Şimdi Ara

Asus Zenfone 5 Anakonu-Fmradyo-Root-Yazılım (1438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.503
Cevap
174
Favori
1.151.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14361437143814391440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://m.gsmarena.com/motorola_announces_which_of_its_devices_will_get_android_60_marshmallow-news-14282.php

fazla söze gerek varmı?
    biz resmi lollipop alamadık.
    adamlar 2014 moto G ye android M veriyor.

bu telefonu aldığıma birkez daha pişman oldum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @13th patronus; Lolipop oldukça güzel ve kullanışlı ben kendi adıma tavsiye ederim bana cihaz 5.0 ile geldi gayet memnunum diyebilirim

@hgurbuz50; internet de ve asus un kendi sitesin de paylaşılan linkler asus çıkışlı diye biliyorum örn; 5.0 sadece otomatik olarak vermedi herhalde... ama dün ilginç bir şey yaşadım arkadaşım da yeni telefon almış lenovo 2gb ram li modelini hatırlamıyorum neyse kurcalarken cihazı bir sistem güncellemesine bakayım dedim cihaz o anda kitkat dı güncelleme var dedi yaptım neyse bitti işde ana bir baktım cihaz oldu 5.2 vay be dedim biz manuel yaptık 5.0 adamlar otomatikten vermişler 5.2 yi ilginç.... google de zırt bırt android versiyonu çıkarıyor cihazlar zaten birine ayak uydursa diğerine yetmiyor telefon işi iyice çığrından çıktı bu işin sonu yok... onun için cihazınızdan soğumayın derim kendi adıma evet göze çarpan ama nisbeten düzeltilebilinen batarya performansı sorunu var bir o iyi olabilirdi zf5 de birde sesi daha da gür olabilirdi onun dışında fiyatına göre harika bir cep telefonu diyebilirim...

Not: Arkadaşlar bunda kablosuz wi-fi de cihazıma kendim ip vermem gerekiyor gmd de çok kolaydı bunda yerini bulamadım bilgilendirseniz sevinirim herkese mutlu hafta sonları dilerim.

• yuxeses kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz nasıl lollipop ile geldi ? Hocam birde hangisini indirmem lazım,Asus'un sitesinden.Şuan cihaz kit-kat'ın son sürümünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13th Patronus -- 3 Ekim 2015; 11:40:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13th Patronus kullanıcısına yanıt
    Yenilenmiş ürün aldım ben cihaza yüklenmiş sıfırlanmış bana o şekilde geldi bende ön kurulumu yaptım sadece o şekil kullanıyorum... kitkat olanlara da zaten manuel atılıyor zaten biliyorsunuz değişen bir şey yok yani sorunsuz çalışıyor...

NOT: wi-fi ye kendimiz ip nereden veriyoruz bu telefonda bir türlü bulamadım yahu
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    Hocam bende pek bilmiyorum ama ayarlardan wi-fi ye girin sonra bağlanacaginiz ağa tiklayin,ağa bağladıysanız ağın üzerine tıklayıp unut deyin sonra ağa yeniden tıklayıp şifre girme yerinin altına ininmeniz lazım.Gelişmiş seçenekler yazıyor zaten.

• 13th Patronus kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam sağolun halletim
  • @hgurbuz50, senin kadar şikayet etseydim bu cihazı elli kere değiştirmiştim. Zorla kimse kimseye kullandırtmıyor. Bir şeyden ne kadar şikayet edersen o kadar karşına sorun çıkar. Bu yüzden elindeki ile yetinmesini bileceksin. Motorola cihazların Android güncellemesini sorunsuz aldıkları zaten bilinen bir şey, üstelik bahsettiğin model ikinci nesil Moto G yani eski de değil. Bu yüzden Motorolayı örnek göstermen yanlış.

@yuxeses, bahsettiğin hususta bir yanlışın var. En son Lolipop sürümü 5.1.1 yani google bile bir sonraki sürümün ismini 6 olarak belirledi. Belki Marshmallow 6.0 dan sonra Lolipop için güncelleme yaparsa 5.2 ismini verebilir ancak zannetmiyorum. Büyük ihtimalle 5.1 Lolipop'un en son sürümü olacak. Minör update'ler ile belki 5.1.2 falan güncellemeleri olabilir. Yani senin gördüğün numara başka bir şey içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tachyon -- 3 Ekim 2015; 14:25:39 >
  • Merhaba arkadaslar.son bikac gundur telon tus kilidi kendi kendine aciliyor.greenify kullaniyorum onunla alakasi olabilir mi?

• tachyon kullanıcısına yanıt
    Doğru olabilir dediğiniz bu gün tekrar bakarım eğer dediğim gibi ise fotoğraf atarım
  • bha41 kullanıcısına yanıt
    Rootsuz, oto.uyutma açık ise evet ondan oluyor.
    El ile uyutma daha kullanışlı.

• Duzelttim hocam tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bha41 -- 3 Ekim 2015; 15:29:47 >
  • Otomatik uyutmayi kapattim hala ayni

• quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

@hgurbuz50, senin kadar şikayet etseydim bu cihazı elli kere değiştirmiştim. Zorla kimse kimseye kullandırtmıyor. Bir şeyden ne kadar şikayet edersen o kadar karşına sorun çıkar. Bu yüzden elindeki ile yetinmesini bileceksin. Motorola cihazların Android güncellemesini sorunsuz aldıkları zaten bilinen bir şey, üstelik bahsettiğin model ikinci nesil Moto G yani eski de değil. Bu yüzden Motorolayı örnek göstermen yanlış.

@yuxeses, bahsettiğin hususta bir yanlışın var. En son Lolipop sürümü 5.1.1 yani google bile bir sonraki sürümün ismini 6 olarak belirledi. Belki Marshmallow 6.0 dan sonra Lolipop için güncelleme yaparsa 5.2 ismini verebilir ancak zannetmiyorum. Büyük ihtimalle 5.1 Lolipop'un en son sürümü olacak. Minör update'ler ile belki 5.1.2 falan güncellemeleri olabilir. Yani senin gördüğün numara başka bir şey içindir.

İnsanlar bu cihazı eleştirebilir, bu gayet normal. Anormal olan, sizin Asus'ta hisseniz varmış gibi savunma yapıyor oluşunuz. İnsanlar elindekiyle yetinseydi, daha iyilerini ortaya çıkaramazdı. Zenfone için ROM'lar, pil tasarrufu için seçenekler üretiyor insanlar. Elindekiyle yetin ne demek, size ne?

Gerçekten şu yaptığınız çok anlamsız. @hgurbuz50 Motorola yapıyor, Asus neden yapmıyor diye eleştiride bulunmuş. İnsanlar bunu bedava almıyor, belki bütçelerini zorlayıp para verip alıyorlar, sonra aldıkları şey Zenfone 5 gibi sorun yaratınca da haliyle de eleştiriyorlar. M'in gelmiyor oluşu bana göre, size göre sorun değildir, ona göre sorundur. Kimseyi ilgilendirmez. Keşke tek problemimiz yeni güncellemeyi alamıyor olmak olsaydı.

@yuxeses Bir yanlışınız yok. Android 5.2 çok önceden konuşulan bir şeydi zaten. Birtakım benchmark sonuçlarında da görülmüştü daha önceleri. Araştırmadan ya da telefonları eline almadan konuşan insanları dikkate almayın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla dolu burası.

• Telefonum Kitkat'ın 2.22.40.54 versiyonunda lolipopa geçmek istiyorum ama telefondan lolipopa geçilmiyor bildiğiniz gibi bir yerden bir şey indirmemiz lazım.Lolipop ile gelen bazı yenilikler çok güzel zaten bu yüzden lolipopa geçmek istiyorum.Lolipopu nereden indirebilirim birde ne yapmam lazım (telefonun güncellemeyi görmesi için) ? Lolipop indirince ne gibi sıkıntılar yaşarım ? Telefonumda bulunan şeyler silinir mi ?
  • Telefonum kendi kendine titremeye başladı.1 saattir durmaksızın.fabrika ayarlarına döndürdüm aynı.neden olabilir.lütfen yardım edin.muhtemmelen bataryadan geliyo ses.acaba batarya omru mu bitiyor

• EcehanD kullanıcısına yanıt
    duruma göre değişir ben günccelleme sırasında telefonu kapatıp ardından hard reset factory reset wipe cache yapmıştım sırasıyla cihazın içindeki orginal rom herşey silinmişti asus logosunda kalıyordu telefon servise verdim güncelleme sırasında oldu diye not düştüm 16 günde geri geldi ve 4.4.2 iken 5.0 geldi çok iyi olmuştu yani benim iöin ortalama 15 20 günde gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcehanD

quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

@hgurbuz50, senin kadar şikayet etseydim bu cihazı elli kere değiştirmiştim. Zorla kimse kimseye kullandırtmıyor. Bir şeyden ne kadar şikayet edersen o kadar karşına sorun çıkar. Bu yüzden elindeki ile yetinmesini bileceksin. Motorola cihazların Android güncellemesini sorunsuz aldıkları zaten bilinen bir şey, üstelik bahsettiğin model ikinci nesil Moto G yani eski de değil. Bu yüzden Motorolayı örnek göstermen yanlış.

İnsanlar bu cihazı eleştirebilir, bu gayet normal. Anormal olan, sizin Asus'ta hisseniz varmış gibi savunma yapıyor oluşunuz. İnsanlar elindekiyle yetinseydi, daha iyilerini ortaya çıkaramazdı. Zenfone için ROM'lar, pil tasarrufu için seçenekler üretiyor insanlar. Elindekiyle yetin ne demek, size ne?

Gerçekten şu yaptığınız çok anlamsız. @hgurbuz50 Motorola yapıyor, Asus neden yapmıyor diye eleştiride bulunmuş. İnsanlar bunu bedava almıyor, belki bütçelerini zorlayıp para verip alıyorlar, sonra aldıkları şey Zenfone 5 gibi sorun yaratınca da haliyle de eleştiriyorlar. M'in gelmiyor oluşu bana göre, size göre sorun değildir, ona göre sorundur. Kimseyi ilgilendirmez. Keşke tek problemimiz yeni güncellemeyi alamıyor olmak olsaydı.

@yuxeses Bir yanlışınız yok. Android 5.2 çok önceden konuşulan bir şeydi zaten. Birtakım benchmark sonuçlarında da görülmüştü daha önceleri. Araştırmadan ya da telefonları eline almadan konuşan insanları dikkate almayın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla dolu burası.

Bilen bilmeyen de seni Asus yada Android experi zanneder. Afedersin ama bir bok bilmeden gelip burada ego tatmini yapma. Biz senin gibi işkembei kübradan atmıyoruz.

hgurbuz u biz burada taa en başından beri tanıyoruz. Çok şikayet eder ama özünde iyi bir insandır. Kendisi bile bu hususta çok şikayet ettiğini kabul edecektir.

Burada bu telefonu övdüğüm kadar yerdim de. Bunu herkes bilir hatta senin bana yaptığın eleştirinin aynısını ben başkalarına yaptim. İkinci olarak Android 5.2 resmi olarak ne zaman çıkmışta firmalar telefonlarına dağıtmış merak ettim. Bana bunu ispatlanan mümkün değil çünkü yok öyle bir şey.

Kusura bakma ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan sensin. Daha da utanmadan gelip burada yazarsan ne kadar yüzsüz ve bilgisiz olduğunu bütün forum öğrenecek.

• Sakin beyler herkezin bilgisi kendisine, birbirinizi kırmaya deymez.

• tachyon kullanıcısına yanıt
    Aslında konuyu uzatmaya gerek yok ama şu "Asus hisse sahibi misiniz?" klişesini bi anlayamıyorum. 2004-2005 yılında dünyadaki her 3 bilgisayarın 1i Asus marka anakarttı. Böylesine başarılı bir markanın ürettiği telefonların artı yönlerine olumlu eleştiri yazmak hisse sahibi olmayı gerektirmez.
    Telefonumu seven birisiyim. Bu 4*4lük olduğu anlamına gelmiyor ama. Örneğin telefonumu ses tuşları olmadan kullanıyorum. arka kapağa 1mm plastikle tak çıkar şeklinde konumlandırılmış olan ses tuşları benim için bir tasarım eksisidir mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyamas

Aslında konuyu uzatmaya gerek yok ama şu "Asus hisse sahibi misiniz?" klişesini bi anlayamıyorum. 2004-2005 yılında dünyadaki her 3 bilgisayarın 1i Asus marka anakarttı. Böylesine başarılı bir markanın ürettiği telefonların artı yönlerine olumlu eleştiri yazmak hisse sahibi olmayı gerektirmez.
    Telefonumu seven birisiyim. Bu 4*4lük olduğu anlamına gelmiyor ama. Örneğin telefonumu ses tuşları olmadan kullanıyorum. arka kapağa 1mm plastikle tak çıkar şeklinde konumlandırılmış olan ses tuşları benim için bir tasarım eksisidir mesela.

Bu forumda bu telefonu özellikle tasarımından dolayı çok eleştirdim. Tuşların aralığının fazla olması, aydınlatma olmaması, kenar,alt,üst boşlukların fazla olması, Lollipop ile beraber gelen pil sıkıntısı gibi negatif özelliklerinden bahsettiğim gibi, özellikle arayüz stabilitesi ve hızından da övgüyle bahsettim yani başkalarının dediği gibi körü körüne savunup yermedik.

Burada sıkıntı 10 aydır bu telefonu kullanıp forumun bu başlığını da gene 10 aydır aktif olarak kullanmama rağmen bir takim insanların bizim bu kadar emek verdiğimiz bir foruma ayda yılda bir gelip trolluk yapmaları. Burada yaptığım hiç bir yorum varsayıma dayanmıyor tamamen bilgi sahibi değilsem sorar öğrenirim ama birilerinin yaptığı gibi cahilce yorum yapıp ondan sonra da başkalarını suçlamam. Yukarıda yaptığım telefon veya Android hakkındaki yorumların hiçbiri subjektif değil. Bu yüzden benim kafam rahat. Gerisini Troller düşünsün.

• 
Sayfa: önceki 14361437143814391440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.