Yarbay
06 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 97 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar ben birkaç tecrübe edindim evlerle ilgili. Sizde üstüne ekleyebilirsiniz. Bir eve bakarken evin kalitesini belli eden hususlardan birisi evde kullanılan iç kapıların kalitesi kapılar kötüyse evin kaliteli olma ihtimali bence çok azalıyor. İkinci gördüğüm asansör kalitesi asansörü iyi değilse yine kaliteli olma ihtimali azalıyor bayağı. Tabi bütün malzemeler önemli ama bunları tespit etmek ilk başta kolay gibi. Benim oturduğum kiralık ev mesela adam sadece görsellik ile göz boyamış evden kalitesizlik akıyor. Dışarıdan bakanlar maalesef gösterişe aldanıp ciddi paralar verip oturmuşlar. Onu için dikkat edelim.
Merhaba arkadaşlar bir kaç yere sordum ama çözüm bulamadık. Dizüstü kullanıyorum. Bilgisayar modeli hp 15-ba009nt cihaz 2.5 senelik, lisanslı windows 10 var. Gecen büyük güncelleme geldi yaptım sonrasında bilgisayar masaüstünü tam yükleyemedi tepki vermedi tıklamalara. Temiz windows kurdum internete bağlanmadan normal çalışıyor ama internete bağlayınca kendi güncelleme yaptıktan sonra ekran gidip geliyor ve yine bilgisayar masaüstünü yükleyemiyor ve tepki vermiyor. Kendim amd sitesinden sürücüyü indirip kurdum yine aynı hata oldu. Birde donanım değişikliği oldu gibi bir kutucuk da cıktı. Servisi aradım ekran kartı bozulmuş ücret 1300 lira olur dedi. Sıkıntı ekran kartında mı sizce de birde neden güncelleme sonrası oldu bu arıza ?
Güncelleme sonrası bilgisayar başladıktan sonra masaüstü tam yuklenmedi, görev çubuğu simgeleri tam gelmedi, imleç hareket ettiği halde tıklanmadı hiçbir yere sonra microsofttan program ile usb bellek hazırlayıp temiz kurulum ile usb bellek hazırlayıp format attım defalarca denedim nafile. Format atınca güncelleştirmeleri kapattım oda fayda vermedi. Bilgisayar felç oluyor format attıktan bir süre sonra. Ekran kartı sürücüsünden şüpheleniyorum ekran kartı ve işlemci amd. Bir kaç defa donanım ayarlarınız değiştirildi yeniden başlatın uyarısı aldım ama tabi normal yolla açıp kapatamadım reset attım. Ekran kartı sürücüsünü kendim indirip kurdum ekran bir iki kez gitti bir daha reset atmadan gelmedi. Şuan bilgisayar açılırken direkt hata verip kurtarma modlarına yönlendiriyor ne denesem beyhude tekrar format atmam lazım ondada dediğim gibi bir süre sonra yine donma sorunuyla karşılaşacağım. Bilgisayar modeli hp 15-ba009nt olup Windows lisanslıdır.
Hp yi aradım orada ki arkadaş ekran kartınız arızalı dedi değişim çok masraflı olur dedi. Bende öyle olduğunu düşündüm. Kartın bozuk olduğuna nasıl emin olurum?
En son güncelleme ile birlikte bilgisayarımı kullanamaz duruma geldim. Güncelleme sonrası bilgisayar başladıktan sonra masaüstü tam yuklenmedi, görev çubuğu simgeleri tam gelmedi, imleç hareket ettiği halde tıklanmadı hiçbir yere sonra microsofttan program ile usb bellek hazırlayıp temiz kurulum ile usb bellek hazırlayıp format attım defalarca denedim nafile. Format atınca güncelleştirmeleri kapattım oda fayda vermedi. Bilgisayar felç oluyor format attıktan bir süre sonra. Ekran kartı sürücüsünden şüpheleniyorum ekran kartı ve işlemci amd. Bir kaç defa donanım ayarlarınız değiştirildi yeniden başlatın uyarısı aldım ama tabi normal yolla açıp kapatamadım reset attım. Ekran kartı sürücüsünü kendim indirip kurdum ekran bir iki kez gitti bir daha reset atmadan gelmedi. Şuan bilgisayar açılırken direkt hata verip kurtarma modlarına yönlendiriyor ne denesem beyhude tekrar format atmam lazım ondada dediğim gibi bir süre sonra yine donma sorunuyla karşılaşacağım. Bilgisayar modeli hp 15-ba009nt olup Windows lisanslıdır. Şimdiden teşekkürler.
En son güncelleme ile birlikte bilgisayarımı kullanamaz duruma geldim. Güncelleme sonrası bilgisayar başladıktan sonra masaüstü tam yuklenmiyor, görev çubuğu simgeleri gelmiyor, imleç hareket ettiği halde tıklanmıyor hiçbir yere, temiz kurulum yaptım microsofttan program ile usb bellek hazırlayıp yine nafile. Windows orjinal w10. Format atınca güncelleştirmeleri kapattım oda fayda vermedi. Bilgisayar felç oluyor format attıktan bir süre sonra. Model hp 15-ba009nt.
Herkese kolay gelsin.
2014 fiestamızda havalandırma şalterini çevirince 3. kademede cidi bir hırıltı sesi geliyor 4 de biraz kesiliyor biraz 1. ve 2. kademede ses yok. Ustaya gittim kalorifer motoru değişmesi gerekiyor dedi motorsa 500 küsür tl civarında fiyata sahip aynı sıkıntıyı yaşayan var mı motoru hesaplı bulabileceğim bir yer biliyormusunuz? Sıkıntı motor değiştirmeden giderilemez mi şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar mimarlık programları için i5 işlemcili orta karar ekran kartlı 4gb rame sahip bir dizüstü iş görürmü?
Arkadaşlar yerdeydi kuş uçamıyor nasıl besleyebiliriz türü nedir?
İyi günler herkese arkadaşlar telefonumu garantiye gönderdim 20 iş günü geçti. Servisden iade talep ettim bekliyorum onlarda dönmedi hala, sizce bu aşamadan sonra ne yapmalıyım?
İyi günler herkese arkadaşlar telefonumu garantiye gönderdim 20 iş günü geçti. Servisden iade talep ettim bekliyorum onlarda dönmedi hala, sizce bu aşamadan sonra ne yapmalıyım?
Hakkında
Konum: Aksaray, Merkez
Forum İkinci El İmzası:
Referanslar için profile bakynyz
Hakkımda:
Aly?veri? yaptyklarym: Alper1391,dj.trust.06,guneyonur,alcanzar,renta1,msamy,tigria,cihansevencan,keleminabi,dark,neosis,iceman76,glam
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 gün
Mesaj Sayısı: 3.239
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.532
İkinci El Bölümü Mesajları: 144
Konularının görüntülenme sayısı: 241.489 (Bu ay: 324)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 474 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.