Şimdi Ara

Artık şunu tekrar etmeyi bırakın!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yav oyunu satın alsaydınız adamlar Türkçe goyardı, crackçı emek hırsızları yama bulamayınca ağlıyor diyip durmayın ARTIK!!! YIL 2021 Bitti kimse crack ile uğraşmak istemiyor steam indirime girsin alırım diyor millet. Yıllardır ağzınızın içinde gargara gibi çalkalayıp tükürdüğünüz yetti be! Türk oyuncular deli gibi oyun alıyorlar.. Şahsen artık aşırı ilgilimi çekmiyorsa Türkçe olmayan bir oyunu almayı tercih etmiyorum.. İngilizce bilmeme rağmen türk oyuncularını görmezden gelmeleri kabul edilebilir bir durum değil... '''Sherlock Holmes serisi '' Bu adamlar neden yapsınlar misal Türkçe ara yüz altyazı v.s ? kaç kişi ilgilenip bu oyunu almış olabilir ? Mesela türklerin bu oyunu gta v oyunundan daha fazla almış olma ihtimali nedir... Ama Türkçe var.. ??? gta'da yok?? Reddiyeci tafya uyanın 2021 Türkler crack kültürünü bırakalı çok oluyor...

• Yapımcının oyuncuları teşvik etmesi lazım
    Bu da nasıl olur Türkçe dil desteği ve bölgesel fiyatlandırma ile olur
    Bak microsofta bunu en güzel uygulayan firmalardan birisi
    Benim dilimi eklemeyen her sene kopyala yapıştır oyun yapan firmaya neden 400 500 TL vereyim ki
    İsmi lazım değil adı ubisoft ea games rockstar(oyunları çok kaliteli ancak bir oyununda dahi Tr yok) ve saz arkadaşları :)
    quote:

Orijinalden alıntı: cenkakay08

Aylık asgari ücretin 300 dolar olduğu ve ülkenin yarısından fazlasının asgari ücretle çalıştığı ülkeyle kesin benzerdir.

Parmağı güzel noktaya bastınız işte. Oyun firmaları bizim ülkemize neden önem versinler ki? Bizden pek bir şey kazanamıyorlar zaten. Yani en azından birçoğu. 700 liraya oyun alan kaç insan var bu ülkede? Heh bu durumda bile ülkemizi önemseyen bazı firmalar var. Sony, CDPR, Microsoft buna en iyi örnek. Bu firmalar baş tacı. Ne kadar berbat durumda bile olsak bize değer veren, oyununu satın alacak insanları para sağma makinesi olarak görmeyip değer veren firmalar bunlar. Rockstar hariç oyununa Türkçe koymayan firmaların yaptıkları ürünlere de yansıyor aslında bu politika. Activision-Blizzard, Ubisoft vb. firmalar oyuncuları sadece basit birer para damızlığı olarak görüyorlar ve bu firmaların oyunları da korsan oynanmayı sonuna kadar hakediyor bence. İki gram dahi tutku, özveri katılmadan yapılan ürünlere verilen emeğin hiçbir önemi yok bence. Bu konuda beni sadece Rockstar kırıyor. Hiç yakıştıramıyorum Rockstar'a bu oyuncuyu sağma politikasını ama bunun Rockstar ile değil üst kuruluşu olan Take-Two ile alakalı olduğunu farkedince Rockstar'a pek de kızamıyorum aslına bakarsan.

• Yapımcının oyuncuları teşvik etmesi lazım
    Bu da nasıl olur Türkçe dil desteği ve bölgesel fiyatlandırma ile olur
    Bak microsofta bunu en güzel uygulayan firmalardan birisi
    Benim dilimi eklemeyen her sene kopyala yapıştır oyun yapan firmaya neden 400 500 TL vereyim ki
    İsmi lazım değil adı ubisoft ea games rockstar(oyunları çok kaliteli ancak bir oyununda dahi Tr yok) ve saz arkadaşları :)
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt

Bana ubikofti deme hocam.. Zamanında rainboy oyununu aldım 50 60 saat gömdükten sonra e-postamda sıkıntı oldu değiştim ulan oyuna girmeye çalışıyorum bu senin hesabın değil ki diyor.. Steam'a diyorum ne diyor bu diyor ubikofitiye yaz.. Onlara yazıyorum diyorlar ekran görüntüsü at atıyorum hesap satın alma her şeyi diyor steam bunu bize bildirecek ona atıyorum steam diyor bizle alakalı değil.. Görüşmelerimi atıyorum ubikoftiye diyor doğru bilgi değil... En son utanmadan sıkılmadan bana dedikleri ne biliyor musun hocam ee işte eğer hesabınızdan kalıcı olarak silip yeni bir satın alıp gerçekleştirirseniz sorun kalmaz.. Ulan daha sittin sene yanıp tutuşsam bunların bir tane oyununu almam zaten Türklere karşı kinleri var gidip alle cüllo ülkelerin operatörlerini getiriyorlar Türk operatör hala yok... Her sene assasinko yapıyorlar tek değişen map dediğin gibi copy paste sonra kitliyor 500 kağıda saplıyor alıyorlar...

• Türkçe yapsınlar oynamayacağım oyuna bile para veriyorum geçen sırf bu nedenle yürüme sm oyunu aldım

• Sanirim sorununuz oyunlarin turkce cikmamasi.
    Ben oyun yapimcisi olsam sahsen turkce yapmazdim.Belli basli diller konuluyor cogunlukla.
  • Mr.Mario kullanıcısına yanıt

Lehçe var ? küçük/bağımsız yapımcı koymazsa eyvallah der geçersin de koskoca firmaların en azından altyazı çalışması yapacak parası vardır canını alsa 5k dolar öder çevirmen ekibe... Kimse seslendirme için ölüp, ölüp dirilmiyor zaten altyazı yeter..

• celme42 kullanıcısına yanıt
    Evet buyuk firmalarin yapmasi gercekten iyi olur.
  • Türkçenin hala gerekli ilgiyi görmemesini Türkiye'deki "gaming" şirket eksikliğine bağlıyorum. Yani profesyonel çevirmenler belki yapımcılarla görüşebilir. Örneğin o oyunların burada reklamları vs yapılmıyor. En son Ubisoft Türkçe resmi sosyal medya hesabı vs açmıştı ama hala ortada Türkçe yok. Belki ilerleyen oyunlara Türkçe geleceğinin müjdesi olabilir.

• Gelir,gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: celme42

Lehçe var ? küçük/bağımsız yapımcı koymazsa eyvallah der geçersin de koskoca firmaların en azından altyazı çalışması yapacak parası vardır canını alsa 5k dolar öder çevirmen ekibe... Kimse seslendirme için ölüp, ölüp dirilmiyor zaten altyazı yeter..

5K dolar mı :))) Geçen online tercüme sitesine 5 sayfalık bir pdf döküman yolladım bana 11K TL hesap çıkardılar. Dil olayını ucuz görmeyin lütfen, ha yapmıyorlar yaptırmıyorlar o konuda haklısınız.

• Konu sahibine sonuna kadar katılıyorum. En kıytırık ülkelerin bile dilleri oluyor ama Türkçe olmuyor. Türkler oyun sektöründe ciddi yol katettiler. Sadece oyunculukta değil, yapımcılıkta da öyle.

Şahsen, oyunların Türkçesi yoksa tercih etmiyorum. Özellikle bol hikayeli ise. Çocukken Türkçe yamayı takmazdım, oyunları "oyna-geç" şeklinde oynardım, ne anlattığı umrumda olmazdı. Ama Crysis ile bu fikrim çok değişti. Türkçe yama çıktığı zaman, oyunlar da ucuzlamış oluyor. Hedefime ulaşmış oluyorum.

Oyunlar çıktığı gibi 500-700 liradan koşup ultimate sürümünü alıp İngilizce oynamak nedir yav? Gerçi benim felsefeme göre hiçbir oyun 50 liradan fazla edemez. Buna "birim para" gözüyle bakın. 50$'dan fazla da etmez. Ama ülkemizde 50x10=500 lira oluyor oyunlar. Buna karşıyım.

• Adamlar 2. Dilimizin ingilizce olduğunu düşünüyordur , birde böyle düşünün :)
  • Türkçe dil olmayan oyunu almayın olsun bitsin yav gençler. Türkçe olmayan oyunlara korsan bir şekilde devam edin. Dediğiniz gibi satın almayla falan alakası yok bu mevzunun. Bizi sallamıyor bazı firmalar baya baya. Üçüncü dünya ülkesi uğraşa ve masrafa gerek yok diyip geçiyorlar muhtemelen bu ba(ğ)zı firmalar. Bizim emek verip kazandığımız paraya önem vermeyen adamların oyunları için verdikleri emek kimin umrunda? Bizi bir taraflarını takmayan firmalara neden alın terimizi akıtalım? Her şey karşılıklıdır bu hayatta. Üzgünüm Raksıtar, Yubisoft, Kepkom ve diğerleri my money çok değerli olmak sizler haketmemek. Sony, CDPR, Microsoft ve diğerleri param feda olsun size kuzucuklar. <3
  • Haksızsın. Küçük bir pencereden bakıyorsun. Türkiyenin oyuncu pazarı f2p üzerine. Bak bakalım bir tane çok oynanıpta türkçe olmayan free to play oyun var mı? Siz ticareti ne sanıyorsunuz? Adam para kazanacağını bilse zaten direk türkçe yapar. Firmalar aptal değil. Lehçe demişsinde lehçe konuşulan bütün ülkeler senden daha iyi ekonomik şartlara sahip.

• quote:

Haksızsın. Küçük bir pencereden bakıyorsun. Türkiyenin oyuncu pazarı f2p üzerine. Bak bakalım bir tane çok oynanıpta türkçe olmayan free to play oyun var mı? Siz ticareti ne sanıyorsunuz? Adam para kazanacağını bilse zaten direk türkçe yapar. Firmalar aptal değil. Lehçe demişsinde lehçe konuşulan bütün ülkeler senden daha iyi ekonomik şartlara sahip.

Tüm dünyanın oyun pazarı f2p üzerine. 

• Oran önemli.

• quote:

Oran önemli.

Oranlarda gayet benzer.  

• Aylık asgari ücretin 300 dolar olduğu ve ülkenin yarısından fazlasının asgari ücretle çalıştığı ülkeyle kesin benzerdir.

• quote:

Aylık asgari ücretin 300 dolar olduğu ve ülkenin yarısından fazlasının asgari ücretle çalıştığı ülkeyle kesin benzerdir.

Parmağı güzel noktaya bastınız işte. Oyun firmaları bizim ülkemize neden önem versinler ki? Bizden pek bir şey kazanamıyorlar zaten. Yani en azından birçoğu. 700 liraya oyun alan kaç insan var bu ülkede? Heh bu durumda bile ülkemizi önemseyen bazı firmalar var. Sony, CDPR, Microsoft buna en iyi örnek. Bu firmalar baş tacı. Ne kadar berbat durumda bile olsak bize değer veren, oyununu satın alacak insanları para sağma makinesi olarak görmeyip değer veren firmalar bunlar. Rockstar hariç oyununa Türkçe koymayan firmaların yaptıkları ürünlere de yansıyor aslında bu politika. Activision-Blizzard, Ubisoft vb. firmalar oyuncuları sadece basit birer para damızlığı olarak görüyorlar ve bu firmaların oyunları da korsan oynanmayı sonuna kadar hakediyor bence. İki gram dahi tutku, özveri katılmadan yapılan ürünlere verilen emeğin hiçbir önemi yok bence. Bu konuda beni sadece Rockstar kırıyor. Hiç yakıştıramıyorum Rockstar'a bu oyuncuyu sağma politikasını ama bunun Rockstar ile değil üst kuruluşu olan Take-Two ile alakalı olduğunu farkedince Rockstar'a pek de kızamıyorum aslına bakarsan.

• celme42 kullanıcısına yanıt
    Hocam R6S'de 50-60 saat neredeyse hiç birşey ama operatör konusunda haklısınız en son Türk operatör gelcek diye tekrar haber çıktı gelen operatör ise Kanada'nın kuzeyinde mi ne nakoda isimli bir yerden....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.