Binbaşı
17 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 275 (Bu ay: 1)
Gönderileri

True rms ve kalibreli uygun fiyatlı bir ölçü aleti almak istiyorum gönül fluke almak istiyor tabi ama büyük rakamlar

Şuanda kullandığım cihaz voltajı fazla gösterince sedaş'ı arayıp bildirdim gelip ölçüm yaptılar 223-230-250 volt çıktı fazlar kullandıkları cihazın markasını göremedim ama cihazdan bobin sesleri falan geliyordu ufacık şey olmasına rağmen

Ben gazları 248-250-270 ölçmüştüm kendi cihazımı kırıp atasım geldi tabi :)

Birde bu multimetrelerde 9v pil ile çalışanlarda pil azaldıkça ölçümlerde hata yaptığını okudum bu doğru mudur eğer doğruysa böyle bir sorunu olmayan cihazlar var mı ?


Birde ölçüm aralığının manuel veya otomatik olması arasında fark var mı ?

Örneğin voltaj kademesi 6-60-600 volt olarak seçenekler oluyor otomatiklerde sadece voltaj kademesi oluyor aralarında ölçüm hassasiyeti olarak bir fark oluyor mu ?

Merhabalar

İş gereği horn hoparlör'ü çalıştırmak için 12 volt'luk amfi kullanıyoruz fakat sürekli arızalanıyorlar hoparlör sorunlu oluyor gidiyor ısınıyor gidiyor zamanla eskiyor sesi gittikçe kısılıp yine bozuluyor.


Son kurlardan dolayı fiyatı iyice arttı tamir edecek teknik bilgim olmadığı için de kendim basit bir devre hazırlamak istiyorum.

Sadece usb'deki parçayı sürekli tekrarlaması gerekiyor bizim için bass, tiz, ileri, geri, pause özellliklerine bile gerek yok ayrıca daha uygun olacağı ve kendim yapacağım için daha kolay tamir edebilirim diye düşünüyorum.


Sd Kart okumalı mini horn hoparlör amfisi nasıl yapılır ?
Sd Kart okumalı mini horn hoparlör amfisi nasıl yapılır ?


Şu anda hali hazırda kullandığımız cihazlar bunlar gri olan aynı marka olmasına rağmen daha uzun ömürlü ama geçende gri olanda kafasına göre ses'i azaltıp yükselterek çalışmaya başladı siyah olanı hiç bahsetmiyorum.

Fakat ayrıyetten şöyle bir sorum olacak siyah olan cihazda daha önceden tda**** tipi amfi entegresi vardı en sonki bozulan cihazda böyle soğutuculu bir entegre yoktu sadece smd entegreler var dı soğutucusuz çalışabilen amfiler mi üretiliyor bilmiyorum ?(cihazı bulursam bakacağım)

Ayrıca bu cihazlar arasında siyah olanı biraz daha fazla ses veriyordu ama ses kalitesi düşüktü gri olanda ise ses bir tık daha az ama tonlamalar daha anlaşılır oluyor.


Sd Kart okumalı mini horn hoparlör amfisi nasıl yapılır ?

Bu tip bir sd kart okuyuculu mp3 oynatıcı ile stereo çıkışlı nasıl bir amfi devresi yapabilirim hangi entegreyi kullanmam gerekiyor ?

Ayrıca horn hoparlörler de 50 watt yazıyor ama gerçek değer olduğunu düşünmüyorum reelde kaç watt ile çalışıyor bilen varsa yazarsa memnun olurum.


Konuyla ilgili genel bütün önerilere ve tavsiyelere açığım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhabalar

Skoda Superb aracım sıcakken 20-30 dk stop ettikten sonra marş basınca 2-3 turda çalışıyor.

2 ay önce 1 kere yapmıştı bugün de 2 kere yaptı bütün bu geç çalışma sorununda araba sıcaktı ve yaklaşık 30 dk civarı durmuştu ve hava soğuktu (Benzer sorunu yaşayanlar lütfen bildirirse sevinirim.)


Ben de hava soğuk diye ve akü soğuktan etkilenebildiği için (yazın çalışıp kışın çalışmayan aküler oluyor bitici) aküden şüphelenip ölçtürdüm.


Skoda 1.6 TDI arada geç çalışma ve akü durumum iyi mi kötü mü ?

Aracın orjinal aküsü bu ve 2016 model olmasına rağmen hala üstünde bu akü var.

Skoda 1.6 TDI arada geç çalışma ve akü durumum iyi mi kötü mü ?

Ölçülen değer ise bu aklımı karıştıran nokta ise şu akünün üzerinde 380a ve 680a değerler var.

Cihazın ölçtüğü dın yani ani akım değeri oluyor aküde yazana göre 380 amper vermesi gerekiyor.

Testte 388 amper veriyor yani olması gerekenden 8 amper fazla ve akü 5 yaşında

680a değerini baz alırsak akü kötü durumda tam olayı çözemedim.

Akünün üzerinde yazan en/sae/gs değeri ne oluyor onu bilmiyorum malesef

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sil

İlk ay 50 TL sonraki ay 350 TL civarı sanal kart ile ilk ay deneme sürümü aldım. Alırken biraz kararsız kaldım ama ne boş şeylere para harcıyorsun diyerek aldım :)


İçerisini kurcalarken kayboldum daha da birçok yer vardır bulamadığım eminim.

2020 model Mercedes aracımda 80 km üstünde şıpırtı sesi geliyordu.

Autodata'da kronik arızalar bölümünü gördüm gezerken sorunun sebebini çözümünü yapılışını gördüm PDF olarak çıktısını aldım.

Garantiden servise vereceğim usta lafı dolandırırsa direkt sayfayı vereceğim eline arabanın farklı yerlerini de kurcalamamış olacaklar usta bilir bilmez orası muamma tabi


Renault Kangoo aracımda kayış ötme problemi vardı usta aynı araç bende de vardı çözemedim dedi sorun alternatör kasnağı yazıyor ve sorunun bundan olduğunu düşünüyorum usta sağlam bile dese direkt değiştireceğim.

Bu kayışı kaç kere değiştirdiğim belli değil eğer sorunum çözülürse direkt parasını fazlasıyla çıkartmış olacak


Aracın yağ spesifikasyonları, direksiyon, fren hidroliği bilgileri soğutma suyu bilgisi vs.


İş yerinde birden çok aracı olana yada çözemediği bir sorunu olan için tavsiye edebilirim.

Eğer aracınız ile ilgili merak ettiğiniz bir şey varsa yardımcı olurum.

Merhaba arkadaşlar

yaklaşık 1-2 haftadır cs go'da drop sorunu yaşıyorum bu işin başlangıcına gelecek olursak rdr 2'yi kurdum ve rockstar launcher sorunu yaşadım çözüm denemeleri yaparken birinin disk adını değiştirdiğini gördüm ve D: diskini E: yaptım fakat bütün oyunlar D: diskindeydi steam falan biraz saçmaladı ama disk adını düzeltince düzeldi. Aynı zamanda ekran kartı driver'ini de yani radeon software'yi de güncelledim.

ve cs go'yu resmen 15 ping ile oynamaya başladım aşırı bir drop sorunu yaşadım rockstar launcher sorunu olduğu için de direkt format attım.


Malesef sorun tam anlamıyla çözülmedi az da olsa drop sorunu yaşıyorum ve bu gerçekten can sıkıcı hale geldi. görüntü ayarlarından tam ekran yapınca 144 mhz'e sabitlendiği için baya düzelir gibi oluyor fakat 2-3 açılmadan birinde monitör uyumsuz mod 2560-1440 d-port'ta açıın gibi yazılar geliyor ve restart atmadan düzelmiyor (bunun çözümünü bilen varsa da yazarsanız çok sevinirim samsung monitör)


bugün msi afterburner'i kurup incelemeye başladım ama gpu kullanım yüzdesinde öyle bir anormallik görmedim bazen %50 falan oluyor ama drop yaşadığım zaman değil, ayrıca ram mhz'i 800 mhz yazıyordu buna anlam veremedim ve dxdiag'dan ve görev yöneticisi performans bölümünden baktığımda 16 gb ram'in 8 gb'ı ekran kartına paylaşıldığını gördüm. görev yöneticisinde ram mhz'i 2666 yazıyor fakat speecy programını kurdum 1333 mhz gözüküyor. Msi afterburner 800 mhz gösteriyor iyice kafam karıştı.


Bilgisayara daha 1 hafta önce format attım tertemiz hiçbir ayar yapmama ma rağmen nasıl böyle oldu bilmiyorum.Cs Go drop sorunu [ÇÖZÜLDÜ]


Cs Go drop sorunu [ÇÖZÜLDÜ]


Cs Go drop sorunu [ÇÖZÜLDÜ]Edit:

Cs Go drop sorunu [ÇÖZÜLDÜ]


Cs Go drop sorunu [ÇÖZÜLDÜ]


Bunlarda cpu-z ve occt testleri galiba bir sorun yok 1333 mhz konusunuda araştırdım galiba yarısı yazıyormuş yani bir problem yok

o zaman bu drop sorunu nereden geliyor :) ayrıca rdr 2 vb. oyunları sorunsuz oynayabiliyorum.


EDİT 2: Buraya yazdığım monitör sorunundan sonra monitör ayarlarını incelerken monitör bağlantı hızının sürekli 144 hz 75 hz 6x hz sürekli olarak değiştiğini gördüm sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünerek bütün ayarları sıfırladım ve düzeldi :)

2004 model 1.5 dci Kango araçta kayış sorununu çözebilen usta bulamadık

İlk başta bi usta yan sanayi gergi ve kayışı değişti 2 hafta sonra gergi de pert oldu sonra orjinal gergi aldık 3-4 katı para verip kayışı değiştirdik yine olmadı.

Orjinal kayış taktık yine olmadı en babası 1 ay anca gidiyor.

En son geçen ay değiştirdik yine ötmeye başladı.

Renault ustasına götürüyoruz bu araçtan bende de vardı çözemedim bu sorunu dedi çözümü olmayan sorun mu olur. Klimalı versiyonlarında bu sorun yok ama klimasız gergili olduğu için galiba ses yapıyor hem şoförü hem de çevreyi rahatsız eden bir ses

Benzer sorunu yaşayıp çözüme ulaşanlar oldu mu ? Nasıl çözdünüz ?

2016 model superb araçta ilk çalıştırmada yükseklik ayarını ve odaklanmasını yapıyor.

Fakat far ayarı çok alçak uzun yolda ileriyi hiç göremiyorum uzun far yakınca karşı dağ gözüküyor ama uzun far ile gezemiyorum tabi

Bu araçlarda far ayarı oluyor mu yada zamanla performans düşüklüğü oluyor mu Xenon hakkında pek bilgim yok

Özellikle manuel şanzıman araç kullanıcıları buna eskiden ben de dahildim çalışan sistemi ellemek istemez zaten piyasada şanzıman yağı değişmez yada değişmesine gerek yok gibi bir algı var ama değişmeli kimi 200 bin diyor ama bu sizin araca olan sevginize göre kullanmanıza ve vites geçişlerine vs. göre değişir.


Ben de durduk yere değiştirmedim geri vites dişlisi arızalandığı için şanzıman tamirinden sonra vites geçişlerinde özellikle soğuk şanzımanda baya sertleşme oldu.

Usta şanzıman tamirine yanlış hatırlamıyorsam 300 TL almışto kaliteli 2 lt bir yağ 200 TL yapıyor.

Zaten içine nasıl bir yağ koyduğu meçhul, belkide şanzıman yağını boşalttığı arabaları bi tank'ta biriktirip tofaşların vs. araçların yağlarını çorba edip tamir sonrası geri koyuyor olabilir.


Liqui moly sitesinden aracıma uygun olan şanzıman yağını alıp değişimi yaptım aracın yağ kapasitesi 1.7 lt iken araçtan 2.5 lt yap çıktı işin garip kısmı 1.2 lt'den sonra yağ doldurma deliğinden dökülüyor nasıl becerdiğini biz de anlamadık hatta yağ karşı hazneye geçsin diye lastiği çevirdik aracı askıda çalıştırıp yürüttük vs. Ama işe yaramadı en sonunda şanzımanın en üstünden vites geçiş kısmından doldurdular.


Uzun lafın kısası kaliteli yağ ile şanzımanım nasıl oldu reklam yapmıyorum ama yağın rengi alışkanlığı bile kaliteli olduğunu gösteriyordu.

Koyulduktan hemen sonra vites geçişleri tıkır tıkır oldu orjinalinden bile iyi araç 130 bin km'de


Uzun vade kullanımında fark ettiğim de aracın rölanti devri 900 den 850 civarına düştü.

Ayrıca rölantide çok hafif sarsıntı gibi bir sorun vardı ama çok narin olduğu için hiç ustaya gitmedim ayrıca sürekli bir sorun değildi rölantide arada bir gelip giren ve çok ince ince arabayı bi sallayıp giden bir sarsıntıydı ama şoförün anlayacağı ve can sıkıcı bir sorundu bu sorunda değişeli yaklaşık 2 hafta oldu geçti.


Yani hiç aklınıza gelmeyecek alakasız göreceğiniz problemler şanzıman yağı kaynaklı olabilir.


Benim görüşüm şanzıman yağını 100 bin'de bir değiştirilmesi yönünde zaten masraflı bir işlem değil konforu arttıran bir işlem ama kaliteli ve aracın standartlarına uygun bir yağ koyulmayacaksa eskisinden kötü olma olasılığı daha fazla

Elektrik kesintisinde ve gereği halinde ankastreden modemi çalıştırabilmek için kullanmadığım powerbank'ı mt3608 ile voltaj yükselterek çalıştırmayı denedim.

Powerbank içinde 4 adet Samsung 18650 pin var birbirlerine paralel bağlı ben elektriği direkt pillerden aldım kart'tan almadım telefon şarj özelliği bozulmasın vs. diye tabi yeterli akımı vereceğini düşünmüyordum.


Sorunsuz voltajı veriyor hatta modemi takıp voltajı öyle ölçtüm herhangi bir düşüş vs. yok


Ayrıca 2 farklı modemde ve 2 farklı hatta biri adsl biri vdsl denedim dsl ışığı yanıp sönüyor bağlanacak gibi yapıp gidiyor ama bağlanmıyor.


Bu durumu bir modem grubunda arkadaşın akım korumalı priz kullandıktan sonra hat değerlerinin düşmesine benzettim.


Sorunun sebebi sizce nedir ? Voltaj yükseltici voltajı dalgalı yada parazitli verdiği için sağlıklı bir bağlantı kuramıyor mu acaba

Hakkında
Konum: Düzce,Akçakoca
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Mesaj Sayısı: 1.776
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.456
İkinci El Bölümü Mesajları: 19
Konularının görüntülenme sayısı: 37.722 (Bu ay: 359)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.687 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.