Şimdi Ara

Ayda 5000 lira bile para değil artık (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
1
Favori
20.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Bu mesaj silindi.

Tabi yav mesela ben helikopter aldım geçen hafta, markete onla gidip geliyorum.

• Sadece Ölüler Görür kullanıcısına yanıt
    Ben biraz fazla açıldım geçen ay...O yüzden alamadım.Hata benim.3.arabamı aldım..Nankörlük işte, gelip burada şikayet ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 29 Kasım 2020; 13:17:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paramızın değeri düştükçe malesef paramız pul oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu açan arkadaş direkt bana küfür etmiş şikayetçiyim kendisinden  ...engelli emekliyim bırakın açlık sınırı 2650 tl yi asgari ücret bile alamıyorum maaşım 1700 tl 

• Kardeşim ve eşi ikisi çalışıyor ve ikisinin maaş toplamı 5.300 civarı. Sorduğumda eksideyiz diyor! Marketten iki poşet ihtiyaç almak 200 tl neredeyse. Ve evet 5000 tl para bile değil artık!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asgari ücretin totalde şuan son 10 seneye bakarsak 4500 olması lazımdı.Bunu enflasyonuda kaale alarak söylüyorum.

Buna bağlı olarak piyasada vergi artışı ve zamlanmada olmayacak.Tam şuanki rakama göre varolan 4500 olması gerekiyordu.

Buna göre kıyaslarsak %50 emek gücünüzde erime veya açık dille söylersem sömürüye tabisiniz.

Artan borçlanmalar nedeni ile vergi ve zamlarda artacak ve alınan ücret iyice eriyecek.

Emeğinizin %50 ve üstünde erimesine engel olamayacaksınız.Çünkü artan borçlanma var.Borçlandıkça ücretleriniz emek gücünüz değersizleşecek.Vergiler ilede sabote edilecek.

• 9000 lira = 399 dolarlık oyuncak atari playstation. ona göre hesap yap :)
  • 2 küçük çocuk var kira vermiyorum.
    Evden işe isten eve dışarda hayatta yemem pahalı elbiseler de almam buna rağmen aylık gider 3.5...4 bin TL.

Bir insanın tek kişi asgari ücretle çalışıp evine bakması fizik kurallarına aykırı. Yukarda birisi hepsinin evi arabası var demis de bunparayla evine dahi bakamayacak adam arabayi nasıl alacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 29 Kasım 2020; 15:57:50 >
  • Asgari ücretli öncesinde de zaten yaşamıyordu, olan orta direğe oldu. Asgari ücretli 5 yıldızlı otele gidebilir miydi, sıfır araç alabilir mi, iyi bir semtten ev alabilir mi, yurtdışına tatile gidebilir mi? Tabiki hayır. İşte yukarıda saydıklarımın en azından bir kısmını bile olsa yapabilen bir orta direk vardı. Artık yok.

• şu akp lilerin, herkesin altında araba ellerinde son model telefon var ağlıyorlar gereksiz klişe genellemesi gerçekten sıktı artık yaa!!varsa onları biriktirdim de aldım devlet olarak bana yardım edip senmi aldın sanki??bir zevkimiz o var onu da sana mı sizlere mi soracağız?? artı olarak o zenginliğin ürünümü oluyor onlara sahip olmak??yandaşlarınızın vergilerden muaf villaları son model mercedesleri bmw lerini de görüyormusun,onların yanında benim 2010 pegout um sana lüks mü geliyor!!??gerçi mantığınız olsa bu iktidar 18 yıldır başımızda olamazdı ya neyse sizin sayeniz de!!

• 5000 TL ne ki zaten.Bizim evin aylık gideri 6000Tl.Hadi biz kalabalığız.Asgari ücretle geçinen 4 kişilik aile ne yapacak?Dalga geçer gibi 2300 TL maaş veriyorlar birde.

• İşçiye kimse değer vermiyor

Bugün işçiler işi bıraksa ülkenin çarkları durur kaos olur.

En kotu kira 1400 lira

Su faturası 50 lira

Elektrik 100 lira

Doğalgaz 200 lira

Telefon faturası 30 TL

Ev interneti 40 TL

Aylık gıda 4 kişi için minimum 500 TL

Aylık temizlik , deterjan 50 TL

Çocuklar küçükse aylık iki çocuğa toplam 200 TL harçlık

Toplam 2600 lira filan ediyor

Daha ekstra masrafları koymadım

Asgari ücret en az 3500 net olması lazım

• kurs@tz kullanıcısına yanıt

Tarımla uğraşan bi akpli amca var. Tipide konuşmalarında aynı ona benziyor. Harfi harfine  Cidden insanlar bu şekilde  

• 30 gün makarna yeseler bile:

30 paket makarna= 90 TL

0,5 mutfak tüpü: 66 TL

2 kutu salça: 23TL

3 KG soğan: 9TL

2LT yağ: 23TL

Yanına ayran yapsa ayda 15KG yoğurt= 70TL

281TL yapıyor. Biz komadayız, asgari ücretliler de ölmüş haberleri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 29 Kasım 2020; 17:52:25 >
  • kurs@tz kullanıcısına yanıt

bu modeller olmasa padişah hazretleri o mertebeye ulaşamaz,diploması bile olmadığı için aç kalırdı zaten,ki akp diye bir parti olamazdı zaten eminim!!bu sığırlara yatsın kalksın dua etsin!!

• FR13NDSLX kullanıcısına yanıt
    Dua edelimde 2 sene dayanalım beraber gireriz yurt dışından
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

5bin lira maaş alıyorum, maaşı alalı 13 gün oldu ama cepte para kalmadı işe başladığımda seviniyordum ama gerçekten para değilmiş

Bir çok harcamamı kredi kartıyla yapıyorum, şu ana kadar 2.400 harcamışım. Ayın 15 ine kadar bir bu kadar daha harcayınca maaş bitiyor. Bunun üzerine 1500 ev kirası, en az 600 fatura, 100 tl de aidat var :) Bir markete giriyorsun 300 tllik alışveriş yapıyorsun, eve gelip bir bakıyorsun yiyecek hiç bir şey yok poşetlerde.

• Yapacak birşey yok.Herkes bankalara gırtlağına kadar borçlu Banka kredi veya Kredi kartı vermesin kolay kolay millete ozaman başlar sorun.
  • 5000 para degil ama maasi artirmak yerine her seyin fiyatini dusurmek daha mantikli.. maas artinca fiyatlar artisin 2 kati artiyor daha da farkilesiyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.