Şimdi Ara

opel Astra j 1.4t tekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba dostlar evdeki uzun zamandır binmedigim Astra j'ye bineyim dedim genelde araç kısa mesafe kullanıldığı için (3 yılda 14bin km) biraz devirli kullanayım dedim zaten daha önce de ara ara teklemesi vardı neyse devirli kullandım ara ara yaptı genelde dip gazda bir süre sonra tekleme artıp ESP ışığını yaktı ve çekişten düştü kontak açtım kapattım ışık söndü devam ettim fakat gaza yuklenmede yine tekleme yaptı obd'yi bağladım arıza kodu görünmedi. bujilerin 2 tanesi 3 yıl önce serviste değişti. araç 124binde 60bin civarı LPG takılmış fakat genelde benzin ile kullanıyoruz daha önce başına böyle bir sorun gelen oldu mu? not: araç durduğu yerde değil gaza yüklenince tekleme yapıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• buji bobin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herseyinhayirlisi kullanıcısına yanıt
    tekrardan gaza yüklendiğimde pat sesi duydum

• Piston kırma durumu vardı bu motorlarda göz önünde bulundurun derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde Turboda çatlak sorununda oluyor. Piston kırma muhabbeti k kasada j ile alakası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen hemen aynısı arkadasın 1.6 astra j sinde oldu.
    Buji bobin değişti düzeldi.

• Bobin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt
    yarın buji bobin ve kompresör kontrolü yapılacak hem subaplar ne durumda görmüş oluruz

• Chan ctin C kullanıcısına yanıt
    1.4t 150hp Astra k lerde piston kırma var hocam

• Jon doe J kullanıcısına yanıt
    arıza öncesine kadar çekiş süperdi 3000den sonra uçuşa geçiyordu turboda sorun olduğunu sanmıyorum

• Tecrübeyle sabit bobin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kyhnzcn kullanıcısına yanıt
    servise daha önce bu sorundan gitmişti o zaman servis bobin tırnağını kırmış gevşeklik olduğu için gaz yemiyordu bobini oturttular iki buji değişti şimdiye kadar da tekrarlamadı bu opeller sanırım buji düşmanı

• mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Umarım en az maliyetle çözülür geçmiş olsun.

Bu arada o arabanın 3000 devirden önce uçmaya başlaması lazım. Max torku 1850 devirde vermeye baslıyor.

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    bizimki sağırlaşmış hocam son uzun yolunu 3 yıl önce falan yaptı şehir içi zaten devirsiz kullanılıyor ara ara ben gazlıyordum sadece, kendine geliyordu araç. ortalama yakıt tüketimi 9.3lt araç otomatik. 3000 devire kadar turbo lag var 3000e geldiği gibi fırlatıyor kendini. sürekli devirli kullanılırsa tabii mutlaka çok fark olur. bakalım hocam umarım fazla masraf çıkarmaz

• mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Sorun buji ve bobin çıkarsa, yetkili servise gitmiyorsanız mutlaka orijinal parça taktırın. Özellikle bobinde farklı markalar genelde sorun çıkarıyor.

• Sıfır aldığımız astra j 1.4t tam 5 yaşında sizin dediğiniz gibi hata verdi kurban bayramında bosch servise götürdük 2300 TL ye bobin + 4 buji değişti sorun ortadan kalktı... Gaza yüklenince esp servis uyarısı veriyordu ve tekleme yapıyordu... Kesinlikle bobin kaynaklı bir sorun. Boşuna subaplar felan girmeyin. Götürün bosch servise yada kendi servisine bobin değişsin baksınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 18 Ağustos 2022; 6:48:43 >
  • 4 buji ve bobinlerin değişmesi gerekiyor

• Titreme sorunu var mı? Muhtemelen bobin. Marka olarak Delphi kullanıyor olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MalıArapFaiktenAlıyoduk -- 18 Ağustos 2022; 9:17:39 >
  • MalıArapFaiktenAlıyoduk kullanıcısına yanıt
    rölantide durduğu yerde çok nadiren vardı D'de oluyordu p'ye alınca düzeliyordu ama öyle abartılı değil zaten sorun etmiyordum. birazdan bakacağız

• Hocam İstanbulda ikamet ediyorsanız, Nisa Oto Servis diye bir yer var, Hüseyin usta'ya ulaş. Kendisi opel konusunda ciddi uzman birisi. Ben 4 senedir kullanıyorum her seferinde mutlu ayrıldım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.