Çavuş
22 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Selamlar arkadaşlar,

Kendi işinin yanı sıra kazandığı ile birikim ve yatırım yapan küçük yatırımcı olarak, (tabi işi yatırım olanlar da cevaplarsa ufkumuz genişler) aylık yatırım yüzde hedefiniz var mıdır?

Örneğin benim aylık minimum hedefim %2, ortalama %4, üzeri olursa tabi tadından yenmez. minimum hedef enflasyonun altında kalmamak adına, ortalama hedef birikimlerimin değerlendirmesi adına bu miktarlarda.

Belirtmek isteyenler de yatırım enstrümanını yazabilir,

Fonlar ile yabancı hisse ve petrol: uzun vadeli olarak, yanına da kısa vadede değişebilen fonlar alıyorum (örneğin altın artmadan önce aldım %5 artınca kısa vadeli fonlarımda hedefime ulaştığım için sattım, satmasaydım %18di o ayrı tabi..), Hazirandan bu yana ortalamam %12, bu ay sonuna kadar %15 olursa gayet mutlu olabilirim.

Zorunlu Mesaj; ~Bahse konu yatırım araçları tavsiye değildir, ölçün, biçin, karşılaştırın, aklınızı kullanın, özgür iradeniz ile karar verin~
Arkadaşlar, banka hesaplarımızda 0,5 kuruş, 2 lira 3 lira gibi rakamlar var, bunları müsait olamadığımdan gidip bankadan alamıyorum, EFT çıkaramıyorum miktarları düşük olduğu için (EFT ücretsiz olsa dahi)... bağış yapabileceğim sitelerde genelde 5 TL den başlıyor. bu kuruşlu hesaplardaki parayı nasıl kullanabilirim, bi hesapta 0.58 kuruş var, banka hesabını kapatacağım ama kapatamıyorum, Play store'da en ucuz ürün 0,59 kuruş.. küfür gibi.. diğer hesaptada 2-3 lira var, ona da bir şeyler alsak app olarak yine küsürat kalacak..
nasıl değerlendirilebilir?
Telefon arkadaşıma ait, güncelleme yaparken kapanmış ve tekrar açılış ekranı loopa sarmış durumda, internetten ne kadar araştırdıysam hepsini denedim,

-Samsung S4 Mini, I9190 modeli,

Problem; Sürekli açılış ekranında restart atması,

Denediğim ve başarısız olduğum çözümler;
*3lü tuş kombinasyonu olan ses açma, home tuşu ve telefonu açma tuşuna basılı tutunca gelmesi gereken ekran hata komutu veriyor, hata komutunu gideremedim, bir çok yöntem sunmuşlar hiç biri işe yaramadı,

*3lü tuş kombinasyonundan ses kısma, home tuşu ve telefon açma tuşlarına basılı tutunca gelen download ekranı geliyor sıkıntı yok,
-kies ile bu ekran üzerinden kurtarma yaptığımda kurtarma kodu istiyor, telefon hiç açılmadığı için nasıl alırım bu kodu bulamadım yapamadım buradan,
-odin ile farklı md5ler denedim, Türkiye romu yüklerken hata veriyor, diğer romlar yüklüyor başarılı diyor odin (PASS!) ancak telefondaki sorun hiç bir şekilde giderilemiyor, Türkiye romunun hatasının giderilmesi konusunda bir iki konu buldum, hidden.img de hata verdiği için onu silip tekrar 7zip ile tar olarak kaydediyorum, md5 uzantısını ekliyorum ancak binary hatası veriyor odin, uzantıyı sildiğimde de odin kapanıyor direkt olarak, yüklemiyor romu yine.

*hafıza kartı yok telefonun, arkadaş uzakta olduğu için alamadım,

bu telefon öldü mü ne oldu ne yapmalıyım fikri bilgisi olan var mı?

Edit; samsung diye arattırmıştım tablete yazmışım, konu ilgili bölüme taşınırsa sevinirim.
Merhaba arkadaşlar, arkadaşım yok diye private serverda başlayayım diye konu açmıştım, kural dışıymış silinmiş, ben de orjinale devam edeyim dedim,

En son bıraktığımda WoD'u ön alım ile almıştım ama hiç başlamadım, şu an MoP zamanından neredeyse full itemli bıraktığım dk ile oyuna giriyorum WoD paketim de var, DK ile devam edeyim mi, Draenorda oynayan var mı? sudan çıkmış balığa döndüm bir nevi ,2 senedir girmiyorum sanırım
Uzun yazıyo aşşada lol beklerken okursun belki :D yok diyosan özet; sohbet işte özeti yok, ee sen naptın ya?

Merhaba arkadaşlar, bu id ile pek girmem fakat bununla devam edeceğim, oyundaki adım Lnfinty Edge, (L) harfini küçük yazdığım için lnfinity Edge diye okunuyor... Konuyu sohbet amaçlı, bir nebze bilgi paylaşımlı, saçmalamalı, kimi için trollemeli bir konu olsun diye açtım.

Ahri ilk çıktığında başladım sanırım oyuna, öyle hatırlıyorum, sonra 2 sene kadar ara verip geri döndüm ve sürekli ARAM modu oynamaya başladım, ilk dönem TR serveri yoktu ama sonraki başladığımda yeni yakın zamanda arkadaşlar için TR'ye geçmek durumunda kaldım, başlık konusu biraz da bu; Uzun süre 5v5 normal attık bir dönem yaklaşık 1000 oyun, skype-ventrilo aracılığı ile sadece eğlencesine 20 yaşlarını geçmiş insanlar olarak iş stresi atmak amacıyla oynadık, sonra dağıldık nedensizce, döndüğümde ARAM başlamamın sebebi de, metanın feci derecede dayatıldığını, sup alıyorsan illaki sup yapabileceğin 10 tane herodan başka hero seçeni dövdüklerini gördüm, 100 küsür şampiyondan sadece 3-5 ile oyun oynanmaya zorlandığını o eğlence tadının kalmadığını gördüm, ARAM'ı bu yüzden seçtim, ama bir süre sonra onda da roll olayının tuzaklı olduğunu ve yine hep aynı heroların gelmesi de baymaya başladı...

Oyunun eğlencesinden sıkılınca sürekli ARAM girer oldum, arkadaş edinmeye çalıştım, oyunda eğlenmem gerekirken saçma sapan şeyler yüzünden sinir küpüne döndüm, başlarda çok küfür ettim, sonra muteleyerek oyuna devam etmeye alışmaya çalıştım,

ranked oynamam, öyle kasıntı oyunlara gelemiyorum ama iş arkadaşım için en azından eğleniriz mantığıyla ranked girmeye başladım, bronz banları ve pickleri sabit :D bi süre sonra çok monoton olmuıyor mu sizcede, garen, darius, blitz, yasuo, zed, bir de değişken banko var, bunlar hep ban, oyunda da malphite, fizz, master yi filan sabit, oyundan sıkılıp oyunu bırakmamak, bırakamamak da garip, 29 yaşındayım ben, çalışan adamım, düzenimiz kurulu da bu iş stresini atmak için en yapmak lazım bu oyunda? ne kadar sıkılsada bırakmak istemiyorum, ARAM mı devam etmeli ne yapmalı..

Siz ne yapıyorsunuz bronzda? pick ne alıyorsunuz, ne banlıyorsunuz, ya da normal mi atıyorsunuz, sizde mi illa şu metaya uyacaksın saçmalamayacaksın mı diyorsunuz? biz 4-5 sene önce alistar-blitz bot gidip güle güle oyun bitirirdik, yensek bile son saniye surr verip adamları neşelendirirdik, ne oldu böyle... böyle bir grup var mı hâla, eğlence amaçlayan?
Merhaba arkadaşlar, öncelikle 2005 yılından beridir aranızdayım ve bazı sebeplerden ötürü bu hesapla girmek durumundayım,

99 yılından bu yana bilgisayar kullanmaktayım, ilk yılları acemilik olarak görürsek 2001-2002 den bu yana windows kullanıcısıyım, her türlü yazılımsal sorunumu kendim hallettim çok fazla donanımsal sorunlar yaşamadım. 2-3 yıl kadar öncesindede masaüstü pcden kendimi tamamen soyutlayıp 2. Ve sanırım son kaptopum olan nirvanayı aldım,

geçtiğimiz haftalarda sürekli windows 10 güncellemesi için süre isteyen ekran geliyordu, daha ileri bir tarihte güncellemek istediğim için askıya aldım fakat o uyarı penceresinide bir daha gelmesin diye ayarlamadım, hatırlatsın istedim,

Akabinde 10 kendiliğinden kuruldu ve maalesef pcde sorunlar ortaya çıkmaya başladı, bununla ilgili de forumdan yardım talep ettim ama çokta cevap alamadım, sorunların ayrıntısı önemli mi bilmiyorum ama bana bir harddiske mâl oldu ve 150-300 arası verip yeni bir harddisk almak yerine bu kadar basit bir sorunla yüzlerce gblık verimi kaybettiğim nedenle windowsa dönmeme kararı aldım,

Iphone 5s kullanıcısı olarak Apple'ın müşteri memnuniyeti sayesinde ayrıca stabilitesi, ve onca önyargılı insanların yorumlarına, laf armalarına rağmen her türlü işimi gören bu cihazdan fazlasıyla memnunum, tek sorunu fazla ön yargılı insanın bitmek bilmeyen karalaması...

Siz Apple kullanıcılarımdan ricam; benim gibi Pcden bezmiş, sorunlardan bıkmış, yeni şeyler arayarak apple başvurmuşlar olarak, windowstan osa geçiş hikayeleriniz ile hangi ürünlerini önerdiğinizi yazabilir misiniz?

Ek bilgi; Kullanım alanım çok geniştir; müzik dinlerim; boş zamanımda eğlencesine akustika tarzı basit programlar ile mixerler kullanarak kendi kafama göre mixler çıkartıp dinlerim, gayette severim,
Aynı şekilde video-resim editörlüğü, ailemin özellikle bolca çekilen videolarıyla oynamayı, filmleri diğer cihazlarımda izleyebilmek için sıkıştırma dönüştürme işlemleri yapmayı, bu gibi yani hobivari şeylerle ilgilenmeyi de seven biriyim..
Oyun çok fazla merakım yoktur eskiden çok oynardım tabi yaştan ötürü mü doymuşluktan ötürü mü bilmiyorum eskisi gibi aramıyorum, ama hoşuma giden birşeyler olursa denemeyi severim yinede,
Office ile içli dışlı olmam gereken zamanlar olur,

Kısacası pc benim gündelik hayatımın bir parçası, taşınabilir veya masaüstü olması, all in 1 olup olmaması çok problem değil, laptop deneyimimde zaten hemen hemen hep aynı masanın üzerinde devam etmiştir...

Bu mesajımda önceki yardım mesajları gibi boş kalmaz umarım, iyi webLer
Konuyu casper bölümüne açtım kirlilik olmaması açısından başka yere konu açmayacağım lütfen bir bakar mısınız yazılım ile ilgili.

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114898885&p=1#114898885
Konuyu nereye açacağımı bilmediğim nedenle laptopun kendi bölümüne açmayı uygun buldum yanlışsam yöneticelerden ricam doğru yere taşımaları,

Sorunum; windows 8 yüklü nirvanama sürekli tarihini ötelediğim windows 10 güncellemesinin bolluğumdan faydalanarak kendini yükleyip bilgisayarımı yeniden başlatmasıyla başladı. Önce aşırı derece yavaşlık vardı araştırdım windows 10 ile gelen 2 güncellemeyi sildim, hızlandı, oyunlarda takılma oluyordu, ekran kartının güncellenmesi gerektiğini düşündüm ekran kartının driverını kaldırarak yeni driver aradım vs vs vs

Sonra pc yeniden başlattığımda benden normalde pin isterdi bu sefer hotmail parolamı istedi ve malesef hotmail parolamı kabul etmedi, sürekli girip kullandığım şifremdir, sonra sağ altta wifi bağlantısının kesik olduğunu daha doğrusu ağ bağlantısının komple olmadığını gördüm ve ne yaparsam yapayım şifrem ile giremedim.

Yeniden başlatırken shift ile başlatarak bilgisayarımı sıfırlamak istedim ve fabrika ayarlarına dön diyerek formata başladı, %2de pc kapandı ve yeniden başlamadı, yeniden ben manuel olarak başlattığımda otomatik kurtarma aktifleşti ve onda da bir problem oluştu hatası verdi, tekrardan fabrika ayarları kısmına geldim yine %2 de kaldı ve bu sefer problem var sayfası yine geldi...

Şimdi 2 gündür kırmamak için elimi sürmediğim casperi önüme koydum, komut sistemi ile başlatıp diskparttan list volume dedim, listeyi aynen yazıyorum;

Volume 0 ltr(f) DvdRom 0b no media
Volume 1 ltr(c) RAW type;partition 479gb HEALTHY
Volume 2 ltr(d) yedeklik (allahtan kurmuşum bunu zamanında) NTFS 195gb HEALTHY
Volume 3 ltr yok label;Recovery im NTFS 21gb HEALTHY, hidden, (bu gizli ve ltrsi olmadığından giremediğim, girmeyi bilmediğim hayalet bölüm, blki cevaplar buradadır...
Volume 4 ltr yok label; windows RE NTFS 300 mb HEALTHY, buda hidden, belki buda işimi görür...
Vol5 - (yoruldum kısaltıyorum) label; system FAT32 260 mb hidden
Vol6- G NTFS 784 mb hidden
Vol7- label ve ltr boş NTFS 349 mb hidden
Vol8- E Removable no media
Vol9- recovery im NTFS 21 gb hidden

Hepsi healthy hidden yazdıklarım belli zaten..

Kurtarma cd yok elimde, o yüzden başka windows kuramıyorum, açıkçası bi iki gün bekleyip cd geldiğinde kurtaradabilirdim ama bu icat benim tüm ayarlarımı sinirlerimi bozdu, inat ettim, beni anlayan vardır muhakkak aranızda, bunun fixi için bilgi sahibi olanınız var mı?
Elleri kelepçeli, ne yöne baksa sağır, neyi görse susar, dilsiz, lal... soluksuz, sorgusuz aşık, adı maşuk, kokusu bahar, kabuğu kehribar..
Engellenmiş her yolu, ne yokuşa çıkar, ne ayyuka, ne köye, ne kasabaya ... yalnız kalmış umutsuzluğun sırtında....
Yaralanmış dili, kan kokulu kelimeleri var, çantası ağır, saçları ağar, gözleri ağlar...
Dipciğiyle vurulmuş -şad- haline, gölgeler düşeyazmış mecaline, mevkuf tutulmuş şu yarine, işlemiyor yüreğine vedalar, vedalar..
Çöl mü bıraktı aşılmadık, gül mü bıraktı saçılmadık, ferhat dolu yürek gibi, aştı geçti, ne dağlar... ne dağlar...
Kilikya görmemiştir böyle keder, "Kays"a beğdeş acı kader, -Bilun'dan "Mecnun"a tek yönlü sefer, duyan ağlar... duyan ağlar...
"Bende Mecnûn’dan füzûn âşıklık isti’dâdı var Âşık-ı sâdık benem Mecnûn’un ancak adı var".. Ay Yar... Duy Yar.. Gör Yar.. Kalma onlar gibi ağyar... ağyar..

Benden size, yorum yapmak isterseniz belki diye... Ne bilim... Belki de ben anlatamadım.
Hakkında
Forum İmzası:
Yıkıldı yolunu bekleyen şehir, artık gelsende bir gelmesende...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 120
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 1.827 (Bu ay: 138)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 39 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.