü aracımı satıyorum. 80.000 TL anlaştık. Normalde SW bir araç bakıyordum ancak şirket arabası SW gelecekmiş ondan dolayı ihtiyacım kalmadı.

Şu an aklımda olan modeller BMW 1.16i (2014 model 50000 km Benzinli 105.000TL Technology paket) ve Peugeot 308 CEP (2016 model 25.000 km Dizel 85.000 - 95.000TL)

Biliyorum biraz farklı araçlar ancak şöyle bir durum var. Yaklaşık üç aydır kanserle mücadele ediyorum ve muhtemelen kanseri yendim (Bu hafta belli olacak). Hiç böyle bir olay olmamış olsaydı direkt 308 alırdım düşünmeden. Bu yüzden biraz dünya görüşüm de değişti, elimden gelenin en iyisine sahip olmak istiyorum, ölümlü dünya sonuçta bir daha gelmiyoruz hayata. Gönlüm BMW diyor aklım Peugeout diyor, sizlerin de düşüncesi çok önemli. Farklı bir model de olabilir ( Bekar olduğumdan c sınıfı hatchback olmalı).

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşım şu aşağıda gördüğünüz saati bana saat&saat firmasından hediye olarak almış.
https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erkek/seiko/SEISB179P/PD/?gclid=Cj0KCQiA14TjBRD_ARIsAOCmO9ax-CipiqYuYx1hHxv5uvm_io3_diAUAsWSb2rWuVdCe3-e7UB8xEcaAj6PEALw_wcB

Ancak benim pek zevkime uygun bir saat değil ve ben bu saati değiştirmek istiyorum. Malum saat&saat firmasında da genelde moda saatler mevcut. Bana önerebileceğiniz bir saat var mıdır bu firmadan? Tekrardan belirtmek isterim bu firmadan olması zorunludur.

Söylemeyi unutmuşum, genelde spor saatlerden hoşlanıyorum nato kayışlı gibi. Örnek olarak şu anda kullandığım saat aşağıdadır.
http://www.reddeerwatches.com/seiko-map-meter-nylon-strap-200m-diver-watch-skz317j1-skz317.html
Hakkında
Meslek: 3 Dimension Printer
Forum İmzası:
Ne zaman çağırdın da gelmedik?
Hakkımda:
Güneş doğduğunda, günahlarının bedelini ödemeye hazır ol!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Hp
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
iPhone
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.182
İkinci El Bölümü Mesajları: 25
Konularının görüntülenme sayısı: 573.846 (Bu ay: 1.061)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.140 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.