Şimdi Ara

Bakan Soylu duyurdu: 125 cc altındaki motorlar için otomobil ehliyeti yeterli olacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
11.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50cc fiyatları dibi görür artık. Zaten gitmiyor..

• 50 lik motorlar 125 liği bırakın 200 lüklerle aynı paraydı en azından piyasa hafiften rahatlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 125cc dahil mi? dahilse 125cc fiyatları uçar

• Macitder M kullanıcısına yanıt
    Ruhsatta yazana bakılır. Ruhsatta 124 yazıyorsa dahil. Çoğu 125'lik motorun ruhsatında 124 yazar.

Ruhsatta 125 yazıyorsa dahil değildir.

• 30 senedir işitme engelli vatandaşlarımız Kanunen A2 belgesi almak yasaktı. ilk defa doğru bir şeyler yapılıyor geç kalınsa da....

• araba alacak gücümüz kalmadığını onlarda anladı helal olsun gelişme var :)

• Ne güzel, 50 cc motorlara yaz mevsimi zam mı gelmişti, sıfır ve markalı olanlara 60 bin lira falan istiyorlardı, 2. el de 40-50 binlerden başlıyordu.

Bu şekilde davranarak, ne yapmaya çalışıyorlar, nereye varmaya çalışıyorlar, 50 cc lobisinden korkmuyorlar mı, elinde motoru patlayanlar nolcek, piyasa allak bullak olacak

• 3 gün sonra gidecek bir partini vaadini ciddiye almam. cumartesi günü "herkeşe bir motor, bir ehliyet bizden bedava len" diyebilirler bile.

• Yerinde bir karar olmuş... Eğitim ya da eğitimsizlik beni diğer insanlar ilgilendirmez. Ben kendi can güvenliğime bakarım.. Çocukluğu bisiklet tepesinde geçmeyen biri ne araba ne motor kullanmasınlar. Hele Türkiye de üzerine dahi oturmasınlar. Tam da A2 ehliyet alacaktım yırttım.

• Yahu trafikte gezen 49cc diye gecen skuter motorlarlarin %90`ı 80-100cc kap denilen motorların alayı 110-150 cc. Bence çok yerinde bir karar.

• selimyuksel S kullanıcısına yanıt
    karar değil vaat.

• Olması gerekendir.

• Macitder M kullanıcısına yanıt

125 cc lerin hepsi 124 küsür ruhsatta..

• omzunda_muzikaletli_zenci kullanıcısına yanıt
    Çoğu 125'lik motor gerçekte 124 olduğu için fiyatları yine de uçacak. Ruhsatta 126, 127 gibi bir şey yazan 125'liklerin fiyatları uçmaz, onlar kapsam dışı kalır çünkü.

Motorun ticari isimlendirmesine bakılmaz ruhsatta yazan gerçek(!) değere bakılır. 125 dediğimiz şey ticari isimlendirmedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 11 Mayıs 2023; 15:21:9 >
  •  

• Bazı arkadaşlar yazmış daha kötü olacak. Kursta size uçak kaldirmayi ogretmiyorlar. 1 hafta ders veriliyor. Zaten söylemiş bir iki derse bakar bu iş diye. Sadece ders almalarıni kayda geçsinler yeterli

• Şimdi motor zamanı. Yaşasın motor.

• 50CC KULALANAN 110 DA KULLANIR MANTIKLI BI KARAR SONUCTA 50CC DE MOTOR HE ONUDA 80 CEVIRIOLAR DEGISEN BISI YOK ASLINDA YASAL OLACAK

• Eğitim şart ama o eğitim karşıdakini bağlamıyor. Dengesiz birisine denk geldin mi ya ölüm ya sakatsın. Motor işi bu ülkede çok riskli. Köyde kullan daha az kazaya karışırsın.

• 125 cc kullanabilicekmi ben anlamadım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.