Şimdi Ara

AVİS, BUDGET, SİXT, HERTZ vb. firmalardan araç kiralayanlar deneyimlerini paylaşıyor (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.237
Cevap
47
Favori
213.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

temmuz ayi icin arac kiralamak istiyodum ama baya bir celiskide kaldim o yuzden yardimlariniza ihtiyacim var 

oncelikle daha onceden 3 gun kiralama yaptigim fakat 100 km dahi yapmadigim cizgi rent a cardan fiyat aldim.23 gun icin 3000 tl fiyat cikardilar ve bunda full kasko,cam far lastik,sinirsiz km,hirsizlik sigortasi ve yol yardim dahil yaziyordu ayrica 2 sofor kullanacagimiz icin ek soforunde ucretsiz oldugunu belirttiler. 

sonrasinda 27 gun icin budgetten 2010 tl gibi bir fiyat verdiler ve arac hasar ve hirsizlik guvencesi dahil 3000 km.'de sinir var.ama sanirim ek hizmetlerle beraber bu fiyat cizginin fiyatina ulasicak gibi.ek sofor icin 180 tl,ek 1000 km. 217 tl,mini hasar (bunu cizgidede yaptirmam gereklimi bilmiyorum)falan derken fiyat yukseliyor. 

araci Antalyadan alip karadenize kadar yol yapmayi dusunuyorum ve tekrar teslim antalya olucak dolayisiyla uuzn sure ve uzun yol olacagi icin cekincelerim var hangisini ve hangi ek paketleri tavsiye edersiniz arkadaslar. 

yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkurler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: goztepelee52

merhabalar, 

temmuz ayi icin arac kiralamak istiyodum ama baya bir celiskide kaldim o yuzden yardimlariniza ihtiyacim var 

oncelikle daha onceden 3 gun kiralama yaptigim fakat 100 km dahi yapmadigim cizgi rent a cardan fiyat aldim.23 gun icin 3000 tl fiyat cikardilar ve bunda full kasko,cam far lastik,sinirsiz km,hirsizlik sigortasi ve yol yardim dahil yaziyordu ayrica 2 sofor kullanacagimiz icin ek soforunde ucretsiz oldugunu belirttiler. 

sonrasinda 27 gun icin budgetten 2010 tl gibi bir fiyat verdiler ve arac hasar ve hirsizlik guvencesi dahil 3000 km.'de sinir var.ama sanirim ek hizmetlerle beraber bu fiyat cizginin fiyatina ulasicak gibi.ek sofor icin 180 tl,ek 1000 km. 217 tl,mini hasar (bunu cizgidede yaptirmam gereklimi bilmiyorum)falan derken fiyat yukseliyor. 

araci Antalyadan alip karadenize kadar yol yapmayi dusunuyorum ve tekrar teslim antalya olucak dolayisiyla uuzn sure ve uzun yol olacagi icin cekincelerim var hangisini ve hangi ek paketleri tavsiye edersiniz arkadaslar. 

yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkurler.
    Hocam bunun yerine günlük kiralama yapin. Günlük kiralamada km sınırı yoktur budget ve aviste.focus ile 600km Clio ile 450km yapmışligim var bir günde. Karadeniz gezisine çıkacaksaniz oraya kadar uçakla gidin oradan araç kiralayin. 3000km çok az. Antalya Karadeniz git gel 3000i rahat geçersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

Herkese merhaba
    Daha once hic arac kiralamadım birkaç sorum var
    Buyuk kazalarda arac tamiri ve deger kaybını bizmi oduyoruz ?
    Kıralama faturasını baskası uzerıne kestırebilirmiyiz ?
    Mazotu istediğimiz benzinlikden alabiliyormuyuz?
    25 gun kiralama için hangi kiralama sirketini önerirsiniz ucuz yollu ?
    Isbankası kredi kartına taksit vrya kampanya varmı ?
    Mahalle arası mafya vari yerlerden kiralamamak lazım sanırım , gecenlerde bir konu vardı 20 bine liraya yakın para odedıler polo için bir kazada
    Sorumu yeniliyorum tesekkurler

• Avis deneyimimi aktarayım:

Clio dizel niyetiyle gittim, ellerinde egea varmış, aynı fiyata onu verelim mi dediler, olur dedim. 2.000 km civarında daha fabrika kokusu içinde bir araç teslim ettiler. dönüş saatime baktılar, x bey akşam saatinde hiç söğütözüne gelmeyin ertesi sabah arabayı bırakın, fiyat farkı almayız dediler, ona da tamam dedim.

Dönüşte teslim ederken bir sorun çıkmadı. Depoyu fullemiştim, evden gelene kadar 1 diş eksilmiş önemli değil dendi. Öyle ivit ivit incelenmedi araç. Stepnesine, ruhsatına, benzin durumuna bakıldı, genel bir kontrol yapıldı tamam dendi. Ofise varıncaya kadar da aracı kiralarken alınan 300 tl depozitonun kartıma iade edildiğine dair mesaj geldi.

Velhasıl Ankara avisten memnun kaldım. Sadece çalışanlar biraz daha güleryüzlü olabilirdi, ne bileyim bir ikram sorabilirlerdi. Ama bu kadar kusur kadı kızında da olur.
  • quote:

Sorumu yeniliyorum tesekkurler

Alıntıları Göster
    İlk tecrubeniz de ben deneyimimle cevaplayayim.

- araç kiralama da budgettan başka bir yer tercih etmedim.

- şu ana kadar hiç sorun yaşamadım bir sıyırma olmuştu onda da araca ekstra sigorta almıştım.

- bütün araçlar kaskolu zaten araç sizin kusurunuz dışında (alkol, aşırı hız, hatalı sollama vs) pert olsa dahi bir kuruş odemezsiniz..

- merdiven altı senet sepet işleri yapan yerlere uğramamak lazım bunlar genelde mafya

- yakitinizi her yerden alabilirsiniz ancak gidipte dandik bir istasyondan da almayın

- budget erken rezervasyonlarda indirim sağlıyor anlık kiralamada her firma biraz tuzludur

- yerine ve personeline göre memnuniyet veya memnuniyetsizlik yaşamanız olası

- araç kiralamada büyük firmaları tercih edin kafaniz rahat olsun

- fatura kiralayanın üstüne, araç kredi kartı sahibine teslim edilir ikinci bir şoför beyan edilmemişse aracı kiralayandan başkası kullanamaz. Aracı başkasının kullanması durumunda karisilan kazada hiçbir güvence yoktur. Tüm masrafları kiralayan karşılar, araçlar çalınmaya karşı sigortalidir hırsızlık ihbarını yapıp arabanın anahtarını ve ruhsatını teslim etmeniz gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xkrc -- 25 Mayıs 2018; 18:47:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xkrc

İlk tecrubeniz de ben deneyimimle cevaplayayim.

- araç kiralama da budgettan başka bir yer tercih etmedim.

- şu ana kadar hiç sorun yaşamadım bir sıyırma olmuştu onda da araca ekstra sigorta almıştım.

- bütün araçlar kaskolu zaten araç sizin kusurunuz dışında (alkol, aşırı hız, hatalı sollama vs) pert olsa dahi bir kuruş odemezsiniz..

- merdiven altı senet sepet işleri yapan yerlere uğramamak lazım bunlar genelde mafya

- yakitinizi her yerden alabilirsiniz ancak gidipte dandik bir istasyondan da almayın

- budget erken rezervasyonlarda indirim sağlıyor anlık kiralamada her firma biraz tuzludur

- yerine ve personeline göre memnuniyet veya memnuniyetsizlik yaşamanız olası

- araç kiralamada büyük firmaları tercih edin kafaniz rahat olsun

- fatura kiralayanın üstüne, araç kredi kartı sahibine teslim edilir ikinci bir şoför beyan edilmemişse aracı kiralayandan başkası kullanamaz. Aracı başkasının kullanması durumunda karisilan kazada hiçbir güvence yoktur. Tüm masrafları kiralayan karşılar, araçlar çalınmaya karşı sigortalidir hırsızlık ihbarını yapıp arabanın anahtarını ve ruhsatını teslim etmeniz gerekir.

Alıntıları Göster
    Hocam son 1 sorum

Benim bir akrabamin kredi kartina ek ek kartim var , kart benim ustume sanirim . Daha once hic kredi vs cekmedim ama hesabimda para hep var . Findeks notu veyahut kredi karti sikinti cikarirmi budget yada avis gibi yerlerde ? Findeks notumu varmi yokmu onu bile bilmiyorum

• quote:

Hocam son 1 sorum

Benim bir akrabamin kredi kartina ek ek kartim var , kart benim ustume sanirim . Daha once hic kredi vs cekmedim ama hesabimda para hep var . Findeks notu veyahut kredi karti sikinti cikarirmi budget yada avis gibi yerlerde ? Findeks notumu varmi yokmu onu bile bilmiyorum

Alıntıları Göster
    Evet çıkarır kendiniz bir kredi kartı edinin derim. Findex notuna ilk kiralamada büyük ihtimalle bakarlar.
  • HardLoveBaby H kullanıcısına yanıt
    Ben de babamin bana cikarnis oldugu ek karttan islemimi yaptim, sorun cikmadi. Kartin uzerinde yazan ismin size ait olmasi yeterli, bir de banka karti olmayacak, mutlaka kredi karti olacak.

Bunun disinda 2 yillik ehliyet sahibi olmak araniyor genel olarak. Ama bu biraz da firmanin insiyatifinde cunku 1,5 yillik ehliyet sahibi olanların da eger sube izin verirse arac kiralayabildiklerini okumuştum.

Findeks notu denilen sey sizin bankalar nezdindeki durumunuzdur. Kirmiziya dusmus olma durumunuz gibi bilgilere bakilir. Ehliyetiniz varsa ve bugune kadar bankadan kredi cekip odememezlik gibi bir durumunuz da olmadiysa soeun cikmayacaktir

• HardLoveBaby H kullanıcısına yanıt
    Yapamaz. Banka kayitlarnin icerigi gizli bilgidir cunku.

• Arkadaşlar güncel kiralama koşulları nasıldır? Bir işim için günübirlik eskişehirden istanbula gitme durumum olacak, avis ve garenta var aklımda. Avis 1-2 kredi kartı gerektiriyordu, depozito bedeli de baya yüksekti ama sitelerinde bilgi vemrmeişler son durum nedir? findex olayı nasıl orda mı bakıyorlar, siz mi götürüyorsunuz?

Garentanın hem fiyatları daha uygun hem baktığım araca teminat bedeli 300lira gibi uygun bir rakam. Daha cazip geldi, garentanın hizmeti nasıldır tavsiye eder misiniz?
  • Arkadaslar budget yada europcardan 1 aylik arac kiralacagim ama ogrenmek istedigim birsey var. Ufak hasarlarda mesela far kirilma, cizilme vs durumlarinda ne oluyor? İsteğe Bağlı Ek Sorumluluk Güvencesi ve Süper Mini Hasar Güvencesi gibi seyler var yaptirmali mi bunlari?
  • bireysel kiralamada Hertz iyiydi,bir tek şuana kadar ondan araç kiraladığım için onu söylüyorum.Ama öte yandan filoya geldi mi bu işte LeasePlan'dan daha iyisi yok.Dünyanın en prestijli,en çözüm odaklı kısaca en iyi firması diyebilirim bu işte.8 senedir LeasePlan'dan çeşitli kiralık araçlarımız oldu,hala da kullanıyoruz.En ufak bir sıkıntı çıkmadı.
  • kiralık araçta oluşan hasarı kiralama süreci içerisinde kendimiz yaptırabilir miyiz. ? Avis,in sözleşmesinde böyle bir madde göremedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

kiralık araçta oluşan hasarı kiralama süreci içerisinde kendimiz yaptırabilir miyiz. ? Avis,in sözleşmesinde böyle bir madde göremedim?
    Hayır araca hiç bir şekilde müdahale de bulunmamanız gerekiyor.

Kiralama sırasında verilen tam sözleşme de yazılı.

Herhangi bir hasar, arıza, kaza durumlarında en kısa süre içerisinde avis acil durum hattına bildirmekle yükümlülük altında tutuyorlar sizi.

Süre sanırım 3 saat, kaza durumlarında hastanedeyseniz ve haber veremediyseniz de hastane raporuyla işlem yapılıyor.
  • Trabzon Havalimanı'ndan Avis, Budget, Sixt, Garenta olmak üzere farklı zamanlarda toplam 4 kere kiralama yaptım.

Müşteri ilişkisi en kuvvetli olan kesinlikle Garenta idi. Fiyat olarakta uygundu Avis ve Budget'a oranla. Kilometresi en düşük olan firma da bu firma idi.

Ayrıca Avis ile ilgili de bir şikayetimi belirtmek istiyorum. Ordu Avis'ten (havalimanı karşılamalı) araç kiraladım. Araç Egea idi ve her sabah ilk çalıştırmada 3 gün boyunca direksiyon pompası arızası veriyordu. Arayıp bir şey sormadım çünkü arızalar kısa süreli idi. Bir sıkıntı da yaratmadı ancak sorunlu bir arabayı verdikleri için sinirlenmiştim. Ayrıca aracın çakmaklığı da çalışmıyordu. Ve en son aracı OrGi'de teslim ederken hırkamı unuttum. Güvenlik girişinden girdikten sonra jeton düştü. Defalarca 3 gün boyunca aramama rağmen ulaşamadım firmaya. Kimse bakmadı telefonlara. Unuttuğum daha önemli bir şey de olabilirdi O yüzden artık hep Avis'i en son sıraya koyuyorum kiralama işim olunca.

Velhasıl kelam Garenta candır

• Merhaba arkadaşlar.

1 ay araç kiralamak istiyorum.

Garenta , Budget v.s kiralasam çok mu pahalıya gelir?Yoksa piyasadan mı kiralasam.

Fluence ,Clio dizel otomatik olursa iyi olur diye düşündüm.

Aylık 1500-1750 ye kiralayabilirmiyim sizce?

Bir de garentanın 2. el kiralama sitesini bulamadım.Bilen arkadaş varsa link verebilir mi?

Şimdi garentayı aradım dizel otomatik 2. el cilo için 3500 TL fiyat istedi.Çokmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pprodigyy -- 27 Haziran 2018; 17:58:23 >
  • pprodigyy kullanıcısına yanıt
    Dostum temmuz ayinda 27 gun kullanmak icin budgetten kiralama yaptim hemde subat ayinda yaptigim rezervasyonu 2000 kusur tlye aldim.kisa sure kaldiysa kiralamak istedigin tarihe hic sanmiyorum dedigin fiyatlara bulabilecegini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goztepelee52 -- 5 Temmuz 2018; 11:34:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • avis ya da sixt'in filosunda yeni kasa mercedes a180 var mı?
  • Budget'in araçları nasıldır arkadaşlar?

Bu zamana kadar hep garentadan kiraladım 5 - 10 binde oluyordu araçlar ama çok fahiş zam yapmışlar şimdi budgetten kiralayacağım ama araçları nasıldır bilmiyorum.

Km.leri düşük oluyormu araçları hurda felan değildir diye düşünüyorum.

• Merhaba arkadaşlar her defasında araç kiralarken yanında sigorta da talep ediyorum.

AVIS'ten alınca sanırım ufak tefek çiziklerde tutanak tutmadan beyan imkanı veriyordu. Şimdiye kadar 2-3 günlük kiraladığım için satın alıyordum ama 8-10 gün kadar kiralayacağım. Ne kadar gerekli sizce bu ekstra sigortalar ? Değer mi satın almaya? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.