Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1672. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.504
Cevap
174
Favori
1.151.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16701671167216731674
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende ikinci el Zenfone 5 var ekranı bariz bi sekilde catlak ve kırıklar mevcut ekranı yaptırmak istiyorum maliyeti bana ne kadar olur ucuza felan bulurmuyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bysnbad

Bende ikinci el Zenfone 5 var ekranı bariz bi sekilde catlak ve kırıklar mevcut ekranı yaptırmak istiyorum maliyeti bana ne kadar olur ucuza felan bulurmuyum

150 200 arasi ekran degisimi,gg den cami kendin alip taktrirsan 130 a filan halledersin sanirim

• Nicomedia66 N kullanıcısına yanıt
    Zaten idarelik kullanıyorum ucuza bir cam bulamazmiyim yan sanayi gibi felan

• quote:

Orijinalden alıntı: epiglota

Zenfone 5 ime yeni batarya alıp değiştirmek istiyorum fakat internetteki yorumlarda bazı kişilerin bataryayı değiştirdikten sonra ekran sürelerinde bir değişme olmadığını yazdığını gördüm. Bataryasını değiştiripte ekran süresi artan oldu mu arkadaşlar. Şuan 2.5 saati zor çıkarıyor benim telefon

Deji fena değil. Orjinal batara gibi performansı. Ama orjinalinden fazla değil

• Lolipopu romsuz asustan indirip yükledim. Sıkıntı yok.
  • beyler bu telefonun pil yaması veya sistem güncellemesi falan yok mu. pilini değiştirdim yine birşey değişmedi çok çok hızlı bitiyor. sadece cebimde durur oynamazsam günde en az 2 kere şarja takıyorum. format attım şu an bomboş ve 4.4.2 de

tavsiyesi olan var mı
  • Arkadaslar zenfone 5 e hangi room kullanmam gerekiyor 7.0 yuklmeek istiyorum root aticam nasıl yapicam bilgi verebilirmisiniz

• efekan_02 kullanıcısına yanıt
    pil problemine çözüm yok. bende 1.2Ghz olan modeli var internette felan kasmıyor, performans çok iyi ama pili nalet bir telefon. 10 15 güne piline laf söylenen diğer bir telefona geçiş yapacağım, iphone 4s. umuyorum o bunun kadar kötü değildir.

• Bysnbad B kullanıcısına yanıt
    7 romu yok bildiğim kadarıyla.

• aezd A kullanıcısına yanıt
    panel kalitesi çok kötü ekstra şarj yiyor, işlemci x86/64 performansı iyi olmakla beraber enerji verimliliği arm mimarisine göre çok geride. gpu'su da halen başarılı ancak çekirdek sayısı düşük olduğu için enerji tasarrufundan orada da söz edemiyoruz. kısaca telefon baştan aşağı tabirle "pili içmek" için tasarlanmış. pil konusu can sıkıyorsa telefonu değiştirmekten başka çözüm görünmüyor.

• seglopsi kullanıcısına yanıt
    Peki googlede aradigimda android 8 romu var herhal eger yoksa yeni cihaz almak gerekiyormu nasıl yapabiliriz bi fikir verebilirmisiniz

• Bysnbad B kullanıcısına yanıt
    açıkçası ben 3 yıldır telefonu kullanmaktayım. şuanda da android 5 romu ile beraber kullanıyorum, üstelik en düşük performansı olan 1.2ghz'lik işlemci olan modelini pek eksiklik yaşamadım. romla felan uğraşmanıza gerek yok yani. bence pil problemi dışında problemi yok bu cihazın, halen gideri var.
  • seglopsi kullanıcısına yanıt
    Evet telefon gideri var ben suan 4.4.2 deyim ikinci el olarak almıstım idare edeyim diye yeni telfon alack butcem yok o yuzden el ile 6 romu kurup kullanmak istiyorum

• Akadaslar zenfone 5 telefoncuya gotursem rom atarlarmı

• arkadaşlar telefon son zamanlarda mobil internetde 2g'den 3g'ye geçmiyor. çok cansıkıcı bi durum ne yaptıysam da işe yaramadı. bu sorundan dolayı son günlerde telefonu artık kullanmak istemiyorum...

:çözümü olan önerisi olan arkadaşlardan teknik destek bekliyorum..please help me'!!!
  • İyi geceler.3 seneyi geçik asus zenfone 5 kulllanıyorum. Telefon şarjdayken yukarıdaki kırmızı ışık yanıyordu. Telefonu şarjdan çektim ama ışık yanmaya devam etti. Telefonu kapatıp açtım. Şarj olan telefon bir anda şarj olmayaya başladı. 30-60 dk arası uğraştım yine olmadı. Şimdi şarja taktım şarj oluyor gösterip ışık yanıyor ama şarj %0 da duruyor. Bu sorun neyden kaynaklıdır, şarj soketinde birşey mi var acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bursagsli -- 3 Aralık 2017; 1:19:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursagsli

İyi geceler.3 seneyi geçik asus zenfone 5 kulllanıyorum. Telefon şarjdayken yukarıdaki kırmızı ışık yanıyordu. Telefonu şarjdan çektim ama ışık yanmaya devam etti. Telefonu kapatıp açtım. Şarj olan telefon bir anda şarj olmayaya başladı. 30-60 dk arası uğraştım yine olmadı. Şimdi şarja taktım şarj oluyor gösterip ışık yanıyor ama şarj %0 da duruyor. Bu sorun neyden kaynaklıdır, şarj soketinde birşey mi var acaba

aynen doğru.
    bu sorunu bende yaşadım alt taraf usb girişinin de bulunduğu subboard diye tabir edilen bir kart var bu bozuluyor.
    o parçayı bulup alıp değiştirebilirsiniz yada telefoncuda değiştirtebilirsiniz.
    dikkat edilmesi gereken nokta şu:
    bu karta titreşim motoru bir soketle bağlı onu çıkarırken dikkat etmek lazım kablo çabuk kopabiliyor, ayrıca bu kart üzerinde mikrofonda var.
    bu kart ile beraber bir titreşim motoru daha gelmiyor.
    dıolayısı ile eski titreşim motorunu çıkarıp yenisine dikkatlice taakmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

Orijinalden alıntı: bursagsli

İyi geceler.3 seneyi geçik asus zenfone 5 kulllanıyorum. Telefon şarjdayken yukarıdaki kırmızı ışık yanıyordu. Telefonu şarjdan çektim ama ışık yanmaya devam etti. Telefonu kapatıp açtım. Şarj olan telefon bir anda şarj olmayaya başladı. 30-60 dk arası uğraştım yine olmadı. Şimdi şarja taktım şarj oluyor gösterip ışık yanıyor ama şarj %0 da duruyor. Bu sorun neyden kaynaklıdır, şarj soketinde birşey mi var acaba

aynen doğru.
    bu sorunu bende yaşadım alt taraf usb girişinin de bulunduğu subboard diye tabir edilen bir kart var bu bozuluyor.
    o parçayı bulup alıp değiştirebilirsiniz yada telefoncuda değiştirtebilirsiniz.
    dikkat edilmesi gereken nokta şu:
    bu karta titreşim motoru bir soketle bağlı onu çıkarırken dikkat etmek lazım kablo çabuk kopabiliyor, ayrıca bu kart üzerinde mikrofonda var.
    bu kart ile beraber bir titreşim motoru daha gelmiyor.
    dıolayısı ile eski titreşim motorunu çıkarıp yenisine dikkatlice taakmak gerek.

Telefon şarj olmaya başladı. Şuan bir sıkıntı yok

• Çok ilginç bir şey oldu. Telefon çalışıyor ama ekran gitti Ses açıp kısabiliyorum hatta rastgele ekrana basıp uygulamalara bile giriyorum ama ekran yok. Telefonun sol üstünde ekranda beliren bir çizgi var. Birde telefonu kapatıp açınca asus logosu vb gözüküyor
    Edit: Reboot yerine girdim sürekli işte wipe cache partition, restart derken 2 saatlik uğraşım sonunda telefon ilginç bir şekilde geri geldi. Neyseki format atmamıştım. Nedeni ve nasıl düzeldiğini anlamaya çalışıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13th Patronus -- 11 Aralık 2017; 19:18:11 >
  • Arkadaşlar telefonu 2014 aralık civarında aldım. Şuanda pili artık yetmemeye başladı çok çabuk bitiyor. Pili değiştirsem faydası olur mu? Bide pil alırken üstünde simkart yuvası ile beraber gelenler oluyormuş hangisini almalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xBleus -- 29 Aralık 2017; 22:44:11 >
  • 
Sayfa: önceki 16701671167216731674
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.