Binbaşı
17 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 146 (Bu ay: 7)
Gönderileri

Özellikle manuel şanzıman araç kullanıcıları buna eskiden ben de dahildim çalışan sistemi ellemek istemez zaten piyasada şanzıman yağı değişmez yada değişmesine gerek yok gibi bir algı var ama değişmeli kimi 200 bin diyor ama bu sizin araca olan sevginize göre kullanmanıza ve vites geçişlerine vs. göre değişir.


Ben de durduk yere değiştirmedim geri vites dişlisi arızalandığı için şanzıman tamirinden sonra vites geçişlerinde özellikle soğuk şanzımanda baya sertleşme oldu.

Usta şanzıman tamirine yanlış hatırlamıyorsam 300 TL almışto kaliteli 2 lt bir yağ 200 TL yapıyor.

Zaten içine nasıl bir yağ koyduğu meçhul, belkide şanzıman yağını boşalttığı arabaları bi tank'ta biriktirip tofaşların vs. araçların yağlarını çorba edip tamir sonrası geri koyuyor olabilir.


Liqui moly sitesinden aracıma uygun olan şanzıman yağını alıp değişimi yaptım aracın yağ kapasitesi 1.7 lt iken araçtan 2.5 lt yap çıktı işin garip kısmı 1.2 lt'den sonra yağ doldurma deliğinden dökülüyor nasıl becerdiğini biz de anlamadık hatta yağ karşı hazneye geçsin diye lastiği çevirdik aracı askıda çalıştırıp yürüttük vs. Ama işe yaramadı en sonunda şanzımanın en üstünden vites geçiş kısmından doldurdular.


Uzun lafın kısası kaliteli yağ ile şanzımanım nasıl oldu reklam yapmıyorum ama yağın rengi alışkanlığı bile kaliteli olduğunu gösteriyordu.

Koyulduktan hemen sonra vites geçişleri tıkır tıkır oldu orjinalinden bile iyi araç 130 bin km'de


Uzun vade kullanımında fark ettiğim de aracın rölanti devri 900 den 850 civarına düştü.

Ayrıca rölantide çok hafif sarsıntı gibi bir sorun vardı ama çok narin olduğu için hiç ustaya gitmedim ayrıca sürekli bir sorun değildi rölantide arada bir gelip giren ve çok ince ince arabayı bi sallayıp giden bir sarsıntıydı ama şoförün anlayacağı ve can sıkıcı bir sorundu bu sorunda değişeli yaklaşık 2 hafta oldu geçti.


Yani hiç aklınıza gelmeyecek alakasız göreceğiniz problemler şanzıman yağı kaynaklı olabilir.


Benim görüşüm şanzıman yağını 100 bin'de bir değiştirilmesi yönünde zaten masraflı bir işlem değil konforu arttıran bir işlem ama kaliteli ve aracın standartlarına uygun bir yağ koyulmayacaksa eskisinden kötü olma olasılığı daha fazla

Elektrik kesintisinde ve gereği halinde ankastreden modemi çalıştırabilmek için kullanmadığım powerbank'ı mt3608 ile voltaj yükselterek çalıştırmayı denedim.

Powerbank içinde 4 adet Samsung 18650 pin var birbirlerine paralel bağlı ben elektriği direkt pillerden aldım kart'tan almadım telefon şarj özelliği bozulmasın vs. diye tabi yeterli akımı vereceğini düşünmüyordum.


Sorunsuz voltajı veriyor hatta modemi takıp voltajı öyle ölçtüm herhangi bir düşüş vs. yok


Ayrıca 2 farklı modemde ve 2 farklı hatta biri adsl biri vdsl denedim dsl ışığı yanıp sönüyor bağlanacak gibi yapıp gidiyor ama bağlanmıyor.


Bu durumu bir modem grubunda arkadaşın akım korumalı priz kullandıktan sonra hat değerlerinin düşmesine benzettim.


Sorunun sebebi sizce nedir ? Voltaj yükseltici voltajı dalgalı yada parazitli verdiği için sağlıklı bir bağlantı kuramıyor mu acaba

Ban yemem inşallah :) sonuçta test'e rest pardon yardım ettik.

Merhabalar biraz araştırayım dedim ama işin içinden çıkamadım.

Şuanda keenetic extra dsl kullanıyorum memnunum birkaç ay'a inşallah vdsl gelecek bulunduğum bölgeye şuan ki port dolabına olan uzaklığım 250 MT amacım 100 mbps hız alabilmek sorunsuz şekilde

 

Broadcom modemler çok önerilmiş gördüğüm en son çıkan chipset BCM63138 galiba ama bu chipset'i kullanan modemlerde 1800 civarında hep

Birde fritzbox çok efsane olarak anılmış fritzbox 7590 modeli var amazonda 1500 TL civarına geliyor ama Türkiye'de bir tane satıcı var o da 2.500 TL'ye satıyor Almanya'dan gelecek bir akrabamdan isteyebilirim bu ürünü bu modem de intelin chipset'ini kullanıyor galiba


Benim için torrent özelliği falan filan çok önemli değil birinci önceliğim en yüksek hızı alabilmek bunun için ne tavsiye edersiniz teşekkür ederim.

Web siteleri ve Steam gibi uygulamaları kaç çeşit şekilde engelleniyor ve hangi engelleme yöntemi nasıl aşılıyor bunun hakkında bilgi almak istiyorum.


Mesela sunucuların ip adresleri engellendiyse proxy ile mi daha iyi olur yoksa VPN ile mi neden ?

Ve bu yapılan işlem sistemde gözükür mü ?

Bildiğim kadarıyla VPN de yasaklı sitelere değil de bağlı olduğumuz VPN sunucusuna bağlıymışız gibi gözüküyor diye biliyorum.

Xiaomi dafang kameram çalışmıyordu beraberinde kullandığım adaptörde (telefon şarj aleti) arızalanmıştı.

Bugün içini açtım bakmak için şarj kablosunu taktım elimle kontrol ederken voltaj regülatörü elimi yaktı ama baya ısınmıştı yarım saat elim sızladı.

Regülatörü telefon kamerası ile zar zor okudum "I4VF" yazıyor sadece Google amcaya sordum ama herhangi bir bilgi çıkmıyor.

Regülatörü nereden bulabilirim yada kameranın kartının şemasını bulabilir miyim ?

Ayrıca tek ısınan parça bu bunu değiştirince sorun düzelir mi sizce başka parçalara zarar verme olasılığı nedir ?

Dahua ip kayıt cihazım var.

5 adet kameradan 4'ü retro marka f/p cihazlar kolay kolay sorun yaşamıyorum genelde switch'in oradan kablolar boşluyor vs. Düzeltince sorun gidiyor hemen buda nadir oluyor.

Ama en önemli yerde dahua ip kamera kullanıyorum kaliteli bir görüntü almak istiyorum. Kamera kafasına göre belli bir süresi vs. yok bazen bir ay bazen bir gün sonra kayıt cihazında ağ barındırıcısı bulunamıyor hatası veriyor ve çalışmıyor.

Switch'de aktif olarak çalışıyor LED yanıyor. Ayrıca kayıt cihazına reset atınca sorun çözülmüyor.

Fakat Modem, Switch, Kamera güç kaynaklarının bulunduğu üçlü prizin tuşundan açıp kapatınca sorun çözülüyor bu sorunun kaynağı nedir ?

Ne yapmam gerekiyor ?

baymak falke fx 24 fi kombide ekranınız 2-3 saniyede bir gidip geliyorsa yada sürekli açılıp kapanıyorsa kombinizin anakartındaki röle arızalıdır.


Diğer röleleride kontrol etmenizde fayda var tabi genelde röle arızalarında arıza kodu verir veya kombiye hiç elektrik gelmez bunun için rölelerden hiç şüphelenmemiştim beslemesini inceledim hiçbir sorun görmeyince röleleri kontrol ettim.

Röle 5-10 TL civarı elektrikçilerde bulabileceğiniz 4 pinli daha önce lehim yapan herkes tamir edebilir.

Kombiciler anakart değişimine minimum 400-500 TL alıyor. Ayrıca elinizdeki kartı 10 TL'ye tamir edip tekrar satıyorlar. Tamiride en az 150-200 civarıdır.


Bu sorunu veya benzer sorun yaşayan arkadaşlar takıldığınız bir kısım olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/dc/6c/1e/dc6c1ecb5b366bd835e47d2dd5a698cb.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/07/df/73/07df736a2ccf66d41c8aef81589c6bbe.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/69/f3/b0/69f3b004270b0360a1263e2ab73f5995.jpeg&t=0&width=480&text=1baymak falke fx 24 fi sürekli açılıp kapanıyor.

baymak falke fx 24 fi kombi ekran gidip geliyor.

baymak falke fx 24 fi  03 yazısından sonra kapanıyor.

baymak falke fx 24 fi kombi elektrik gidip geliyor.

baymak falke fx 24 fi 3 saniyede bir ekran gidip geliyor.

baymak falke fx 24 fi kombi tam çalışacakken kapanıyor.

baymak falke fx 24 fi boyuna açılıp kapanıyor ekran sürekli gidip geliyor.

Uzun süredir ups arayışı içindeyim ama amacım uzun süreli olmasıydı.

normal ups'lere büyük akü taksam çok uzun sürede şarj olacağı için istememiştim.

sahibinden'de araştırma yaparken inform ups'leri buldum.

3 akü seri bağlanarak çalışıyor. Satıcının söylediğine göre çift şarjörlü aküleri gayet hızlı bir şekilde şarj ediyormuş.

1 kva bana yeterde artar bile ürünün fotoğrafları bunlar


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6c/dd/29/6cdd2955f418626823331aa9bcb97370.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/de/54/63/de5463fce652d8ba71c56f82ac2fe031.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/59/11/f8/5911f8879e66c592586d598ac7c153ba.jpeg&t=0&width=480&text=1ilan linkleri:


https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-online-cift-sarjorlu-sureli-ups-872434613/detay


https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-1-kva-inform-online-ups-kesintisiz-guc-kaynagi-871703927/detay


farklı satıcılar fakat aynı ürünler sizce alınır mı ? alan var mı ? tavsiye eder misiniz ?

Televizyonunda ek cihaz olmadan ayrıca illegal olmadan belgesel kanalları izlemek istiyorum.

Digiturk ve dsmart'a baktım birinde olan kanallar diğerinde yok

Ayrıca 2 tane belgesel kanalı izleyeceğim diye taahhüt yapıp bağlı kalmak istemiyorum.


Astra uydusunda birçok belgesel kanalı var. Astra uydusundaki Türkçe belgesel kanalları şifresiz midir ?

Yeni bir çanak ile bu kanalları izleyebilir miyim ?

Eğer olmuyorsa ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

Hakkında
Konum: Düzce,Akçakoca
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 1.475
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.140
İkinci El Bölümü Mesajları: 15
Konularının görüntülenme sayısı: 37.722 (Bu ay: 2.479)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.497 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.