Şimdi Ara

AVİS, BUDGET, SİXT, HERTZ vb. firmalardan araç kiralayanlar deneyimlerini paylaşıyor (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.236
Cevap
47
Favori
213.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç kiralama firmaları ile ilgili araştırma yaparken bursa büyükşehir belediyesi tarafından hizmete başlatılan kiralama sitesine rastladım. Net bilgim yok fakat işin içinde biraz resmiyet olduğundan daha güvenli olabileceğini düşünüyorum. 47 ilde faaliyette olduğu yazıyor, iyice araştırdıktan sonra değerlendirilebilir.
    https://rent.burulas.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 10 Ekim 2017; 19:55:11 >
  • kiralamadan sonra köprü geçişini ne zaman tahsil ediyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.Hertz bir hafta içerisinde tahsil etmişti benden.
  • Avis kredi notuna bakıyor diye duydum internetten. Ben hiç kredi falan çekmedim ama kartın asgarisini 1 ay geç yatırdığım bile oldu bu o denilen kredi notunu etkiler mi? Nasıl kesinleştirebilirim kiralayıp kiralayamayacağımı, bu kredi notuna bakmayan başka firma var mı muadil?
    Kart öğrenci kartı.
    Edit: ikinci defa kiralayacağım (avisten ve aynı kartla) İlki sorunsuz oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2573B355F -- 27 Kasım 2017; 22:10:56 >
  • AVIS ten kiraladim odeme sistemleri les, internetten odeme yapmaya calisirken 4 kere kredi kartindan ucret kesmisler ama herdefasinda islem basarisiz oldu, sonrasinda telefonla bu 4 islemi iptal ettirdim telefon yoluyla odemek istedigimi arabayi esimin teslim alacagini onun odeme sansinin olmadigini soyledim, tamam dediler kart bilgileri verildi rezervasyon yapildi, sonuc odemeyi cekmeyi becerememisler araci teslim almaya gittiginde esimden odeme yapmasini istediler. Musteri hizmetlerini aradigimda telefonda odeme alamadiklarini soyledi, bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor. Kiralanan arac Ford Kuga 7 gun 980TL.
  • 1- Kiralama yaparken mutlaka kartınızda depozito tutarı kadar limit olsun.
    2- Budgettan başka yerde araç kiralamadım, memnunum, herhangi bir sorun yaşayana kadar da budgeti tercih edeceğim.
    3- A firmasının b,c,d şubeleri araç teslim sırasında depozito almaması e şubesinin almamayacağı anlamına gelmez.
    4- Mini hasar sigortalarında hasar bedeline artı olarak bazı parçalarda sigortaya tabidir.
    5- Avis ve budget koç holding şirketi olmasına rağmen şikayet ve memnuniyetler çok farklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoccAcio

Arkadaşlar merhaba , 28 haziran 9 temmuz arasında 11 gün olacak şekilde kaş seyahatimde kullanmak için Antalya havalimanından araç kiralamayı düşünüyorum. İlk olarak garentaya baktım , memnun olmama oranı çok fazla... Aviste de bir sürü sıkıntı var. Kafam allak bullak oldu. Kolaylık için alacağım aracın tatilimi zehir etmesini istemiyorum.

Antalyadan araç kiralamış olan arkadaşımız var mı? 5 kişi olacağımız için sedan dizel bir araç tercih etmeyi planlıyorum. Napcağımı şaşırdım... her yerde rezillik başlıklı şikayerlet var!

hocam kiraladıysanız kaça kiralamıştınız.

Şimdiden fiyatlar önümüzdeki yaz için nasıl olur diye düşünüyorum da bilen yazabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antalya Garenta'dan 4 kez, Avis'den 2 kez araç kiraladım son 1 yılda. En son bir hafta önce 220 TL'ye 2 gün i20 dizel dolu paket kiraladım. Araç tertemiz, 6000 kmdeydi. Şimdiye kadarki tüm kiralamalarımda da araçlar hep tertemizdi ve en çok 30 bin km geldi.

Yaz için fiyatlar %10 civarı artıyor genelde ancak araç fiyatları arttığından bu oran biraz daha artacaktır. Bir de Antalya'da dinamik fiyatlandırma oluyor. Yeri geliyor 70 liraya ekonomik manuel araç alıyorsunuz, yeri geliyor 120 TL'ye çıkıyor.
  • azizerkan07 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Budget Türkiye sitesinden 04.03.2018 tarihinde Erzincan Havaalanı şubesinden f sınıfı otomatik benzinli araç grubundan ön ödemeli iadeli araç rezerve ettim. Defalarca arayıp araç müsaitliği var mı sorduk ettik, her seferinde var elimizde veririz falan gibi cevaplar verildi. Gezi planımızı yaptık 11.03.2018 itibariyle aracı almak için sabah 8 de havalanına gittim. İşgüzar çalışan arkadaşların gelmesi saat 8:30'u buldu. 2 kere neredesiniz diye aramak durumunda kaldık. Geldiklerinde ehliyet, kredi kartı elimizde hazır halde bekliyorduk. Çalışan kkb findeks notuna bakacağım dedi ekrandan kendi gözümle yeşil ve iyi durumda olduğunu gördüm. Buna rağmen sırf iş olsun diye limitiniz yok yardımcı olamam dedi birden. 300 lira depozito bedeli çekilecek karttan zaten 350 lira limit bırakmıştım kartta. Benim limitimin geri kalanı ne ilgilendirir bu adamları? Bütün şartları karşıladığım halde mağdur edildim araç verilmedi bu sene bu durumu 3. kez yaşıyorum. bu adamların böyle bir hakkı var mı arkadaşlar bütün şartları karşıladığım halde araba alamıyorum, böyle bir kepazelik va mı ya? Planım bozuldu durduk yerde, bu nasıl kurumsallık ben anlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

Budget Türkiye sitesinden 04.03.2018 tarihinde Erzincan Havaalanı şubesinden f sınıfı otomatik benzinli araç grubundan ön ödemeli iadeli araç rezerve ettim. Defalarca arayıp araç müsaitliği var mı sorduk ettik, her seferinde var elimizde veririz falan gibi cevaplar verildi. Gezi planımızı yaptık 11.03.2018 itibariyle aracı almak için sabah 8 de havalanına gittim. İşgüzar çalışan arkadaşların gelmesi saat 8:30'u buldu. 2 kere neredesiniz diye aramak durumunda kaldık. Geldiklerinde ehliyet, kredi kartı elimizde hazır halde bekliyorduk. Çalışan kkb findeks notuna bakacağım dedi ekrandan kendi gözümle yeşil ve iyi durumda olduğunu gördüm. Buna rağmen sırf iş olsun diye limitiniz yok yardımcı olamam dedi birden. 300 lira depozito bedeli çekilecek karttan zaten 350 lira limit bırakmıştım kartta. Benim limitimin geri kalanı ne ilgilendirir bu adamları? Bütün şartları karşıladığım halde mağdur edildim araç verilmedi bu sene bu durumu 3. kez yaşıyorum. bu adamların böyle bir hakkı var mı arkadaşlar bütün şartları karşıladığım halde araba alamıyorum, böyle bir kepazelik va mı ya? Planım bozuldu durduk yerde, bu nasıl kurumsallık ben anlamadım.

Alla allah trabzon bugdert bize ne findeksü diye azarlamıştı direk verdiler aracı bakmadan uygulanmıyor dediler bizim burda ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: travegostar

quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

Budget Türkiye sitesinden 04.03.2018 tarihinde Erzincan Havaalanı şubesinden f sınıfı otomatik benzinli araç grubundan ön ödemeli iadeli araç rezerve ettim. Defalarca arayıp araç müsaitliği var mı sorduk ettik, her seferinde var elimizde veririz falan gibi cevaplar verildi. Gezi planımızı yaptık 11.03.2018 itibariyle aracı almak için sabah 8 de havalanına gittim. İşgüzar çalışan arkadaşların gelmesi saat 8:30'u buldu. 2 kere neredesiniz diye aramak durumunda kaldık. Geldiklerinde ehliyet, kredi kartı elimizde hazır halde bekliyorduk. Çalışan kkb findeks notuna bakacağım dedi ekrandan kendi gözümle yeşil ve iyi durumda olduğunu gördüm. Buna rağmen sırf iş olsun diye limitiniz yok yardımcı olamam dedi birden. 300 lira depozito bedeli çekilecek karttan zaten 350 lira limit bırakmıştım kartta. Benim limitimin geri kalanı ne ilgilendirir bu adamları? Bütün şartları karşıladığım halde mağdur edildim araç verilmedi bu sene bu durumu 3. kez yaşıyorum. bu adamların böyle bir hakkı var mı arkadaşlar bütün şartları karşıladığım halde araba alamıyorum, böyle bir kepazelik va mı ya? Planım bozuldu durduk yerde, bu nasıl kurumsallık ben anlamadım.

Alla allah trabzon bugdert bize ne findeksü diye azarlamıştı direk verdiler aracı bakmadan uygulanmıyor dediler bizim burda ilginç

Trabzondaki adam gibi adam. Geçen vardım senin bizde kaydın vardı elimizde bir araç var sana su fiyat dedi internet fiyatına yakın indirimli verdi sağolsun.

• merhabalar, 

temmuz ayi icin arac kiralamak istiyodum ama baya bir celiskide kaldim o yuzden yardimlariniza ihtiyacim var 

oncelikle daha onceden 3 gun kiralama yaptigim fakat 100 km dahi yapmadigim cizgi rent a cardan fiyat aldim.23 gun icin 3000 tl fiyat cikardilar ve bunda full kasko,cam far lastik,sinirsiz km,hirsizlik sigortasi ve yol yardim dahil yaziyordu ayrica 2 sofor kullanacagimiz icin ek soforunde ucretsiz oldugunu belirttiler. 

sonrasinda 27 gun icin budgetten 2010 tl gibi bir fiyat verdiler ve arac hasar ve hirsizlik guvencesi dahil 3000 km.'de sinir var.ama sanirim ek hizmetlerle beraber bu fiyat cizginin fiyatina ulasicak gibi.ek sofor icin 180 tl,ek 1000 km. 217 tl,mini hasar (bunu cizgidede yaptirmam gereklimi bilmiyorum)falan derken fiyat yukseliyor. 

araci Antalyadan alip karadenize kadar yol yapmayi dusunuyorum ve tekrar teslim antalya olucak dolayisiyla uuzn sure ve uzun yol olacagi icin cekincelerim var hangisini ve hangi ek paketleri tavsiye edersiniz arkadaslar. 

yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkurler.

• Konu biraz gerilerde kalmış olsa da bu başlıktan çok faydalandım. 18-20 mayıs arası sedan araç kiralamak istiyorum. Garentayı aradım, mensubu olduğum meslek birliğine özel indirimin olduğu bilgisini almıştım, o indirim bitmiş. Telefondaki görevli her şeyi açık açık anlattı. Ama işin en garip yanı rezervasyon yaptırdığım segment araçtan alt segment aracı da teslim alabileceğim idi. Dedim benim için olmazsa olmaz aracın sedan olması ve dizel olması. Gerisi önemli değil.
    Cevap: Anlıyorum efendim ancak elimizde o gün hangi sınıftan araç varsa onu teslim ederiz.
    -Yani atıyorum, i10 varsa i10 veriyorsunuz öyle mi?
    -Evet efendim. O gün stokta hangi araç varsa onu veriyoruz. Ama sizin istediğiniz aracı öncelikli yazıyorum ( garanti vermedikten sonra öncelikli yazsan ne olacak ya neyse )

Ek garanti 36 tl. 600 tl ye kadar olan masrafları karşılıyor.

Daha sonra avisi aradım. Onlar sedan veririz, ama muadil olabilir, başka segment olmaz dedi. Garanti verdi.
    Ek 33tl ile 2.000TL ye kadar olan masrafları ücretsiz karşılıyor.

HEr ikisi de 300TL depozito kesiyor ve araç tesliminden itibaren 3 gün içinde yatırıyor.

Velhasıl avise okey verdim, rezervasyonu yaptırdım. Umarım o gün geldiğinde işlemler sorunsuzca gerçekleşir.

NOT: Yer ankara. Havaalanı bana ters geldiği için merkezde şubesi olan firmaları tercih ettim, bunda da avisin söğütözü şubesi bana yakınlığı sebebiyle de tercih etmemde etkili oldu.

• Allah Allah ben istanbulda garentadan rio kiraladım. Müşteri getirmemişti aracı, bu yüzden üst segment c4 cactus verdiler ama tabii provizyonu daha fazla aldılar
  • Benim sualim de şöyle araç kiralarken avisten, nasıl bir kombo-kampanya yapabiliriz? fiyat 1100 civarını buluyor
  • Merhabalar,
    Senelerdir araç kiralama yapıyorum. Bilgilerimi ve tecrübelerimi aktarmak isterim.

1- İlk kiralamam Rent Go isimli firmadan oldu. Genel anlamda memnunken son kiralamam da rezervasyonu yaptığım araçtan düşük model ve baya hor kullanılmış araç verdiler. Bir daha da kullanmadım o firmayı.
    2- Budget kullanmaya başladım. Vodafone Red kampanyası ile çok uygun fiyata temiz araçlar temin edilebiliyordu. Rezervasyon yaptığım grup araçları genelde olduğu için üst sınıf araç alamadım. Bir kere dizel otomatik Clio kiraladığım da dizel otomatik Megane vermişlerdi. Genel anlamda memnun kaldım ve devam ediyorum kullanmaya. !0 güne 1 gün ücretsiz araç kampanyası çok iyi ayrıca. Ortalama 10 gün civarı kiralamadan sonra eğer kredi notunuz uygunsa ve ofis çalışanlarına karşı olumlu izlenim bırakırsanız provizyon ücreti almıyorlar.
    3- Garenta kullandım 3 kere. Kia Rio vermişlerdi. Temiz ve düzgün araçtı. Genel anlamda memnun kaldım ama fiyatları biraz daha yüksek.
    4- Enterprise kullandım 2 kere. Kredi kartı limitim yeterli olmadığı için kendimi ek şöför olarak yazdırdım. İkisinde de sıfır kilometre Corolla verdiler. Filosu çok geniş ve araçlar sürekli olarak yenileniyor. Türk Telekom Prime kampanyası ile çok düşük fiyata araç kiralanabiliyor. Günlük 500 km sınır olması biraz dezavantaj ama yinede memnun kaldım firmadan. 1 kere kaza yaptım. 12. kilometrede olan Corolla'nın arka tamponunu vurdum. Ek ücret ile alınan sigortadan yaptırmamıştım. Polis çağırdım ve tutanak ile araç teslimini yaptım. Her hangi sorun yaşanmadı. Polis tutanağı ile yaptırılıyor diye söylendi. Tek kötü yanı var ilk kiralamada uçak bileti istediler benden. Bende havalimanı çalışanı olduğumu söyleyip apron kartını göstererek araç aldım. Kiralamayı düşünen arkadaşların aklında bulunsun.

Eğer rezervasyonu yaptığınız grup sedan araç grubu ve ücretini online olarak ödediyseniz size daha düşük ve ufak araç veremezler. Parası ödendiği an o sınıfta veya daha üstü araç vermek zorundalar.

• moustapha129 M kullanıcısına yanıt
    Valla denilen bana bu. Zaten aviste hopiye indirim varmis, bir de ek garantide ucret ayni olmasina ragmen kasko siniri daha yuksekti. Son olarak buroya yakin olmasi ve forumda avisten memnun olan arkadaslarin sayisinin hayli fazla olmasi tercihimde etken oldu.

• Herkese merhaba
    Daha once hic arac kiralamadım birkaç sorum var
    Buyuk kazalarda arac tamiri ve deger kaybını bizmi oduyoruz ?
    Kıralama faturasını baskası uzerıne kestırebilirmiyiz ?
    Mazotu istediğimiz benzinlikden alabiliyormuyuz?
    25 gun kiralama için hangi kiralama sirketini önerirsiniz ucuz yollu ?
    Isbankası kredi kartına taksit vrya kampanya varmı ?
    Mahalle arası mafya vari yerlerden kiralamamak lazım sanırım , gecenlerde bir konu vardı 20 bine liraya yakın para odedıler polo için bir kazada

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 sefer garenta kiraladık bugTün teslim ettik oldukça memnun kaldık.İnternet üzerinden rezervasyon yaptık renault clio 1.5 edc 90 2 gün fiyatı 250 tlydi.36 tlye 600 liraya kadar hasarlar için sigorta aldık.Ankara yht den aldık.Aracı almak için imzalar atılıp provizyon çekildikten sonra otoparka inilip araba teslim alınıyor.İlk başta görevli arkadaş clio yu getirdi fakat multimedia ekranında bi kod istiyordu genel merkezden almak gerekiyormuş isterseniz böyle verelim radyoyu kullanamazsınız müsait olunca arayıp şifreyi alırsınız ya da aynı sınıfta egea 1.6 120 otomatik verelim dediler.Biz egeayı istedik full depo alıp full depo teslim ettik.Araç 29xxx km deydi oldukça temizdi.Bir daha alıcak olursak yine garentadan alırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epsilonpruva -- 13 Mayıs 2018; 21:26:2 >
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.