Şimdi Ara

Audi A3 mü yoksa Volvo V40 mı? [V40 R-Design Alındı.] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
174
Cevap
1
Favori
34.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: okanno

quote:

quote:

Arkadaşlar A3 hakkında henüz bir fikrim yok ancak Volvo V40'ı yeni inceledim. V40 incelemem için tıklayınız

Sadece Volvo V40 da değil. Skoda Citigo'dan Nissan Navara'ya Renault Clio'dan Peugeot 301'e kadar hatta daha da fazlasını okantestetti'de bulabilirsiniz.

okantestetti'de ben otomobilleri tarafsız bir şekilde en ince detayına kadar inceliyorum ve marka fanatikliğine yer vermeden objektif bir şekilde yorumluyorum. Amacım merak edenlerin merakını gidermek, alacak olanların kafalarındaki soruları azaltmak. Umarım amacıma ulaşırım :) . V40 gibi daha birçok ilgi çeken, merak uyandıran arabaların incelemeleri için buyrun lütfen

Testler için teşekkürler.

Asıl ben teşekkür ederim ilginiz için. Beğenmenize sevindim :)

Hemşerim sitene yorum yapmıştım (teşekkür) ama silinmiş

Teknik bir aksaklık olmuş olsa gerek çünkü ben yorum görmedim ve kesinlikle de silmek gibi bir terbiyesizlik yapmadım... Ancak bu aksaklık içinde çok özür dilerim düzeltmeye çalışacağım

• ben olsam süslü golfe o kadar para vermezdim
    2-3 yerini değiştirip aksesuar doldurunca fahiş fiyat farkı istiyorlar, sonra da bunun adı premium oluyor.
    v40 diyorum.
    gerçi o da süslü focus bak çok kararsız kaldım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar A3 hakkında henüz bir fikrim yok ancak Volvo V40'ı yeni inceledim. V40 incelemem için tıklayınız

Sadece Volvo V40 da değil. Skoda Citigo'dan Nissan Navara'ya Renault Clio'dan Peugeot 301'e kadar hatta daha da fazlasını okantestetti'de bulabilirsiniz.

okantestetti'de ben otomobilleri tarafsız bir şekilde en ince detayına kadar inceliyorum ve marka fanatikliğine yer vermeden objektif bir şekilde yorumluyorum. Amacım merak edenlerin merakını gidermek, alacak olanların kafalarındaki soruları azaltmak. Umarım amacıma ulaşırım :) . V40 gibi daha birçok ilgi çeken, merak uyandıran arabaların incelemeleri için buyrun lütfen

Testler için teşekkürler.

Asıl ben teşekkür ederim ilginiz için. Beğenmenize sevindim :)

Hemşerim sitene yorum yapmıştım (teşekkür) ama silinmiş

Teknik bir aksaklık olmuş olsa gerek çünkü ben yorum görmedim ve kesinlikle de silmek gibi bir terbiyesizlik yapmadım... Ancak bu aksaklık içinde çok özür dilerim düzeltmeye çalışacağım

Yok canım özüre gerek yok, maruz kaldığın (yani senin yapmadığın) teknik aksaklık da terbiyesizlik olarak düşünülemez - daha sık yorum atarım olur biter

• Volvo isterse Hummer H2'den daha sağlam olsun 10 yıl sonra bile satacak olsam sıfır km Volvo almam. Satış rakamlarına bakarsak Türkiye'nin %90'ı da böyle düşünüyor. 5 yıl sonra 2. el değeri yarı yarı düşecek bir arabayı almayı ve ilerde yedek parça ve 2. el sıkıntısı çekmeyi göze alamam.

Kaldı ki buradaki rakibi A3, V40'dan daha kötü bir araç da değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

Bence 1.6 Powershift R-Design 77bin liraya alınabilecek en iyi araba şu an. Golf bile o paralara satılırken...

77bine R-Design olsa geçen hafta alıyordum. O fiyatı boşverin, satış danışmanına göre Türkiye'ye gelecek R-Design modeller sadece "R-design" olarak değil bir kaç opsiyon eklenmiş olarak gelecekmiş, ki bu durumda 100 bini geçer diye düşünüyormuş.
  • Audi A3 ancak 1.2 lik su motoruyla değil. En az 2.0 TDI ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

Bence 1.6 Powershift R-Design 77bin liraya alınabilecek en iyi araba şu an. Golf bile o paralara satılırken...

77bine R-Design olsa geçen hafta alıyordum. O fiyatı boşverin, satış danışmanına göre Türkiye'ye gelecek R-Design modeller sadece "R-design" olarak değil bir kaç opsiyon eklenmiş olarak gelecekmiş, ki bu durumda 100 bini geçer diye düşünüyormuş.

İnsanlar R-design'ı bir S-line veya M-paket veya AMG gibi dolu geliyor sanıyorlar.R-design dediğimiz sadece bir iç-dış dizayn paketi dışında bir şey değil.Örneğin Xenon bile yok.Kimse gidip te bomboş bir R-design da almaz.Her zaman derim adam gibi V40 alacaksanız 90bin TL'yi gözden çıkarmalısınız.V40 A3'ten en az %30 daha pahalı bir araçtır.İlk alım fiyatı,opsiyon fiyatları,bakım fiyatları,2.el meselesi hepsini bir düşünün bakalım.

Her zamanki gibi 100 kişiden 99 kişi SuperB alın der ama kendileri Passat alır.Aynı şekilde herkes V40 der(ki %99u aracı canlı bile görmemiştir) ama alacak olsa bu parayı sadece malum 3 markaya verirler.

Benim düşüncem ya 95 bin TLye sıfıra yakın 320d veya C180AMG almak ya da 85bin TL'ye sıfır A3 ya da A180AMG+xenon almak.

Fiat Freemont'a bile 110bin TL verilir ama V40'a 100bin TL verilmez derim ben..

• Arkadaşlar yazının başından beri beni yüreklendirdiniz ve V40 siparişimi verdim. Fakat şimdi yorumları görüyorum da, V40 o kadar para etmez falan. Ne oldu arkadaşlar konuya 1-2 hafta ara verdik, ibre tersine mi döndü şimdi?

Aracı bizzat inceledim ve içini-dışını beğenince siparişimi verdim. %3,5 indirimle beraber bütçemin de altına geldi, 91 bin TL tuttu.

Özellikleri şöyle;
    1.6 T4 Powershift R-Design - Buz Beyazı
    - Adaptif Bi-xenon farlar
    - Yağmur, park sensörü
    - Elektrikli koluklar
    - High performance 7" Ses sistemi
    - Elektrikli çocuk kilidi ve sertliği ayarlanabilir elektrikli direksiyon
    - Panoramik cam tavan
    - Alçaltılmış süspansiyonlar ve spor şasi
    - Delikli Deri Döşeme

Siparişler ortalama üç buçuk ayda teslim ediliyor. Eğer üretim bandında ilerlemekte olan değişiklik sekansı kapatılmamış bir araç varsa donanım ekletebiliyorsunuz. 5 Mart'ta değişikliğe kapatılacak beyaz bir R-Design vardı, sağolsun Mezcar - Avcılar'dan Satış Müdürü Fuat Bey çok ilgilendi ve araca benim opsiyonları ekleterek 24 Nisan teslim tarihli olarak ayarladı; kendisine teşekkürlerimi ilettim. Kafamı kurcalayan ise, üretim bandındaki araca nasıl sonradan cam tavan ekleneceği konusu... Ama problem olacağını düşünmüyorum, hayırlısı olsun.

Sonuç olarak, Volcar'da incelediğim aracı Mezcar'dan telefonla sipariş vermiş oldum. Volcar'a gittiğimde bayan satış temsilcisine sipariş vericem diyorum, araç oluşturalım diyorum, potansiyel müşteriyim diyorum; yok aracı siz oluşturun ekran görüntüsünü mail atın biz size döneriz denip yollandım; şaka gibi. Sonra 3 gün geçti, ne dönen var ne birşey, bir de güya powershift şanzımanlı araçla test sürüşü ayarlayacaklardı bana... Ben de huyum kurusun, Volcar'ın 5 km yakınından geçmem daha da...

Baktım ilk kez Volvo alacağım ama almamı engelliyorlar, aldım telefonu elime diğer bayileri sıradan aramaya başladım ve son aradığım yerde Mezcar gibi düzgün-ilgili bir yere denk gelince hemen siparişi verdim. Kimi 10 bin 500 TL kapora istedi, kimi R-Design donanımları bilmediğinden araç oluşturamadı vs. yani hepsi değil ama bazı Volvo bayileri hakikaten forumda denildiği kadar varmış.

• hayırlısı olsun artık karar vermişsiniz siz
  • @matador

Hayırlı olsun. Sınıfının en güzel aracını aldınız. Güle güle eskitmek nasip olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

@matador

Hayırlı olsun. Sınıfının en güzel aracını aldınız. Güle güle eskitmek nasip olsun.

Çok teşekkürler hocam.

@ThE GaSeS; Teşekkürler.

Allah isteyene istediği aracı nasip etsin, kazasız belasız inşallah.
  • Volvo'nun ikinci elde değer kaybı biraz üzebilir bu yüzden A3 daha mantıklı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Arkadaşlar yazının başından beri beni yüreklendirdiniz ve V40 siparişimi verdim. Fakat şimdi yorumları görüyorum da, V40 o kadar para etmez falan. Ne oldu arkadaşlar konuya 1-2 hafta ara verdik, ibre tersine mi döndü şimdi?

Aracı bizzat inceledim ve içini-dışını beğenince siparişimi verdim. %3,5 indirimle beraber bütçemin de altına geldi, 91 bin TL tuttu.

Özellikleri şöyle;
    - Yağmur, park sensörü
    - Elektrikli koluklar
    - Panoramik cam tavan
    - Delikli Deri Döşeme

Siparişler ortalama üç buçuk ayda teslim ediliyor. Eğer üretim bandında ilerlemekte olan değişiklik sekansı kapatılmamış bir araç varsa donanım ekletebiliyorsunuz. 5 Mart'ta değişikliğe kapatılacak beyaz bir R-Design vardı, sağolsun Mezcar - Avcılar'dan Satış Müdürü Fuat Bey çok ilgilendi ve araca benim opsiyonları ekleterek 24 Nisan teslim tarihli olarak ayarladı; kendisine teşekkürlerimi ilettim. Kafamı kurcalayan ise, üretim bandındaki araca nasıl sonradan cam tavan ekleneceği konusu... Ama problem olacağını düşünmüyorum, hayırlısı olsun.

Sonuç olarak, Volcar'da incelediğim aracı Mezcar'dan telefonla sipariş vermiş oldum. Volcar'a gittiğimde bayan satış temsilcisine sipariş vericem diyorum, araç oluşturalım diyorum, potansiyel müşteriyim diyorum; yok aracı siz oluşturun ekran görüntüsünü mail atın biz size döneriz denip yollandım; şaka gibi. Sonra 3 gün geçti, ne dönen var ne birşey, bir de güya powershift şanzımanlı araçla test sürüşü ayarlayacaklardı bana... Ben de huyum kurusun, Volcar'ın 5 km yakınından geçmem daha da...

Baktım ilk kez Volvo alacağım ama almamı engelliyorlar, aldım telefonu elime diğer bayileri sıradan aramaya başladım ve son aradığım yerde Mezcar gibi düzgün-ilgili bir yere denk gelince hemen siparişi verdim. Kimi 10 bin 500 TL kapora istedi, kimi R-Design donanımları bilmediğinden araç oluşturamadı vs. yani hepsi değil ama bazı Volvo bayileri hakikaten forumda denildiği kadar varmış.

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. İnan kendime almış kadar sevindim.

Güzel günlerde kullanman dileği ile.

Bu araç ile yolda çok farklı ve seçkin görüneceğin kesin.

Audi A3 mü yoksa Volvo V40 mı? [V40 R-Design Alındı.]

• Güzel bir seçim olmuş. Araba kesinlikle çok farklı ve kendisini çok gösteriyor. Güle güle kullan.
    Ben de rdesign`ı volvo nun sitesinde 77.000 e görünce acaba mı diye düşünmüştüm fakat opsiyonlarıla beraber 100.000 i geçince vazgeçmiştim. 3-4 farklı volvo bayisine gitsem de hiç r design olmadığından t4, d2 ve cross country leri inceledim. Araçta en beğendiğim şey yaşam alanlarındaki malzeme kalitesi. Çok iyi duruyor. Havalandırma kumandalarının olduğu yer biraz farklı olsa, arka tarafında ıvır zıvır konulacak boşluk oluşmuş. Alışkanlık gerektirecek birşey ama o da çok kaliteli.
    Araçta beğenmediğim tek şey ise farları açmak için kullanılan plastik düğme:)
    Tekrardan hayırlı olsun. Çok çok güzel bir tercih yapmışsın. Artık aracı teslim alınca, resimlerini paylaşırsın.
  • Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah.

İzlenimlerinizi merak ediyorum; hiç premium C kullanmadım - bu araçları C sınıfındaki ortalama kalite-konfor düzeyinin biraz daha iyisi olarak mı nitelendirmek daha yerinde olur yoksa kaliteli bir D sınıfı aracın C sınıfı ebatlarına indirgenmişi olarak mı, eğer 2. seçenekse tam da istediğim gibi demektir..
  • quote:

Arkadaşlar yazının başından beri beni yüreklendirdiniz ve V40 siparişimi verdim. Fakat şimdi yorumları görüyorum da, V40 o kadar para etmez falan. Ne oldu arkadaşlar konuya 1-2 hafta ara verdik, ibre tersine mi döndü şimdi?

Özellikleri şöyle;
    - Yağmur, park sensörü
    - Elektrikli koluklar
    - Panoramik cam tavan
    - Delikli Deri Döşeme

Hayırlı olsun güle güle kullanın

direksiyon sertlik ayarı opsiyonu r-design için çok doğru bir opsiyon

r-design pack opsiyonu da bence r-design dış donanıma eklenmeli

85 civarına zevkli bir araç çıkatılabiliyor.

• quote:

quote:

@matador

Çok teşekkürler hocam.

@ThE GaSeS; Teşekkürler.

Doğru Seçin hayırlı olsun bir v40 sahibi daha geldi. Cumaya kadar bende teslim almış olucam inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: smtkgz

quote:

quote:

@matador

Çok teşekkürler hocam.

@ThE GaSeS; Teşekkürler.

Doğru Seçin hayırlı olsun bir v40 sahibi daha geldi. Cumaya kadar bende teslim almış olucam inşallah.

Aracı teslim aldınız mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

quote:

quote:

@matador

Çok teşekkürler hocam.

@ThE GaSeS; Teşekkürler.

dün teslim aldık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

quote:

quote:

@matador

Çok teşekkürler hocam.

@ThE GaSeS; Teşekkürler.

dün teslim aldık

E bunun şerefine detaylı bir konu bekliyoruz artık sizden.

Hayırlı uğurlu olsun. Trafikte ayrıcalıklı olmanın tadını çıkarın.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.