Şimdi Ara

Ateist Kişilere Bir Soru Sormak İstiyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
2.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bişey merak ettim, hiç kendi kendinize şunu diyormusunuz

ulan ben şimdi ateistim de, yav ya Allah varsa ozaman öbür dünyada ben napacam
    inançsız olduğum için sonsuz cehenneme gidersem nolcak

diye hiç kendi kendine soran varmıdır acaba?

• Diyorum. Sonra da lan inancsiz diye sonsuz cehenneme mi gidilir ne kadar sacma iyiki inanmiyorum diyip +5 kafir point kazanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan diom insan nerede dogsa oranin hakim inanci en dogrusu oluyo
    Hic bunu kendi kendine soran varmi

• bu bölümde belkide defalarca şu ebedi cehennemde kebab olma saçmalığının aslının olmadığını anlattım..

evet kafir cehennemde ebedi kalıcıdır..ama ateş azabının ebedi olduğu idaası anlamsızdır..asılsızdır..

bakın cennet olsun cehennem olsun ..o mekanlarda karşılaşacağımız şeyleri burada bizler belirleriz..işlediğimiz her fiil bir şekle vucuda sahip olarak yükselir amel defterine kayıt edilir..

yani cenneti de cehennemi de dizayn eden bizleriz ..

inanın inanmayın burada islam üzerine konuşuyorsak ..kaynaklara sadık kalarak değerlendirme yapmak durumundayız..

inkarı seçersen ..ahirette gidilecek 2 mekanda biri olan cehennemi yine kendi iradenle tercih etmiş olursun..hakeza cennetde böyledir..

mekana girip dünyada iken işleyip gönderdiğimiz fiillerimiz olan amellerin karşılığını görmekten başka bir duruma maruz kalmayacağız..dolayısı ile Allah bizi niye yakıyor !! neden sonsuz ateşte kızaracağız demek ..nasıl desem ..ya muhattabını kandırmaktır yada kendini kandırmaktır..

zira ebedi ateş azabı yoktur..ilgili ayetlerde pişmanlık ateşide gözönüne getirilir..ki pişmanlık ateşi..fiziki ateşden bin kat daha beterdir..

hatta bu konularda lewse kaynaklı !! bilgi içeren makaleler vermiştim..

bizzat hz peygamber hatem tai denen kafirin cehennemde hiç azaba maruz kalmadan (ateş azabı vb) hayat sürdüğünü belirtmiştir..beyler burada ne ederseniz ahirette onu göreceksiniz islama göre bu böyle..

işte bu yüzden lütfen insanların aklılları ile alay etmeyin ..en azından inkarınızı bu temelsiz itham üzerine meşrulaştırmayın ..yada kendinizi bu şekilde rahatlatıp kandırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 5 Eylül 2016; 1:33:33 >

• Lokomatif Portakal kullanıcısına yanıt
    Cami,kabir,türbe vb. yerlerde bunu yapın daha fazla XP geliyor hocam denendi onaylandı.
  • Vardır illa ki.
  • dusunuyorum, ve tanri niye hep bir grup insana torpil geciyor, boyle tanri mi olurmus diyorum.

• Eee tanri olmasaydi zenginler fakirleri nasil sakinlestirecekti

• semender96 S kullanıcısına yanıt

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ooo, "tanri varsa b*ku yedim diye korkmuyor musunuz argümani" .
    Sen Zeus varsa çok fena beni çarpacak diye korkuyor musun ?
    Ya varsa ?

• quote:

Orijinalden alıntı: semender96

Cami,kabir,türbe vb. yerlerde bunu yapın daha fazla XP geliyor hocam denendi onaylandı.

Kardeşim benim ne ara denedin yahu? Korkuturuyorsun beni.
  • quote:

evet kafir cehennemde ebedi kalıcıdır..ama ateş azabının ebedi olduğu idaası anlamsızdır..asılsızdır..

Hocam bunu neye göre diyorsunuz? Ayetlerde ben tam aksini görüyorum? Şimdi hepsini buraya alıntılamaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Ooo, "tanri varsa b*ku yedim diye korkmuyor musunuz argümani" .
    Ya varsa ?

İkisi sizin için aynı şeyi mi ifade ediyor? Yani medeniyet kurup medeniyet yıkmış semavi dinlerle ite köpeğe tapan dinleri aynı kefeye mi koyuyorsunuz?
  • Stuka Bismarck S kullanıcısına yanıt
    Medeniyet kuran bir semavi din yok.
    Ayrica Zeus'a inanan Antik Yunan medeniyeti de bugunku "demokrasi" , "devlet" , "atom" gibi kavramlarin dogmasina sebep olan medeniyet.
    Oyle gerizekali falan degiller.
    O yuzden evet, ayni kefeye koyuyorum.
    Bugun Gunes sisteminde kac gezegen oldugunu ortalama bir muslumanin bilme ihtimalinin Islam ile ilgisi yok. Dinler medeniyet getirmiyorlar.
    Eger getiriyorlarsa, Orta Doguya pek getirememisler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stuka Bismarck

quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Ooo, "tanri varsa b*ku yedim diye korkmuyor musunuz argümani" .
    Ya varsa ?

İkisi sizin için aynı şeyi mi ifade ediyor? Yani medeniyet kurup medeniyet yıkmış semavi dinlerle ite köpeğe tapan dinleri aynı kefeye mi koyuyorsunuz?

Belki daha bile üsttedir.

Önümüzde bir Antik Yunan medeniyeti örneği var. Bunun yıkılışındaki en büyük etkenlerden biri semavi Hristiyanlık dini. Ki o medeniyet olmasa, belki İslam tarihinde yer alan "Altın Çağ" dahi yaşanamayacaktı.

Keza geçmişin en büyük medeniyetlerinden birine ev sahipliği yapmış olan Mısır'ın bugünkü hali de ortada. Mezopotamya bölgesi de aynı şekilde.

• yine mi bamya yahu kıyas yoluyla eleştirel bakış için denk misaller sunulması gerekir

evet islamın altın çağında antik yunan eserlerinden faydalnıldığı dorudur ancak ..yine o altın çağda antik yunana ait gerek tıp gerek astronomi gerek başka alanlarda ki bariz mevcut hatalarında yine müslümanlarca düzeltiği de gözden kaçırılmamalıdır...

hazıra konup hazır üzerinden nemalanma gerçekleşmedi

ayrıca hayrete mucip bi olay aslen bizi doğrular nitelikteki bir durumu siz aleyhimize kullanmaya çalışıyorsunuz..

şimdi düşünelim ..altın çağın yaşandığı dönemlerde islam coğrafyası ne halde idi..hepiiz biliyoruz..

soru şu ..islam o dönemlerde mi daha çok ve yoğun yaşanır halde idi yoksa içinde bulunduğumuz zaman diliminde mi ?

madem islam terakkiye manidir..niçin çok daha yoğun hatta kıyasa gelmez biçimde yaşanır olduğu "altın çağda" hem bilimde hem kültürde hemde ekonomik alanda muazzam bir ilerleme gerçekleşmiştir..

öyle ya güya islam medeniyet inşaa edemiyor bilakis bozuyor yıptatıyor..

diğer konu ise daha enteresan ..antik yunana peygamber gelmediğini nereden biliyoruz..mevlana platon için peygamberdi der..

hatta daha da ilginç bir nokta faraza yani kuranda ve incilde hz meryem ve isa a.s mubarek seçkin semavi kaynaklı kimseler olduğu bildirilmemiş olsa idi zeus yada afrodit gibi kabul görmeyeceğini bizlere kim izah ederdi..

kimbilir belkide ilgili eserlerde bahsileri geçmemiş olsa idi tanrı heykeller olarak onları izliyor olabilirmiydik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 5 Eylül 2016; 18:33:55 >

• tabi eklemessem haksızlık olur

'' Endülüs'ten bize kala kala 30 Kitap kaldı,atomu parçaladık.

demiş Curie

ve

Hülagü'nün yaktığı yüzbinlerce kitap kalsaydı eğer,şimdilerde galaksiler arasında top koştururduk

ilave etmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stuka Bismarck

quote:

Orijinalden alıntı: semender96

Kardeşim benim ne ara denedin yahu? Korkuturuyorsun beni.

Tahkiki imana sahip olmadan önce denemiştim hocam çok şükür şimdi tövbe ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semender96 -- 5 Eylül 2016; 19:01:27 >
  • Yani bunu hangi akla hizmet diyebiliyorsunuz açıkcası merak içerisindeyim.

Tamam inanmıyor olabilirsiniz, hatta bu inanca düşman da olabilirsiniz, velakin güneş gibi apaçık birşeyi neden görmezden geliyorsunuz?

Ben Hrıstiyanların kurduğu medeniyetleri görmezden geliyor muyum? Çağının ötesinde bir zihniyet ortaya koydular fakat zamanla skolastik düşünceye evrildi. Yani ben şimdi koca Roma İmparatorluğunu nasıl görmezden geleyim? Bizansı nasıl görmezden geleyim? Olmaz böyle.

İslamda büyük bir medeniyet kurmuştur, Hrıstiyanlarınkinden bile büyük. Çöllerinden çıkamayan ve ''çöl faresi'' diye adlandırılan Arapları, Fransa topraklarına kadar götürmüştür, hemde çok kısa bir sürede. Bugün Endülüslerin çağının ötesindeki uygulama ve bıraktığı eserler Avrupalılar tarafından bile takdirle karşılanıyorken, Rönesansı tetikleyen bir unsur olarak görüyorlarken, siz nasıl böyle konuşabiliyorsunuz? İslamın altın çağında İslam devletinin içerisinde yaşayanlar huzur ve refah içerisinde yaşıyordu, adil bir sistemin içerisinde yaşıyorlardı, yahu zekatı dağıtacak fakir bulamıyorlardı da devlet görevlileri zekat parasıyla yem alıp dağa ovaya serptilerde kuşlar bile nasiplendi. Geleceğin bilimsel çalışmaların temellerini attılar, Müslüman bilim adamlarının çalışmaları Avrupalılara bir örnek oldu, kitapları hala Avrupa üniversitelerinde okutuluyor. Hem bilim, hem ekonomi, hem yargı, yönetim ve en önemlisi ortaya koyduğu hayat görüşüyle zamanın devletlerine fark üstüne fark attılar. Yani sırf bu konuda bile sayfalarca yazı yazılabilir.

Yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin.

Siz ki 1000 yıl boyunca İslam uğruna mücadele etmiş bir ceddin torunlarısınız. En azından bunun hatrına bari gerçekleri örtmeyin arkadaşım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stuka Bismarck -- 5 Eylül 2016; 19:07:35 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.