Şimdi Ara

Arkadan vurmak her zaman %100 suçlu mu demektir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
0
Favori
8.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar iyi forumlar, bugün başımdan geçen olayı kısaca özet geçeyim.Fotoda görüldüğü gibi çift yönlü yolda 80-90 km/s ile seyir halinde gidiyordum. Üzerinde gittiğim araç ise tek şeridi kapatmış ve 4 lüyü açmak suretiyle yol kenarındaki vatandaştan yol tarifi alıyormus bende 100-150 m.kala farkettim frene abandım yinede arkadan vurduk tabiki.Araci kira olarak almış arkadas bayağı köpürdü yüzde 100 suçlusun tüm masrafları ödeyeceksin gibi ileri geri konuşup üzerime dahi yürüdü herneyse benim anlamak istediğim bu arkadaşın 4lü açıp bir şeridi kapatsa dahi ben sırf arkadan vurdum diye suçlu mu oluyorum.

• Öndeki araç geri geri gelip vurmadığı sürece arkadan vuran araç hatalıdır. Öndeki araç herhangi bir nedenle yavaşlayabilir veya durabilir.Öndekinin ne için durduğunun hiç bir önemi yok. Takip mesafesi vb uygulamalar öndeki araç aracın durma gibi durumlarına karşı arkadaki aracın emniyetli durması içindir.
    kallus k kullanıcısına yanıt
    K kallus demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: kallus

Öndeki araç geri geri gelip vurmadığı sürece arkadan vuran araç hatalıdır. Öndeki araç herhangi bir nedenle yavaşlayabilir veya durabilir.Öndekinin ne için durduğunun hiç bir önemi yok. Takip mesafesi vb uygulamalar öndeki araç aracın durma gibi durumlarına karşı arkadaki aracın emniyetli durması içindir.
    Hayatın olağan akışına aykırı durumlar vardır. Dediğiniz şey geçerli değil.

Her zaman araç görüş alanınızda olmayabilir. Keskin bir viraj bitiminde yol ortasında dörtlü yakıp bekleyen adama arkadan çarptım. Suçu ona kestiler. Çünkü o arabayı görüp durma şansım yok.
    Ne yaptın hocam.
    Orda araba yerine bi çocuk ezdiğinde ne diceksin.
    Görmedim virajda yolda çocuğun ne işi var mı.
    Okuyanlar sakın bu şekilde araba kullanmayın.
    Görmediğiniz viraja duramıyacağınız hızda girmeyin.
    Yarın orda bi çocuk olur ezersiniz veya kamyon olur altına girersiniz.
    quote:

Öndeki araç geri geri gelip vurmadığı sürece arkadan vuran araç hatalıdır. Öndeki araç herhangi bir nedenle yavaşlayabilir veya durabilir.Öndekinin ne için durduğunun hiç bir önemi yok. Takip mesafesi vb uygulamalar öndeki araç aracın durma gibi durumlarına karşı arkadaki aracın emniyetli durması içindir.
    Bu bilgileri sürücü kursunda mı öğrendin?
  • Öndeki araç geri geri gelip vurmadığı sürece arkadan vuran araç hatalıdır. Öndeki araç herhangi bir nedenle yavaşlayabilir veya durabilir.Öndekinin ne için durduğunun hiç bir önemi yok. Takip mesafesi vb uygulamalar öndeki araç aracın durma gibi durumlarına karşı arkadaki aracın emniyetli durması içindir.
  • %100 olmasa bile en kötü %90 yani fark etmez , 100/150 metre kala fark edip nasıl duramadınız onuda anlamadım üstüne 4 lüde yanık
  • 100-150 mt mesafeden duramamanız sizin suçunuz.
  • öncelikle geçmiş olsun hocam ancak 90 ile giderken frene abanıp 100 metrede araç nasıl durmaz anlamadım, bence önemli nokta burası sizin aracın frenlerinde önemli bir sorun olabilir hocam.
  • quote:

Hayatın olağan akışına aykırı durumlar vardır. Dediğiniz şey geçerli değil.

Her zaman araç görüş alanınızda olmayabilir. Keskin bir viraj bitiminde yol ortasında dörtlü yakıp bekleyen adama arkadan çarptım. Suçu ona kestiler. Çünkü o arabayı görüp durma şansım yok.
  • quote:

Bu bilgileri sürücü kursunda mı öğrendin?
  • Simdi ben birisinin önüne kırıp frene bassam, o kişi bana arkadan vurduğu için suçlu olmamalı.
  • ispatlayabildiğiniz sürece, her koşulda arkadan çarpma durumunda arkadan çarpan suçlu olmayabiliyor.
    forumdaki eski bir konuyu hatırladım:
    araç içi kamera önemi & arkadan çarpma
  • Peki sol on caprazdaki arac 1 sn icinde onunuze gecip fren yapsa?

• Ağır saçmalıyor olabilirim,ama bildiğimi soyluyorum.gulmek serbest :)

Ağır alkolluyum ,ve hatta ehliyetim yok.bos yolda gidiyorum ,tamamen keyfine frene abandım,geldin bana carptin,masraflar sende kardeşim :p.ben hatalarim için cezamı öderim emniyete ama arabanın hasarani sen ödersin.

Allah kimseye kaza bela vermesin
  • Ben suçluyum kabul ediyorum çünkü dalmıştm bunun sebepleri var Bir yere de de yetişmem lazımdı zaten aracı görmemle frene abanmam bir oldu her ne ise sonuç olarak benim araçta şükür bir zaiyat yok karşı tarafın tampon kötü oldu yine foto paylaşıyorum sizce sigorta yapması mi uygun olur yoksa cepten mi yaptırayım adamın hasarını.Bana denilen ben kendi aracımı sigortaya yaptıasam bile hasar kaydı olarak kayda girer diyor tamirci hatta çarpma yazar dedi ama miktarını yazmaZ diyor sizce nasıl hareket edersem en az zararla atlatırim

• Beyaz arabada fazla bir şey yok.

Bagaj kapağı rötuşla bile hallolur. Tamponu da kolayca hallederler.

Sigortaya yaptırırsan %100 sen suçlu olduğun için primin yükselir. Kaskon varsa o da yükselir.

Zaten ilk yeniletmede yaptırmaya verdiğinden fazlasını sigortalara verirsin.

Sanayi de iyi bir kaporta boya sorununu çözecektir.

Allah daha büyük dert vermesin.

Kolay gelsin.
  • 80 km hızla giden bir araç normal şartlarda 40 metrede durması gerekir.
    150 metre ileride duran aracı görmemeniz için telefonla oynuyor olmanız gerekir.
    geçmiş olsun, hata sizin.
  • Acele ve dikkatsizlik.

İnşallah masrafı abartmazlar.
  • SayınOzi kullanıcısına yanıt
    Araç içi kameran varsa ispatlarsın yoksa sen hatalısın
  • 01halil kullanıcısına yanıt
    Karşı tarafı trafik sigortanız yaptırsın kendi aracınızıda cebinizden yaptıracaksınız hasar kaydı karşı tarafta tutar olarak gözükür o sizi bağlamıyor. Sizin aracınızda da tutar gözükmeyen ktt olan tramer çıkar. Kiralık araçsa karşı taraf zaten kaçışınız yok yetkili serviste tamir olur o araç.
  • Gorod kullanıcısına yanıt
    Ne yaptın hocam.
    Orda araba yerine bi çocuk ezdiğinde ne diceksin.
    Görmedim virajda yolda çocuğun ne işi var mı.
    Okuyanlar sakın bu şekilde araba kullanmayın.
    Görmediğiniz viraja duramıyacağınız hızda girmeyin.
    Yarın orda bi çocuk olur ezersiniz veya kamyon olur altına girersiniz.
  • 100 km hizda en kotu 50 metrede durmaniz lazim. 100-150 metrede duramayip vurmak bence mucizelerle dolu bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 24 Aralık 2019; 9:6:12 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.