Şimdi Ara

Audi A3 mü yoksa Volvo V40 mı? [V40 R-Design Alındı.] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
1
Favori
34.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynı zamanda değişimle gelen volvo s60 kullanıcılarıda var.
    bence en net bilgiyi son kullanıcıdan alırsınız.
    örneğin cihanair arkadaşımız volvo s60 ı severek ve beğenerek almıştı,ama bakım maliyetleri ve 2. el değer kayıpları yüzünden soğumuş gibi bir izlenim yarattı bende.s60 volvo da v40 ın abisi sayılır.o sebple v40 hakkında alınır alınmaz,+ ve - leri için en net bilgiyi verebilecek arkadaşlardan birisi.
    audi için ise yeni a3 ve 140 lık motoru kullanan yok.
    beni audide korkutan dsg handikapı ve 140 hp için tek silindiri kapama ,silindir kapama bu motorda yeni kullanılıyor ve uzun vadede sorun yaratırmı soru işareti.
    öncelikle test edin derim,konfor ve performans istiyorsunuz,sizin kriterlerinize göre kokpitte hangisi sizi ivmelenmesiyle,konforuyla tatmin ediyorsa onu alın.
    örneğin ben biraz iri yapılı biriyim,volvo s 40 ın kokpitine tam manasıyla sığıp ,rahat edememiştim ,ama s60 ta ise büyülenmiştim.
    iyi formlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmert2005 -- 8 Mart 2013; 18:30:30 >

• Arabanız hayırlı olsun.bence çok iyi bir seçim yaptınız.
  • Bence v40 daha güzel.
  • v40 tabiki.
  • Bugün V40, Mercedes A'yı inceledim. Daha önce de hemen hemen bütün C-segmenti HB'leri inceledim.

V40 açık ara içlerinde en kalitelisi. Araçtaki kalite S60'tan farksız. Diğer C-segmenti araçlardan sıyrılan bir araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bugün V40, Mercedes A'yı inceledim. Daha önce de hemen hemen bütün C-segmenti HB'leri inceledim.

V40 açık ara içlerinde en kalitelisi. Araçtaki kalite S60'tan farksız. Diğer C-segmenti araçlardan sıyrılan bir araç.

Tespitimde yalnız değilmişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 10 Mart 2013; 10:29:59 >
  • V40 r design derim, o kadar param olursa birgün, kesinlikle alacağım bu arabadan :) yada a200 amg
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Bugün V40, Mercedes A'yı inceledim. Daha önce de hemen hemen bütün C-segmenti HB'leri inceledim.

hatta son makyajla V40'da mevcut olan TFT 8'' göstergeler ve birkaç iç detay S60'a geçecekti galiba

Audi A3 mü yoksa Volvo V40 mı? [V40 R-Design Alındı.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 10 Mart 2013; 11:16:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: öyle değil mi olric

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

hatta son makyajla V40'da mevcut olan TFT 8'' göstergeler ve birkaç iç detay S60'a geçecekti galiba

Olabilir neden olmasın.

• Volvo V40
    tabiki :)
  • A-3 sportback Kırmızı + s line + sunroof+Advantage paket+Zenon lu 1.6 105 hp stronik için 42.200 euor
    Aynı aracın 1.4 122 hp si için 39.900 euro

V 40 Cros contry d2 +advantage+premium+cam tavan için 86 bin tl
    Aynı aracın t4 1.6 180 için ise 93.500 tl fiyat verdiler.

Acayip kararsız kaldım V 40 cc 24 25 martta A-3 ise 3 ay sonra geliyor anca :) Volvoların bakım maliyetleri nedir bilmiyorum hiç araştırmadım ama A-3 ü az çok biliyorum.
    CC mi A-3 mü arkadaşlar ????
  • A3
  • volvo servislerinin ilgisizliğinden yakınılır da audi oto showda bile araçları kilitli tutuyordu. aklıma geldi de neyin kafasıysa
  • Arkadaşlar hayırlı olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum. Allah sizlere daha iyisini nasip eder inşallah.

Son 1 ayın içerisine girdik bakalım merakla bekliyorum. Araç gelince yine bu konu altında artı ve eksi yönleriyle bir değerlendirme yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Arkadaşlar hayırlı olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum. Allah sizlere daha iyisini nasip eder inşallah.

Son 1 ayın içerisine girdik bakalım merakla bekliyorum. Araç gelince yine bu konu altında artı ve eksi yönleriyle bir değerlendirme yaparım.

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inş. Çok doğru bir seçim yaptınız, ve güvenlikli bir araba aldınız... Bende 14 şubatta volvo s80 1.6 dizel advance powershift aracımı teslim aldım. 3.000 kmye ulaştım gayet memnunum. Aracınızı teslim aldığınız andan itibaren volvo hayranı olacak ve bundan sonra alacağınız araçlarda tercih hakkınızı volvodan yana kullanacaksınız:)

• quote:

Arkadaşlar yazının başından beri beni yüreklendirdiniz ve V40 siparişimi verdim. Fakat şimdi yorumları görüyorum da, V40 o kadar para etmez falan. Ne oldu arkadaşlar konuya 1-2 hafta ara verdik, ibre tersine mi döndü şimdi?

Aracı bizzat inceledim ve içini-dışını beğenince siparişimi verdim. %3,5 indirimle beraber bütçemin de altına geldi, 91 bin TL tuttu.

Özellikleri şöyle;
    1.6 T4 Powershift R-Design - Buz Beyazı
    - Adaptif Bi-xenon farlar
    - Yağmur, park sensörü
    - Elektrikli koluklar
    - High performance 7" Ses sistemi
    - Elektrikli çocuk kilidi ve sertliği ayarlanabilir elektrikli direksiyon
    - Panoramik cam tavan
    - Alçaltılmış süspansiyonlar ve spor şasi
    - Delikli Deri Döşeme

Siparişler ortalama üç buçuk ayda teslim ediliyor. Eğer üretim bandında ilerlemekte olan değişiklik sekansı kapatılmamış bir araç varsa donanım ekletebiliyorsunuz. 5 Mart'ta değişikliğe kapatılacak beyaz bir R-Design vardı, sağolsun Mezcar - Avcılar'dan Satış Müdürü Fuat Bey çok ilgilendi ve araca benim opsiyonları ekleterek 24 Nisan teslim tarihli olarak ayarladı; kendisine teşekkürlerimi ilettim. Kafamı kurcalayan ise, üretim bandındaki araca nasıl sonradan cam tavan ekleneceği konusu... Ama problem olacağını düşünmüyorum, hayırlısı olsun.

Sonuç olarak, Volcar'da incelediğim aracı Mezcar'dan telefonla sipariş vermiş oldum. Volcar'a gittiğimde bayan satış temsilcisine sipariş vericem diyorum, araç oluşturalım diyorum, potansiyel müşteriyim diyorum; yok aracı siz oluşturun ekran görüntüsünü mail atın biz size döneriz denip yollandım; şaka gibi. Sonra 3 gün geçti, ne dönen var ne birşey, bir de güya powershift şanzımanlı araçla test sürüşü ayarlayacaklardı bana... Ben de huyum kurusun, Volcar'ın 5 km yakınından geçmem daha da...

Baktım ilk kez Volvo alacağım ama almamı engelliyorlar, aldım telefonu elime diğer bayileri sıradan aramaya başladım ve son aradığım yerde Mezcar gibi düzgün-ilgili bir yere denk gelince hemen siparişi verdim. Kimi 10 bin 500 TL kapora istedi, kimi R-Design donanımları bilmediğinden araç oluşturamadı vs. yani hepsi değil ama bazı Volvo bayileri hakikaten forumda denildiği kadar varmış.

Hayırlı olsun hocam. Çok iyi bir seçim yapmışsınız. Bence v40 a3ten hem donanım hem de performans yönünden daha iyi https://forum.donanimhaber.com/images/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/23/47/27/234727777495291b52aee599aef96e23.jpg&size=6&border=1&bound=3

• quote:

Arkadaşlar hayırlı olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum. Allah sizlere daha iyisini nasip eder inşallah.

Bekliyoruz.
  • A3 sıkıcı bana göre hele yeni kasası...volvo daha kaslı ve tok.bu arada 3.16i neden düşünmüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayırlı olsun kardeşim bekliyoruz incelemeni.
  • Çok sevdiğim bir araç kıskandım açıkçası, hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.