Şimdi Ara

Askere gitmek istemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
8.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 70
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 4 dakika
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Zodion (9 mesaj) Entel Maganda (9 mesaj) Guest-89183934B (6 mesaj) aznareps ingo etaicsal (6 mesaj) Ensüginhan (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (68 mesaj) Mobil (26 mesaj) Mini (5 mesaj) (2 mesaj) (11 mesaj)
  • @
74 oy
Öne Çıkar
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crux07 -- 25 Haziran 2021; 1:42:7 >

• Entel Maganda kullanıcısına yanıt
    Entel Maganda demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör

İsterse sadece bir gün olsun.Sebep nedir ? Vatan borcu diyorlar.Bu gençlerin vatan borçları olduklarını sanmıyorum,vatandaşlıktan çık o zaman diyorlar tamam çıkartın diyene de hain diyorlar.Siz hayatınızdan koskoca 1 seneyi heba ve hibe ettiyseniz neden herkes etmeli?

Halkı askerlikten soğutma suçu, 5237 sayılı TCK’nın 318. maddesinde “Milli Savunmaya Karşı Suçlar” bölümünde şu şekilde düzenlenmiştir:

Madde 318 - (1) Askerlik hizmetini yapanları firara sevk edecek veya askerlik hizmetine katılacak olanları bu hizmeti yapmaktan vazgeçirecek şekilde teşvik veya telkinde bulunanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.

*Konu hassas dikkatli konuşun genç arkadaşlarım.

turkiyede dusunce aciklamak suc oldugundan fikirlerimi yazmiyim en iyisi yazsam sert yazarim cunku hic yoktan basimiza is almiyak

en hafif sekilde insanimiz din kullanilarak uyutuluyo diyebilirim

sehit olma olayi hep fakirlere uygun goruluyo

dinle ilgili yani sahsin sadece direk kendi durumuyla lgili olan bir kavramin genel askeri anlamda kullanilmasi bir mantik hatasidir boylece hem halk uyutuluyo hem kendi basarisizliklarini ortbas ediyolar 1 tasla 2 kus

bu konuda gercegi bile bile yanlis bilgi veren sozde din bilginlerinin(cubbeli ahmet vs)

oteki tarafta cehennemin en kotu yerine gideceklerini dusunuyorum

ölmekle sehit olmak arasinda bir iliski yoktur

inanmakla sehit olmak arasinda bir iliski vardir

peygamberimiz en buyuk sehittir ve kimse tarafindan öldurulmemistir

Hayata karşı gorus daraldıkça ve IQ seviyesi düştükçe vatan millet sakaryaciligin arttigini genel olarak gözlemliyordum da bu konu baya ornek toplama yeri gibi oldu

Senin güvenliğini profesyonel ordu ,bu isi mesleki olarak yapanlar, sağlıyor 6 ay gidip tuvalet temizleyenler degil. Hatta zorunlu askerlikte senin yararından fazla zararın dokunuyor bile diyebiliriz devlete. O surede bi meslek icra etsen bile ulkene katkin daha fazla olur.

Farklı yonden bakalım sen sans eseri bu ülkede dogdun universiteden mezun olana kadar verdigin vergi ,bak 22 yaşına kadar verdigin vergiden bahsediyorum, zaten senin bile sırtında kambur oluşturuyor; bi ülkede bi vatandaşın karsisina çıkabilecek her turlu zorluk cikiyor ulken seni diger ülkelerdeki yasitlarina gore elinden geldiğince dezavantajlı tutmaya calisiyor ve hala borçtan mi bahsediyoruz?

Askerlik sadece profesyonellerin yapması gereken bir istir, 6 ay gidip sadece komutandan azar yiyip 'Vatan borcumuzu ödedik elhamdulillah' diyen insanların degil.

Kardes MSU denen bir şey var bu isin üniversitesini okuyup profesyonel olabiliyorsun? Eskiden Isiklar, Kuleli falan da vardi hani? Asker olmak isteyen adam bir sekilde yolunu bulur zaten. Eskiden ben de Isiklar istiyordum nasip olmadı iyi ki de olmamış düşüncelerim tamamen değişti.

Problem silah tutmaktan korkan degil seni komando yapıp daga yollamıyorlar zaten ya da tek mermiyle 3 terorist vurmanı beklemiyorlar. Ben katma degeri yüksek bi meslek icra ediyorsam ve dünyadaki gelişmelerden uzak kalmamam gerekiyorsa tabiki askere gitmem neden gideyim? Sacmalik surda e diyelim gitmedim ben neden 40k borçlanıyorum durduk yere?

6 ay bombos askere giden adamın mi vatanına daha cok faydası olur bir sekilde ülkesinde döviz vs. sokan is yapan adamın mi?

Türkiyede doğmuş hiç bir gencin vatan borcu olduğunu düşünmüyorum.Danimarkalı,norveçli,finlandiyalı,alamanyalı gençler geliyor hepsi kendi ülkesinin %70 gezmiş görmüş dolaşmış doya doya tadını çıkarıp resimler videolar çekmiş.Her sene min 2 ülke gezip hayatlarının baharlarını çiçek açarak taçlandırmışlar.Okul hayatında bu felsefeyi edinmişler.türkiyede ise gençler hayatları boyu ağıllardan dönüştürme okullarda 18 yaşına kadar buzza statüsünde 18-28 arası düve statüsünde 28-100 yaş arası da inke statüsünde görev görüp toprağa atılıyor cesedi.kısacası türk genci olmak ölü bir ceset olmakla aynı şeyi ifade ediyor.Ölülerin de kimseye borcu olmaz.Bu yüzden Ölü türk gençlerinin kimseye devlete , vatana, toprağa borcu olduğunu hiç sanmıyorum.

• Balık Adam da vatani görevini yerine getirmiş. Sen niye gitmezsin?

Askere gitmek istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8FB5351A6 -- 22 Haziran 2021; 3:21:12 >
  • Kaçak yaşa, elinden tutup götürecek değiller ya?Askere gitmek istemiyorum 

• turkiyede dusunce aciklamak suc oldugundan fikirlerimi yazmiyim en iyisi yazsam sert yazarim cunku hic yoktan basimiza is almiyak

en hafif sekilde insanimiz din kullanilarak uyutuluyo diyebilirim

sehit olma olayi hep fakirlere uygun goruluyo

dinle ilgili yani sahsin sadece direk kendi durumuyla lgili olan bir kavramin genel askeri anlamda kullanilmasi bir mantik hatasidir boylece hem halk uyutuluyo hem kendi basarisizliklarini ortbas ediyolar 1 tasla 2 kus

bu konuda gercegi bile bile yanlis bilgi veren sozde din bilginlerinin(cubbeli ahmet vs)

oteki tarafta cehennemin en kotu yerine gideceklerini dusunuyorum

ölmekle sehit olmak arasinda bir iliski yoktur

inanmakla sehit olmak arasinda bir iliski vardir

peygamberimiz en buyuk sehittir ve kimse tarafindan öldurulmemistir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 22 Haziran 2021; 4:4:5 >

• Ya askere gideceksin ya da bu diyardan gideceksin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Atarsa 54 😎

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatan görevi olarak askerlik yapanlar %99 çatışma bölgerelinr gitmiyor zaten.Sınır karakollarında veya sınır ötesi operasyonlarda çatışan askerlerimizin hepsi mesleki asker.

Ben de çok korkuyordum birini öldürebilme zorunda kalmaktan veya ölme ihtimalinden ama iş öyle değilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olm zaten 6 ay değil mi biz 12 ay yaptık. bizim zamanımızda 6 ay olsaydı uçarak giderdim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: Entel Maganda

olm zaten 6 ay değil mi biz 12 ay yaptık. bizim zamanımızda 6 ay olsaydı uçarak giderdim ben.

İsterse sadece bir gün olsun.Sebep nedir ? Vatan borcu diyorlar.Bu gençlerin vatan borçları olduklarını sanmıyorum,vatandaşlıktan çık o zaman diyorlar tamam çıkartın diyene de hain diyorlar.Siz hayatınızdan koskoca 1 seneyi heba ve hibe ettiyseniz neden herkes etmeli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucre Maricruz

Alıntıları Göster

Vatan borcunu ödemek her Türk vatandaşının ödevidir

• Bizim de durumumuz olmadığı halde gittim 12 ay hakkaride yedek astsubay olarak askerliğimi yaptım. Ben de senin gibi düşünüyordum fakat o işin öyle olmadığını kabullenerek gittim. Kendini boş yere avutma. Bu memlekette yiyip içiyorsan askerlik yapmak zorundasın.

Millet vatan borcu diye bir şey yoktur diyor ama öyle dediklerine bakma. Askere gidince ve alışınca iyi ki gelmişim diyorsun. O atmosfer çok farklı. Orada vatanı koruduğunu düşünmek çok güzel bir olay. Sana tavsiyem gerçekleri kabullenmen ve askere gitmendir Askere gitmek istemiyorum 

• Askerlik dünyanın en saçma olayı.Kimsenin kimseye borcu yoktur

• pembe tezkere al

• Halkı askerlikten soğutma suçu, 5237 sayılı TCK’nın 318. maddesinde “Milli Savunmaya Karşı Suçlar” bölümünde şu şekilde düzenlenmiştir:

Madde 318 - (1) Askerlik hizmetini yapanları firara sevk edecek veya askerlik hizmetine katılacak olanları bu hizmeti yapmaktan vazgeçirecek şekilde teşvik veya telkinde bulunanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.

*Konu hassas dikkatli konuşun genç arkadaşlarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8FB5351A6

Balık Adam da vatani görevini yerine getirmiş. Sen niye gitmezsin?

hocam sen o çiçekçide harcanıyorsun senin fotoğrafçıda çalışman lazım vallahaAskere gitmek istemiyorum 

• Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt
    Vatan borcu argümanının yanı sıra bilmediğin bir neden daha var. Olası bir topyekün savaş durumunda orduya daha çok askeri daha kısa sürede sağlayabilmek. Ülkesindeki her vatandaşın 6 ay/12 ay askerlik yapmış olduğu bir ülke ile savaşmak suriye/ırak ile savaşmaktan çok daha zor olacaktır. Amerikan askerlerinin karşılarında gökyüzünü tarayan davar direnişçiler yerine en azından nişan almayı, silah sıfırlamayı bilen bir direniş ile karşılaşacaktır. Tehditlerin bitmediği, boynunu doğrultamayan bir 3. Dünya ülkesi isen bunu yapman zorunluluk gibi bir şey. Dersen ki " eee ben niye savaşıyom la bağne " sana bir şey diyemem. Çünkü bu ekonomide sana bunu yapman için para veremiyorlar. Bu gidişatla rütbeli askerin maaşını ödeyemememiz bile söz konusu olabilir. Kimse de zorlayarak gelecekte çıkabilecek bir savaşta seni savaştıramaz ama o ihtimale karşı herkesi eğitiyorlar işte naparsın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TeamCikaykur

Vatan borcu argümanının yanı sıra bilmediğin bir neden daha var. Olası bir topyekün savaş durumunda orduya daha çok askeri daha kısa sürede sağlayabilmek. Ülkesindeki her vatandaşın 6 ay/12 ay askerlik yapmış olduğu bir ülke ile savaşmak suriye/ırak ile savaşmaktan çok daha zor olacaktır. Amerikan askerlerinin karşılarında gökyüzünü tarayan davar direnişçiler yerine en azından nişan almayı, silah sıfırlamayı bilen bir direniş ile karşılaşacaktır. Tehditlerin bitmediği, boynunu doğrultamayan bir 3. Dünya ülkesi isen bunu yapman zorunluluk gibi bir şey. Dersen ki " eee ben niye savaşıyom la bağne " sana bir şey diyemem. Çünkü bu ekonomide sana bunu yapman için para veremiyorlar. Bu gidişatla rütbeli askerin maaşını ödeyemememiz bile söz konusu olabilir. Kimse de zorlayarak gelecekte çıkabilecek bir savaşta seni savaştıramaz ama o ihtimale karşı herkesi eğitiyorlar işte naparsın.

Bu ülkedeki insanların inancını kırdılar.O yüzden yükü sırtlanan adam sayısı çok azalacak.Sen tepeden ittirirsen adam da başlarım sana da vatanına da der.Vizyon önemli.İnsan kazanacaksın.Ama artık çok geç

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.