Şimdi Ara

ARTIK GERÇEKTEN YETER! HERKES BAKSIN. UYAN TÜRKİYE! (Son Dakika KDVLER Düştü! 31.07.2020) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
19
Favori
39.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1033 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilal'e anlatır gibi anlatmışsın ama malesef yine anlamazlar!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya ile nüfusumuz hemen hemen aynı orada 40 milyon çalışan var bizde 27 milyon. Almanyada asgari ücret alanlar çalışanların %2si bizde %57si.

• Yola çıktığım ve metrobüse bindiğim her gün bu ülkeden daha ne kadar soguyabilirim diye düşünüyorum, sanarım son noktadayım...

• ülkeden soğuttular artık. bir olup ses çıkartmak lazım.

• Bu konuyu şikayet eden net Vatan Hainidir !

Vatan demek akp demek değildir. Vatan demek Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bağğzıları hâlâ buna alışamadı.

• İnsanlar yıllar önce konuştuğunda, insanlar konuştuğu için işten atıldığında, içeri atıldığında, gözlerinizi çevirdiniz. Yıllarca sesini duyurmaya çalışanlar oldu, her yıl biraz daha sesler kesildi. Ateş cebinizi vurduğunda mı cenenize vurdu? Yüzünüzü şimdi mi ateşe çevirdiniz? Her gün ağlama konuları... Uyan Türkiyeymiş... Biz alarmı sabah 6ya kurduğumuz zaman hepiniz 5dk yaaa diyip sırtınızı dönüp yattınız... Aynı gemideydik... Gemi çok su aldı... Günaydın.

• Defalarca aynı konular ama defalarca da olsa okumaktan bıkmadım yılmadım çünkü doğru şeyler,çoğu doğru analizler.Benim defalarca okumam yetmez ama,senin benim gibi milyonlarca okuyup ''harbiden lan'' demesi lazım idrak etmesi lazım durumu ki,bir geçerliliği olsun.İnşallah karşıt düşüncede olanlar da okur ve fikrini paylaşır.

• Osmanlı çoktan çöktü ve bitti. Yeni Türkiye Cumhuriyetinde yıllardır hilafet hayal edenler yüzünden satacak bir şey kalmadı. Şimdi bir dolu tarikat lideri, kendisinin halife olacağı ümidiyle yatıp kalkıp, şu kötü dönemlerde ülkeyi ele geçirmenin yolunu arıyor. Ortadaki gerçek bu.

• 1934'te Ayasofya müze olduğunda tüm sorunlarımız çözülmüştü. Eğitim, sanayi ve ekonomide tüm Avrupa'yı geride bırakmıştık.

• güzel konu,uplayalım.

• napalım onlarca senedir kötü yönetimlerin askeri vesayetlerin bedelini ödüyoruz.
    cari açık kapanmaz ise düzelmez!!!!
    bu arada almanyadaki mutfak masrafında yanlışlık var en az iki katı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunkar159 -- 30 Temmuz 2020; 0:59:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nk061 kullanıcısına yanıt

Kardeş asgari ücretin yarısından fazlası mutfak masrafı, sebze alamıyoruz yazan, hayat pahalılığından şikayet eden mesajdan "CHP'nin iktidara gelmesini istiyorum" mesajını nasıl çıkartabildin?

• şimdi benimde merak ettiğim başka bir konu var

senin gibi konu açan arkadaşların bu merakımı gidermesini istiyorum

çünkü sürekli avrupa ülkelerindeki fiyat değişim listesi paylaşırlar ve 20 yıldır muz.. süt yumurta aynı fiyata satılıyor.. gibi ifadeler kullanılıyorlar

süt ve yumurta... evet haklısınız... almanya nın tarım çalışmalarına ve mühendislik çalışmalarına hayranım.. hakkını vermek lazım adamların

şimdi .. muz... hollanda avrupayı besleyen tarım ülkesi.. bunu da apratman veya devasa seralarda başarıyorlar.. hatta o seralardaki suda kültür balıkçılığı ve arıcılık da yapıyorlar.. mükemmel mühendislik

ama muz un hollanda da yetiştiğini sanmıyorum. çünkü belirli bir güneş ışığı ve ısısına ihtiyaç duyar ve seracılığı .. kusura bakmayın...

peki.. almanya veya diğer avrupa ülkelerinde muz un neden 20 yıldır fiyatı aynı ?

gelelim sosyal hizmetlere...

güzel komşumuz ama ayasofya ile gerçek yüzünü gösteren bu ülke siyasileri...

acaba yunanistan başta olmak üzere.. son 20 yıldır kaç adet yeni okul ve sağlık ocağı veya hastane inşaa etmiş.. veya göç alan avrupa ülkelerinin kaç tanesinde bu tür yeni binalar ve o binalarda çalışacak.. sağlık - teknik personel ve eğitim kadrosu açığı var ?

şu kısımdan (SURİYE-li veya diğer kaçak göçmenler) akp ye saldırı yap.. bende senle birlikte sokaklarda muhalefet yapacam

avrupa da yaşam veya nufus artışı... bunları bilin

ayrıca.. avrupada "hamili kart yakinimdir..." bu pek aktif ve rağbet gören bir çalışma şekli değildir

ayrıca.. avrupa ve amerikada vergi kaçakçıları veya vergi muafiyeti diye kavram varmı ? vergi kaçıranlar veya fırsatcıların aldıkları ceza... devede sinek derecesinde mi ?

anayadasaki... ceza verilen iflas etmicek... davayı kazananı zengine etmicek...olan cezalandırma şekli değişmedikçe....

ne fiyat dengesi kurulur nede fırsatcıların önünü kesemezsiniz.. dolayısı ile gelip burda saçama sapan konularda ahkam kesersiniz

• Gardaşım sen fedöcü müsün? Neden bastanın kıyaslamasını yabmadın. Biz bastada dokadlıyoz.

Vallahi senin derdin islam

• Black Heart Rebellion kullanıcısına yanıt
    Reklama gelince Almanya ile eleştiriye gelince Afganistan'la kiyaslayacaksınız :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt

Muz, süt, yumurtanın son 20 yıla ait fiyatları için kaynak paylaşır mısınız?

Benim bulduğum kaynaklarda öyle görünmüyor da.

• kaynak bana ait değil

bu bölümde daha önceki yıllarda sürekli konu açıp bu kelimleri veya avrupğada .. almanyada şu kadar zamandır .... ların fiyatları aynı diye açılmış konudan aklımda kaldığı için yazdım

yani sen daha iyi bilirsin.. kimin ne konuları hangi amaç ile açtığını

• Tüm muhalefetin hiç bir ekonomik vaadi yok. Dolar düşecek ÖTV almayacağım vaadi mi var. AKP gitsin de yerine kim gelirse gelsin bu ekonomik ortamda hiç bir şey yapamaz.

Akp makarna kömür Chp de süt dağıtır ancak. %100 oyla seçilen diktatör parti başkanları olduğu sürece 2 3 kişinin çiftliği olmayı sürdürürüz ancak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes hak ettiği şekilde yönetilir. Forum köşelerinde ağlayıp sızlayanlar için gayet güzel bir ülke burası. Şu bölümdeki gibi tiplerden oluşan bir ülkeyi yönetsem günde 18 saat karın tokluğuna çalıştırırım hepsini. En fazla gidip kendi aralarında ağlaşırlar.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.