Şimdi Ara

BATTLEFIELD: HARDLINE [ XBOX ONE \ 360 ANA KONU ] - OYUN ÇIKTI - 7/10 GAMESPOT (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
1
Favori
10.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgi için teşekkürler hocam 360 var bende ama pek ümidim yok 360 için sadece one yönelselermiş iyi olurmuş
  • O kadar umutsuz olmayin. :) Xbox 360'ta da tatmin edici duzeyde olacaktir bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UlasAsmadili

O kadar umutsuz olmayin. :) Xbox 360'ta da tatmin edici duzeyde olacaktir bence.

Kesinlikle katılmıyorum. BF 4'ün X360 ve PS3 versiyonları berbattı bunun da onlardan farkı olmayacak mutlaka yeni nesilde oynanmalı. XO sahibi olduğum için söylemiyorum X360 benim gözümde resmen bitmiştir son çıkan oyunlarda bunu görüyoruz ki X360 da oyunu yaparken kasmıyorlar bile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman doğrudur Çağlar. Çünkü son çıkan oyunları eski nesile hiç almadım. Ben GTA gibi bir eser ortaya çıkardığı için güvendim ama senin dediğin gibiyse arkadaşlar umutsuz olmakta haklı.
  • Visceral dice'ın da yardımıyla sp ve mpyi yapacakmış.

https://twitter.com/leveluptime/status/472471630917029888
  • Dice oyunu tam anlamiyla birakmamis demek ki. :) ... Ama once su BF4' u duzeltseler fena olmaz.

• PC Beta' nın oyun içi videosu sızdı arkadaşlar.

http://www.liveleak.com/view?i=87b_1401760391&use_old_player=0

Bf4' ün farklı haritaları oyunu gibi olmuş. First Aid kit falan devam ediyor, o olayı hiç sevmedim ..
  • BF 4 hırsız - polis dlc'si olmuş bu
  • KAKÁ K kullanıcısına yanıt
    Tam da öyle gibi duruyor. Ben Cod havasında bi aksiyon bekliyorum bakalım. Tabi bu videodan aksiyonu tahmin etmek zor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One

quote:

Orijinalden alıntı: UlasAsmadili

O kadar umutsuz olmayin. :) Xbox 360'ta da tatmin edici duzeyde olacaktir bence.

Kesinlikle katılmıyorum. BF 4'ün X360 ve PS3 versiyonları berbattı bunun da onlardan farkı olmayacak mutlaka yeni nesilde oynanmalı. XO sahibi olduğum için söylemiyorum X360 benim gözümde resmen bitmiştir son çıkan oyunlarda bunu görüyoruz ki X360 da oyunu yaparken kasmıyorlar bile.

360 bu sene "BF4 hariç" gayet güzel idare etti de, sonbaharda çıkacak oyunlar itibariyle bence de bitecek artık. Özellikle 2015'den sonra fazla birşey beklememek lazım 360'dan.

• Bf4 sahibi olarak şu oyuna para vermek enayilik gibi geliyor.
  • Daha dün X360 ın oyunlarını oynadığınızı unutmayın. Bakın GTAV ye, adamlar çalışıyor yaapıyor. Sorun konsolda mı, yapımcılarda mı diye bir bakın. Adamlar kasmıyor nasıl olsa next-gen moda, biz ona güzel yapalım old-gen zaten gereksiz port ederiz olur biter diyorlar.
    Bence 360 halâ lider. One ve PS4 daha ham. Oynanmaya değen bir yanı yok. Ama hele bir çıksın şu güzel oyunlar, ben de XONE alırım.

• VeteranPlayerSX kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsun hocam, sorun konsolda değil yapımcıda. Bunun en güzel örneği de 2011 yılında çıkan BF3'ün, 2013 yılında çıkan BF4'den çok daha iyi olması. BF3'ün grafikleri bariz bir şeklide BF4'den çok daha güzeldi mesela.

İşin komik tarafı, daha çok uğraştıkları yeni nesilde oyun çıktığı zaman 3-5 milyon konsol satılmıştı. Sallamadıkları 360 ve PS3 tarafında ise potansiyel 160 milyon alıcı vardı:) Tabii ki 160 milyon satmayacaktı oyun, atlamasın kimse hemen:) Demek istediğim şey, yeni nesili şahane yap tamam da, "daha fazla oyun satacağın" konsolları da unutma. Bir zahmet haritaları 24 kişiye göre uyarla, grafikleri 2 yıl önce çıkardığın oyunla aynı seviyede tut en azından.

Kaldı ki yeni nesilde de teknik sorunlarla patladılar zaten... Oyun aylarca lagdan oynanmadı, konsolu kitledi, save leri uçurdu, 0 canla adam vuruldu, squad halinde maça girme aylar sonra eklenebildi vb...

• 2005 yilinda cikan cihazin Battlefield 4'un menusunu bile akici acabilmesi basariyken, 24 kisilik harita, akici gameplay ve temiz grafikler hayal urunu olmaktan ote gidemiyor acikcasi.

Battlefield 3 diye ovdugunuz oyun PS3 ve 360'da 20 25 fpsde oynaniyordu ben yuksek hassasiyette aim alabildigimi hatirlamiyorum kare kare oynamaktan.

• Sırf next-gen diye övüp bir şeyi göklere çıkarıyorsun. Belli ki sen bu oyunları oynamadın. Konsoldaki akıcılık ile PC akıcılığı farklıdır. PCde rahat 35FPS üzeri gerekir, konsolda rahat oynamak için 20 FPS bile yeter.
    Sanırım gözlerin bozuk, 25 FPS asla karelenme yapmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reus Vox

2005 yilinda cikan cihazin Battlefield 4'un menusunu bile akici acabilmesi basariyken, 24 kisilik harita, akici gameplay ve temiz grafikler hayal urunu olmaktan ote gidemiyor acikcasi.

Battlefield 3 diye ovdugunuz oyun PS3 ve 360'da 20 25 fpsde oynaniyordu ben yuksek hassasiyette aim alabildigimi hatirlamiyorum kare kare oynamaktan.

BF3'ü gayet akıcı bir şeklide, bir yığın arkadaşımla aylarca oynadık. 1 kere bile Operation Locker'daki rezaletle karşılaşmadım. Kare kare oynamak abartıdan çok bildiğin yalan söylemek olmuş. Abartalım tamam da, yalan söylemeye gerek yok.

Grafik konusu dediğim gibi, BF3 gibi olsun yeterdi. Şurada 2 oyunu da oynayan ve gözleri bozuk olmayan herkes BF3 grafiklerinin çok daha iyi olduğunu kabul eder zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluelabel -- 4 Haziran 2014; 12:31:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Reus Vox

2005 yilinda cikan cihazin Battlefield 4'un menusunu bile akici acabilmesi basariyken, 24 kisilik harita, akici gameplay ve temiz grafikler hayal urunu olmaktan ote gidemiyor acikcasi.

Bu arada xbox 360 2005 de çıktı ancak her yıl revizyondan geçerek gücünü artırdı.
    Sizin gibileri destereyle parçalamak istiyor insan. Her yerde var bunlardan. XOne ve PS4 çıktı diye PS3 ve X360 değerini yitirdi mi? Telefonlarda da böyle. Galaxy S5 çıktı diye Galaxy S4 e eski gözüyle bakılıyor.

• enee bedılfayttan kaıntır yapmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeteranPlayerSX

Sırf next-gen diye övüp bir şeyi göklere çıkarıyorsun. Belli ki sen bu oyunları oynamadın. Konsoldaki akıcılık ile PC akıcılığı farklıdır. PCde rahat 35FPS üzeri gerekir, konsolda rahat oynamak için 20 FPS bile yeter.

20 veya 25 fps nin konsolda akıcılıkla ilgili sorun yaratmayacağını nasıl söylüyorsun anlamış değilim. Hatta 20 fps nin rahat oynamak için yeterli olacağını söylemişsin yuh arkadaş ne yaptın. Birincisi 30 fps bile TV de cidden sorun. Bence sen TV de 100hz yada 200hz veya tv kaç herz i destekliyorsa artık o modda kullanıyorsundur ve o modlarda sanal fps değerleri uyguladığı için(kısaca böyle dedim) 30 fps de 60 fps de sana aynı gibi gelir. Ama 20 fps nin saf haliyle oynadığında normal bir insan o oyuna küser ayrıca tv nin uyguladığı sanal HZ değerleri yüzünden oyunda ciddi anlamda imput lag sorunu meydana geliyor. Ha ben oyuna girerim dümdüz oynarım diyorsan orasını bilemem.

Ayrıca lütfen biraz kabul edilebilir yorumlar yapın. Firmaların zoru nede yüksek fps değerleri alabilmek adına oyunun çözünürlüğünü veya grafik değerlerini daha düşük tutuyorlar sence. Misal Battlefield 4. Xbox one da 60 fps de çalıştırabilmek için oyun grafik kalitesi daha düşük ve çözünürlükte daha düşük. 20 fps gibi cidden ama cidden komik bir değer akıcılığı bırak oynanabilir olsaydı şuanki veya daha önceki oyunlar biraz daha iyi grafiğe sahip olurdu bunu bil. Çünkü adamlar nasıl olsa fps korkusu olmayacağı için grafiğe biraz daha abanırlardı. Grafik kalitesi artıkça gpu ya binen yük daha fazla olduğu için fps değerleri ciddi anlamla düşmeye başlar biliyorsun değil mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@r@K@L3M -- 4 Haziran 2014; 19:06:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K@r@K@L3M

quote:

Orijinalden alıntı: VeteranPlayerSX

Sırf next-gen diye övüp bir şeyi göklere çıkarıyorsun. Belli ki sen bu oyunları oynamadın. Konsoldaki akıcılık ile PC akıcılığı farklıdır. PCde rahat 35FPS üzeri gerekir, konsolda rahat oynamak için 20 FPS bile yeter.

20 veya 25 fps nin konsolda akıcılıkla ilgili sorun yaratmayacağını nasıl söylüyorsun anlamış değilim. Hatta 20 fps nin rahat oynamak için yeterli olacağını söylemişsin yuh arkadaş ne yaptın. Birincisi 30 fps bile TV de cidden sorun. Bence sen TV de 100hz yada 200hz veya tv kaç herz i destekliyorsa artık o modda kullanıyorsundur ve o modlarda sanal fps değerleri uyguladığı için(kısaca böyle dedim) 30 fps de 60 fps de sana aynı gibi gelir. Ama 20 fps nin saf haliyle oynadığında normal bir insan o oyuna küser ayrıca tv nin uyguladığı sanal HZ değerleri yüzünden oyunda ciddi anlamda imput lag sorunu meydana geliyor. Ha ben oyuna girerim dümdüz oynarım diyorsan orasını bilemem.

Ayrıca lütfen biraz kabul edilebilir yorumlar yapın. Firmaların zoru nede yüksek fps değerleri alabilmek adına oyunun çözünürlüğünü veya grafik değerlerini daha düşük tutuyorlar sence. Misal Battlefield 4. Xbox one da 60 fps de çalıştırabilmek için oyun grafik kalitesi daha düşük ve çözünürlükte daha düşük. 20 fps gibi cidden ama cidden komik bir değer akıcılığı bırak oynanabilir olsaydı şuanki veya daha önceki oyunlar biraz daha iyi grafiğe sahip olurdu bunu bil. Çünkü adamlar nasıl olsa fps korkusu olmayacağı için grafiğe biraz daha abanırlardı. Grafik kalitesi artıkça gpu ya binen yük daha fazla olduğu için fps değerleri ciddi anlamla düşmeye başlar biliyorsun değil mi.

Monitörle dvi dan oynuyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.