Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.503
Cevap
174
Favori
1.151.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14371438143914401441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bursagsli

Asusun ups kargo ile anlaşması var gelip kapıdan alırlar ama sen asusu bir ara bir numara vericekler sana o mumara ile kargoya vereceksin hayırdır telefonda ne var

Dün adaptör ses çıkarıyor diye konu açmıştım adaptör ile telefonda servise verilecekmiş benim diğer adaptörden aynı ses geliyor ses büyük ihtimal trafodan geliyor sıkıntı çıkmaz gibi

Eyvallah hocam bir arayayim, batarya sorun degildi de biraz sıkıntı olmaya basladi, 2 saatin uzerine cikamiyorum artik hic. Su malum dosyada da 1600 yaziyo alakasi var mi yok mu bilmem. Bunlari yazip gondermeyi dusunuyorum servise bi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcehanD

quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

@hgurbuz50, senin kadar şikayet etseydim bu cihazı elli kere değiştirmiştim. Zorla kimse kimseye kullandırtmıyor. Bir şeyden ne kadar şikayet edersen o kadar karşına sorun çıkar. Bu yüzden elindeki ile yetinmesini bileceksin. Motorola cihazların Android güncellemesini sorunsuz aldıkları zaten bilinen bir şey, üstelik bahsettiğin model ikinci nesil Moto G yani eski de değil. Bu yüzden Motorolayı örnek göstermen yanlış.

@yuxeses, bahsettiğin hususta bir yanlışın var. En son Lolipop sürümü 5.1.1 yani google bile bir sonraki sürümün ismini 6 olarak belirledi. Belki Marshmallow 6.0 dan sonra Lolipop için güncelleme yaparsa 5.2 ismini verebilir ancak zannetmiyorum. Büyük ihtimalle 5.1 Lolipop'un en son sürümü olacak. Minör update'ler ile belki 5.1.2 falan güncellemeleri olabilir. Yani senin gördüğün numara başka bir şey içindir.

İnsanlar bu cihazı eleştirebilir, bu gayet normal. Anormal olan, sizin Asus'ta hisseniz varmış gibi savunma yapıyor oluşunuz. İnsanlar elindekiyle yetinseydi, daha iyilerini ortaya çıkaramazdı. Zenfone için ROM'lar, pil tasarrufu için seçenekler üretiyor insanlar. Elindekiyle yetin ne demek, size ne?

Gerçekten şu yaptığınız çok anlamsız. @hgurbuz50 Motorola yapıyor, Asus neden yapmıyor diye eleştiride bulunmuş. İnsanlar bunu bedava almıyor, belki bütçelerini zorlayıp para verip alıyorlar, sonra aldıkları şey Zenfone 5 gibi sorun yaratınca da haliyle de eleştiriyorlar. M'in gelmiyor oluşu bana göre, size göre sorun değildir, ona göre sorundur. Kimseyi ilgilendirmez. Keşke tek problemimiz yeni güncellemeyi alamıyor olmak olsaydı.

@yuxeses Bir yanlışınız yok. Android 5.2 çok önceden konuşulan bir şeydi zaten. Birtakım benchmark sonuçlarında da görülmüştü daha önceleri. Araştırmadan ya da telefonları eline almadan konuşan insanları dikkate almayın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla dolu burası.

hislerime tercüman olduğun için teşekkürler.
    ben en başından beri şikayet ediyorum çünkü asus turkiyenin başındaki kişi yi tanıyorum onunla birebir konuştum mail adresi de var telefon numarası da var.
    bahsettiği şeyler hiç olmadı.
    tamamen pasif kaldılar.
    tayvan lı yöneticilerin altında adeta ezildiler.
    telefona ilk etapta çok güvendim aldım aldırdım.
    ama hem pişman oldum hem şikayet aldım.
    nerden aldırdın diyen insanlara mahçup oldum.
    söylenenler verilen sözler tutulmadı.
    bu telefonun arkasindaki güce inandım güvendim ama öyle değilmiş işin ucu.
    telefon üretmek arkasında durmak başka bişeymiş.
    2014 motorola bu sene sonunda 2 yıllık olacak. okadarda yeni bı tel değil.
    ayrıca donanım özelliklerine bakarsanız bizim telefona göre baya düşük.
    demekki bu güncelleme işi donanım ile alakalı sa değil.
    çok şey var söyleyecek de neyse.
    kendi adıma memnun değilim güncelleme politikasından.

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

@hgurbuz50, senin kadar şikayet etseydim bu cihazı elli kere değiştirmiştim. Zorla kimse kimseye kullandırtmıyor. Bir şeyden ne kadar şikayet edersen o kadar karşına sorun çıkar. Bu yüzden elindeki ile yetinmesini bileceksin. Motorola cihazların Android güncellemesini sorunsuz aldıkları zaten bilinen bir şey, üstelik bahsettiğin model ikinci nesil Moto G yani eski de değil. Bu yüzden Motorolayı örnek göstermen yanlış.

@yuxeses, bahsettiğin hususta bir yanlışın var. En son Lolipop sürümü 5.1.1 yani google bile bir sonraki sürümün ismini 6 olarak belirledi. Belki Marshmallow 6.0 dan sonra Lolipop için güncelleme yaparsa 5.2 ismini verebilir ancak zannetmiyorum. Büyük ihtimalle 5.1 Lolipop'un en son sürümü olacak. Minör update'ler ile belki 5.1.2 falan güncellemeleri olabilir. Yani senin gördüğün numara başka bir şey içindir.

İnsanlar bu cihazı eleştirebilir, bu gayet normal. Anormal olan, sizin Asus'ta hisseniz varmış gibi savunma yapıyor oluşunuz. İnsanlar elindekiyle yetinseydi, daha iyilerini ortaya çıkaramazdı. Zenfone için ROM'lar, pil tasarrufu için seçenekler üretiyor insanlar. Elindekiyle yetin ne demek, size ne?

Gerçekten şu yaptığınız çok anlamsız. @hgurbuz50 Motorola yapıyor, Asus neden yapmıyor diye eleştiride bulunmuş. İnsanlar bunu bedava almıyor, belki bütçelerini zorlayıp para verip alıyorlar, sonra aldıkları şey Zenfone 5 gibi sorun yaratınca da haliyle de eleştiriyorlar. M'in gelmiyor oluşu bana göre, size göre sorun değildir, ona göre sorundur. Kimseyi ilgilendirmez. Keşke tek problemimiz yeni güncellemeyi alamıyor olmak olsaydı.

@yuxeses Bir yanlışınız yok. Android 5.2 çok önceden konuşulan bir şeydi zaten. Birtakım benchmark sonuçlarında da görülmüştü daha önceleri. Araştırmadan ya da telefonları eline almadan konuşan insanları dikkate almayın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla dolu burası.

hislerime tercüman olduğun için teşekkürler.
    ben en başından beri şikayet ediyorum çünkü asus turkiyenin başındaki kişi yi tanıyorum onunla birebir konuştum mail adresi de var telefon numarası da var.
    bahsettiği şeyler hiç olmadı.
    tamamen pasif kaldılar.
    tayvan lı yöneticilerin altında adeta ezildiler.
    telefona ilk etapta çok güvendim aldım aldırdım.
    ama hem pişman oldum hem şikayet aldım.
    nerden aldırdın diyen insanlara mahçup oldum.
    söylenenler verilen sözler tutulmadı.
    bu telefonun arkasindaki güce inandım güvendim ama öyle değilmiş işin ucu.
    telefon üretmek arkasında durmak başka bişeymiş.
    2014 motorola bu sene sonunda 2 yıllık olacak. okadarda yeni bı tel değil.
    ayrıca donanım özelliklerine bakarsanız bizim telefona göre baya düşük.
    demekki bu güncelleme işi donanım ile alakalı sa değil.
    çok şey var söyleyecek de neyse.
    kendi adıma memnun değilim güncelleme politikasından.

@hgurbuz50 arkadaşım sana yaptığımız bu eleştiri senin bu telefonu elestirmenden dolayı değil. Sen kendi adına yüzlerce mesajda okudugun laneti, belayı ve bilumum bedduayı kendine yakıştırabiliyorsan sorun yok.

Bizim buradaki tek eleştirimiz senin bu husustaki üslubun. Bu konuda şaka yollu konunun sahibi de dahi bir çok arkadaşın yapmış olduğu kibar uyarılara rağmen lanet okumaya devam ediyor oluşun. Yazdığın yüzlerce mesajın içerisinde devamlı şikayet ve lanet okuma girisimlerine devam etmen kendi açından sorun teşkil etmiyorsa devam et. Dediğim gibi bizim eleştirimiz aylarca bu telefon ve Asus firmasına yaptığın eleştiriler değil. Bu sıkıntıya devam etmede gösterdigin olumsuz azim. Zaten bu yüzden şimdiye kadar 50 kere değiştirmistim vurgusunu yapmıştım.

Tekrar söylüyorum. Bu telefon eğer seni aylarca lanet okutturacak derecede kotu ise ne diye sabrediyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zenfone 5'te pili tasarruflu kullanmaya çalışmaya o kadar alışmışım ki Huawei Ascend 7’ye geçince pil bitmiyor gibi geldi.

• tachyon kullanıcısına yanıt
    @hgurbuz50 Ben teşekkür ederim. Siz sadece eleştirilerinizi dile getiriyorsunuz. Eleştirilerinizde katılmadığım noktalar da var geçmişe döndüğümüzde ama bu saygı duymam gerektiği gerçeğini değiştirmiyor. Galiba yapılması gereken tek şey, saldırgan bir üslupla, 100 karakterlik metinlerine onlarca hakareti ve aşağılamayı sığdıran tipleri engellemek.

@tachyon Komiksiniz. Sabah sabah iyi geldi, teşekkürler :) Siz kendinize bu üslubu yakıştırıyorsunuz, @hgurbuz50'nin üslubunu ona yakıştırmıyorsunuz öyle mi? Dilinizden düşürmediğiniz troll kelimesini bu eksen etrafında incelemenizi tavsiye ederim.

"bok yemek, ulan, yüzsüz, bilgisiz, cahil" gibi hakaretleri ve yanında saldırgan, sen'li üslubunuzu kendinize yakıştırıp, başkalarına üslup tavsiyesi yapmanız sanki biraz troll işi oluyor he, ne dersiniz? Adetim değil insanları bu şekilde etiketlemek ama bazen gerçekten hak eden birileri çıkıyor.

Eğer @hgurbuz50'nin eleştirilerini görmek istemiyorsanız onun ismini görünce okumayın, engelleyin ya da foruma şikayet edin. Bu kadar basit. Burası insanların görüşlerini ifade etmesi adına kurulmuş bir platformken, siz kim oluyorsunuz da insanlara görüşleri ve kurallar dahilinde yaptıkları eleştirileri için hakarette bulunuyorsunuz?

Benim 7 aylık telefonum da problemli. Hem de fazlasıyla. Bana kalırsa @hgurbuz50 de dahil benzer eleştirilerde bulunup da bu telefona hala katlananların sebebi de maddiyat.. Bu telefonu satıp, bana bu denli sorun çıkarmayacak bir telefon olmak için gerekli olan miktarı her ay harcamam gereken daha önemli yerler vardır belki, ne dersiniz? Bayıldığımızdan sabretmiyoruz yani, aklınızda bulunsun.

• Merhaba arkadaşlar. Benim telefonun kulakliginda bi sıkıntı var. Tam oturtunca ses derinden ve bozuk geliyor. Biraz gevşetince düzeliyor. Ama tabi sürekli böyle tutmak mümkün değil. Servise versem değiştirir mi?

• Arkadaşlar tek bir sorum var, telefonda 4.4.2 sürüm var. Herhangi bir root/rom işlemi yapmadım.
    Root vs. atarak şarj ömrünü arttırabilir miyim ?
  • Evet Zenfone 5'in pili bu donanımı kaldırmıyor. Bu gün gibi ortada. Telefonu 2 saat kurcalayın hemen 50'yi görüyor. İşlemci sistem pili iyi sömürüyor. Ama şikayet eden arkadaşlar unutmasın. Bu telefonu 699 tl.'ye satın aldılar şuan dahada düştü sanırım. Muadili bir cihaz 1500-2000 dolayında.. Hatta o fiyatlara bile 2gb rami olan telefonu görmek hayaldi. Şimdi Zenfone 2 çıktı 4 gb. Bunlar gerçekler. Telefon çok ısınınca biraz bükülüyor. Ama sonra eski haline dönüyor. En azından benim öyle oldu. En azından telefon 2500 veya 3000 mah olsaydı.. Asus direk No.1 olurdu. Ama herşey maliyet bunu da unutmayın. Adamlar 2 gb ram vermişler. Stabil çalışıyor. Fazla donma olmuyor. Arayüz çok iyi. Güncelleme sürekli var. Bu durumda bana 700 tl.'ye başka telefon bulun hemen alıcam. Ekstra bir olay şarj kablosu biraz fazla nazik 1 senede bozuldu ama dert değil gidip 30 tl. ye başka şarj cihazı aldım. Sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reddes -- 4 Ekim 2015; 13:01:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aras.

Arkadaşlar tek bir sorum var, telefonda 4.4.2 sürüm var. Herhangi bir root/rom işlemi yapmadım.
    Root vs. atarak şarj ömrünü arttırabilir miyim ?

Root ile ihtiyacınız olmayan sistem uygulamalarını kaldırabilir, arkaplan uygulamalarını sonlandırabilirsiniz.

Bunlar az da olsa size yararlı olacaktır. Bu işlemler tüm android cihazlar için benzer olduğu için marka ve model bağımsız bir araştırma yapabilirsiniz.

• reddes kullanıcısına yanıt
    Zenfone 5'te tek sorun yazılım ve işlemcinin yeterince optimize olmaması ve 800 mhz'den aşağı düşmemesi. Uyku halindeki cihazın min ~200 mhz'de çalışması gerekirken bu durumlarda bile işlemcinin 4 kat fazla enerji tükettiği göz önüne alınınca mevcut sorunların kaynağı da ortaya çıkmış olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: RhPolitik

Zenfone 5'te tek sorun yazılım ve işlemcinin yeterince optimize olmaması ve 800 mhz'den aşağı düşmemesi. Uyku halindeki cihazın min ~200 mhz'de çalışması gerekirken bu durumlarda bile işlemcinin 4 kat fazla enerji tükettiği göz önüne alınınca mevcut sorunların kaynağı da ortaya çıkmış olacaktır.

zaten bende bundan bahsediyorum. bakalım lolipopta nasıl olacak düzelme olursa asus ciddi atılım yapmış olur sanırım.. herşey farazi tabi..
  • quote:

Bu mesajdan sonra gülmem mi gerekiyor?

Size bu konuda, şu an yazdığım mesaj hariç sanırım 3 tane mesaj attım. Ne yazık ki cümlelerimi okurken anlama organınızı kullanmadığınız için, anlattığım şeyleri eksik ya da yanlış olarak aldınız ve sonraki mesajlarınızda hakaretler ve iğrenç ithamlarla bu algılarınızı üzerime kustunuz.

Bu 3 mesajın hiçbirinde 5.2 vardır diye net bir ifade kurmadım. 5.2'nin varlığından bahsedilebileceği yönünde bir cümlem oldu. Sizin gibi işi 5.2 yoktur gibi kesin bir ifadeyle kestirip atmadım çünkü başta PhoneArena olmak üzere birkaç popüler teknoloji platformunda;

http://cdn.bgr.com/2015/02/android-5-2-powering-the-nexus-5.png?w=624

Bu resim konuşuldu. Yine önceki mesajlarda da dediğim ama sizin anlamadığınız gibi, 5.2 kullanıcılara yönelik değildi. Sanırım bunu ikinci, daha açık olması adına dünkü son mesajımda belirttim. Üstelik 5.2'nin bir developer ön sürümü olduğu iddiası, 5.1'in çıktığı hafta içinde bu görüntüyle desteklendi.

Şu an bunları okurken bilmiyorum anlamak adına bir gayret gösteriyor musunuz ama, gördüğünüz gibi 5.2 yoktur diye bir şey diyemeyiz. Bunlara karşın, 5.2'nin varlığından söz edebiliriz. O nedenle, @hgurbuz50 , muhtemelen gözlerinizde bir problem yok, doğru görmüş olma ihtimaliniz de var. Ukala bir üslupla sizi benzer konularda uyaran tiplere itibar etmemek ve engeli basıp geçmek en iyisi.

(Anlamak istemeyenler için not: 5.2 ile ilgili ortadaki iddialar ve o iddiaları destekleyen birtakım argümanlar gösteriyor ki, "5.2 diye bir şey yok" diyemeyiz ama yineliyorum, varlığından bahsedebiliriz. Amacım, 5.2 yoktur tezini çürütmek değil, insanlara saygı duymayan ve her mesajında anlamsız hakaretler eden birilerinin, kafalarının içindeki cahil düşünceleri diğer insanlara aktarmalarının önüne geçmek. Hepsi bu.)

Ama işin doğrusu, tahmin ediyorum ki bir sonraki cahilane mesajınızda, beni yine türlü iğrenç ithamlarla suçlayacaksınız.

Ya bu nasıl bir trollüktür? İlk mesajda "işkembe-i kübradan" sallıyorsun dediniz, ne sallıyorum dedim, cevap vermediniz. Bahsettiğiniz konu buysa, buyrun yıldızların üstünde yazıyor.

"Android 5.2 diye bir şey yok" cümlenize karşın, "Kullanıcıya yönelik olmasa dahi ortada böyle bir sürümün varlığından bahsedebiliriz" cümlesini kurdum, Google'da bir zahmet araştırmanızı tavsiye ettim ama armut piş, ağzıma düş mantığıyla benden kanıt istediniz. Sonuçta "5.2 diye bir şey yok" cümlesinin yanlış olduğunu hep birlikte gördük..

Eğer 2-3 saatliğine trollüğe son verirseniz, bu konu hakkındaki habere PhoneArena'da ulaşabilirsiniz.

İnsanların eleştiri hakkına saygı duymanızı, üslubunuzu düzeltmenizi ve trollükten vazgeçmenizi tavsiye ettim, cahil olan yine ben oldum.

Cahil kime denir biliyor musunuz? Konu hakkında bilgi sahibi olmayana falan değil, alenen konu hakkında bilgi sahibi olmadan konuşanlara denir. İlk mesajda "yanlış görmüşsündür" dediğiniz cümlede, bu duruma bence gayet uygun.

Sizin adınıza üzülüyorum. Cehalet, yazdığınız her harften akıyor ama farkında değilsiniz.

Üstüne üstlük hala insanlara saygı göstermemeyi ısrarla savunuyorsunuz. İnanın, acımaktan başka bir şey gelmiyor elimden. Bir sonraki mesajınızda nelerle suçlanacağımı, ne gibi hakaretlere maruz kalacağımı gerçekten merak ediyorum.

Yahu bu kadar yüzsüzlük olmaz. Geriye doğru yazdıklarımı okursan google'ın söz konusu sürüme hangi ismi verdiğini belirttim. Zaten senin en iyi yaptığın şey kalabalık yapıp dezenformasyon oluşturman. Birde gülsem mi falan diye espri yapmışsın. Valla ağlanacak haline güleceksen sorun yok. Tekrar tekrar yazayım istiyorsan Adam diyorki ben diyor Lenovo'nun 5.2 güncellemesini yaptığını gördüm diyor. Bende diyorum ki böyle bir şey mümkün değil. Sen ise bunu karşı çıkıp olabilir diyorsun. Olamaz çünkü söz konusu sürüm 5.2 değil. 6.0 Marshmallow. Bu sürüm yani 6.0 sürümü daha Nexus cihazlara bile verilmedi. Bırak Lenova yı ki zaten sizin iddia ettiğiniz sürüm 5.2

Bu kadarını anladıysan tamam ama anlamadıysan artık bırak ahmaklığı, yaptığın iddiayı doğrula. Yani Lenovo söz konus sürümü vermiş mi vermemiş mi?

Bak tekrar söylüyorum. Laf kalabalığı yapıp Dezenformosyon yapıp okuyanları yanlış bilgilendirme. Senin iddian Lenovo'unun bu sürümü verdiği yönündeydi

Şimdi söylüyorum bunu ispat edecekmisin? Etmeyecekmisin?

İspat edemiyorsan nasıl rezil'i rüsva olduğunu elalem görecek.

Ama ben biliyorum ki yine sen iddia edilen ile alakası olmayan şeyler yazıp olaydan yırtmaya çalışacaksın.

• reddes kullanıcısına yanıt
    Zenfone 5'te kullanılan işlemciyi telefondan bağımsız araştırdığımızda işlemcinin düşük hızlara inememesinin genel bir sorun olduğu görülüyor. Dolayısıyla konu donanımla ilgili gibi. Yani yazılımla bunu düzelteceklerini sanmıyorum. Daha kötü olur da iyisi olmaz

Şu an kötü bir şakanın içindeymiş gibi hissediyorum ve şu son mesajın ardından, iyiden iyiye midem bulanıyor.

Benim hiçbir mesajımda Lenovo geçmiyor. Ha, geçiyor diyorsanız, ya da benim Lenovo'ya 5.2 geldiği yönünde bir iddiamı bu forumda gördüyseniz, hadi kanıtlayın. Ama görmediyseniz, bu saçma mesajlarınıza son verin, çünkü çırpındıkça batıyorsunuz.

Şaka gibi, gerçekten şaka gibi. İddianın kaynakları yukarıda. Göremiyorsanız, size birkaç doktor tavsiyem olabilir.

Ne yazdıysam hepsi orada. Sanırım şu ana kadar herkes yaptığınız trollükleri ve saçma hakaretleri yeterince gördü. Bence şu an herkes sizin hakkınızda yeterince fikir sahibi olmuş durumda. Aktif kullanıcılara tavsiyem, tachyon nick'li troll arkadaşın bir mesajını gördükleri yerde çok da itibar etmemeleri.

Hala dezenformasyon dediğinize göre, ciddi bir sıkıntı var. Bunu başka şekilde açıklayamıyorum ne yazık ki.

• arkadaşlar oyunlar bir bende mi kasıyor? Kitkat son sürümdeyim ve oyunlar low'da olmasina rağmen kasıyor. Donanım mı kaldırmıyor?

birde fifa 16 uyumlukuk sorununu çözüp oynayan var mı?

• quote:

Şu an kötü bir şakanın içindeymiş gibi hissediyorum ve şu son mesajın ardından, iyiden iyiye midem bulanıyor.

Benim hiçbir mesajımda Lenovo geçmiyor. Ha, geçiyor diyorsanız, ya da benim Lenovo'ya 5.2 geldiği yönünde bir iddiamı bu forumda gördüyseniz, hadi kanıtlayın. Ama görmediyseniz, bu saçma mesajlarınıza son verin, çünkü çırpındıkça batıyorsunuz.

Şaka gibi, gerçekten şaka gibi. İddianın kaynakları yukarıda. Göremiyorsanız, size birkaç doktor tavsiyem olabilir.

Ne yazdıysam hepsi orada. Sanırım şu ana kadar herkes yaptığınız trollükleri ve saçma hakaretleri yeterince gördü. Bence şu an herkes sizin hakkınızda yeterince fikir sahibi olmuş durumda. Aktif kullanıcılara tavsiyem, tachyon nick'li troll arkadaşın bir mesajını gördükleri yerde çok da itibar etmemeleri.

Hala dezenformasyon dediğinize göre, ciddi bir sıkıntı var. Bunu başka şekilde açıklayamıyorum ne yazık ki.

Bakın arkadaş ne diyor...
    quote:

Şimdi size bu yazdıklarını forumun mesajından alıntı yaparak çürüteceğim. Üstelik kendisine hakaret ettiğim iddiasını öyle çok vurgulamasına rağmen ilk hakaretin o mesajda nasıl bana yapıldığını göreceksiniz.

@yuxeses alıntısını yaptığım Bu mesajdaLenovo telefona 5.2 Android güncellemesinin geldiğini iddia ediyor.

Bende kendisine yanıldığı hususunda Şuradaki mesajımla cevap veriyorum.

@EcehanD ise bana hakaret ettiği Şu mesajında @yuxeses katılıyor

Yani kendisi yukarıda ispat edemezsiniz dediğ mesajları da aynı zamanda aşağıya alıntı alarak yazıyorum. Önce insanlara hakaret et. İnsanlar sana bunu tersi yönünde ispat yaptıkların da da tornistan yap. Ya kusura bakma da senin bu yaptığını Trollerden başka kim yapar?

Bu ispatlara rağmen hala konuşma yüzsüzlüğünü göstereceksen bende sana helal olsun diyorum.

@yuxeses den alıntı...
    quote:

... ama dün ilginç bir şey yaşadım arkadaşım da yeni telefon almış lenovo 2gb ram li modelini hatırlamıyorum neyse kurcalarken cihazı bir sistem güncellemesine bakayım dedim cihaz o anda kitkat dı güncelleme var dedi yaptım neyse bitti işde ana bir baktım cihaz oldu 5.2 vay be dedim biz manuel yaptık 5.0 adamlar otomatikten vermişler 5.2 yi ilginç

Benim aksi yönünde ispatım...
    quote:

@EcehanD beyefendi/hanımefendi'nin ispatlayamazsınız dediği ve yukarıda linkini de verdiğim ve @yuxeses e Lenovo'nun 5.2 güncellemesini iddia ettiği ve bana hakaret ettiği yorumu...
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tachyon -- 4 Ekim 2015; 15:19:14 >

Ben hala Lenovo ile ilgili bir mesajımı göremiyorum. Bulmak için de çok uğraşma, bulamazsın. Bu iddiada bulunan üyeye karşı şunları söylediğimi göremiyorum;

"Bir yanlışınız yok. Lenovo'ya 5.2 güncellemesinin gelmesi çoktan konuşulan bir şeydi zaten."

Var mı böyle bir cümle? Yok. Cümledeki özne, Lenovo olsaydı, "pardon, ben hatalıyım" derdim buraya gelip. Hatamı örtme ya da manipüle etme derdinde değilim, olmadım da hiçbir zaman. Ama o alıntılanan cümledeki özne, "Android." Konuşulan şeyin Android 5.2 olduğunu vurguluyorum yani.

@hgurbuz50 isimli üye Lenovo'ya geldiğini iddia etmiş olabilir. Böyle bir durumun varlığından haberim yok. Benim takıldığım nokta, bir trollün çıkıp da; "5.2 diye bir şey yok" diyor oluşu. İlk mesajımdan beri Lenovo kelimesini kullanmadığımı da ayrıca hatırlatmak istiyorum.

Ha, bu arada, o vurguladığım hakaretleri de aşağıda veriyorum. Bu ne yüzsüzlük, ben anlam veremiyorum. Ama bir bakıma iyi de oldu belki; (bkz: içimizdeki troller)

http://i.hizliresim.com/OBJXGZ.png
    http://i.hizliresim.com/zYQz6Y.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcehanD -- 4 Ekim 2015; 15:28:33 >

• quote:

Ben hala Lenovo ile ilgili bir mesajımı göremiyorum.

İşte benim başından beri bahsettiğim husus bu. Lenova'ya güncelleme verildiği hususunda bilgi verip bana hakaret ediyorsun. Ben orada Lenovo yazmadım demek tornistan yapmanın en güzel yolu. Ta en başından beri sen bunu yapıyorsun. Yani konu ile alakası olmayan şeyleri yazıp bilgi kirliliği yaparak insanları yanıltıyorsun.

Peki sen aşağıda alıntısını da yaptığım o mesajda ne yazdın bize bir açıkla?

quote:

Bu arada arkadaşlar @yuxeses yanıldığını kabul ettiği özel mesajın alıntısını yapıyorum.

quote:

5.0.2 yazıyor dostum bahsettiğim lenovo da

Yani burada bilgi sahibi olmadan fikir beyan eden ben miyim yoksa siz misiniz @EcehanD hanımefendi/beyefendi

@yuxeses isimi üyenin ne dediği beni ilgilendirmiyor. Ben sana başından beri 5.2 diye bir şeyin varlığını anlatma çalışıyorum, anlamamakta direniyorsun. Senin önüne birtakım argümanlar koydum, araştırma duygusundan yoksun olduğuna emin olduktan sonra. Ama hala başladığımız yerdesin.

Keza neden anlamak istemediğini anlamıyorum. Bu kadar zor değil ya, çok basit; benim içinde Lenovo geçen bir cümlem olmadı. Öznem hep Android 5.2'ydi. Bu ikisini ayırt edemiyor musun sen? Daha fazla mesaj atacak mısın böyle?

Tekrar söylüyorum, bu iki şeyin hangisinin özne olarak kullanıldığını ayırt etmek bu kadar zor olmamalı, eğer kendinde bir sorun olmadığına inanıyorsan.

Bana kalırsa insanlar şu ana kadar her şeyi anladı. Zaten attığım argümanlarda da olay belli. Onların birkaç paragrafını okuyup bir de resme baktıktan sonra insanların neye kanaat getireceğini kestirmek, çok da zor değil.

• quote:

@yuxeses isimi üyenin ne dediği beni ilgilendirmiyor. Ben sana başından beri 5.2 diye bir şeyin varlığını anlatma çalışıyorum, anlamamakta direniyorsun. Senin önüne birtakım argümanlar koydum, araştırma duygusundan yoksun olduğuna emin olduktan sonra. Ama hala başladığımız yerdesin.

Keza neden anlamak istemediğini anlamıyorum. Bu kadar zor değil ya, çok basit; benim içinde Lenovo geçen bir cümlem olmadı. Öznem hep Android 5.2'ydi. Bu ikisini ayırt edemiyor musun sen? Daha fazla mesaj atacak mısın böyle?

Tekrar söylüyorum, bu iki şeyin hangisinin özne olarak kullanıldığını ayırt etmek bu kadar zor olmamalı, eğer kendinde bir sorun olmadığına inanıyorsan.

Bana kalırsa insanlar şu ana kadar her şeyi anladı. Zaten attığım argümanlarda da olay belli. Onların birkaç paragrafını okuyup bir de resme baktıktan sonra insanların neye kanaat getireceğini kestirmek, çok da zor değil.

Gene bilgi kirliliği gene hakaretler gene tornistan yapma. Adama açıkça "yanılmıyorsun" diyorsun ki yanıldığını bana yazdığı özel mesajın alıntısını yaparak bir üstteki mesajımda ispat ettim. Bir de utanmadan @yuxeses ne dediği beni ilgilendirmiyor diyor. Alıntısını yaptığım mesajda niye o zaman yanılmıyorsun diyorsun.

Hem adama yazdıkları hususunda yanılmadığını söyleyerek seni gayet iyi ilgilendirdiğini ispat ediyorsun. Sonra da utanmadan onun yazdıkları beni ilgilendirmiyor diyorsun.

Tornistana devam arkadaşlar... Adam da utanma duygusu diye bir şey yok. Utanmadan alıntı yapıp destek verdiği adama onun yazdıkları beni ilgilendirmiyor diyerek bir de yüz çeviriyor.

• 
Sayfa: önceki 14371438143914401441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.