Şimdi Ara

Astra J 1.4t [Çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar dh ahalisi, yaklaşık 10 bin kilometredir kullandığım şu an 140 bin km'de olan 2012 model aracımla yaşadığım yeni bir sorunum var. Sizlerden fikirlerinizi belirtmenizi isterim.
    https://www.youtube.com/shorts/HY0bNwryTTs?feature=share

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x646633277 -- 30 Mayıs 2023; 14:39:34 >

• V kayış, vanus, triger gibi görünüyor bizim araç 129binde şu an böyle bir sorun yaşamadık
  • Hocam teşekkür ederim, başka fikri olan varsa beklerim..
  • Öncelikle gözle görülen ne varsa elinle bi yoklamanı tavsite ederim. Bilya dağıtmış bir kasnak var gibi. Eğer öyle ise triger dahil değiştirmeni öneririm
  • Bunların trigeri zincir, umarım sorun triger ya da aksesuar kayışlarından birindedir, trigerin bu hale gelmesi için erken gibi ama belli olmaz tabi. bana yatak vuruyor gibi geldi. Aracı kullanmayın acilen gösterin.
  • Fox913 F kullanıcısına yanıt
    Vallahi korkuttunuz hocam beni, triger v kayışı vs. 9 10bin km önce değişti henüz ya hayırlısı.. Yani performans düşüklüğü, arıza vs yok. Ümidim zincirin biraz gevşemiş olması.. Cevaplar için teşekkürler, varsa başka fikir beklerim..
  • Eveet konu güncel, araç yatmıştı bugün sanayiye giderken yolda kaldım. Hareket halindeyken hararetin yükseldiğini görür görmez sağa çekip motoru durdurdum. Araç altından bir şeyler damlıyordu sonra yarım kontak yaptım belki fan çalıştırır diye ama çalıştırmadı. O esnada soğutucu az uyarısı verdi.

Astra J 1.4t [Çözüldü]

Şimdi çekici bekliyorum ve sorunun ne olduğunu anlamayı merakla bekliyorum. Biraz günlük tarzı yazmışım güzel olmuş hoşuma gitti hehe
  • https://m.facebook.com/groups/astrajteamm/?ref=share&mibextid=afzh1R

https://m.facebook.com/groups/1195775240455601/?ref=share&mibextid=afzh1R

Araca ait Facebook gruplarında paylaşırsanız daha hızlı ve doğru sonuç alabilirsiniz. İyi günler
  • x646633277 kullanıcısına yanıt
    Devirdaim ve kasnaklar gıdık sanırım hocam senin , ilk videoda bir yalpalama hareketi var kayislarda. Gergi tam anlamıyla tutmuyor ya da sona dayandı ve rulmanlar sağlıklı dönmüyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumadanpazara -- 30 Mayıs 2023; 9:40:0 >
  • ego367 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam..
  • cumadanpazara C kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam pek anlamamakla birlikte meraklıyım öğrenmek istiyorum bakalım neymiş..
  • Eveet, sorun giderildi. Yeni de olsa tekrar değişmesi gereken bir V kayışı ve dağılmış bir gergi rulmanı ile kurtardım şükür..
    Astra J 1.4t [Çözüldü]
    Astra J 1.4t [Çözüldü]

Cevapları için herkese teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x646633277 -- 30 Mayıs 2023; 14:40:2 >
    Şükür devirdaimde problem yokmuş ancak tabi V kayışı sağlıklı dönmediği için devirdaim de suyu çevirememiş bu yüzden su, tahliye olmuş ve soğutucu sıcaklığı yükselip araç uyarı vermiş..
  • x646633277 kullanıcısına yanıt
    Hadi bakalim bu kadarıyla geçmiş olsun paşam.

Başkaları için referans olması anlamında , işçilik ve malzeme ücreti ile beraber iş süresini de eklersen on numara konu olacaktır bence.
    V kayışı+rulman 350, işçilik 300 olarak 1 2 saatlik bir tamir süresiyle halloldu. Tabi ustam tanıdık, vicdansız ustalar 500-1000 arası işçilik ister diye tahmin ediyorum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.