Şimdi Ara

Ateist Kişilere Bir Soru Sormak İstiyorum? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
2.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

quote:

quote:

Benim tanıdığım ateistlerde o tedirginlik hep var, itiraf etmezler ama belli ederler. Sonuçta bu kişisel bir tercih. İster bu tip şeyleri düşünürler ister düşünmezler. Her koyun kendi bacağından asılır.

Bu inançlı kardeşlerimizin yanında da hep sürüsüne bereket ateist vardır. (Ülkenin %99'ü Müslüman hede hödö) Ve bu ateistlerin hepsi de ölümden sonraki yaşam için tedirgindir ne tuhaf.

İnançlılar sana mı soracak yanında dolaştığı kişilerin ateist olup olmadığına, neye inandığına göre hareket edecek ?

Sakin ol şampiyon. Elbette banane isteyen istediği ile takılsın, sanki çok umrumda. Ancak ben sana ve hatta tüm inançlı kesime "Ateistlerle niye takılıyorsunuz? Takılmayın!" veya "Size ne ateistlerden!" gibisinden bir şeyler yazmadım. Senin çemkirmekte kullandığın cümlelerin karşılığı ancak o yukarıda tırnak içinde yazdığım cümleler olabilir.

Sen benim ne dediğimi gayet iyi anladın da kıvırmadığını ve anlamadığını varsayarak Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum. Dikkatle oku, anlayamazsan tekrar tekrar oku. Çünkü bir daha açıklama yapmak istemiyorum.

Diyorum ki forumdaki inançlı kesimin de hep ateist arkadaşı var ve hepsi de ateistlerin ölüm sonrası için endişeleniyor diye iddia ediyorsunuz. %99'ü Müslüman olan bir ülkede ne büyük tesadüf(!) diyorum.
    1) Bu tarz yani sizin anladığınız tarzda ölüm sonrası için endişe duyan biri ateist filan değildir.(Gerçek ateistlik bu değil. ) Tanrının olmadığına inanan biri onun yarattığı iddia edilen cehennemden mi korkacak? Yaratanına yok diyorsun ancak onun yarattığı bir şeyden endişe ediyorsun ve daha onu görmedin bile. Onun endişesi olsa olsa yok olacağını düşünmesi olabilir belki veya başka bir şey. Burada "Aslında ateistler de inanıyor" şeklindeki açıklamalarınız tamamen uydurma ya da çarpıtma. Algı oyunundan başka bir şey değil.

2) Forumdaki inançlı kardeşlerimizden de ateistlerle takılanların ateistlerle ilgili genelleme yaptıracak kadar çok olması ilginç hem de %99'u Müslüman olduğu iddia edilen bir ülkede. Yani ülkede şeriat olsa başkasını kesecek olanlardan otel yakanlara, oruç tutmadı diye adam dövenlerden bankta kız arkadaşıyla oturan gençleri kovanlara, inancı farklı diye muhattap olmayıp ters ters bakanlardan herkes istediğine inansın ancak en iyisi İslam diyip kendisi gibi olmayanlarla pek muhattap olmayanlara kadar hoşgörü yelpazesi geniş olan bir toplumu elersek ve bu toplum ülkenin %99'una denk geliyorsa geriye bir şey kalmıyor. Sonra bu kalanları da inançlı ateist diye ayırırsak, bu ayrılan kümeden de inançlıların onca nüfus dururken bol miktarda ateist arkadaşı olanları ele alıyoruz. Sonra bu ateist arkadaşlarının hepsinin de ölüm sonrası yaşam için tedirginlik yaşıyor ve bunu da forumda dinle haşırneşir birçok inançlı arkadaş dile getiriyor. Böyle bir olasılık... Boş küme ya da palavra kümesi.

Özetle "ülkenin %99'u Müslüman" savı gibi bu da asılsız boş bir palavra, bir algı yönetimi cümleciği. Benim tanıdığım ateistler de tam tersi. Sıfır tedirginlik görüyorum. Tanrı ve cehennemi zerre umrunda değil.

Heyecanlı ol şampuan.
    Mesajımı ya okumadın ya da anlamadın. Coşmuşşsun bir sürü boş şeyler yazmışsın, çoğunu okumaya zaten zamanım yok, ben ne yazmışım ilk mesajımı oku ve yine anlamıyorsan zorlama.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim tanıdığım ateistlerde o tedirginlik hep var, itiraf etmezler ama belli ederler. Sonuçta bu kişisel bir tercih. İster bu tip şeyleri düşünürler ister düşünmezler. Her koyun kendi bacağından asılır.

Bu inançlı kardeşlerimizin yanında da hep sürüsüne bereket ateist vardır. (Ülkenin %99'ü Müslüman hede hödö) Ve bu ateistlerin hepsi de ölümden sonraki yaşam için tedirgindir ne tuhaf.

İnançlılar sana mı soracak yanında dolaştığı kişilerin ateist olup olmadığına, neye inandığına göre hareket edecek ?

Sakin ol şampiyon. Elbette banane isteyen istediği ile takılsın, sanki çok umrumda. Ancak ben sana ve hatta tüm inançlı kesime "Ateistlerle niye takılıyorsunuz? Takılmayın!" veya "Size ne ateistlerden!" gibisinden bir şeyler yazmadım. Senin çemkirmekte kullandığın cümlelerin karşılığı ancak o yukarıda tırnak içinde yazdığım cümleler olabilir.

Sen benim ne dediğimi gayet iyi anladın da kıvırmadığını ve anlamadığını varsayarak Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum. Dikkatle oku, anlayamazsan tekrar tekrar oku. Çünkü bir daha açıklama yapmak istemiyorum.

Diyorum ki forumdaki inançlı kesimin de hep ateist arkadaşı var ve hepsi de ateistlerin ölüm sonrası için endişeleniyor diye iddia ediyorsunuz. %99'ü Müslüman olan bir ülkede ne büyük tesadüf(!) diyorum.
    1) Bu tarz yani sizin anladığınız tarzda ölüm sonrası için endişe duyan biri ateist filan değildir.(Gerçek ateistlik bu değil. ) Tanrının olmadığına inanan biri onun yarattığı iddia edilen cehennemden mi korkacak? Yaratanına yok diyorsun ancak onun yarattığı bir şeyden endişe ediyorsun ve daha onu görmedin bile. Onun endişesi olsa olsa yok olacağını düşünmesi olabilir belki veya başka bir şey. Burada "Aslında ateistler de inanıyor" şeklindeki açıklamalarınız tamamen uydurma ya da çarpıtma. Algı oyunundan başka bir şey değil.

2) Forumdaki inançlı kardeşlerimizden de ateistlerle takılanların ateistlerle ilgili genelleme yaptıracak kadar çok olması ilginç hem de %99'u Müslüman olduğu iddia edilen bir ülkede. Yani ülkede şeriat olsa başkasını kesecek olanlardan otel yakanlara, oruç tutmadı diye adam dövenlerden bankta kız arkadaşıyla oturan gençleri kovanlara, inancı farklı diye muhattap olmayıp ters ters bakanlardan herkes istediğine inansın ancak en iyisi İslam diyip kendisi gibi olmayanlarla pek muhattap olmayanlara kadar hoşgörü yelpazesi geniş olan bir toplumu elersek ve bu toplum ülkenin %99'una denk geliyorsa geriye bir şey kalmıyor. Sonra bu kalanları da inançlı ateist diye ayırırsak, bu ayrılan kümeden de inançlıların onca nüfus dururken bol miktarda ateist arkadaşı olanları ele alıyoruz. Sonra bu ateist arkadaşlarının hepsinin de ölüm sonrası yaşam için tedirginlik yaşıyor ve bunu da forumda dinle haşırneşir birçok inançlı arkadaş dile getiriyor. Böyle bir olasılık... Boş küme ya da palavra kümesi.

Özetle "ülkenin %99'u Müslüman" savı gibi bu da asılsız boş bir palavra, bir algı yönetimi cümleciği. Benim tanıdığım ateistler de tam tersi. Sıfır tedirginlik görüyorum. Tanrı ve cehennemi zerre umrunda değil.

Heyecanlı ol şampuan.
    Mesajımı ya okumadın ya da anlamadın. Coşmuşşsun bir sürü boş şeyler yazmışsın, çoğunu okumaya zaten zamanım yok, ben ne yazmışım ilk mesajımı oku ve yine anlamıyorsan zorlama.

Benim yazdığım şeyle alakası olmayan bir iki cümle sarf etmişsin. Ben de uzun uzun bunu açıkladım. E okumuyorsan ben ne yapabilirim ki şampiyon?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 35_izmirli_35 3 kullanıcısına yanıt
    sende bir dindarsın seninde bir dinin var malesef ateizm

seninde inançların var ve bu inançlar cercevesinde hayata bakışın eylemlerin .... sende zincirle bağlısın şeytanın seni zincirlemiş şeytan dediğim şey senin heva hevesin boş kuruntuların soyut bir sey ...

sende bir dindarsın sonuçta .. dinsiz insan yoktur .. cünkü "din" kelimesi hayat sürerken yapmış oldugun eylemler bütünüdür . herkes bir hayat yasarken 1 kitap yazar . bu yazdıgın kitab senin din indir .

ne yani başı boş felan mı zannediyorsun hayatı ; öylesine sebepsiz varoldugunu sana düşündüren ne

• quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

sende bir dindarsın seninde bir dinin var malesef ateizm

seninde inançların var ve bu inançlar cercevesinde hayata bakışın eylemlerin .... sende zincirle bağlısın şeytanın seni zincirlemiş şeytan dediğim şey senin heva hevesin boş kuruntuların soyut bir sey ...

sende bir dindarsın sonuçta .. dinsiz insan yoktur .. cünkü "din" kelimesi hayat sürerken yapmış oldugun eylemler bütünüdür . herkes bir hayat yasarken 1 kitap yazar . bu yazdıgın kitab senin din indir .

ne yani başı boş felan mı zannediyorsun hayatı ; öylesine sebepsiz varoldugunu sana düşündüren ne

Madem dindar diosun peygamberi kim onu soyle

mustafa kemal de dindar biri işte .. ilhamını hayattan almış hayat dediği şey her neyse

yani vahyedilenleri görmezden geliyor kendi heva ve hevesine göre dinini kurguluyor kurgulamış bu din üzere yaşamış 61 yıl.. hayat herkesi kandırır ebedi yasam sürecekmiş gibi kendine bağlar sonra 1 bakmışın hayat bitmiş ilham felan kalmamış

hayat dediğin şey saatin senin için çalışıyor olması ... hayat seni ölüme doğru götürüyor hergün 1 sayfa kapanıyor defterden .. 100 yıl sonra sen olmayacaksın biraz mantıklı ol

yağmurun nasıl oluştugunu biliyorsunda o sistemi tasarlayan varedeni görmezden geliyorsun yok sayıyorsun . rüzgarlar güneş gökyüzü okyanuslar bulutlar ? bir sistem mevcut içinde yasadıgımız ve bir yazılım üzerinden çalışıyor bilim dediğin şeyde bunu inceliyor zaten .. bilim soyut bir kavram insan bilgi üretir bilim degil .. bilimi insan gibi somutlaştırma . makineleri insan tasarlar üretir çünkü Allah teala insana tasarlama bilgi yüklenme üretebilme yeteneği vermiştir . bir agac gibi bir ömrünü aynı mekanda hiç kıprasmadan yasamıyorsun veya yarasalar gibi görmeyen karanlıkta yaşayan bir mahluk degilsin senle konuşmuyor mu agaclar sana anlatmıyor mu nie agacları dinlemiyorsun ?

çok önyargılısın kapamışın kendini dogmaların düşünmeni engelliyor ...

biri demiş ki peygamberi kim yazdık ya -----> içindeki kötü taraf sana secde etmeyen eğilmeyen benliğin . batılı boş şeyleri fısıldayan karanlıkta kalmış nefsin yani şeytanın

hayatın seni nereye götürdüğünü BİLMEDEN savruluyorsun yanlış bir yolda !!! ben nereye götürdüğünü biliyorum cehenneme doğru koşarak gidiyorsun hemde isteyerek

• gultekinlive kullanıcısına yanıt
    kendi adına konuş
    isteyen istediğine inanır yada inanmaz
    aksine biz doğruyu göstermeye çalıştıkça onlar daha fazla dalga geçiyorlar
    Kuran her yerde var ,okuma yazması olan herkes okuyup kendi kararını vermekte özgürdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 4 Ekim 2016; 3:24:38 >

• Önlerden yerimizi alalim

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    seni sevindirmemek için mesajımı değiştirdim :)
    bu arada ben söylediğim için ateist olma sebebin güçlendi mi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

Bizim sebeblerimiz sizler değilsiniz muhabbet olsun bilgi paylaşilsin diye cevap yaziyorum

Yukaridaki imleçlerim espiri olsun diye konulmuştur
    Bizlerde kendi arkadaşlarımızla tartışma yapa yapa bu seviyeye geldik
    Sana tavsiye fazla bu tip tartismalara girme yoksa gelecegin nokta burasi

hristiyanların yahudilerin budistlerin müslümanların ilahı Allah tır .. Tüm mahlukun aslında ... isimler farklı

cemil yanlış bişey demiş .. cehenneme bir odunda biz atarız die hiç gerek yok oduna zaten izmirli veya wildboy gibiler cehennemin yakıtı

şimdilik şuan yakıtsınız olurda yarın hidayete erersiniz işler degişebilir .. saat çalışıyor halen ..

benim elimde cennetin tapusu yok ama senin elinde cehennem tapusu var bilerek küfrü müşrikliği sectiğin için .... aradaki fark bu

• quote:

hristiyanların yahudilerin budistlerin müslümanların ilahı Allah tır .. Tüm mahlukun aslında ... isimler farklı

cemil yanlış bişey demiş .. cehenneme bir odunda biz atarız die hiç gerek yok oduna zaten izmirli veya wildboy gibiler cehennemin yakıtı

şimdilik şuan yakıtsınız olurda yarın hidayete erersiniz işler degişebilir .. saat çalışıyor halen ..

benim elimde cennetin tapusu yok ama senin elinde cehennem tapusu var bilerek küfrü müşrikliği sectiğin için .... aradaki fark bu

Ortadoğu menşeili 3 din dışında hiçbirinin allahla en ufak benzerliği yok, hele budizm deyip iyice saçmalamışsın sana bir bilgi vereyim budizmde senin bildiğin anlamda tanrı bile yok.
    Burda bile doğalgaza geçtik arabın ilkel putu insan yada odun yakarak mı ateşi harlıyor? Arap kulları petrolü keşfetmiş allah bihaber.
    Aynen saat çalışıyor, sen burda bi halt olamadığın gibi öldükten sonrada cesedini çürükçüller parçalayacak, yine bir halt olamayacaksın. Hayatta kaybedip kendini huri hayaliyle avutanlardansın.
    Senin elinde tapu falan yok, bağcılarda oturan yan mahalle gecekondu kekosusun. Elindeki tek şey huri hayaliyle yanıp tutuşurken tokatlayacağın sapın.
    Maalesef gerçekler bunlar. Uyan artık saat çalışıyor.

• MateryalizminPeygamberi M kullanıcısına yanıt
    yok len ben isviçrenin cennet gibi yeşil bir köyünde doğdum köylüyüm ben zeytinburnunda hayat sürüyorum eskiden daha güzel bir yerdi zeytinburnu gecekondular varken . ilkin göçmenlerin yerleştiği bi yer denizin kenarında bir ilçemiz . sen nerenin kekosusun apartman kekosu seni gidi

çin veya hindistan hakkında ne biliyon ki sagdan soldan duydukların .. gercekler daha farklı

bana huri sana zakkum napak tikenli kol gibi dalları var ateşte seni sarcak . ölüm geldiğinde ne demek istediğimi anlayacaksın saat çalışıyor gercekle yüzleseceksin .. yaşa ve gör demekten başka yapacak bişey yok ..

cesedi çürükcüller parçalayacak topraktan geldin topraga karışacan . topraktan hayat buldugun gibide tekrar dirileceksin 100 yıl önce nasıl ki topraga aittin insan degildin .. yeniden dirilişte böyle

• quote:

yok len ben isviçrenin cennet gibi yeşil bir köyünde doğdum köylüyüm ben zeytinburnunda hayat sürüyorum eskiden daha güzel bir yerdi zeytinburnu gecekondular varken . ilkin göçmenlerin yerleştiği bi yer denizin kenarında bir ilçemiz . sen nerenin kekosusun apartman kekosu seni gidi

çin veya hindistan hakkında ne biliyon ki sagdan soldan duydukların .. gercekler daha farklı

bana huri sana zakkum napak tikenli kol gibi dalları var ateşte seni sarcak . ölüm geldiğinde ne demek istediğimi anlayacaksın saat çalışıyor gercekle yüzleseceksin .. yaşa ve gör demekten başka yapacak bişey yok ..

cesedi çürükcüller parçalayacak topraktan geldin topraga karışacan . topraktan hayat buldugun gibide tekrar dirileceksin 100 yıl önce nasıl ki topraga aittin insan degildin .. yeniden dirilişte böyle

Çin ve hindistan demedim evladım, budizm dedim. Tüy dikme üstüne. Budizm hakkında bilgin tam olarak sıfır, senin kafandaki put anlayışı onda da var sanıyorsun.
    İsviçreye iltica eden arap mültecilerin soyundan mısın? Hobileriniz arasında alla aqbar deyip patlamakta vardır sizin.
    Serin hikayeymiş koçum; ama kötü haber şu ki ölünce bi halt göremeyeceksin. Bilincin sonsuza dek kapanmış olacak. O yüzden haksız çıktığının farkına da varamayacaksın. Çok sefil bir durum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 35_izmirli_35

quote:

ben ateistler adına düşünüp üzülmeyi bıraktım ,sizde öyle yapın kafanız rahat olsun :)
    ayrıca ahirette ateşlerine birkaç odun atar keyfimize bakarız :)
    dinle ,yaratıcıyla dalga geçenleri biz mi düşüneceğiz ?

Kafaya bak. Sırf mantıksız, acımasız, çelişkili ve vicdansız birtakım metinleri bir insan reddediyor diye onun sonsuza kadar cehennemde odun gibi yanmasından zevk alıyorsunuz. İğreniyorum bu zihniyetten. Umarım Hrıstiyanların Tanrısı gerçektirde sende bizle birlikte yanarsın Cemail

yahu sizin ateistliğiniz bile çakma :)
    madem yanmaktan korkuyorsun o halde iman et kurtul
    diğer türlü yanmandan çok zevk alacağım (inatçıları Allah'da sevmez)
    istediğin gibi nefret edebilirsin

Hristiyanların tanrısı zaten bizimkinden farklı değil ,hiç değilse bunu bilsen (onların sadece üçleme yaptıkları durumları yanlış)

Allah sizi yakarken acımayacak ise kullar hiç acımaz
    itirazın varsa bana değil Allah'a bildir

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

Bizim sebeblerimiz sizler değilsiniz muhabbet olsun bilgi paylaşilsin diye cevap yaziyorum

anlattıklarından bir şey anladımsa arap olayım :)
    benim ömrüm din araştırmalarında geçti ,sen sadece burada mı tartıştığımı zannediyorsun ?
    ben artık tartışmaktan bıktığım için sizi kendi halinize bırakmayı yeğliyorum

geleceğim nokta neresiymiş ?

• quote:

quote:

quote:

benim ömrüm din araştırmalarında geçti ,sen sadece burada mı tartıştığımı zannediyorsun ?

tabiki ortak aklın kabul ettiği düşünceler

yani peygamberi olmayan

üzerinde düşünülmüş her daim gelişen ve değişen

belli bir kesime veya zümreye nesebinden dolayı ayrıcalık tanımayan

vs vs

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben ateistler adına düşünüp üzülmeyi bıraktım ,sizde öyle yapın kafanız rahat olsun :)

Kafaya bak. Sırf mantıksız, acımasız, çelişkili ve vicdansız birtakım metinleri bir insan reddediyor diye onun sonsuza kadar cehennemde odun gibi yanmasından zevk alıyorsunuz. İğreniyorum bu zihniyetten. Umarım Hrıstiyanların Tanrısı gerçektirde sende bizle birlikte yanarsın Cemail

Hristiyanların tanrısı zaten bizimkinden farklı değil ,hiç değilse bunu bilsen (onların sadece üçleme yaptıkları durumları yanlış)

Senin yaş baya var diye biliyorum. Umarım kızın, oğlun veya torununda ateist olur. Ozamanda böyle sallayabilecek misin bakalım.

Biz zaten böyle birşeye inanmadığımız için bizim için sorun yok. Benim sitemim kraldan çok kralcı olan senin bu tavrına. Komik ama harbiden böyle birşeyin gerçekleşme ihtimalinden bile zevk alıyorsun.

Komik

benim sülalemde ateist yok ama olsa dahi fikirlerim değişmez
    bu dünyada Allah insanları seçme konusunda serbest bırakmış
    ya iman eder kurtulursun yada inkar edip yanmaya razı olursun
    sen yanmaya razı olduktan sonra biz niye kendimizi harap edelim :)
    bahsettiğimiz kral olsa aksine çoğu fikrine karşı çıkarım ama yaratıcıdan daha iyi bilme imkanım olmadığı için o ne söylemişse onu kabul eder ,uyarım
    diğer türlü zaten inanç olmaz

zevk falan aldığım yok ama artık bizim yaptığımız uyarılarla ,yaratıcımızla sürekli dalga geçildiği için artık bu yöntemi kullanmayı deniyorum :)
    biz insanlar kurtulsun diye kendimizi yırttıkça ,sanki kendimiz için istiyormuşuz yada sanki onların inanmasına muhtaçmışız gibi tuhaf karşılık bulmaktan bıktım

ayrıca inançsızları yakacak olan biz değiliz ,Allah cehennemde yanacaklar diyor
    yani biz acısak dahi bir faydası olmayacak :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

tabiki ortak aklın kabul ettiği düşünceler

yani peygamberi olmayan

üzerinde düşünülmüş her daim gelişen ve değişen

belli bir kesime veya zümreye nesebinden dolayı ayrıcalık tanımayan

vs vs

ortak akıl zaten yaratıcının ve peygamberlerinin olduğunu kabul ediyor ,etmeyenler azınlık bir grup
    üzerinde düşünülmüş ,her daim değişen nedir ?
    bazı şeyler vardır sürekli gelişir ve değişir ,bazıları hiç değişmez
    misal dünya yaratıldığı andan beri hep aynı dönüye sahip ,güneş hep doğudan doğup ,batıdan batıyor
    insanlar için ise araçlar değişse de amaçlar değişmez
    bu gün uçak icat ettin diye insanlığın mı değişecek ?
    kimseye doğuşundan itibaren ayrıcalık tanınmamıştır ,sadece bulunduğu yere ,konuma göre görevler yüklenmiştir
    Müslüman bir ülkede doğdu diye direk cennete gideceğini bildiren bir ayet mi var ?
    sizde Müslüman bir ülkede doğdunuz ama Müslümanlığı kabul etmiyorsunuz ,torpil olsaydı sizde Müslüman olur ve direk cennete giderdiniz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Senin yaş baya var diye biliyorum. Umarım kızın, oğlun veya torununda ateist olur. Ozamanda böyle sallayabilecek misin bakalım.

Biz zaten böyle birşeye inanmadığımız için bizim için sorun yok. Benim sitemim kraldan çok kralcı olan senin bu tavrına. Komik ama harbiden böyle birşeyin gerçekleşme ihtimalinden bile zevk alıyorsun.

Komik

benim sülalemde ateist yok ama olsa dahi fikirlerim değişmez
    bu dünyada Allah insanları seçme konusunda serbest bırakmış
    ya iman eder kurtulursun yada inkar edip yanmaya razı olursun
    sen yanmaya razı olduktan sonra biz niye kendimizi harap edelim :)
    bahsettiğimiz kral olsa aksine çoğu fikrine karşı çıkarım ama yaratıcıdan daha iyi bilme imkanım olmadığı için o ne söylemişse onu kabul eder ,uyarım
    diğer türlü zaten inanç olmaz

zevk falan aldığım yok ama artık bizim yaptığımız uyarılarla ,yaratıcımızla sürekli dalga geçildiği için artık bu yöntemi kullanmayı deniyorum :)
    biz insanlar kurtulsun diye kendimizi yırttıkça ,sanki kendimiz için istiyormuşuz yada sanki onların inanmasına muhtaçmışız gibi tuhaf karşılık bulmaktan bıktım

ayrıca inançsızları yakacak olan biz değiliz ,Allah cehennemde yanacaklar diyor
    yani biz acısak dahi bir faydası olmayacak :)

Tamam ben şimdi anladım seni. Kusura bakma yanlış anlamışım. Valla ben dalga geçmiyorum kimsenin inancıyla. Ya iman eder kurtulursun yada inkar edip yanmaya razı olursun diyorsun ama biz neye göre kime göre bu dinin doğru olduğunu bileceğiz? Yani siz zannediyor musunuz ki biz bu dinin Allahtan geldiğini biliyoruz ama zevkine, sırf gıcıklık olsun diye inanmıyoruz? Yani cidden böyle mi düşünüyorsunuz? O halde yanılıyorsunuz. Benim bu dinin Allahtan geldiğine inanmama yetecek kadar bir delil yok ortada, tam tersi durum söz konusu.

dalga geçmiyorsan benim sözlerimde senin için değil diye kabul et :)
    cidden defalarca Kuran okudun ,yıllarca araştırdın ve yaratıcının olmadığına inandıysan biz ona bir şey diyemeyiz ,senin seçimindir
    ama benim şimdiye kadar gördüklerim genelde bazı ateist sitelerinde olan ve kendince abes gibi gördükleri bazı ayetleri akıllarınca yorumlayıp ,dinin yalan olduğunu iddia ettiği yorumları okuyup "ben dini öğrendim ,din yoktur" gibi fikirlerle gelmeleri
    ne yazık ki bu ülke insanı maalesef Kuran'dan kaçıyor (inançlısı da ,inançsızı da)
    Kuran sana Allah var ve bu kitapta yazanlar doğrudur demiyorsa yapacak şey kalmıyor

• Boş işler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.