Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1674. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.503
Cevap
174
Favori
1.151.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16721673167416751676
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Konu uzun zamandır sessiz ama şansımızı deneyelim.

1 nisanda zenfone 5'le 3. yılımızı tamamlayacağız. Telefon hala genel olarak memnun etse de bazı sorunları var. Örneğin ekranın ortasında bi şeridin dokunmatik kısmı çalışmıyor. Bu konuda aklıma bataryanın şişip ekranın basmamasına sebep olması ihtimali geldi. Malum 3 senedir her gece şarj ediliyor. Mümkün müdür?

Diğer husus whatsapp mesajlarının gelmemesi. Bu sorun daha önce de vardı ve kendi kendine düzelmişti. Şimdi yeniden başladı, sanki whatsapp uyuyor gibi, programa girmeden mesajlar gelmiyor. Bu can sıkıcı çünkü iş yazışmalarında sorun oluyor. Şimdiden söyleyeyim telefonu uzun zamandır kullandığım için clean master, greenify gibi uyutucular vs. telefonumda yüklü değil. Güç tasarruf modu da kapalı. Sorun için öneriniz var mıdır?
  • geçen hafta tık diye gitti alet. 4 yıldır kullanıyodum.
  • KubilayA kullanıcısına yanıt
    zenfone 5 den xiaomi redmi note 4 global Snapdragon olan versiyona geçtim.

hiç durmayın geçin derim :)

sorulara gelince bataryaya bi bakın telefonu açıp.

dediğiniz gibi olabilir.

WhatsApp için ise uygulama başlatma ayarını kontrol edin bakalım belki açılışta başlamasın ayarlamışsınızdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı durumla karşılaştım.Telefon açıkken şarj etmedi ,birden kapandı.Bekledim tekrar denedim sonuç yine aynı sanırım anakart yanmış ben de mi oldu sadece diye dedim araştırdığıma göre genelinde boyle bir sorun olmuş belli bir süre sonra. Garanti süresi bittiği için yapacak bir şey kalmadı ya değişim olacak anakartin ya da telefon çöp olacak.F/P ürünü diye aldık sonuca bakin.Diğer modellerde durum nasıl bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: EARNEST60

Merhaba, Zenfone 5 telefonum cebimde durduk yere kapandı ve açılmadı bataryadandır diye batarya siparişi verdim değiştirdim ama değilmiş sanırım anakart değişimi gerekiyor fiyat konusunda bilgisi olan varmı servis seri numarası istiyor fakat kutusu ve faturası kayıp telefonda açılmıyor bulamadığımdan fiyat vermiyorlar.
    Bilgi amaçlı yazayım dedim... telefonu servise gönderdim garantisi dolmuştu 615 tl anakart değişimi için istediler yaptırmadım tabii 2,5 sene dayanabildi asus çokda temiz kullandığım halde hemde hiç oyun falan oynamadım diyebilirim demekki bir daha asus almamak lazımmış onu anladım telefonu banimki gibi durduk yere kapananlar boşuna tamir için zaman harcamasınlar levovada şansımı deniyorum şimdi k6 note telefon görüşmesi yaparken sesin az gitmesi ve gelmesi haricinde bir sıkıntı yok şimdilik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EARNEST60 -- 14 Mayıs 2018; 10:15:25 >

• Merhaba arkadaşlar.Elimde sıkıntılı bir zenfone 5 var.Power ve ses flexi bozuk + arka kapağındaki yan tuşlar kırılmış.Şu flex de tuşun bir tanesi sağlam ama diğeri basınca hareket etmiyor.Tuşun üstündeki çıkıntı kırılmış.Bunu nereye götürmeliyiz ? Kendimde yaparım ama telefon sahibi telefoncuya götürmeyi düşünüyor.Gidince bir de işçilik parası alacak.Bunu en ucuz nasıl hallederiz ? Ankara da götürebilecek bir yer var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: xBleus

quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar telefonu 2014 aralık civarında aldım. Şuanda pili artık yetmemeye başladı çok çabuk bitiyor. Pili değiştirsem faydası olur mu? Bide pil alırken üstünde simkart yuvası ile beraber gelenler oluyormuş hangisini almalı?

sim kart yuvası dediğiniz metalik kare şeklindeki bataryanın dış kapağı mı? eğer oysa mümkünse onla birlikte gelen bataryadan alın. batarya çok kuvvetli yapıştırılmıştı. kanırttırarak çıkarmak zorunda kaldım. malzeme yumuşak olduğu için deforme oldu biraz. bataryayı tekrar bağlarken zorlanmıştım hizalamakta. ama yine de üstesinden geliniyor.

Peki şarj konusunda iyileşme oldu mu yoksa fark yok mu?

pek bi fark olmadı. 1 sa 50 dk ekran süresi alıyorken 3 saatlere yaklaştı sürem batarya değişimi sonrası.
    https://urun.n11.com/batarya/asus-zenfone-5-orijinal-batarya-pil-sacli-P213818128

Bu ürünü buldum sac var üstünde ama sim kart yuvası yok. Sim kart yuvası sökülüp bu saca takılabilir mi?

Araştırdım sim kart yuvasını sökmek sacı sökmekten daha kolay. Oda saca yapışık durumda. Takarken araya çift taraflı ban koysam düzgün olur heralde. O yüzden bunu almayı düşünüyorum.

sim kart yuvasını sökmeye gerek yok. zaten arka kapakla sim kart yuvası tümleşik. youtube dan zenfone 5 batarya sökme videoları izleyin anlarsınız durumu. linkteki bataryayı alabilirsiniz.

Az önce incelemek için telefonu söktüm. Sim kart yuvası pilin üstündeki metale yapışık.

bataryayı kendim değişeli 5 ay oldu. youtube dan batarya sökme videosu açıp izledim hafızamı tazelemek için. dediğiniz gibiymiş.

sim kart yuvasını zarar vermeden sökebilirseniz dediğiniz olur çift taraflı bantla.

Tamamdır sipariş vereceğim taktığımda sonucu yazarım.

Alıntıları Göster
    Merhaba, bir çözüme vardınız mı hocam?
    Babam da çok çabuk bitmesinden şikayetçi ikide bir de bataryayı değiştirelim diyor nerden alalım nasıl alalım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus-

quote:

Orijinalden alıntı: NobleFighter

pili ve tuşları nerden aldınız hocam pm atar mısınız memnun musunuz

tümsarf'tan aldım. Ekran ve batarya orjinal geldi. Yalnız ekran daha önce montajlanmış idi. Ön tarafı jelatinli ve sorunsuz olduğu için ses etmedim. Pil performansı wi-fi ile chrome'da gezinirsen 3-3.5 saat gidiyor. (parlaklık orta ve otomatik) Telefonu ilk aldığım zamanlarda da böyleydi.

Sim kart flexi bataryaya yapışık olduğu için eski pilin üzerindeki sim kart flex'ini sökmeniz gerekiyor. Değiştirirken kolay çıkması için flexi saç kurutma makinesi ile 50-60 saniye gezdirerek ısıtın. (verilen ısıya duyarlı olmaması için işlemden önce eski bataryayı tamamen boşaltmanızı şiddetle öneririm.) Sim kart flex'ini de değiştirecekseniz tabi böyle bir derdiniz olmuyor. Bu arada tuş ve sim flexini n11'den aldımç

Alıntıları Göster
    https://www.tumsarf.com/asus-zenfone-5-a500-batarya-pil.html?search=zenfone%205

https://www.tumsarf.com/asus-zenfone-5-a501-batarya-pil.html?search=zenfone%205

Çift sim kartlı bizim Zenfone 5 hangisini almak lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

Merhaba, bir çözüme vardınız mı hocam?
    Babam da çok çabuk bitmesinden şikayetçi ikide bir de bataryayı değiştirelim diyor nerden alalım nasıl alalım?

Alıntıları Göster
    Değiştirdim ilk başlarda iyi gibiydi ama şuan hala aynı. Yine çabuk bitiyor. Ama bi yönden iyi eski bataryası biraz şişmiş. Belki dursaydı tehlikeli olabilirdi.
  • Şişip şişmediğini nasıl anlayabilirim?

90 lira istemişler bataryaya içerlendim kendim internetten söyleyio değiştirsem daha iyi

• quote:

Şişip şişmediğini nasıl anlayabilirim?

90 lira istemişler bataryaya içerlendim kendim internetten söyleyio değiştirsem daha iyi
    Şiştiği söktüğümde belli oldu. Takılıyken belli olmaz büyük ihtimal.
  • quote:

Şiştiği söktüğümde belli oldu. Takılıyken belli olmaz büyük ihtimal.

Alıntıları Göster
    Söküp takmak kolay mı hocam?

• quote:

Söküp takmak kolay mı hocam?

Alıntıları Göster
    Kablo soketlerini söküp takarken dikkatli olmak ve pil metal bir plakaya yapışık oluyor ve yapışkan çok güçlü onu ayırması zor oluyor. Çok sivri bir şeyle yapmayın pili delebilirsiniz. Telefonunuzun model numarası hangisiyse ona göre alın pili.

• merhaba arkadaşlar
    zenfone 5 android 6,0,1 yukledım
    sonra bişeyler oldu kısa anlatıyorum

su anda yazılım yukleyemiyorum
    e:failed to mount / cache (invalid argument) yazıyor

hiç bir şey yukleyemiyorum cache partion da aynı hata yazıyor ne yapabilirim. sd cart yazılımyukleme de aynıs hata
  • Arkadaslar T00J modeli telefon cok yavas sarj olmaya basladi. Gece boyunca sarjda kalirsa ancak 100 % oluyor. Sarj cihazi yada kabloda sorun yok, telefonun sarj tuketme sureside normal tek sorun yavas sarj olma

Sizce sorun sarj boardmi yoksa bataryami? Ona gore alip degistirecegim

Yardim ricaa..

• MErhaba arkadaşlar
    telefon tamire verdim garanti bitiği için dışarda (ankara da)

tamirci mmc gitmiş diyor
    servise versek ana kart ücreti ne kadar bilen varmı

yada yerine ne almamı önerirsiniz
  • woltmer kullanıcısına yanıt
    adaptör yada kabloda sorun yokda alt board da sorun vardır.
    bende şarja takınca led yanıyor ancak neredeyse hiç şarj etmiyordu. alt board değişimi yaptım. tabi bataryayı bu güne kadar hiç değiştirmediyseniz onuda değiştirin.
  • Asus servisi aradı
    zenfone 2 ze551ml

anakart
    batarya
    sim
    1405tl diyor

kalsın dedim
  • Az sonra gidecem zenfone 5 alıcam son sayfayı bir okudum hep sorun. kapalı kutu jelatininde zenfone 5 teknosa faturalı sizce ne yapmalıyım almaktan vazmıgeçeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Easy Ice

Az sonra gidecem zenfone 5 alıcam son sayfayı bir okudum hep sorun. kapalı kutu jelatininde zenfone 5 teknosa faturalı sizce ne yapmalıyım almaktan vazmıgeçeyim.
    sizin bahsettiğiniz yeni zenfone 5 modelidir.

eski zenfone 5 modelinin sıfırı kalmadı ki.

• 
Sayfa: önceki 16721673167416751676
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.