Şimdi Ara

AVİS, BUDGET, SİXT, HERTZ vb. firmalardan araç kiralayanlar deneyimlerini paylaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.237
Cevap
47
Favori
213.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Görüşlerinizi artı ve eksileriyle yazabilirseniz forum için yararlı bir konu olabilir.Yazları arkadaşlarla sürekli araba kiralarız ve malesef merdivanaltı diye tabir edilen rent a car'lardan.Allah'a şükür başıma kötü bir olay gelmedi şimdiye kadar ama yinede büyük risk,ne de olsa boş senede imza atılıyor.Pahalı bildiğim için pek yanaşmamıştım o firmalara ama geçen bir arayayım dedim fiyat almak için..Renault symbol ve hyundai accent(dizel)'e budget 88 TL avis 100 tl fiyat verdi,ŞAŞIRDIM! mini hasar ve diğer tüm sigortalar dahilmiş.Zaten 100 tl mahalle arası rent a car'lara veriyoruz fiyat iyi geldi bana..

Edit: Forumda "-Rent a Car aracıyla kaza yaptım,başım dertte ! " diye başlık açmamak için konuyu incelemeniz tavsiye edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caner4141 -- 18 Nisan 2012; 8:58:12 >

• Çok yerden farklı araçlar kiraladım, tabi ki hepsinin kurumsal firma olmasına ve özellikle havalimanı ofisi olmasına özen gösterdim. Avis başlarda tek tercihimdi, avis bir anda bozuldu, müşteri memnuniyetini hiçe sayar oldular, hatta dikkat ederseniz siteleri bile aylardır güncel değil. Genellikle orta ve lüks sınıf araç kiralıyorum. Avisten bir kere aldığım araç çok kirliydi ben yıkattım, farklı sefer aldığım araçta arıza ışığı yanıyordu, beni avisten soğutansa şu oldu, rezervasyon yaptırdım ücretini site üzerinden ödedim ofise gittiğimde hem araç kalmadığını söylediler farklı alt sınıf araç önerdiler mecburiyetten kabul ettim, ve ödeme yaptığımı kanıtlayamadım malesef , bir saatlik uğraşın sonunda makbuz çıktısını mail adresimden alarak inandırabildim. Kurumsallık bir yana merdivenaltı firmalarını bile iğrençlikte solladılar. Yine otokoçun temsilciliğini üstlendiği budgete yöneldim en azından biraz ilgililer vs diye aldığım ilk aracın kornası, uzun farları, iç ışığı ve teyibi çalışmıyordu, yola çıktıktan sonra fark ettim geri dönemedim, tam bir rezillik yaşadım. ikinci araç temizlenmemişti ve bakımına beş yüz km vardı. Rent go , şöyle sıfır böyle sıfır araç vereceğiz bir çizik bile yok dedi aldığım araç altmış binde her yeri çizik içindeydi teslim alırken çizikleri görevliye forma girmesi için gösteriyorum, hepsine gerek yok dedi. Yola çıktım birde baktım teyip çalışmıyor farın biri yanmıyor arka stoplarında biri yanmıyor geri dönemedim, telefon açtım anlaşmalı olduğunuz bir yer mi var yoksa serviste mi değiştireceğiz diye sordum, düşünün ki görevli aynen şöyle dedi, yav bir ampül kaç para yetmiş beş kuruş alın takın , teyip çalışmıyor dedim olur mu öyle şey dedi çalışmıyor işte dediğimde, çalışmıyorsa yapacak birşey yok dedi. Ön tampon altlığının yerinde çıktığını farkettim aradım bildirdim ya bizde kaydı varsa sorun yoktur dedi. Yani gayet lakayt gayri ciddi bir firma olduğunu anladım. Km sınırı olan firmaları tercih etmiyorum hayatta aşmayacağım bir km bile olsa beni kısıtlayan sınırlandıran bir engel olmasını istemiyorum. Sitx te pek sorun yaşamadım. Centalli deneyeyim dedim gayet kurumsal duruyor diye daha kiralama aşamasında problem yaşadım şöyle anlatayım, İnternetten aracı seçtim bir türlü ödemeyi yapamadım , aradım rezervasyon yaptırdım vs internette aynı fiyata araca far cam lastik sigortası dahilken telefonla yaptığım rezervasyonun gelen formunda cam lastik far sigortası istenmedi yazıyordu aradım ben istiyorum dedim, ya para istenmedi anlamında yazıyor dediler olur mu öyle şey dedim, o zaman yine ücretsiz sunulan şu hizmete niye dahil yazıyorda buna istenmedi yazıyor deyince bizde tam bilmiyoruz dediler. maalesef çelişen bilgiler verdikleri için iptal ettim. Başka sefer şansımı deneyeyim dedim internet üzerinden aracın var olduğunu görüyorum, telefonla rezerve etmek için aradım aracımız yok dediler, bende hiçbirşey demeden kapattım internetten rezervasyon yaptım ödememi yaptım, aradım şimdi aracı kiraladım araç yok diyorsunuz ne olacak dedim, eğer onay aldıysanız sorun olmaz dediler. yani yalan söyledik diyemediler. daha rezervasyon günü gelmedi bakalım ne olacak merak ediyorum. Avisi dün aradım araç yok dedi , internet sitesinde var ama dedim kiralasam ücreti ödesem o gün gelsem aracı almaya ne olacak dedim, paranızı geri öderiz dedi , yani sizin o gün kü işiniz gücünüz planınız programınızın hiç önemi yok en kötü paranızı geri veririz ne konuşuyorsunuz dedi resmen. Bugdeti aradım vodafone red %50 indirim kampanyasından yararlanmak için, önce kampanya lafı etmedim normal fiyatı sordum sonra yüzde elli indirim kampanyalı fiyatını sordum normal fiyata göre yüzde on anca indirimli fiyat aldım yüzde elli indirim olmadı ki dedim, o yüzde elli indirim liste fiyatımız üzerinden yapıyoruz dedim, peki dedim liste fiyatları nerede yazıyor dedim, ofislerimizde yazıyor dedi, yüzde elli indirimle iki yüz tl olan araç ofiste kaç para dedim 400 tl dedi, bu aracı siz 400 tl ye kiralar mısınız dedim 200 e bile bulamazsınız dedim her yerde 175 tl dedim, yemin ediyorum hiçbirşey diyemedi haklısınız dedi. Yani demem o ki Bu firmaların en kurumsalı bile aslında Türkiye standatlarında kurumsal. Siz siz olun lafa söze değil ,o imza attığınız sözleşmede ne yazıyor ona bakın ve ona sadık olun.
  • central 80 tl 'ye full kasko 2012 polo dizel veriyor

tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: stochastic34

central 80 tl 'ye full kasko 2012 polo dizel veriyor

tavsiye ederim

peki kocaeli'de şubesi var mı?
  • budget trabzon havalimanında kullandım... ne iyi ne kötü tek sıkıntımız sedan focus istdik hb verdiler... baska sıkıntı olmadı...

avis kullanmadım

europ var kullandım 3 aylık symbol aldık 40 liraydı gunluk sıfır arac verdiler dizel

simdi çelik motordan vw jetta kiraladık 1 senelik oda aylık 1600tl dsg şanzımanlı dizel.

yanlız budget biraz kazık ford kuga sormustuk senelik aylıgına 4000 lira istediler yani biraz üç kagıtcılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 14 Mayıs 2012; 18:12:58 >
  • arada hizmet kalitesi ve risk açısından dağlar kadar fark var.
    huzurlu bir seyehat için fiyatı fazla bile olsa avis gibi kurumsal şirketleri tercih edin.
    adamların dolu depo verip dolu depo alması bile bence çok güzel ve kiralayanın lehine bir ayrıntı.
    2 kez kiraladım ve herhangi bşr kazam, bir problemim olmadı.
    merdiven altı yerlere ise iç bulaşmadım.
    bulaşanların haalini burdan çok okudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

quote:

Orijinalden alıntı: stochastic34

central 80 tl 'ye full kasko 2012 polo dizel veriyor

tavsiye ederim

peki kocaeli'de şubesi var mı?

internet sitesinden bakabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

budget trabzon havalimanında kullandım... ne iyi ne kötü tek sıkıntımız sedan focus istdik hb verdiler... baska sıkıntı olmadı...

zaten mahalle arasından araba falan alınmaz gecen iş arkadasım focus la adana da kaza yaptı araç pert oldu bi sıkıntı yaşamadık. Yanlız sigorta 3 cu şahıslara karsı ödenecek masrafları karsılamıyor bilginiz olsun. Mesela o olaydan dolayı tck nın bariyer paralarını bizim şirketten tahsil edecekler.

avis kullanmadım

europ var kullandım 3 aylık symbol aldık 40 liraydı gunluk sıfır arac verdiler dizel

simdi çelik motordan vw jetta kiraladık 1 senelik oda aylık 1600tl dsg şanzımanlı dizel.

yanlız budget biraz kazık ford kuga sormustuk senelik aylıgına 4000 lira istediler yani biraz üç kagıtcılar.

"yattı parası" diye tabir edilen ücreti almıyorlar değil mi?
    bir de İNTERCİTY diye bir firmanın araçlarını her yerde görüyorum,onunla ilgili bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: derememo

arada hizmet kalitesi ve risk açısından dağlar kadar fark var.
    huzurlu bir seyehat için fiyatı fazla bile olsa avis gibi kurumsal şirketleri tercih edin.
    adamların dolu depo verip dolu depo alması bile bence çok güzel ve kiralayanın lehine bir ayrıntı.
    2 kez kiraladım ve herhangi bşr kazam, bir problemim olmadı.
    merdiven altı yerlere ise iç bulaşmadım.
    bulaşanların haalini burdan çok okudum.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

quote:

budget trabzon havalimanında kullandım... ne iyi ne kötü tek sıkıntımız sedan focus istdik hb verdiler... baska sıkıntı olmadı...

zaten mahalle arasından araba falan alınmaz gecen iş arkadasım focus la adana da kaza yaptı araç pert oldu bi sıkıntı yaşamadık. Yanlız sigorta 3 cu şahıslara karsı ödenecek masrafları karsılamıyor bilginiz olsun. Mesela o olaydan dolayı tck nın bariyer paralarını bizim şirketten tahsil edecekler.

avis kullanmadım

"yattı parası" diye tabir edilen ücreti almıyorlar değil mi?
    bir de İNTERCİTY diye bir firmanın araçlarını her yerde görüyorum,onunla ilgili bilginiz var mı?

yattı parasından kastınız nedir bilmiyorum ancak kredi kartı ile zaten ödeme yaptıgınız için baska hiçbirşey talep etmiyorlar.

intercity de iyidir sultanbeyli civarında büyük bir yeri var. Oradan da fiyat almıstık ancak uygun gelmemişti. Europcar tavsiye edebilirim kullandıgımız için... baya memnun kaldık

yani budget avis intercity europcar iyi firmalar yanlız bunların içinde en iyisi çelik motor ama o şahsa araç vermiyor. Günlük kiralama gibi bir durumda bildigim kadarıyla yok.

• quote:

avis kullanmadım

Benim sormak istedigim bir soru var, senelik kiralamada teminat olarak ne istiyor celik motor gibi firmalar?

• quote:

Orijinalden alıntı: rumelian

quote:

avis kullanmadım

Benim sormak istedigim bir soru var, senelik kiralamada teminat olarak ne istiyor celik motor gibi firmalar?

teminat istemiyor. Ticaret sicil gazetesinden şirket ortaklığı ile ilgili belge istiyorlar. Sizin ticari sicilinizi araştırdıkları için 3-4 gün sürüyor size dönemeleri.

Ondada aynı şekil kredi kartı veriyorsunuz şirkete ait. Onlar her ay oradan ücreti kesiyorlar. Araç teslim edildikten sonra sigorta harici masraf varsa araçtan kredi kartından kesiyorlar.

Europcar da aynı belgeleri istiyor ancak onlar aynı gun aracı veriyorlar.

• Türkiye ye Tatile geldiğim zaman Avisden Ford Mondeo Tdci kiralamıştım, Fiyatını tam hatırlamıyom ama hizmetlerinden memnun kalmıştım. 20 günlük sürede herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bedelini kredi kartı ile ödeme zorunluluğu vardı yanlış hatırlamıyosam.Avisden memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.Belki 10-20 Euro daha pahalı olabilir ama kurumsal firma.
  • sixt bir hayli hesaplı.
  • Avis ten linea-focus sedan-renault fluence kiraladım ilgi alaka süper çok memnun kaldım ödemeyide sadece kredi kartı ile yapabiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Performance. -- 1 Nisan 2012; 22:34:09 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rumelian

quote:

avis kullanmadım

teminat istemiyor. Ticaret sicil gazetesinden şirket ortaklığı ile ilgili belge istiyorlar. Sizin ticari sicilinizi araştırdıkları için 3-4 gün sürüyor size dönemeleri.

Ondada aynı şekil kredi kartı veriyorsunuz şirkete ait. Onlar her ay oradan ücreti kesiyorlar. Araç teslim edildikten sonra sigorta harici masraf varsa araçtan kredi kartından kesiyorlar.

Europcar da aynı belgeleri istiyor ancak onlar aynı gun aracı veriyorlar.

Bilgi icin tesekkur ederim.

• bu konuda bilgi isteyen çok oluyor o açıdan faydalı konu olmuş
    benim de bi sorum var ;
    yattı parası olayı vb gibi olumsuz durumlar oluyor mu peki bu firmalarda ?
  • National yaramaz firma, evet bir kaza durumunda da her türlü sıkıntıyı çıkarmak için uğraşıyorlar.

Avis ise başarılı, ama fiyatları gereksiz yüksek.

Bir de şuna dikkat edin, europcar, hertz, sixt gibi firmaların yurt dışı sitelerinden Türkiye içi daha uygun fiyata araç kiralayabilirsiniz bazen.

Ben en çok Hertz'den memnun kaldım. En uygun fiyat da onda, özellikle hertz logolu i20 veya getz çok uygun fiyata veriliyor.

Ama kaza durumunda yok alkol raporu alın vs her türlü gıcıklığı yapma durumu var şirketlerin. Ek sigortaları yaptırırsanız 3. kişilerin de hasarları karşılanıyor.
    Şehirler arası yol yapacaksanız mini onarım sigortası da yaptırın, cebinizden bir kaç tl daha çıkar ama cam kırılması, lastik patlaması vs gibi durumlarda sıkıntınız olmaz.
  • Standart kiralama sigortasinda aracin lastikleri ve camlari kapsam disidir. Onlara birsey olursa sizden arycia tahsil ederler onlarin bedellerini.
    Full kasko yaptirmanizi oneririm. Gerci o zamanda aracin fiyati 1.5 katina cikiyor ama en azindan kafaniz rahat olur.
  • Bence böyle bir konuya ihtiyaç var forumda acaba yöneticiler bu konuyu en üste tutsa düzenleyip sürekli, yeni konu açılmaktansa düzenli bir konuda herkes görüşlerini aktarılsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yek_ka -- 2 Nisan 2012; 12:33:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Bence böyle bir konuya ihtiyaç var forumda acaba yöneticiler bu konuyu en üste tutamaz düzenleyip sürekli yeni konu açılmaktansa düzenli bir konuda herkes görüşlerini aktarılsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

kesinlikle
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.