Şimdi Ara

Mercedes B Serisi mi BMW 2 Active Tourer mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
5.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çocuk olduktan sonra Golfumuzun bagaji yetersiz oldugu icin araci degistirme karari aldik.

Bu surecte Honda HR-V, Vw Tiguan'i da degerlendirdik. Hr-v'nin ic mekan kalitesi guzel degildi malesef Tiguan ise dizel konusunda Ekim gibi bir belirsiz tarih belirttigi icin alternatif olarak BMW ve Mercedes'i degerlendirdik.

Dizel olarak siz BMW 2 Active Tourer'ı mi yoksa Mercedes B'yi mi tercih edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi traindevie -- 10 Temmuz 2016; 13:30:10 >

• 6 ay kadar önce aynı ikilemde kalmıştım. Aynı başlıklı konum bile var forumda Bulabilirseniz ona bakın detaylı yorumlar vardi orada.

B serisi makyaj gördü ve yakında kasa değiştirecek. 2 serisi ise daha yeni bir araç. Hem benzin hem de dizelil motorları gayet iyi. 6 ileri tam otomatik sanziman gayet başarılı. 2.18i kullanan birisi olarak tavsiyem 2 serisidır. Sorunuz olursa yanitlayabilirim.
  • bmw 216d active tourer.
  • Bu konu hakkında gelecek cevapları bende merak ediyorum..sadece dikkatimi çeken B serisi sahibinden de az km'de çok fazla satılan araç var..alanlar da bir memnuniyetsiz var gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhmed

bmw 216d active tourer.
    active tourer yazaydınız iyiydi , 30 saniyedir düşünüyorum 2 serisinin bagajı nasıl büyük oluyor diye
  • Mercedrs A ve B serilerini yapamadı bence. Bu araçları tercih etmem rakipleri arasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

active tourer yazaydınız iyiydi , 30 saniyedir düşünüyorum 2 serisinin bagajı nasıl büyük oluyor diye

Düzelttim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi traindevie -- 10 Temmuz 2016; 13:31:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dpete

6 ay kadar önce aynı ikilemde kalmıştım. Aynı başlıklı konum bile var forumda Bulabilirseniz ona bakın detaylı yorumlar vardi orada.

B serisi makyaj gördü ve yakında kasa değiştirecek. 2 serisi ise daha yeni bir araç. Hem benzin hem de dizelil motorları gayet iyi. 6 ileri tam otomatik sanziman gayet başarılı. 2.18i kullanan birisi olarak tavsiyem 2 serisidır. Sorunuz olursa yanitlayabilirim.

Kosifler'de baktım BMW'ye ancak satış temsilcisi sağolsun motivasyonumu kırdı. Bir de ön park sensörü bizim için baya kritik benim gördüğüm BMW'ler opsiyonel olarak sipariş verebiliyorsunuz sensörü. Bir de 3 silindir beni düşündürdü BMW ile ilgili, dengesizlik yaratmıyor mu acaba titreme açısından falan?

Mercedes ise Dacia motorlu makyajlı ve cömert bir donanım sunuyor. Test sürüşünde de çok fena gelmedi performansı, zaten deli gibi performans istesem B bakmam Kaput altı izolasyon mesela Merso'da yok ama BMW'de mevcut. Ses izolasyonunu çok test edemedim kısa test sürüşünde. Diğer bir handikap müzik sistemi, Vw'de bir Bose olmasa da fena olmayan bir sistem vardı. Galeride gördüğüm Merso biraz tırt :D BMW'de nasıldır?

• Araci servise biraktigimda İkame araç olarak 218i vermişlerdi. Araç pek hoşuma gitmedi standart diger markalardan pek bi farki yok hatta Golf bence daha iyi bir araba. Bence o paralari hak etmiyor kesinlikle 2 serisi. İç mekan baya kalitesiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: traindevie

quote:

6 ay kadar önce aynı ikilemde kalmıştım. Aynı başlıklı konum bile var forumda Bulabilirseniz ona bakın detaylı yorumlar vardi orada.

Kosifler'de baktım BMW'ye ancak satış temsilcisi sağolsun motivasyonumu kırdı. Bir de ön park sensörü bizim için baya kritik benim gördüğüm BMW'ler opsiyonel olarak sipariş verebiliyorsunuz sensörü. Bir de 3 silindir beni düşündürdü BMW ile ilgili, dengesizlik yaratmıyor mu acaba titreme açısından falan?

Mercedes ise Dacia motorlu makyajlı ve cömert bir donanım sunuyor. Test sürüşünde de çok fena gelmedi performansı, zaten deli gibi performans istesem B bakmam Kaput altı izolasyon mesela Merso'da yok ama BMW'de mevcut. Ses izolasyonunu çok test edemedim kısa test sürüşünde. Diğer bir handikap müzik sistemi, Vw'de bir Bose olmasa da fena olmayan bir sistem vardı. Galeride gördüğüm Merso biraz tırt :D BMW'de nasıldır?

Öncelikle 3 silindirin benzinli motorda titreşim gibi bir yan etkisi yok. Varsa da güzel şekilde bastırıldığı için kabine gelen bir etki yok. Bu konuda gönlünüz rahat olsun.

Eğer 2.18i benzinli arac alacaksanız motorun bütün devir bandında çok iyi tork verdiğini söylemeliyim. Turbo boşluğu vs yok. Arac sürekli ve kesintisiz olarak hızlanmak istiyor. Ben bu istediğini kırmadan sürekli comfort modda kullanarak 7.8lt/100km genel ortalama ile dolaşıyorum :)

Ön park sensörlü arac hazırda bulamazsınız. Dediğiniz gibi özel sipariş geçmeniz gerekiyor. Ancak aracın önü kısa olduğundan bu konu büyük bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Kısa sürede alisirsiniz.

Standart ses sistemi kötü değil ama bir HK veya B&O da değil. Özel sipariş düşünürseniz ekletin. Ama sadece bunun için de özel sipariş açıp beklemeye gerek yok bence. Retrofit olarak da taktirmayi düşünebilirsiniz.

• Forumda konusu vardı ben cevap yazmıştım hatırlıyorum, tekrarlamakta fayda var BMW sadece önden çeker araç yapımında tecrübesiz, Mercedes daha tecrübeli demiştim ki aynı yakıt türü ve benzer motor hacimlerinde nerdeyse aynı ağırlıkta olmalarına rağmen 0-100'de Mercedes'in bariz önde olduğunu gösterir veri de paylaşmıştım o konuda.
    Ben olsam marka imajına yakışmayan bu iki araçtansa birkaç yaşında q3 falan bakardım, yahut yeni tiguan da çok güzel olmuş onu da düşünürdüm ama bu mpv'lere bakmazdım çünkü ciddi anlamda hiçbiri yol tutmuyor.
  • ilerisi için geniş bir aile olursa diye düşündüğüm araçlardan biri 2 serisidir, b serisine göre daha aile aracı ama suv gibi bir havası var özellikle siyah ve benzeri renklerde.
  • quote:

quote:

arkadaşım eşine aldı bmw 2. çok memnunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

arkadaşım eşine aldı bmw 2. çok memnunlar.

Alıntıları Göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-kosifler-oto-antalya-2015-bmw-216d-active-tourer-313474768/detay

bu araca bir bak.
    en uygun fiyat ve kosiflerden satılık..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-kosifler-oto-antalya-2015-bmw-216d-active-tourer-313474768/detay

bu araca bir bak.
    en uygun fiyat ve kosiflerden satılık..

Alıntıları Göster
    BMW biraz cirkin duruyor bana gore.. ic dizayni da hala 10 senelik BMW tasarimi var. mercedes hem gorunum olarak, hem ic dizayn ve kalite olarak cok daha iyi duruyor. donanim olarak da iyi sanirim. 2nci el secenekleri de cok var. 1-2 yasinda az kullanilmis bir mercedes alinabilir.

• 0 Mercedes b180d urban ile bu hikayeyi nihayetlendirdim.
  • quote:

0 Mercedes b180d urban ile bu hikayeyi nihayetlendirdim.

Hayirli olsun.Guzel gunlerde kullanin.Ben de 2 serisi ile ilgileniyorum bu gunlerde.Yakin zamanda aracimi degistirme planim var ve 2 active tourer`in dizayni hosuma gitti.Malumunuz Bmw`nin baslangic fiyatlari fena degil ama hemen hersey Avro uzerinden opsiyon olunca olusturdugum arac epey bir fiyatli cikiyor.Sizin gorustugunuz bayiler ne kadar indirim yapmislardi hatirinizdami?
  • Hem 2013 hem 2016 model yani hem makyajsız hem makyajlı kasaya sahip oldum.
    Şu an makyajlı kasayı kullanıyorum.
    Ikısıne de kullanıcı yorumumu yapayım.
    2013 Mercedes Benz B180 Sport 1.6 122 bg
    Aracın iyi yanları :
    Yol tutuş
    Motor
    Şanzımanın atikliği
    Çekişi
    Kullanım rahatlığı
    Yalıtım
    Farların gece gündüz iyi aydınlatması
    Donanım özellikleri
    Aracın negatif yanları :
    Sport paket aldığımdan araç çok sertti.Aracı elite,style,Urban alınca süspansiyonlarda falan sorun yok.Sert olmuyor.
    Araç çok yakıyor şehir içi 10 litreden asağı inmiyor.
    Bir kaç defa Antalya-Kayseri yaptım.Uzun yolda 8 den asağı inmiyor.
    Amg çok şık gözüküyor ama çok sert.
    Görüntü istiyorsanız AMG,konfor istiyorsanız diğer paketleri tercih edin.
    B180d modelini de test ettim 1,5 109 bg gücü var.
    Araç benzinli kadar deli gitmediğinden sevmedim.
    Şehir içi 7.5,şehir dışı 4,5 yaktı yakıt konusundan baya iyi.
    Yalıtımı benzinliye nazaran daha kötü.
    Bu aracımın sertliği yüzünden 3 sene kullandım sonra satmak istedim.
    BMW 2 serisini çıkarmıştı.
    Test sürüsünde bulundum.
    Şanzıman Mercedese gore daha iyi ama yani bir farklılık var B serisi diğer mercedesler gibi ama bu 2 diğer BMW'ler gibi değil.
    Bu yüzden 2016 B180 Urban aldım.
    Aracımdan çok çok çok memnunum.
    Sertlikte yok makyajda araçtaki tüm hataları düzeltmişler.
    Tek sıkıntısı yakıtı 😊
    Bu arada aracın yeni kasası 2018 Martta gelecek inşallah.
    Mercedesler bir laf vardır en iyi kasası makyajlı kasasıdır diye siz bakmayın gönlünüz isterse alın.
    Bir sorununuz olduğu zaman pm den ulaşabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: themonsterlive

Hem 2013 hem 2016 model yani hem makyajsız hem makyajlı kasaya sahip oldum.
    Şu an makyajlı kasayı kullanıyorum.
    Ikısıne de kullanıcı yorumumu yapayım.
    2013 Mercedes Benz B180 Sport 1.6 122 bg
    Aracın iyi yanları :
    Yol tutuş
    Motor
    Şanzımanın atikliği
    Çekişi
    Kullanım rahatlığı
    Yalıtım
    Farların gece gündüz iyi aydınlatması
    Donanım özellikleri
    Aracın negatif yanları :
    Sport paket aldığımdan araç çok sertti.Aracı elite,style,Urban alınca süspansiyonlarda falan sorun yok.Sert olmuyor.
    Araç çok yakıyor şehir içi 10 litreden asağı inmiyor.
    Bir kaç defa Antalya-Kayseri yaptım.Uzun yolda 8 den asağı inmiyor.
    Amg çok şık gözüküyor ama çok sert.
    Görüntü istiyorsanız AMG,konfor istiyorsanız diğer paketleri tercih edin.
    B180d modelini de test ettim 1,5 109 bg gücü var.
    Araç benzinli kadar deli gitmediğinden sevmedim.
    Şehir içi 7.5,şehir dışı 4,5 yaktı yakıt konusundan baya iyi.
    Yalıtımı benzinliye nazaran daha kötü.
    Bu aracımın sertliği yüzünden 3 sene kullandım sonra satmak istedim.
    BMW 2 serisini çıkarmıştı.
    Test sürüsünde bulundum.
    Şanzıman Mercedese gore daha iyi ama yani bir farklılık var B serisi diğer mercedesler gibi ama bu 2 diğer BMW'ler gibi değil.
    Bu yüzden 2016 B180 Urban aldım.
    Aracımdan çok çok çok memnunum.
    Sertlikte yok makyajda araçtaki tüm hataları düzeltmişler.
    Tek sıkıntısı yakıtı 😊
    Bu arada aracın yeni kasası 2018 Martta gelecek inşallah.
    Mercedesler bir laf vardır en iyi kasası makyajlı kasasıdır diye siz bakmayın gönlünüz isterse alın.
    Bir sorununuz olduğu zaman pm den ulaşabilirsiniz.
    O sınıf araç bakmaktansa, bagaj ihtiyacını karşılayacak sedan bir araç tercih edilse daha iyi olmaz mı ?

• Uzun araştirma ve incelemelerden sonra bmw 216i almaya karar verdik. Bir yila yakin zamandir kullaniyorum ve cok memnunum. Mercedes b serisi hakkinda ozellikle uzun yolda yigilma konusunda cok sikayet vardi. Bunu 2 araci da test ettikten sonra bariz anliyorsunuz. Bmw kesinlikle cok daha seri ve yol tutusu daha iyi iken malesef mercedes sikayetleri hakli cikarircasina hantal kaldi. Ayrica yakit konusunda da 216 oldukca memnun edici. Alacak arkadaslar pisman olmayacaktir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.