Şimdi Ara

Ayda 5000 lira bile para değil artık (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
1
Favori
20.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
262 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hemen bloklamış buzdolabı olmadığı zamanları hatırlattığım için üzüldüAyda 5000 lira bile para değil artık 

• Ayda 5000 lira bile para değil artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Marketten pazardan 800-1.100 TL'lik ne harcıyorsun yazacaktın noldu yazamadın mı?
    Yoksa bize yalan mı söyledin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 1 Aralık 2020; 0:5:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tersosmos kullanıcısına yanıt

görüyorsunuz hocam o zamanlar ülkeye teknoloji getiremeyen cehape yüzünden insanlar çareyi kendilerini uçak yapmakta bulmuştu.

Ayda 5000 lira bile para değil artık
  • Sana verdiğim rakamlar en az rakamlar maalesef pempe domates olmuş 17 lira kilosu geçinemiyoruz.
  • Espri yapacağım diye gerçekleri yazmış adam, Allah büyük işte.
    İlk uçak fabrikasını kapatan zihniyet CHP zihniyetidir, bugün uçak fabrikamız yoksa CHP zihniyeti yüzündendir bak bu espri değil gerçek

• quote:

Sana verdiğim rakamlar en az rakamlar maalesef pempe domates olmuş 17 lira kilosu geçinemiyoruz.
    Aralık ayında domatesi hiçbir yerde ucuza alamazsın çünkü domates kış değil, yaz ürünüdür.
    Kış ürünlerini kışın, yaz ürünlerini de yazın ucuza alırsın bak öğren bunları.

Kışın ortasinda pembe domates 17 TL ymiş adam geçinemiyormuş vah vahh ..

• bati avrupayla ayni alim gücü olaaksa asgari ücretin en az 15.000 tl olmasi gerekir. ülkemizde maalesef hayal.

Diyanet'ten Vatandaşa Öneri: Ucuza Almak İçin Akşam Pazarına Çıkın

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımlandığı 'Aile' dergisinde yer alan 'Tasarruflu pazar alışverişi nasıl yapılır?' başlıklı yazıda, "Ucuza almak için akşam saatlerini bekleyin" tavsiyesinde bulunuldu. 

hocam böyle ulvi tavsiyeler veriyor adaletli insanlar neden dinlemediniz ki aa ayıp ettiniz.

• İşte "geçinemiyorum" diyenler kışın ortasında pembe domates almaya, yazın ortasında da portakal greyfurt almaya çalışan akıllar.

• Domates nasıl nerde yetişir sen biliyorsun zaten benim yetiştirdiğim domates tane ile saysan senin ömrün yetmez saymaya. Neyin ne olduğunu senden çok iyi biliyorum bizzat canlı olarak yaşadığım için.
  • PantheraPardus kullanıcısına yanıt
    Ne iş yapıyorsun ?
  • quote:

Domates nasıl nerde yetişir sen biliyorsun zaten benim yetiştirdiğim domates tane ile saysan senin ömrün yetmez saymaya. Neyin ne olduğunu senden çok iyi biliyorum bizzat canlı olarak yaşadığım için.
    Karpuzün kilosü on lira olmuş geçinemiyurüüz,
    akp istifa yönetemiyorsunuz

Ayda 5000 lira bile para değil artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 1 Aralık 2020; 0:32:57 >

• ülkenin bu hale gelmesindeki temel sorunlar;

-torpille adam kayırmalar (işin ehline verilmemesi)

-diplomalı ama vasıfsız yöneticiler (işin içinden gelmeden o işin bşaına bir şekilde geçirilen ve bok eden müdürler, yöneticiler, siyasiler)

-yalakalar (onlara çanak tutanlar)

-iyinin iki eli nasırlı çalışmasında emeğinin hiç edilmesi ve kötünün 1 maske ile onun kat be kat önüne geçmesi ve buna göz yuman yöneticiler.

-kural tanımaz patronlar (işçinin hakkını vermeyen kaçıranlar)

-değersizleştiğini içten içe gören ve işine bunu yansıtan gariban işçiler...

diye daha da sıralayabiliriz...

• Bunu da az yetiştirmedim ama biz 50 kuruştan satıyoruz nedense tarlada. Karpuzun kök fidanı olmuş 5 lira siz dalga geçin bakalım
    Güzel döngü inşallah emeğinin karşılığı kadar kazaniyorsundur
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.