Şimdi Ara

Arkadan vurmak her zaman %100 suçlu mu demektir. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
60
Cevap
0
Favori
8.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer Takip Mesafesi < Hız/2 = Kaza = Kusurlusun
    Takip mesafesi > Hız/2 = Kaza = Sen trafiğe çıkma
  • Kardeşim gitmiş adama bodoslama girmişsin. Bunu soracak kadar düşünüp gelip buraya konu mu açtın? %100 kusurlusun
  • 100-150 metre kala görüp frene bastığınız düşünelim hadi ortalama limitten hesaplayalım 120 metre olsun .
    Araç hızı 120 km reaksiyon mesafesi 25 metre fren mesafesi 95 metre durma mesafesi 120 metre olur ( yani tabi ki hava şartları lastik durumu balata durumu raeaksiyon süresi , cep telefonu kullanımı vs vs gibi bir sürü etken değişiklik göstereceğinden ötürü ) hesapta ki hız 120 yerine 100 km hız olsun hızınız , öncelikle takip mesafesi korumadiginiz için suclusunuz , ayrıca o yolun hız sınırının 100 km olduğunu düşünmüyorum bu konuda da suclusunuz . Görüntü kaza anından sonra araçlar yerinden oynatilmadiysa karşı tarafın konumlandigi nokta çok bariz yol ihlali değil ( ha adam haklı mı durmakta vs vs derseniz onu ben bilemem onun için ayrıca işlem başlatabilir trafiğin akışını tehlikeye atmaktan vs)
  • Bence konu sahibi telefon ile ilgileniyordu başka açıklamadı olamaz 100-150 metrede uçak olsa durur
  • Takip mesafesini ayarlayamadığın için maalesef suç sende oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erreguay

Ne yaptın hocam.
    Orda araba yerine bi çocuk ezdiğinde ne diceksin.
    Görmedim virajda yolda çocuğun ne işi var mı.
    Okuyanlar sakın bu şekilde araba kullanmayın.
    Görmediğiniz viraja duramıyacağınız hızda girmeyin.
    Yarın orda bi çocuk olur ezersiniz veya kamyon olur altına girersiniz.
    Yahu otoyolda viraja parketmiş arabaya çarpan araç arkadan çarpmış olsa da suçsuzdur. Bu kadar basit. Hem bilmiyorsun hem de yok çocuk yok bilmemne. Kural neden bu şekilde, kural koyanlar neden böyle koydu diye bir düşünür insan. Her viraja saatte on kilometre bölü saatle girecek hali yok herhalde araçların. Viraja park etmiş aracı sorgulayıp suçlasana önce. Oraya park edilir mi?
  • hadi diyelim duramadın neden dönmedin diğer şerit dolumuydu?
  • geçmis olsun arkadaşım.
    öndeki aracın ani, gereksiz yere durması, geri geri manevra yapması ve bunu sizin net olarak ispatlamaniz lazım aksi taktirde siz kusurlu olursunuz.
    .

bu herkesin başına gelebilir, insanız sonuçta, bir anlık dalabiliriz, dikkatimiz dağılabilir, gözümüz kararır.
    bu yüzden kurallar vardır. neredeyse %95'in uygulamadığı takip mesafesi kuralı, forumda da pek iplenmeyen hız kuralı... böyle zamanlarda olası sürücü hatalarını telafi etmeye yardımcı olur.
  • kanunda şöyle geçiyor diye biliyorum. öndeki aracın fren lambaları çalışmadığı durum hariç arkadan vuran her daim suçludur. yani geri geri gelip vursanız bile polis çağırdığınızda sizi haklı bulacaktır. arkadakine de "neden takip mesafeni korumadın?" diyecektir. kısacası geri geri giderken vuran kişinin vicdanına kalmış bir meseledir. ancak onun dışında fren lambalarınız sağlamsa arkadan vuran %100 suçludur.
  • Tabii ki suçlusun ve ben olsam seni orada döverdim de.. Hazır da tenha biryer orada mobese falan da yoktur. seni kolundan tutup o yeşil alana çekerdim sonra ver allahım ver...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Ağır saçmalıyor olabilirim,ama bildiğimi soyluyorum.gulmek serbest :)

Ağır alkolluyum ,ve hatta ehliyetim yok.bos yolda gidiyorum ,tamamen keyfine frene abandım,geldin bana carptin,masraflar sende kardeşim :p.ben hatalarim için cezamı öderim emniyete ama arabanın hasarani sen ödersin.

Allah kimseye kaza bela vermesin
    Yok öyle bir şey hocam. Deneme hiç

Daha önce de muhabbeti yapıldı. Arkadan vuran her zaman suçlu değildir. Çok sayıda örnek var bununla ilgili.
    https://forum.donanimhaber.com/neden-arac-kamerasi-kullanmaliyiz-kaza-ani-videosu-ve-aciklamalar--113407730

• Dostum diğer araç kiraliksa sigorta yaptırsın kira masrafını size yıkarlar (yatma parası) adı altında dikkat edin buna.
  • Araba kullananin iki temel sorumlulugu vardir.
    1. Gormek
    2. Durmak

Bunlari yapmadiysaniz/ yapamiyorsaniz suclusunuz.
    Elbette ki yukarida bahsedilen tuzak gibi durumlar (birinin aniden onunuze gecip fren yapmasi, otobanda sol seritte durmus araba vs.) bu iki kistasin kapsami disinda. Kaldi ki onda bile goremeyeceginiz yere girerken yavaslamalisiniz.

100-150 metrede duramadiysaniz da ya lastikleriniz bitik, ya hiziniz 150 ve ustu veya 100 metre dediginiz mesafe 35 metre.
  • Cep telefonunu karistiriyordun demi onun icin duramadin
  • Hayır değildir. ( alkollü olsanız dahi)

Şehir içinde ana yolda sol şeritte önüme kıran araca arkadan vurmuş bulundum. %75 önüme kıran araç, %25 yola kontrolsüz katılan sığır a kusur bulundu. ( benim ehliyet gitti alkolden işlem gördük ayrı mesele)
  • Kazıklı voyvoda fantezimle ilgili yazımı neden sildiniz moderatörler
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    Haklısınız otoyolda viraja durmak nedir ? Orda carpsam kendi aracimdaki birine bir sey olsa o duran adamı da orda gözüm döner kötü şeyler olur herhalde.
    Sol serite durup çocuğunu isetenler de var onların beynini falan eriteceksin hatalı üretim gibi bir şey
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    Tamam sen 90 derece virajı 180 le dönmeye devam et o zaman ne diyeyim.
    Ben sonunu görmediğim viraja durmayacağız hızda girmem. Daha ne kuralından bahsediyorsun. Birini ezdikten sonra yemişim kuralını. Hayatında otobanda çitlerden atlayıp karşıya geçmeye çalışan insan görmesinden Türkiye de yaşamıyosun demektir. Kaç kere gördüm ben otobanda çiftlerin üstünden atlayıp karşıya geçmeye çalışanı.
    Kural ordan karşıya geçme der. Adam geçiyo. Ezip sonrada e kural karşıya geçme diyo mu dicez
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.