Şimdi Ara

Ayda 5000 lira bile para değil artık (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
1
Favori
20.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burda ilçede köyde yaşayıp geçinenler şov yapmasın. Büyükşehir öyle değil. Bak benim bulunduğum ilçe de 3 yıl önce 400 lira olan kira 1000 liraya çıktı ben o zaman biliyordum idare edeceğimi malum ekonomi bu kadar değildi o zaman. Şimdi sürdürülemez yaşam olduğu belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Hocam tam doğru değerleri verin de ciddiye alınalım.
    https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/playstation-5-fiyatlari-15-bin-tlye-ulasti-41673977
  • Karaborsa her yerde var, ekonomik çıkarım için doğru bir yol olduğunu düşünmüyorum.
    8299'dan alan yığınla insan oldu.

Diğer hata da ürünün diskli versiyonunun 500 dolar olduğuydu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Karaborsa her yerde var, ekonomik çıkarım için doğru bir yol olduğunu düşünmüyorum.
    8299'dan alan yığınla insan oldu.

Diğer hata da ürünün diskli versiyonunun 500 dolar olduğuydu.
    neyi elestirdigini bilmeyen bos bir adamsin

. 8299 olsun sen 8299 lirayi bi arada gordun mu hic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 30 Kasım 2020; 13:58:9 >
  • Janti kardeş, sana yanlış bilgi verme de eleştirdiğimiz şeyde bizi ciddiye alsınlar dedim, aynı şekilde düşündüğümüz için.
    Sen muhalefetini yalan yanlış verilerle yaparsan karşı taraftan farkın kalmaz haberin olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenYoruldumHayat

İşçiye kimse değer vermiyor

Bugün işçiler işi bıraksa ülkenin çarkları durur kaos olur.

En kotu kira 1400 lira

Su faturası 50 lira

Elektrik 100 lira

Doğalgaz 200 lira

Telefon faturası 30 TL

Ev interneti 40 TL

Aylık gıda 4 kişi için minimum 500 TL

Aylık temizlik , deterjan 50 TL

Çocuklar küçükse aylık iki çocuğa toplam 200 TL harçlık

Toplam 2600 lira filan ediyor

Daha ekstra masrafları koymadım

Asgari ücret en az 3500 net olması lazım

40 tl ev interneti nerede var söyleyin bizde alalım.

• Bence iyi bir para.

Şayet 5k ile geçinemeyen varsa yaşantısını sorgulasın.

Tabi 5 ve üstü bireylere sahip aileler hariç

• 5 bin liranın para olmaması ayrı dert 5 bin kazanmanın bile zor olması ayri dert. Masallah tum mesleklerin icine ettikleri icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 bin lira para değil şu an

bu parayı beğenenler 50 bin nüfuslu köyde ya da samsunda falan yaşıyodur

ha örnek vereyim millet kendini beğenmiş sanmasın, diyelim ki gümüşhanede yaşıyosun ve 5 bin lira maaşın var.. eyvallah bi şekilde ekmeğin döner

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-dora-emlak-tan-camlica-toki-konutlarinda-1-plus1-72-m-kiralik-daire-847761163/detay

bu evde oturursun, 1400 liraya aylık gıda işini çözersin(günlük 46 lira)

1000 lirayı spotify, elektrik, tlfn faturası vs vs temel faturalarına ver

750 lirayı kenara atarsın, 1250 lirada eğlencene kalır

12 ayda kenara attığın para 9000 lira olur, ne yapıcan bu parayla? 1 sene daha kasıcan, 18k.. çöp para.. 2 sene daha kas, 36 bin lira yapar

ne yaptın 4 yılda? oturduğun kiradaki evi satın almak için peşinat çıkarttın, kredi başvurusu yaptın

biriktirdiğin 36 bin lira konut kredisi için peşinat oldu, aylık 600 lira kiradan kurtuldun ve ekstra konut kredisi borcu çıktı..

36 bin lira peşinat ve 100 bin lira konut kredisi aldın diyelim, 5 yılda ödemen lazım bu parayı.. hadi kıyak olsun, sürünmeye devam 6 yıl yap krediyi

100 bin konut kredisi sana 72 ayda(6 yıl) 160 bin lira geri ödemeli oldu ve aylık taksitin 2205 lira :)))

özetle; 80 milyon insandan sadece 1-2 milyonun bildiği gümüşhanede, 10 yıl sonunda, 5 bin lira maaşla, 1+1 ev alabildin

bu arada geçen 10 yıl içerisinde ne borçlara girdin, nelerden feragat ettin sen düşün

bu yazdıklarım x kişisi için, 5 bin liraya en hesaplı nerde yaşanır hesabıydı

kendimden örnek vereyim; istanbulda yaşıyorum 25 yaşımdayım ve sosyal birisiyim

aylık 5 bin lira inanın sağlıklı bi insan için yeterli para değil

istanbulda eğer akşam başını yastığa koyduğunda 10 dk içerisinde uyumak için en az 12.500 lira gelir olması lazım

şunuda belirteyim istanbulda 12.500 lira gelirle, üstte yazdığım gümüşhane planının aynısını bile yapamazsınız

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-harbiye-80-m2-1-plus1-cazip-konumlu-guzel-satilik-daire-881460944/detay

git bu evi almaya çalış :D

100 bin peşin isterler, 450 konut kredisi çek.. 6 yılda toplam geri ödeme 720 bin lira, aylık taksit 10 bin lira

coğrafya kaderdir olm

• Yunan'stan asgar' ]cret'/

• 5000/7.8=641 dolar bu parayla teknoloji takip ediyor bu forum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle katılıyorum
    5000 lira da zaten 700 dolar felan yapiyor
    O bile az

• Ee yoksul yeni Türkiye ye hoş geldiniz

• -dead kullanıcısına yanıt

1250 kira veren ben, 500 yakıt ödeyen ben. Vaaay bahtsız başım.   600 nedir ya  

• BenYoruldumHayat B kullanıcısına yanıt

Bu ilan gene iyi 4 k alsan sukret makine muhendisi arkadas 2750.tl ye calisiyor  

• 9000 tl kredi ödüyorum her ay , benzin, kart , fatura , ev gideri vs...

• Eşimle beraber toplam 10k alıyoruz.1 çocuk var 1de araba . Kira 1500 lira ahım şahım para birikmiyor yıllık maaştan kalanlarla

• quote:

Orijinalden alıntı: BenYoruldumHayat

Ekonomi çok kötü

Ne alsak üstüne vergi musallat etmişler

Sakizda bile vergi var

Bugün sen 10 bin liraya motor al bunun yarısı vergi aslında sen 5000 liraya motor aldın geri kalan devletin aldığı haraçtır.

Harç ücreti diye birşey uydurmuşlar aslında bu haraçtan geliyor .

Sırf araba sahibi olduğum için yılda iki defa MTV haracini vermek zorunda degilim, zaten alırken tonla haraç veriyoruz

Diğer konularda birşey diyemem ama hayran olduğunuz, örnek gösterdiğiniz ülkelerdeki mtv ve sigorta ücretlerini araştırmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.