Şimdi Ara

Audi A3 mü yoksa Volvo V40 mı? [V40 R-Design Alındı.] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
34.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecay

V40 güzel ancak 2.el meselesi Volvo'nun her an indirim yapabilecek bir fiyat politikası izlemesi ayrıca da servis masrafları düşündürüyor biraz.Güzel araç olduğu kesin ancak bir A3'e göre çok daha pahalıya geliyor.Yerinizde olsam(ki yerinizdeyim ) yeni A3 Sportback'i beklerdim.TFSI 140PS + Ambition + S-tronic + Adaptif Xenon ve LED + Advance paket alırdım.Maksimum 85-86 isterler bu araca.

Tabi C180 AMG'de göz kırpmıyor değil.Ya da A200 AMG.

Kısacası Volvo kesinlikle almazdım.Göründüğünden çok daha pahalı bir araç.

Söylediğiniz a3 85 - 86 bandında en azından şu anki fiyatlarla almanız mümkün değil. 140 lık silindir kapamalı motor mevcut 122 likten 2.000 euro sportpack te copueden 1.000 euro civarı pahalı olacaktır. kısaca söylediğiniz bu araç min 88 maks 96 fiyat aralığında olacaktır. Bunun dışında indirim alırsanız tabiki bu fiyatların altına inebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: jubahakan

quote:

V40 güzel ancak 2.el meselesi Volvo'nun her an indirim yapabilecek bir fiyat politikası izlemesi ayrıca da servis masrafları düşündürüyor biraz.Güzel araç olduğu kesin ancak bir A3'e göre çok daha pahalıya geliyor.Yerinizde olsam(ki yerinizdeyim ) yeni A3 Sportback'i beklerdim.TFSI 140PS + Ambition + S-tronic + Adaptif Xenon ve LED + Advance paket alırdım.Maksimum 85-86 isterler bu araca.

Söylediğiniz a3 85 - 86 bandında en azından şu anki fiyatlarla almanız mümkün değil. 140 lık silindir kapamalı motor mevcut 122 likten 2.000 euro sportpack te copueden 1.000 euro civarı pahalı olacaktır. kısaca söylediğiniz bu araç min 88 maks 96 fiyat aralığında olacaktır. Bunun dışında indirim alırsanız tabiki bu fiyatların altına inebilirsiniz.

Valla o kadar para verdikten sonra C180AMG dışında hiç bir şeyi gözüm görmez.

Ambition coupe 122 lik olanı 72bin TL.2000 euro 140PS farkı 1500 euro Sportback farkı 3200 euro Advance paket farkı 2500euro adaptif xenon.72.000 TL +9200 euro yaptı.Bu da 95000TL yapar ki bu fiyata A3 alınmaz.Kısacası haklısınız ama bu araç bu kadar para olamaz gibime de geliyor.Bu aracın ederi maksimum 80 çünkü.

• Galiba bir alman dergisinde karşılaştığım bir cümle;
    Audi yine far tasarımından öteye gidememiş.

O yazıyı okuduktan sonra hakketen ya dedim. Adamların tüm arge'si far üzerinemi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Şu an 2008 model bir manuel vites Honda Civic kullanmaktayım. 30 yaşına girmiş hızı ve rahatlığı seven bir yapıdayım. Aracımdan çok memnun olmama rağmen 5 sene sonra yeni model bir otomobile geçmeyi planlıyorum. Fakat bir süredir Volvo V40 ile Audi A3 Sportback arasında gidip geliyorum bir türlü işin içinden çıkamadım. Bütçem 95 bin TL.

Volvo Mart ayında ilk teslimatlara başlayacakken, Audi A3 Sportback'ler Haziran gibi satışa sunulacak diye duydum.

Düşündüğüm araç kesinlikle benzinli 1.6 motor hacminde otomatik şanzımanlı olmalıdır. Sizce V40 mı almalıyım, yoksa A3'ü mü beklemeliyim?

Görüşleriniz benim için çok önemli, şimdiden teşekkürler.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 27 Nisan 2013; 9:10:58 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jubahakan

quote:

Valla o kadar para verdikten sonra C180AMG dışında hiç bir şeyi gözüm görmez.

Ambition coupe 122 lik olanı 72bin TL.2000 euro 140PS farkı 1500 euro Sportback farkı 3200 euro Advance paket farkı 2500euro adaptif xenon.72.000 TL +9200 euro yaptı.Bu da 95000TL yapar ki bu fiyata A3 alınmaz.Kısacası haklısınız ama bu araç bu kadar para olamaz gibime de geliyor.Bu aracın ederi maksimum 80 çünkü.

zaten o fiyatlara bencede alınmaz örnek olarak ben a3ü beğeniyordum fakat ocak ayında bayiden aldığım 86 bın fiyat ile a3 ten vazgeçmiştim.Vw bayiine gidip 74 bin tlye ses sistemli sunrooflu xenon farlı design paket beetle siparişi vermiştim ocak sonunda audi bayiini tekrar arayıp 2012 model yeni kasa a3 lerde yüzde 6 civarı indirimi duydum ve biraz zorlayarak ve şansla yüzde 10 indirim aldım ambtion,stronik,sunroof, ön arka xenon,advance paket,ışık paketi,3 kollu vites kulakçıklı spor direksıyon donanımlı a3 bana 78 bine gelince beetledan vazgeçtim ki iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum. Ana konumuza gelecek olursak bence belli araçlar arasında seçim yapmakta zorlanan arkadaşlar test sürüşü yapıp "işte bu" dediği araç alması gereken araçtır. Sizde v40 ve a3'ü test sürüşüne çıkıp karar verebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

quote:

Şu an 2008 model bir manuel vites Honda Civic kullanmaktayım. 30 yaşına girmiş hızı ve rahatlığı seven bir yapıdayım. Aracımdan çok memnun olmama rağmen 5 sene sonra yeni model bir otomobile geçmeyi planlıyorum.

Görüşleriniz benim için çok önemli, şimdiden teşekkürler.

5 sene sonra ????

Komik olan nedir? 2008 + 5 = 2013 etmiyor mu, bir yanlışım mı var anlamadım.

Bu aracı alırsam en az 5 sene kullanırım diyorum zaten donanım olarak mümkün olduğunca doldurmaya çalışacağım. Volvo konusunda kararımı verdim gibi fakat drmelihx nickli arkadaşın yazdığı gibi V40 sipariş vermeye giderken bir bakmışım A3 alıvermişim olmasından korkuyorum. Bilinç altı mıdır nedir, elinde güzel bir Audi alma imkanı varken aklında soru işaretleri beliriveriyor insanın. Allah'tan Bmw'nin 5 serisinin aşağısında tip yok, onlar da yakışıklı olsaydı yanmıştık.

Önümüzdeki haftasonu müsait bir zamanda araçları test etmeyi planlıyorum. Karar vermemde büyük ölçüde yardımcı olan herkese teşekkürler.

• Ön taraftan aynı arkadan a3 daha güzel a3 daha spor duruyor volvo aile aracı gibi duruyor aslında ikiside aile arabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

volvo nun sahibi çindi değilmi

Evet range roverda hintli
  • Arkadaşlar A3 hakkında henüz bir fikrim yok ancak Volvo V40'ı yeni inceledim. V40 incelemem için tıklayınız

Sadece Volvo V40 da değil. Skoda Citigo'dan Nissan Navara'ya Renault Clio'dan Peugeot 301'e kadar hatta daha da fazlasını okantestetti'de bulabilirsiniz.

okantestetti'de ben otomobilleri tarafsız bir şekilde en ince detayına kadar inceliyorum ve marka fanatikliğine yer vermeden objektif bir şekilde yorumluyorum. Amacım merak edenlerin merakını gidermek, alacak olanların kafalarındaki soruları azaltmak. Umarım amacıma ulaşırım :) . V40 gibi daha birçok ilgi çeken, merak uyandıran arabaların incelemeleri için buyrun lütfen

• Allah kompakt premium araç alacaklara yardım etsin. A Class, 1 Serisi, V40, A3 hepsi çok başarılı araçlar.

İki aracında tasarımı çok başarılı V40 daha geniş bir iç mekana sahip. A3 ün iç mekan kalitesi sınıfının en iyisi.

Sürüş dinamiklerinde A3 daha başarılı. Ayrıca yeni nesil MMI la yol bilgisayarını, müzik sistemini ve araçla ilgili tüm ayarları gözünüzü yoldan ayırmadan yapabiliyorsunuz.

Güvenlik konusunda bir şey söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanno

Arkadaşlar A3 hakkında henüz bir fikrim yok ancak Volvo V40'ı yeni inceledim. V40 incelemem için tıklayınız

Sadece Volvo V40 da değil. Skoda Citigo'dan Nissan Navara'ya Renault Clio'dan Peugeot 301'e kadar hatta daha da fazlasını okantestetti'de bulabilirsiniz.

okantestetti'de ben otomobilleri tarafsız bir şekilde en ince detayına kadar inceliyorum ve marka fanatikliğine yer vermeden objektif bir şekilde yorumluyorum. Amacım merak edenlerin merakını gidermek, alacak olanların kafalarındaki soruları azaltmak. Umarım amacıma ulaşırım :) . V40 gibi daha birçok ilgi çeken, merak uyandıran arabaların incelemeleri için buyrun lütfen

Testler için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Arkadaşlar A3 hakkında henüz bir fikrim yok ancak Volvo V40'ı yeni inceledim. V40 incelemem için tıklayınız

Asıl ben teşekkür ederim ilginiz için. Beğenmenize sevindim :)

• hafifletilmiş MQB platformu sayesinde , teknik veriler +bir fırt iç mekan kalitesi hariç (bu da dergilerin yorumu ), geriye kalan tüm göreceli kriterlerde V40 , saçma sapan fanboyluk yapmaya da lüzum yok ,objektif olmak lazım acı ama gerçek olsa da ...

Audi A3 mü yoksa Volvo V40 mı? [V40 R-Design Alındı.]

dış tasarıma veya detaylarına hiç girmiyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 3 Mart 2013; 22:42:49 >

• Arkadaşlar V40 da bildiğim kadarıyla Focus 3 platformu kullanılıyor, peki Volvo Ford un yapısını daha da mı güçlendirerek V40 da kullanıyor?

Yukarda arkadaşın paylaştığı ultra yüksek dayanımlı çelik oranı V40 la Focus da aynı değildir herhalde?
  • tabi ki de a3
  • quote:

Arkadaşlar V40 da bildiğim kadarıyla Focus 3 platformu kullanılıyor, peki Volvo Ford un yapısını daha da mı güçlendirerek V40 da kullanıyor?

Yukarda arkadaşın paylaştığı ultra yüksek dayanımlı çelik oranı V40 la Focus da aynı değildir herhalde?

yukarıdaki resimdeki V60 ama V40'ın sloganı '' gelmiş, geçmiş sağlam ve güvenli Volvo'' gibi çokk iddiaalı bir söylem zaten tüm otoriteler hem fikir bunda.

+ platform böyle bir şey güvenlik kabini çok farklıdır herhalde , teknik detayı açıklayan daha iyi bilen birisi olacaktır , örnek olması açısından şu resimi ekliyorum MQB platformu buna Skoda'da alıyor AUDİ'de Seat'da , VW'de farklılık muhakkak ki vardır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 3 Mart 2013; 22:52:09 >

• quote:

ikisi de pişman etmez ondan canınızı sıkmayın.
    iki otomobilin de harika özellikleri var.
    Test edip beğendiğinizi alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öyle değil mi olric

yukarıdaki resimdeki V60 ama V40'ın sloganı '' gelmiş, geçmiş sağlam ve güvenli Volvo'' gibi çokk iddiaalı bir söylem zaten tüm otoriteler hem fikir bunda.

+ platform böyle bir şey güvenlik kabini çok farklıdır herhalde , teknik detayı açıklayan daha iyi bilen birisi olacaktır , örnek olması açısından şu resimi ekliyorum MQB platformu buna Skoda'da alıyor AUDİ'de Seat'da , VW'de farklılık muhakkak ki vardır ...

Yardımın için teşekkür ederim,

Resme bakılınca ortak platformun aracın genelini kapsamadığı, Volvo nun şaseye ilaveten yaşam alanının heryerinde ultra yüksek gerilimli çelik kullandığı daha net anlaşılıyor.

• türkiye'de a3 alırsan daha rahat edersin. ben olsam ben de a3 alırım volvo'yu çok sevmeme rağmen.
  • quote:

quote:

quote:

Asıl ben teşekkür ederim ilginiz için. Beğenmenize sevindim :)

Hemşerim sitene yorum yapmıştım (teşekkür) ama silinmiş

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.