Şimdi Ara

bir üniversite öğrencisine aylık ne kadar para yollanmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
8
Favori
3.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ailem bana 350 yolluyor ve 250 lira bi yerden ev kirası alıyorum. sizce bu miktar nekadar olmalı ?

• 350
  • Yaşadığın yere ve sosyal hayatına göre değişir.
  • Masraflarinin altindaysa biraz daha artirilabilir. Ama karsiliyorsa ideal sayilir.
  • Bir arkadasim bir yandan calisiyor bir yandan okuyor para gonderecek ana babasida yok ne zaman gorsem anami babami arar hal hatir sorarim
  • Barınma parasını çıkartırsak en az 300.

Ben günde 5 lira bile harcamıyorum ama yeri geliyor mesela giysi almam gerekiyor bir günde 100 lira harcadığım da oluyor, 1 ayda okul masrafları için 2 bin lirayı geçtiğimde oluyor.
  • Kredi veya burs alıyorsa iki yüz yeter bence
  • bunu bize sormaman gerek aileni tanıyan sensin he ne kadar verilmesi sanada bağlı

şimdi ben 500tl alıyorum +1depo benzin ailemin yanındada yaşıyorum,ben asgari düzeydeyim benden aşşağı alan duymadım çevremdede 1000tl alan çok insan var. He bana yetiyormu yetiyor, hatta 1000tl alan adamlar ben o kadar geziyorum adamlar parayı nasıl idareli kullanıyorsun diyiyor. Bu 500tl nin 50tl sine yakıt alıyorum yetmiyor çoğu kez, 450tl yede gez toz eğlen.

sigara alkol yok ama sürekli geceleri çıkar eğlenirim. Önemli olan ne kadar aldıgın değil, nasıl harcadığın. Örnek vermek gerekirse karnım acıkıyor, 6tl bi yemek doymicamı biliyorum 10tl ye yiyorum. Bazı adamlar 6tl ye yiyor, yerken doymuyor 1-2tane daha söylüyor. Bu tur düşüncesiz para harcamalar ay sonunda parayı denk getirememe oluyor. Tatile gittim bu hafta 100tl günlük kayak kıyafet teleferik vs fix yemekler vs 1gece 2gün bana 400tl ye patladı. Yan otelde kalan orda karşılaştımız okul arkadaşlarımız sadece kalmalarının 400tl tuttunu söyledi ve sürekli bizim oteldelerdi, sadece gece 10tl ye bi onların bara girişe para verdik başkada bişi yok.

Ne kadar ihtiyacın var, ailenin durumu nasıl, zorlancaklarmı vs bunu düşünerek para iste derim. He ben suan fazla alıyor gibi gözüküyorum ama ailemin işlerinide yapıyorum

• 1200-1500
  • 300 lira ne la? 400 lira benzine gidiyor sadece.Minimum 1000-1500 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baytar.

300 lira ne la? 400 lira benzine gidiyor sadece.Minimum 1000-1500 lira.
    Unuttumda sigarayada 300 lira gitse,alkolede bi o kadar desek.Minimum 2-3bin harcıyorum.

• Ben İstanbul'da okurken kyk kredisi çıkmıştı ama almamıştım, başka bi yerden burs alıyordum, 125lira, onun 55i yola gidiyordu. Babamda eğer ben para istersem 20lira gönderiyordu, 1ay içinde 2kere para gönderdiğini hatırlamıyorum. Yurt parası 350liraydı, onunda bikaç ayını ödemedi. Bütün bi yıl yeni olarak bi gömlek bi pantolon aldığımı hatırlıyorum. Maddi yönden hayatımın en kötü yılıydı. Eğer kyk alıyorsan aile, yurt parası dışında en azından bi 100lira göndermeli. 250 falan alıyorsanız cidden iyi bir babanız var. Tabi ben alkol, sigara kullanmıyorum, dışarıda da çok gezen alemci biri değilim. Öyle olunca aylık gönderilen bi 100lira çok iş görür benim gibiler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mağdurumben -- 28 Aralık 2013; 23:57:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

bunu bize sormaman gerek aileni tanıyan sensin he ne kadar verilmesi sanada bağlı

şimdi ben 500tl alıyorum +1depo benzin ailemin yanındada yaşıyorum,ben asgari düzeydeyim benden aşşağı alan duymadım çevremdede 1000tl alan çok insan var. He bana yetiyormu yetiyor, hatta 1000tl alan adamlar ben o kadar geziyorum adamlar parayı nasıl idareli kullanıyorsun diyiyor. Bu 500tl nin 50tl sine yakıt alıyorum yetmiyor çoğu kez, 450tl yede gez toz eğlen.

sigara alkol yok ama sürekli geceleri çıkar eğlenirim. Önemli olan ne kadar aldıgın değil, nasıl harcadığın. Örnek vermek gerekirse karnım acıkıyor, 6tl bi yemek doymicamı biliyorum 10tl ye yiyorum. Bazı adamlar 6tl ye yiyor, yerken doymuyor 1-2tane daha söylüyor. Bu tur düşüncesiz para harcamalar ay sonunda parayı denk getirememe oluyor. Tatile gittim bu hafta 100tl günlük kayak kıyafet teleferik vs fix yemekler vs 1gece 2gün bana 400tl ye patladı. Yan otelde kalan orda karşılaştımız okul arkadaşlarımız sadece kalmalarının 400tl tuttunu söyledi ve sürekli bizim oteldelerdi, sadece gece 10tl ye bi onların bara girişe para verdik başkada bişi yok.

Ne kadar ihtiyacın var, ailenin durumu nasıl, zorlancaklarmı vs bunu düşünerek para iste derim. He ben suan fazla alıyor gibi gözüküyorum ama ailemin işlerinide yapıyorum

hocam şöyle söyliyim babam aylık 3000-3500 arası maaş alıyor,kira,borç gibi derdimiz yok.benim aylık yol masrafım 40 tl otobüsle gidip geliyorum.yemek çok yiyorum mesele o, günde 4 öğün tüketiyorum kahvaltıları evde yapıyorum sürekli, okulda yesem 5-10 liraya anca doyuyorum,eve geldikten 2-3 saat sonra spora gidiyorum spordan önce de yemek yemek zorundayım,5 liraya yurdun kantininde doyuyorum,spordan döndükten sonra yine acıkıyorum yine bi 5lira anca doyuyorum.yani günlük 15-20 lira yemeğe gidiyor diyim.çok fazla gezip tozan biriside değilim.Ne dersin ?

• En az 300 tl o da en az
    Tabıkı yasadıgın sehre sosyal hayatına göre bu çok buyuk farklılıklar gösterır
    Istanbulda okuyorum . Bazen 10 tl ile 1 hafta ıdare edıyorum bazense günde 30-40 lira harcadıgım oluyor . Kısacası her zaman garanti parası olmalı bir öğrencinin. Bi yerlerde para bırıktır =)
  • quote:

quote:

Unuttumda sigarayada 300 lira gitse,alkolede bi o kadar desek.Minimum 2-3bin harcıyorum.

Umarim ailenim geliri iyidir de fazla etkilemiyordur bu para onlari. Kusura bakma da ben olsam utanirdim annemden babamdan bu kadar para almaya. Ama durumunuz iyiyse sorun yok tabi
  • kamil611 K kullanıcısına yanıt
    öğrenci adamı en fazla yemek vuruyor, yemeği mümkün oldugunca evde ye derim ücret olarak yine birşey diyemem sana bağlı
  • 500 lira yetmiyor İstanbul'da.
  • yeter arkadaşım aileyi fazla zorlamamak lazım
  • quote:

Ogrenciye bak Sabancinin oglu mubarek
  • 600 aylik 900 yurda oduyorlar + 200 lira da diger akrabalarım yolluyor her ay saolsunlar, 1700 lira gibi bişey net sanırım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.