Şimdi Ara

Ateist olarak toplumun ateistleşmesine karşıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alt tabaka her zaman spiritüel olmak zorundadır yoksa suç oranları ve intiharlar 2-3 kat artar amaçsızlık,depresyon topluma hakim olur.

İslamdan uzaklaşan ateist olmak yerine deist veya orthodox hristiyan olmalı.

Hernekadar kabul edilmesede yeni ateist olan çoğu insan ateizmi varılan yerden çok bir başlangıç kapısı olarak görüyor burdan satanizme,gizli örgütlere,suç organizasyonlarına kadar gidiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 28 Nisan 2022; 21:13:8 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• ateistleşmek yerine dinsizleşmek demek daha doğru olur

konu hakkında haklı olduğunu düşünüyorum, entelektüel birikime sahip olmayan, eğitimsiz bir insan hayattan ancak hayvani güdülerini tatmin ederek zevk alır ve güdülerek bu şekilde kendi için 'anlamlı' bi hayat yaşamış olur.

düşük sosyo-ekonomik sınıfların bir çok çok etik sorun kaynağı olmasının sebebini de tam olarak bu olduğunu düşünüyorum. erkeklik, hababam üremek, karizmatik bi liderin arkasında güdülmek, sevişmek, bencilce şark kurnazı gibi hırsızlıklara karışmak, gördüğü her karşı cinsle cinsel ilişki düşünmek vs. bu adamlar bir din olmadan yerlerinde tutulamaz. Zaten dinin de pek umurunda olduklarını sanmıyorum, içlerindeki bu ilkellik sızabileceği bir alan buldu mu tüm iriniyle dışarı akıyor.

yine de, entelektüel birikime sahip, eğitimli olgun ve kendine hakim olabilen bir 'insanın' bu sınırlardan, tabulardan, kutsallardan tamamen arınmış olmasını ve kendi doğrusunu anlayıp tayin edebilecek bir durumda olması gerektiğine inanıyorum. Bu sadece dinle alakalalı değil, siyasi konularda vs. de her şeyde, bir insanın tabuları ve kutsalı olmamalı, kendi doğrusunu kendi anlayıp oluşturabilmeli.

• Ateistler kuranı Türkçe okuduğu için ateist oluyorlar değil mi.

• @KlavYE@ kullanıcısına yanıt
    Türkçe şart değil herhangi iyi derecede bildiğin bir dil yeterli.

• Ateistler Kur'an'ı doğru anlamadığı için yoldan sapıyor. Dünyada haramlara dikkat etmeden zevk ve sefa içinde yaşama isteği de var tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dövüşmeyinguzumm

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tamamen ilgi görmek için yazılmış bir konu. ateizmden nefret eden ateist klişe olmaya başladı.

• Yine sallama yorumlar, gidin araştırın bakayım ateistlerin suç oranlarını ne çıkacak?

• Ateist adamlardaki bu kafa yapısıda beni benden alıyor arkadaş, hem ahlaklı olmak için din şart değil diyorlar hem alt kesim her haltı yiyebilir ateist olmasın diyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu arkadaş ? Senin düşüncen her kesime uygun değilse bu zaten etik bir düşünce değildir. Yani ateizm etik değildir. Eğer etikse alt kesim muhabbeti ne alaka ? Kendi kendinizle çelişip bu düşünceyle nereye kadar gidebilirsiniz. Kendi düşünceniz kendinizle çelişiyor. Mantığa aykırı.

• Kitabı okuyup anlayamayan kafası almayana nam i diğer atesist denir ateşe girmesi garanti olan demek.vurun tekmeyi gitsin.hapur hupur yer nereden geldiğini sormaz bunlar.

• ateistleşmek yerine dinsizleşmek demek daha doğru olur

konu hakkında haklı olduğunu düşünüyorum, entelektüel birikime sahip olmayan, eğitimsiz bir insan hayattan ancak hayvani güdülerini tatmin ederek zevk alır ve güdülerek bu şekilde kendi için 'anlamlı' bi hayat yaşamış olur.

düşük sosyo-ekonomik sınıfların bir çok çok etik sorun kaynağı olmasının sebebini de tam olarak bu olduğunu düşünüyorum. erkeklik, hababam üremek, karizmatik bi liderin arkasında güdülmek, sevişmek, bencilce şark kurnazı gibi hırsızlıklara karışmak, gördüğü her karşı cinsle cinsel ilişki düşünmek vs. bu adamlar bir din olmadan yerlerinde tutulamaz. Zaten dinin de pek umurunda olduklarını sanmıyorum, içlerindeki bu ilkellik sızabileceği bir alan buldu mu tüm iriniyle dışarı akıyor.

yine de, entelektüel birikime sahip, eğitimli olgun ve kendine hakim olabilen bir 'insanın' bu sınırlardan, tabulardan, kutsallardan tamamen arınmış olmasını ve kendi doğrusunu anlayıp tayin edebilecek bir durumda olması gerektiğine inanıyorum. Bu sadece dinle alakalalı değil, siyasi konularda vs. de her şeyde, bir insanın tabuları ve kutsalı olmamalı, kendi doğrusunu kendi anlayıp oluşturabilmeli.

• Hangi ülkede yaşıyon kanka sen

• sen bilmiyorsun perde arkasında neler döndüğünü umarım hiç bilmek zorunda da kalmazsın suçluya karşıdaki kişiyi öldürene kadar her türlü özgürlüğü veren bir adalet sistemi var sen adamı öldür biz sana sonra ceza veririz kafası var sen bu ülkede cidden can güvenliğinin olduğuna inanıyor musun

• Avanguardia kullanıcısına yanıt
    Bilerek ateistleşme kelimesini kullandım çünkü dinsizleşme tanrı inancını kaybetme anlamına gelmez deist veya budist biride dinsiz sayılabilir.

Onun dışında benim görüşümü kavramışsınız yorum yazan diğer kişilerin aksine.

• Zengin sen misin?

• Ateist, deist agnostik yoğunluğu refahla eş zamanlı arttı denilebilir. Refah ve bağlantılı eğitim artmadan zaten artmıyor.

Dinler yeni yeni eleştirilebiliyor. Bir çok kişi dinin epi topu bir insanın “tanrı benimle konuştu, şunları şunları emretti” iddialarına inanmak olduğunu bile yeni yeni ve az oranda anladı.

Bir de toplumlar dinlere bu dev kaynakları akıtmazsa ne olurun cevabı şimdilik pek de kötü görünmüyor.

• Kaygi duyman yersiz, ateist de olacak, imanli da.
    Cennet ve cehennem boşuna yaratilmadi. Allah bilir tabi de, Kutsal kitabimiz Kuran da defalarca kez yazana gore, tovbe edip imana gelmezsen, sonsuza kadar cehennemde olacaksin. O ne kötü bir gidiş yeridir.

• Azınlıktan çıktıkları için tutuşuyor olabilirler mi acaba? Eskiden ateistim diyenler havalıydı ve prim yapıyordu şimdi herkes ateist olmaya başlayınca havaları söndü değil mi? İtiraf etsinler yediremiyorlar.

Geçin kardeşim bu işleri. İsteyen istediğini olmakta özgür. Ne birini sen ateistsin diye yerebilirim ne de bir dine inanan birine bir şey söyleyebilirim. Bırakın artık insanları.

• Nickola Tesla kullanıcısına yanıt
    Alt tabakaya uygun bir savunma reflexiniz var.

Okurken gülümsedim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.