Şimdi Ara

Audi A3 mü yoksa Volvo V40 mı? [V40 R-Design Alındı.]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
34.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an 2008 model bir manuel vites Honda Civic kullanmaktayım. 30 yaşına girmiş hızı ve rahatlığı seven bir yapıdayım. Aracımdan çok memnun olmama rağmen 5 sene sonra yeni model bir otomobile geçmeyi planlıyorum. Fakat bir süredir Volvo V40 ile Audi A3 Sportback arasında gidip geliyorum bir türlü işin içinden çıkamadım. Bütçem 95 bin TL.

Volvo Mart ayında ilk teslimatlara başlayacakken, Audi A3 Sportback'ler Haziran gibi satışa sunulacak diye duydum.

Düşündüğüm araç kesinlikle benzinli 1.6 motor hacminde otomatik şanzımanlı olmalıdır. Sizce V40 mı almalıyım, yoksa A3'ü mü beklemeliyim?

Görüşleriniz benim için çok önemli, şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaTaDoR -- 11 Mayıs 2013; 9:05:47 >

• A3 Bence..
  • Volvo V40 acayip güzel ama çok çok pahalı. En ve tek mantıklı seçeneği 1.6 R-design 77 bin TL gibi bir fiyatı var diye biliyorum. Dizelleri falan komedi kesinlikle bulaşılmaz o kadar para verilmez diye düşünüyorum.

A3 ise bana pek bir şey hissettirmeyen sanki yıllardır aynı kasası satılıyormuş hissi veren iç malzemesi, işçiliği kaliteli ama iç dizaynı inanılmaz kötü olan bir araba.

Zor seçim. Teknik olarak A3'ün daha başarılı olduğunu düşünüyorum, fakat R-design V40'a biraz daha indirim yapılıyorsa tercihiniz o olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

A3 Bence..
    A3 1.6 benzinli var mı?
    Size tek seçenek V40 1.6 turbo powershift 180 hp kalıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: olorin_

A3 1.6 benzinli var mı?

Alıntıları Göster
    ikisi arasında tercih yapılacaksa v40 alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: FcbAYERN

Alıntıları Göster
    BMW - Mercedes ikilisini de düşünebiliriniz. 95'e A200 veya 118i alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

A3 1.6 benzinli var mı?
    1.6 olmalı derken vergi diliminden ötürü bu hacmi aşmamalı olarak düzelteyim. Yani 1.4 turbo motorlar da olabilir elbette.

Net biçimde A3 veya V40 diyenler sebebini de yazabilirse memnun olurum.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Kesinlikle A3
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

A3 1.6 benzinli var mı?
    1.6 olmalı derken vergi diliminden ötürü bu hacmi aşmamalı olarak düzelteyim. Yani 1.4 turbo motorlar da olabilir elbette.

Net biçimde A3 veya V40 diyenler sebebini de yazabilirse memnun olurum.

Alıntıları Göster
    a180 cdi ve bmw 1.16 otomatik vites de seçenekler arasında olabilir

• quote:

Alıntıları Göster
    şahsen A3 alırım.
  • Öncelikle 122 hp a3 75 bin liradan satılırken v40ın nesi pahalı onu anlamış değilim.
    V40la honda city kapıştırma hezeyanına geri mi döneceğiz forum olarak?
    quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

iki aracı da inceleme fırsatı bulmuş biri olarak söyleyeyim:
    -A3ün motor gücü ciddi anlamda düşük.122lik a3 aldığın paraya 180hp v40 alıyorsun.
    -Tasarım ve iç mekan açısından ikisi de iyi,fakat a3ün kalitesi tartışılmaz.Sınıfına ders verecek bir araba öyle diyeyim.Ayrıca tasarımı da çok spor.
    -V40 sağlamlık donanım ve güvenlik gibi konularda önde.
    -A3 sürüş dinamikleri ve tüketimde volvoya göre daha seri,fakat dediğim gibi motor 60 beygir güçsüz olduktan sonra neyleyim seriliği ben.
    -Galerici zihniyetli kullanıcıya a3 hitap eder,değer kaybetmeden hızlı satamcıya volvo gelmez.
    Siz konfor ve performans olarak bakmışsınız olaya,bu şartlarda a3ün v40a rakip olabilmesi mümkün değil.
    not: v40 düşünüyorsanız 95 bine gerek yok.85 gibi bir rakama ağzına kadar doldurursunuz arabayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 16 Şubat 2013; 15:18:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

şahsen A3 alırım.

Alıntıları Göster
    A3 muhteşem iç dizaynı sayesinde 1 adım önde bence.
    İç dizayn harikulade bir kalitede ve eski A3'ün "80'lerle başbaşa" olarak adlandırdığım iğrenç iç dizaynından sonra bu yeni yaklaşım,
    onun bir anda tüm rakiplerinin önünde yer almasını sağlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

Volvo V40 acayip güzel ama çok çok pahalı. En ve tek mantıklı seçeneği 1.6 R-design 77 bin TL gibi bir fiyatı var diye biliyorum. Dizelleri falan komedi kesinlikle bulaşılmaz o kadar para verilmez diye düşünüyorum.

A3 ise bana pek bir şey hissettirmeyen sanki yıllardır aynı kasası satılıyormuş hissi veren iç malzemesi, işçiliği kaliteli ama iç dizaynı inanılmaz kötü olan bir araba.

Zor seçim. Teknik olarak A3'ün daha başarılı olduğunu düşünüyorum, fakat R-design V40'a biraz daha indirim yapılıyorsa tercihiniz o olmalı.

Ben de aynen kelime kelime böyle düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: gralcan

quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

Volvo V40 acayip güzel ama çok çok pahalı. En ve tek mantıklı seçeneği 1.6 R-design 77 bin TL gibi bir fiyatı var diye biliyorum. Dizelleri falan komedi kesinlikle bulaşılmaz o kadar para verilmez diye düşünüyorum.

Ben de aynen kelime kelime böyle düşünüyorum

Alıntıları Göster
    a3...

• Dün üç kapı a3 ün icine bindiğim gibi çıktım. Kalite malite bir yere kadar görsellik v40 in 5 kere gerisinde. Golf a3 ten cok daha onde ic dizayn olarak.
    Bu kiyasta kesinlikle v40 diyorum. Gördüğüm en iyi c sınıfı arac.
  • Volvo diyorum. Çünkü;
    1) Daha ucuza daha güçlü bir araç.
    2) Doğuş gurubundan uzak olmak
    3) daha güzel bir tasarım. (göreceli)
    4) daha yeni bir araba (a3 yıllardır a3 işte)
    5) volvo ile fiyat için pazarlık etme imkanı.
    6) iskandinav araç sahibi olmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 16 Şubat 2013; 15:20:26 >
  • ben a3 içine bindim ve beğenmiştim. fakat her 2 araba da henüz gelmedi sanki bu kıyaslama için daha erken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Volvo diyorum. Çünkü;

Aynen, katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Caty]

quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Volvo diyorum. Çünkü;

Aynen, katılıyorum

Alıntıları Göster
    şahsen volvo alırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

şahsen volvo alırdım

Alıntıları Göster
    Fuarda iki aracı da oldukça detaylı incelemiştim. Yerinizde olsam V40 tercih ederdim..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.