DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Askeri Pilotluktan Hava Yollarına Geçsem Kaç Para Maaş Alırım ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
73
Cevap
0
Favori
8.209
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Havacılık >> Askeri Pilotluktan Hava Yollarına Geçsem Kaç Para Maaş Alırım ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 sonraki >>>
Giriş
      15 Mesaj
      11 Ocak 2012 20:48:59
      Öncelikle Selamlar,

Bu ilk mesajım inşallah cevabımı alabilirim.

'' 17 yaşındayım,hayalim havacılım üzreine ama asker olmayıda çok istiyorum hayatımın belli bir dönemini fazla uzun olmasada askeriye üzerine yapmak istiyorum onun için ilk olarak HAVA HARP OKULu'na girmek istiyorum ve 3-4 yıl askeri pilotluk yaptıkdan sonra daha fazla para kazanmak için hava yolları şirketlerine geçmek istiyorum. ''

Sorum ise ;

Askeri Pilotlukta 3-4 yıl çalıştıktan sonra istifa etsem yani fazla tecrübe kazanmadan,hava yollarına başvursam kaç para maaş alırım ???

T_o_Z
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      11 Ocak 2012 22:58:06
      Ne kadar maaş alacağını bilemem fakat yüklü bir miktar tazminat ödeyeceğin kesin şunu unutma hava harp okulunu bitirdikten sonra 15 yıl askseiyedesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"If it's not Boeing, I'm not going"
    • Çavuş
      71 Mesaj
      12 Ocak 2012 12:34:12
      SteelFalcon haklı, yüklü bir tazminat seni bekler. Ama direk sivil okullardan/kurslarlardan/üniversitelerden mezun olan pilotlardan çok alırsın. Sivil pilot alımında bakılan en önemli kriter uçuş saatidir ki bu sana askeriyede oldukça fazla sağlanmış olacak.

• Onbaşı
      15 Mesaj
      12 Ocak 2012 16:22:59
      Bunuda şuan sizden öğrenmiş oldum teşekkürler, yani askeriden istifa edince ben para ödemek zorunda kalıyorum. Peki kardeş bu istifa edip tazminat ödemem için 15 yılmı gerekiyor , yoksa sen lafın gelişimi dedin ?

T_o_Z
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      12 Ocak 2012 17:32:23
      Hayır TSK'da zorunlu hizmet süresi 15 yıldır.

"If it's not Boeing, I'm not going"
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      12 Ocak 2012 18:24:48
      Hım... Peki askeride pilot olarak min. maaş miktarı ve 3-4 yılda maaşım ne kadar olur ? Ve ayriyeten Bi yerde de uçuş parası gibi bişi duydum onlar hakkında bilginiz var mı öyle bişi var mı veya miktarı ile ilgili.

T_o_Z
    • Teğmen
      200 Mesaj
      15 Ocak 2012 00:23:42
      Sırf para için askeriyeye giriyorsun ve o kadar zorluğa katlanıyorsun ya

• Onbaşı
      15 Mesaj
      15 Ocak 2012 21:16:19
      quote:

Orijinalden alıntı: yanlızşahin

Sırf para için askeriyeye giriyorsun ve o kadar zorluğa katlanıyorsun ya

Kardeş ben askeriye istediğim için girmek istiyorum , ama ne kdar kazancamıda öğrenmek istiyorum.

T_o_Z
    • Yüzbaşı
      498 Mesaj
      16 Ocak 2012 11:06:41
      yukarıdaki arkadaşa katılıyorum 3-4 yıl askeriyenin o zorluğuna disiplinine dayanılmaz. ayrıca askeriyedeki tecrüben, uçuş saatin havayolunda alacağın maaşı değiştirmez. örneğin; kaptan pilot olmak için 6000 saat havayolu uçuşun olması lazım yani havayoluna geçtiğinde diyelim askeri jet ile 3000 saat uçuşun varsa onun üstüne 3000 saat daha gibi bir durum yoktur.

• Binbaşı
      1778 Mesaj
      16 Ocak 2012 11:40:05
      Havacı bir asker olabilirsin ama pilot olabilir misin? Orasını iyi araştırmak lazım. Fiziksel ve zihinsel olarak mükemmel yani en ufak kusurun olmaması lazım TSK'da pilot olabilmek için. Bu şartları yerine getiriyorsan neden olmasın.

• Onbaşı
      15 Mesaj
      16 Ocak 2012 15:35:08
      quote:

Orijinalden alıntı: erci541

Havacı bir asker olabilirsin ama pilot olabilir misin? Orasını iyi araştırmak lazım. Fiziksel ve zihinsel olarak mükemmel yani en ufak kusurun olmaması lazım TSK'da pilot olabilmek için. Bu şartları yerine getiriyorsan neden olmasın.

Evet abi biliyorum , fiziksel ve zihinsel bir sıkıntım yok ama biraz vücudumun spor aktivitelerinde kondisyon eksiklim var ama önümde daha 2 yıl var bunları gidermeye çalışcam ve birde mülakatta bire bir konuşuyorlarmış onun içinde diksyon derslerine başlıcam çünkü konuşmada biraz heycan yapıyorum.

T_o_Z
    • Yüzbaşı
      422 Mesaj
      16 Ocak 2012 23:17:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Drenth

Alıntıları Göster

Evet abi biliyorum , fiziksel ve zihinsel bir sıkıntım yok ama biraz vücudumun spor aktivitelerinde kondisyon eksiklim var ama önümde daha 2 yıl var bunları gidermeye çalışcam ve birde mülakatta bire bir konuşuyorlarmış onun içinde diksyon derslerine başlıcam çünkü konuşmada biraz heycan yapıyorum.

hava harpı kazanmak kolay değildir. + Hava harp okulunu okuyan her öğrenci pilot olmuyor sadece 25 kişiden 5 i pilot oluyor. Gerisi karada havateğmeni olarak görev yapıyor yani sıradan asker olarak. Yani sanma ki hava harp okuyanlar pilot oluyor. Sadece çok az kısmı oluyor. Bu arada o kadarda umut bağlama yok diksiyon kursuydu suydu buydu baban Asker değilse pek şansın yok diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IamEwiL -- 16 Ocak 2012; 23:20:34 >

arkadaşlarla son bi sigaramız var onu içiyoruz birader.
    • Yüzbaşı
      861 Mesaj
      16 Ocak 2012 23:44:12
      IamEwiL dediği gibi yüzde 20-30 oranında pilot olma şansın var. Askeriyeye para için gidilmez. Kimisi astronot olmak için gider. Kimisi havacılık tutkusu için gider. Askeriyede ceza puanları vardır. -30 ceza puanın tamamladın mı atılırsın. Şimdi diyeceksin ki ben katlanırım o disipline. Kendini bir test et 06:30 kalkış 22:30 yatış bu kriterleri yerine getirebiliyormusun. Havacı subay bir akraba var adam her gün tıraş oluyor. Ama küfrede küfrede. Sen diyelim dövüş sporlarıyla uğraşacaksın. Dövüşcülere özenip saçına iki çizik attırsan direk - disiplin puanı bu iş para için yapılmaz. Adam hava yolu ğilotunun yarısı kadar maaş kazanıyor ama onun2 katı hızla gidiyor. Dakika içinde 40.000 ft'e tırmanıyor.

• Yarbay
      3587 Mesaj
      17 Ocak 2012 17:16:17
      Bu iş gönül işidir. 40 yaşındayım ve milletin lafına gazına gelip vaz geçtiğim o güne geri dönebilsem kimseyi dinlemem, giderdim hava harp okuluna. Amma söylenenlerin hepsi doğru, o disiplin ve düzene dayanabilecek misin.?

profeyşınıl re(n)klam fotografikçisi...
    • Er
      6 Mesaj
      30 Ocak 2012 18:24:06
      quote:

Öncelikle Selamlar,

Bu ilk mesajım inşallah cevabımı alabilirim.

'' 17 yaşındayım,hayalim havacılım üzreine ama asker olmayıda çok istiyorum hayatımın belli bir dönemini fazla uzun olmasada askeriye üzerine yapmak istiyorum onun için ilk olarak HAVA HARP OKULu'na girmek istiyorum ve 3-4 yıl askeri pilotluk yaptıkdan sonra daha fazla para kazanmak için hava yolları şirketlerine geçmek istiyorum. ''

Sorum ise ;

Askeri Pilotlukta 3-4 yıl çalıştıktan sonra istifa etsem yani fazla tecrübe kazanmadan,hava yollarına başvursam kaç para maaş alırım ???

Zorunlu 15 sene hizmet etmek zorundasın ve 4 yıl HHO gibi bir okul senin gibi düşünen biri için işkence olur . Senin yerinde olsam THY Pilot Akademisi'ni kazanır oradan giderim . Zaten hemen de istifa edemezsin , edersen yüklü bir tazminat ödersin ayrıca HHO'daki her subay pilot olamıyor %90'ı yer subayı oluyorlar

• Onbaşı
      26 Mesaj
      30 Ocak 2012 21:27:08
      quote:

Alıntıları Göster

Kardeş ben askeriye istediğim için girmek istiyorum , ama ne kdar kazancamıda öğrenmek istiyorum.

özel havayolu şirketlerinde pilotlara verilen maaş ortalama 15.000 tl civarı..

Renault Fluence Privilege 1.5 dci edc +navigasyon duman gri
      HP Pavilion dv 6925et
    • Çavuş
      42 Mesaj
      31 Ocak 2012 22:21:46
      Öncelikli olarak bu iş senin düşündüğün gibi basit değil... sana tavsiyem gerçekten pilot olmak istiyorsan Amerika'da İngiltere üzerinden ppl cpl lisanslarını alabilirsin bunların Türkiye'de uygunluğunun onaylanması gerekli tabii bunların maliyeti biraz yüksek Eskişehir ve diğer uçuş okulları hakkında fazla bir bilgim yok tavsiyem iyi araştır ama HHO ve KHO mütekiben 3-4 sene sonra sana kimse hadi bu kadar eğitimi verdik gidebilirsin demez

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      02 Şubat 2012 03:43:28
      Dostum eğer kafanda "bana kimse karışamaz" fikri %1 bile varsa baştan ele askeri pilot olmayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Say Goodbye -- 2 Şubat 2012; 3:44:49 >

• Yarbay
      8255 Mesaj
      07 Şubat 2012 19:06:22
      Askeri pilot olmayı düşünüyordum yalnız bu yazıları okuyunca düşünmem lazım. Havada uçmaz isem çok kötü bir hayat olur benim için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Şubat 2012 02:20:13
      Genç kardeşim hevesini kırmak istemem ama senin gibi kafa yapısında olanlar HVKK değil pilot koltuğuna bakımcı olarak bile almaz. Lütfen bunu hakaret olarak algılama. Bu HVKK inin ne kadar elit olduğunun kanıtıdır. Sen nereden biliyorsun diyorsan 2 tane f-16 pilotu 1 tane rf4 1 tane f 5 pilotu tandığım var. Bunlardan bir tanesi akrabamdır. Ne şanstır ki bende HVKK da uzun dönem askerlik yaptım ve yine orada birçok pilot tanıdım. Senin istediğini şu sıralar bir tanesi de gerçekleştirecek. Ama nedeni yüksek g den ötürü belinden ameliyat olması. Kaldı ki aldıkları parada az buz değil ve savaş uçağı kullanmanın zevki yolcu uçaklarında yoktur. Hele ki günümüzde yolcu uçakları tamamen bilgisayar donanımlı olduğundan otobüs şöförü kıvamına gelmiş bile diyebiliriz.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.