Şimdi Ara

Bakan Soylu duyurdu: 125 cc altındaki motorlar için otomobil ehliyeti yeterli olacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
11.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yani benim demek istediğim bu mevzu hiçbirşeyi değiştirmeyecek ehliyeti olan motorcularda piyasada belli her gün kaza olay kavga çıkıyor ehliyetten önce eğitim kişi bilinci daha önemli

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 4S14N_HUNT3R kullanıcısına yanıt
    Tamam işte benim dediğime geliyor o da. Çok daha fazla olacak kazalar

• pitbull112233 kullanıcısına yanıt

Nasıl kendi sorumlululuğunda o trafikte her an bir bomba gibi birinin başına patlayabilir. herkese zarar

• Kullanması bilen için iyi ama bilmeyen için garanti kaza olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ahmet1905_47 A kullanıcısına yanıt
    Ne açıdan baktığına göre değişir. Adam ehliyetsiz çıkıyorsa onun açısından birinci öncelik kendine verebileceği zarar. Çevreye verebileceği zarar ikinci sırada. Toplum açısından bakarsan farklı ama eğitimsiz her sürücü ehliyetten bağımsız olarak zarar

• Bu haber aylar öncede vardı çok iyi olurdu diye düşünmüştüm kimse olmaz diyordu ama iyi oldu bence

• Eğitim almadan yola çıkmayın arkadaşlar...

Eski bir motosiklet eğitmeni olarak görevimizi yapalım, iyiye doğruya güzele davet edelim...

Motoron Motosiklet Akademi İstanbul Park'ta eğitim veriyor..

Honda Maltepe'de yeni pistte eğitim veriyor..

gibi örnekler var

eğitim alın hatalarla 4-5 yılda kat edeceğiniz tecrübeyi erkenden cebinize koyarak yola doğru hamlelerle devam edin...

• İnanilmaz sacma bir karar ama sasirmadim yani

• B sınıfı ehliyet sahipleri uçak ta kullanabilmeli.
    Lütfen sesimizi duyun ve bu mağduriyeti giderin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 125cc’de dahil mi

• Bende onu merak ediyorum

• Değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani bu motosiklet satışlarını patlatır her yerde eğitimsiz bireyler türer ve kazalar olur bu motorlu taşıt arkadaş bisiklet değil!!!
    Bi yanımda diyor ki iyi oldu valla hemen gidip Bi motosiklet alayım 🤣🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İNDİRİM SEYYAHI -- 11 Mayıs 2023; 12:6:52 >
    Ehliyetli olanlar çok mu dikkatli. Eğitim ehliyetle olmuyor maalesef

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt
    Eğitim ehliyetle oluyor diye bişey yazmadım ki yukarda. Okuduğunuzu anlayamıyorsunuz herhalde.

• A - A1 - A2 - B - B1 - BE - C - C1 - C1E - CE - D1 - F - M sınıfı ehliyetlere ve SRC 2 ile SRC 4 muafiyetli, SRC 3 ile SRC 5 (Temel + Tanker) belgelerine ise başarı ile bitirdiğim sınavlar sonucu sahibim. ayrıca MEB onaylı bir akademide aldığım 176 saatlik Defansif Sürüş (Ağır Vasıta) ve Ekonomik Sürüş (Ağır Vasıta) sertifikalarım mevcut.

tüm bunlar ışığında bence bana da PPL, hatta CPL vermeliler şu durumda!

yazık yahu insanlarımıza... 50cc'nin bile otomobil ehliyeti ile kullanılabilmesi kaotik şey iken bu trafik güvenliğinin iyiden iyiye kabusa dönmesine neden olacak.

ölen sadece kendisi ölmüyor! yeri geliyor artçısını öldürüyor, sakat bırakıyor, yayaları öldürüyor ya da sakat bırakıyor, trafikteki araçlarda maddi hasara neden olmasının yanı sıra bunların kendilerini öldürmelerine vesile olan araçların sürücülerinin travma yaşamalarına neden oluyor ve hatta yine neden olacaları kazalardan ani şekilde kaçınmak isteyen sürücülerin neden olacakları kazalar ile başka ölümler ve sakatlanmalara neden oluyor.

hatırı sayılır bir kısmı dört tekeri bile hakkıyla kullanamayan yurdum insanı zaten cılkı çıkmış büyükşehirlerin trafiğini iyice Carmageddon, Destruction Derby, Road Rash kıvamına getirirler artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 11 Mayıs 2023; 12:28:23 >

• 125 süren 250 de sürer
    250 süren 400 de sürer
    400 süren 600 de sürer
    600 süren 1600 de sürer

Mozambik cumhuriyetinde.

Haber ehliyetle ilgili olduğu için bu yorumu yaptım. Yazdığınız şey habere bir yorum sonuçta

• M0meNtS kullanıcısına yanıt
    yanlış bilgi kaza yapanların çoğu ben usta şoförüm bana bişey olmaz deyip deli gibi hız yapan büsbütün cahil zümre..

• aenescan1994 A kullanıcısına yanıt
    Ehliyet için bile olsa insanlar bir süre eğitim alıyorlar. Bu da ehliyeti pas geçen bir haber olduğu için yorum yazdım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.