Şimdi Ara

Arka bagaj paneli değişmiş araç almak üzereyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
50.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizce arka panel değişmiş araç alınır mı?

arka panel değişimi kolay kolay başvurulan bir yontemmidir? yoksa aracın büyük bir kazası varmıdır? (tramerde bu kaza 4 bin civarında görünüyor)

almayı düşündüğüm aracın bagaj kapağı boyanmış, arka panel değişik, ama arac piyasasının 3 bin tl altında?

• Şasede çamurluklarda işlem yoksa tavanda esneme yoksa alınır. Hava yastıklarını da kontrol ettirin. Arka dingilde işlem var mı bakılsın.
  • arka dan veya önden yemiş araçları kimse almak istemıyor. 3bin lira fark varsa temizleriyle hiç bulaşmayın derim.
  • bagaj paneli dediğin stepnenin olduğu yerler filansa alınmaz. ciddi bir darbe yemiştir o araç arkadan o yüzden değişmiştir. eskisi gibi sağlam olmaz artık olası bir arkadan çarpmada...
  • Ben bagaj kapağı değişmiş Caddy aldım. Serviste değişmişti ne renk farkı vardı nede çalışmasında bir problem vardı. Bakılmadığı sürece anlaşılamazdı.
  • Bence alınır ( dikkat ironidir. aracı alıp sonra bana pert araba aldırttın demeyiniz. ) sonuçta 1 araba parasına 2 araba alıyorsunuz ve piyasadan da 3000TL ucuza veriyorlar bu fırsat kaçmaz.

Bu devirde 3000TL ucuza 2+1 araba almak herkese nasip olmaz. Hemen satışı alın kazasız belasız kullanın. Çoluğunuz çocuğunuz varsa bindirmeyin arabaya zarar verirler falan aman diyeyim değeri düşmesin.
  • Stepne sacı bulunan yerden bahsediyorsak 3 bin tl fark için değmez sanıyorum.
  • Yetkili serviste yapıldıysa pert araç bile alınır.
  • IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    Hocam siz nerelerdesiniz ya ? Uzun zamandır mesajınızı görmüyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Hocam siz nerelerdesiniz ya ? Uzun zamandır mesajınızı görmüyordum.
    Emektar Civic'im ile uğraşıyorum.

Aldığım günden beri yetkili servisten çıkarmadığım arabamı, 1 kereliğine sanayiye soktum ve çıkartamıyorum. Her yerinden ses gelmeye başladı.

Bu süre zarfında sabrım tükendi, yeni araba aldım.

Şimdi yine emektarımın bütün sorunlarını halledip, satışı ile uğraşacağım.

İşi gücü bıraktık sanayi ustaları ile uğraşıyoruz.
  • IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam ne sorunu var ? Ne aldınız yerine ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Geçmiş olsun hocam ne sorunu var ? Ne aldınız yerine ?
    https://forum.donanimhaber.com/sebebi-bulunamayan-sesler-cozulemedi--136426325

Forumdan da destek almaya çalışıyorum fakat öyle bir bozdular ki arabayı kimse bulamıyor sebebini maalesef.

Civic RS aldım, bayii güzel indirimler verdi sağolsunlar. İyi denk geldi bu süreç içinde.
  • stepnenin olduğu yere bak boya parlaksa işlem görmüş olabilir. orada genelde mat boya olur. fakat sonradan boyanınca vernikli boya atıldığı için parlak boyanır. hasar stepneye kadar geldiyse aracın gövde bütünlüğü etkilenmiş olabilir buda değer kaybı demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

https://forum.donanimhaber.com/sebebi-bulunamayan-sesler-cozulemedi--136426325

Forumdan da destek almaya çalışıyorum fakat öyle bir bozdular ki arabayı kimse bulamıyor sebebini maalesef.

Civic RS aldım, bayii güzel indirimler verdi sağolsunlar. İyi denk geldi bu süreç içinde.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun hocam kazasız belasız.

• Engin Cann kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam teşekkür ederim inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 27 Şubat 2019; 18:32:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Emektar Civic'im ile uğraşıyorum.

Aldığım günden beri yetkili servisten çıkarmadığım arabamı, 1 kereliğine sanayiye soktum ve çıkartamıyorum. Her yerinden ses gelmeye başladı.

Bu süre zarfında sabrım tükendi, yeni araba aldım.

Şimdi yine emektarımın bütün sorunlarını halledip, satışı ile uğraşacağım.

İşi gücü bıraktık sanayi ustaları ile uğraşıyoruz.

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba,

Yorumunuzu görüp linkini attığınız konunuzu inceledim. Megane 2 araç sahibiyim bende sıfır aldım sanayiye soktuktan sonra seslerin arkası kesilmedi. Fakat Megane 2'lerde sorun kronik olduğu için 2-3 yılda bir alt takımdan mutlaka bir parça değişti.

Sizin konuda saydıklarınızı kendi ufak tefek tecrübelerime göre cevaplamak isterim.

1) Aracımın direksiyonunu sağdan sola ve soldan sağa çevirirken "tak" diye bir vurma sesi geliyor.

- Büyük ihtimalle amortisör kafaları bitik. Düzgün bir yerde buna baktırın.

2) Direksiyonu sağa çevirirken belli bir yerden sonra belli aralıklarla kapı gıcırtısı gibi ses geliyor.

- Bütçeniz varsa doğrudan yenisini alın tercihen yan sanayi ( var ise ) alın. Yan sanayisi yoksa orijinali pahalıysa İzmir/Bornova 3. Sanayi Sitesi Servet Torna'da direksiyon kutunuzu komple yenileme yapılsın.

3) Direksiyonu tam sola kırıp geri gelirken normalin çok üstünde bir titreşim ve ses oluyor.

- Bu arıza hakkında bilgim yok.

4) Belirgin bir şekilde sağa çekiyor.

Sağa çekmenin bir çok sebebi olabilir. Alt takımda arıza yoksa rot balans ayarınız tamsa geriye jant ve lastik kalıyor. Jantta eğiklik varsa sağa sola çekme titreme yapabilir. Lastiğin tellerinde aşınma yada fabrikasyon hata varsa aynı şekilde sağa sola çekme titreme yapabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Malik the Mafia

Hocam merhaba,

Yorumunuzu görüp linkini attığınız konunuzu inceledim. Megane 2 araç sahibiyim bende sıfır aldım sanayiye soktuktan sonra seslerin arkası kesilmedi. Fakat Megane 2'lerde sorun kronik olduğu için 2-3 yılda bir alt takımdan mutlaka bir parça değişti.

Sizin konuda saydıklarınızı kendi ufak tefek tecrübelerime göre cevaplamak isterim.

1) Aracımın direksiyonunu sağdan sola ve soldan sağa çevirirken "tak" diye bir vurma sesi geliyor.

- Büyük ihtimalle amortisör kafaları bitik. Düzgün bir yerde buna baktırın.

2) Direksiyonu sağa çevirirken belli bir yerden sonra belli aralıklarla kapı gıcırtısı gibi ses geliyor.

- Bütçeniz varsa doğrudan yenisini alın tercihen yan sanayi ( var ise ) alın. Yan sanayisi yoksa orijinali pahalıysa İzmir/Bornova 3. Sanayi Sitesi Servet Torna'da direksiyon kutunuzu komple yenileme yapılsın.

3) Direksiyonu tam sola kırıp geri gelirken normalin çok üstünde bir titreşim ve ses oluyor.

- Bu arıza hakkında bilgim yok.

4) Belirgin bir şekilde sağa çekiyor.

Sağa çekmenin bir çok sebebi olabilir. Alt takımda arıza yoksa rot balans ayarınız tamsa geriye jant ve lastik kalıyor. Jantta eğiklik varsa sağa sola çekme titreme yapabilir. Lastiğin tellerinde aşınma yada fabrikasyon hata varsa aynı şekilde sağa sola çekme titreme yapabilir.

Alıntıları Göster
    Öncelikle teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için.

Bu olaylar sırasında park halindeyken çarptılar aracıma, Honda yetkili servisine götürdüm orada expertiz yaptılar aracıma.

Rot kollarının uzun olduğunu, ayar yapıldığını söylediler.

Amortisörler de bir problem yokmuş.

Direksiyon kutusu orjinal olarak sıfır alındı fakat çözülen tek sorun kapı gıcırtısı gibi olan ses oldu.

Araç yine sağdan sola soldan sağa çevirirken ses yapıyor ve sola çevirip geri giderken titreşim + takılma oluyor.

Direksiyon kutusunun x ayarı yapılması gerekiyormuş. Gerçekten bu arabayı eskisi gibi yapmak için işten güçten çok geri kaldım. İşi gücü toparlayıp tekrar Honda'ya götürüp yaptıracağım.

Daha sonrasında da satacağım...

Gözüm gibi baktığım, 10 binde bir bakıma soktuğum, Türkiye'nin her yerindeki kasislere pamuk gibi girdiğim aracımının tabiri caiz ise içine ettiler.

Bu olaydan sonra kimle konuştuysam herkes sanayi ustalarından nasibini almış. Bunlardan biri de sizsiniz. Bir daha asla ve asla sanayiye araç sokmam, usta babamın oğlu bile olsa...

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    stepne sacından (bagaj havuzundan) bahsetmiyor, arka panelden bahsediyor yani bildiğimiz arka tamponu değişmiş, 4bin hasar çıkması normal.
  • Merhabalar arka panel işlem görmüş bir araç alacağım. Sıkıntı olurmu. Başlık açan arkadaş aldimi acaba arabayı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.