Şimdi Ara

Ayda 5000 lira bile para değil artık (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
1
Favori
20.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

8 bin tl maaş alıyorum.tek yaşıyorum bekarım.

arabam yok,ev kira,dışardan bir şey yemiyorum her şeyi evde kendim yapıyorum,işe yürüyerek gidip geliyorum.

buna rağmen dışarı çıkıp adam akıllı vakit geçiremiyorum.neye dokunsam ateş pahası.en büyük hobim işten gelince bilgisayarda oyun oynamak ve kitap okumak.

Bu şekilde ölmeyi bekliyorum gibi hissediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onlar konuşur ak parti yapar.

• Mesele artık TL kazanmak değil bir yolunu bulup Dolar kazanıp TL harcamak. Bunu başaran çok rahat eder..

• BenYoruldumHayat B kullanıcısına yanıt

aylık gıda min 500 mu 4 kişi için bir kerede market alışverişi yapınca 400 - 500 tl gidiyor haftada 1

• Yüksek maaş göreceli bir kavramdır. Adam var asgari ücreti bir gecede bitiriyor, adam var asgari ücretle bir ay ev geçindiriyor.
    Zara'dan Polo'dan çıkmazsan geçinemezsin tabi. Bende her istediğimi yapmak istesem bana da ayda 10.000 yetmez.
    Millet asgari ücretle ev geçindiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5000 mi ? Doların 8.5 kron oldugu isvecte asgari ücret 18.000 kron yani aşağı yukarı 18.000 tl bir tir şoförü 40.000 kron + değişik yardımlarla 60.000 kron yani 60.000 tl kazanabiliyor bir doktor maaşı en basitinden 100.000 KRON

biz de bile devlet açlık sınırını 2500 tl açıklıyor yani karin tokluğuna çalışıyor nüfusun yarısi buna da modern kölelik diyebiliriz heralde romalılar da kölelerin karnını doyuruyordu hemen ölmesinler diye. Bunun hükümetle hem ilgisi var hem yok. çünkü dolar tl karşısında gectigimiz 100 yilda yaklasik 10.000.000 kez arttı! Yani en azından cumhuriyet tarihi boyunca Bir türlü günü birlik kısır siyaset döngüsünden çıkamadık. Bi güney kore olamadık. Bir ülke 10 yıllarca mini etek başörtüsü tartışması yapar mı yaw? Yazık bu ülkeye... bırak kim ne giyiyorsa kim ne düşünüyorsa kim ne yiyorsa kim ne giyiniyorsa. Yeğenin de devlete girmeyiversin. Yeğenleriniz memur olacak diye liyakat diye birşey kalmadı ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePiraeusHunter -- 30 Kasım 2020; 21:43:44 >

• evet paramız çok değersiz

ve biz bu değersiz parayı bile elde edemiyoruz işsizlik had safhada emeğin karşılığı yok.

eğer köle olmayı kabul edersen ayda 2300 tl gibi bir cep harçlığı alıyorsun

kısaca ülkenin durumu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinstonCode -- 30 Kasım 2020; 21:59:16 >
  • WinstonCode kullanıcısına yanıt

A101 var bizim burda çalışanlara bazen açıyorum resmen köleler tek eksik kırbaç

Haftada 6 gün çalışıyorlar

1 gün full çalışıyorlar 12 saat yani

Ve maaş 2600 liracik

Sen koskoca marketsin versen adamlara 3500-4000

Tabanları şişmiş ayakta durmaktan

• beyler şimdi kirada oturuyorsanız bu para, para değil evet ama bekar ve kendi evinizde yaşıyorsanız.... bla bla şaka lan şaka. yurtdışı 2. el araba ithalatı açılsın da bir rahatlayalım gençler olarak.

• Yıkılan sovyetler birliğinin ahlaki çöküşlerini yaşayacak daha bu ülke.

• PantheraPardus kullanıcısına yanıt

al benden de o kadar. ben ek olarak araba aldim onun kredisini oduyorum her ay simdi. black friday'den aldigim tek sey amazon prime uyeligi oldu. o da hiyarlik oldu yani. siparisi iptal ettim paraya kiyamayip cunku.

• quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Onlar konuşur ak parti yapar.

Sometimes people deserve more.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DF0CD106

Sometimes people deserve more.

Alıntıları Göster

Yaşa janti.

• quote:

Orijinalden alıntı: shaftman

Yıkılan sovyetler birliğinin ahlaki çöküşlerini yaşayacak daha bu ülke.
    gerçekten büyük öngörü, keşke herkes bunu görebilse.
  • Hocam aylık 5K artık kira ve faturalara yetmiyor. Zamaninda 3-5 daire alsaydık şimdi yaylada kuzu çeviriyor olurdum.
  • Arkadaş asgari ücretle ev nasıl geçinir anlatta bizde öğrenelim. Alkol almam yılbaşı bileti dahi almam evden işe gider gelirim her zaman 100 liralik benzin alırım, biz niye arttıramıyoruz markete gidince en az 500-600 lira tutuyor. Pazara gitsen 300-500 tutuyor. 2300 lira ile nasıl bir ev döner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Arkadaş asgari ücretle ev nasıl geçinir anlatta bizde öğrenelim. Alkol almam yılbaşı bileti dahi almam evden işe gider gelirim her zaman 100 liralik benzin alırım, biz niye arttıramıyoruz markete gidince en az 500-600 lira tutuyor. Pazara gitsen 300-500 tutuyor. 2300 lira ile nasıl bir ev döner.
    Asgari ücretle geçiniyorum demedim. Adam var asgari ücretle geçiniyor dedim.
    Ben de markete gidiyorum 500-600 harcamıyorum, pazara gidiyorum 300-500 harcamıyorum.
    Sen ne alıyorsun da marketten 500-600 tutuyor, pazardan ne alıyorsun da 300-500 tutuyor, ne aldığını yazsana bana bi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 30 Kasım 2020; 23:37:27 >
  • Ak Parti zamanı millet evine ev arabasına araba kattı.
    Millet evler arabalar alırken sen neden almadın?
    Pazara gidiyormuş 300-500 harcıyormuş, 5.000 yetmiyormuş.
    Yetiren yettiriyor üzerine de taksitle gidip ev araba alırken sen ne aldın iPhone mu

• akp den önce buzdolabı yoktu yazmayı unutmuşsunuz.

bak ben çok iyi hatırlarım 28 yaşındayım indim arkaya bahçeye toprak kazdım derin yiyecekleri oraya sakladım toprağın altı serin olur diye.

bunlar bilmez hocam anlatın siz herkes sizi dinlemeli örnek almalı. 

ilk oyumu reise attım 2 3 derken müptelası olduk. 4. de tökezledik dedim buzdolabı serin geldi bırakıyorum reis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-400988AF7 -- 30 Kasım 2020; 23:46:5 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.