Şimdi Ara

ARAÇLARDA LPİ SİSTEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
6.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda lpi sistemini kullanan arkadaşlar varmı.Teknik bilgi verebilirmi,km de ne yakmaktadır.Teşekkürler.
    ilgili linkhttp://www.vialle.com.tr/default.aspx

• mantıklı.

günümüz lpg sistemlerinde yüksek basınçlı gazı 1-1,5 barlara düşürebilmek için regülatörden geçiriyoruz ve donma yapmaması için regülatörü de radyatör suyuyla ısıtmak zorunda kalıyoruz.oysa yüksek basınçtaki lpgnin basıncı düşerken ortamdan ısı çekme özelliğini bu sistemdeki gibi kullanabilsek hem daha ekonomik hem de daha güçlü sürüş sağlanabilir.
  • quote:

Sıcak, soğuk, nem, rakım ayarına gerek yok!

Sıralı sistem buharlı LPG sistemlerinde, hava veya coğrafik koşullara göre ayar yapılmaktadır. Oysa ki sıvı püskürtmeli LPG sistemi olan Vialle LPi, LPG'i sıvı olarak sisteme gönderdiği için dış etkenlerden etkilenmez.

sistem hakkında bilgim yok fakat burda çuvallamışlar gibi, benzinle aynı mantıkta çalışıyor diyorlar fakat benzin için bile bu dış etkenler araç tarafından hesaplanarak değiştirilirken burda nasıl her koşulda aynı şekilde çalışıyor anlayamadım.
  • quote:

Bagaj taşıma kapasiteniz değişmez ve araç içi yerlerin daha iyi bir şekilde kullanılmasına imkan sağlar.

bu kısımda soru işareti. caramurat lancer'lar için demişti. belki onlarda boşluk var ama bizimkinde nolur acaba
  • Sanırım 4. kuşak LPG sistemlerinden söz ediyoruz.

Silindire doğrudan püskürtme yapan motorlarda sanırım ancak IV. Kuşak LPG sistemleri (LPG'yi silindire veya emme manifolduna sıvı halde iken püskürten sistem, yani buharlaştırıcısız) geldiğinde ve uygulanmaya başladığında mümkün olacak. İşte o zaman III. Kuşak LPG'ye uyum sağlamayan Direct Injection Atmosferik/Turbo/TwinCharger Motorlar sisteme sorunsuz uyum sağlayacak. Yakıt SIVI haldeyken doğrudan püskürtücüler vasıtasıyla silindire beslenecek.

Flüssiggasdirekteinspritzung (Almanca Likit Gaz Doğrudan Püskürtme) Almanya'da 6. Kuşak olarak geçiyor.

http://www.google.de/search?hl=de&q=Fl%C3%BCssiggasdirekteinspritzung&btnG=Suche&meta=

Angebot Gasanlage Icom 6-Zylinder
    Umbau VW Polo 1.4
    ICOM JTG Flüssiggasdirekteinspritzung mit
    BOSCH Pumpe und SIEMENS Einspritzdüsen
    Flexiblen Leitungen Tankstutzen
    Muldentank max. 630 x 270, 67 Liter N
    2 Jahre Garantie und Service vor Ort,
    Abgasgutachten (wird beantragt)
    Inkl. TÜV-Abnahme,
    20 Liter Erstbetankung
    Regulärer VK Kunde 2599,- €
    Inkl. 5% Forenrabatt auf VK:
    Endpreis: 2469,- € inkl. Einbau

ARAÇLARDA LPİ SİSTEMİ

• sizin gönderdiğiniz grafiklerde de bu sistem benzinden daha performanslı görünüyor, vialle'nin grafiğinde de belli devirlerde daha üst performans var... arabasına vialle lpi uymayacak olanlar için şanssızlık olsa da, bu sistemin her araç için fabrikadan programlanarak uyumlu çıkartılması güven verici bir olay... mesela focus'larda motor ışığı yakmadığı gibi bir duyum da aldım bu sistemde... bu motor ışığı malesef teleflexde bile yanıyor focuslarda bir süre sonra... deneyen paylaşırsa durumu iyice ortaya koyabiliriz...
  • 1000 euro+kdvsi olan varsa denesin bizimle paylaşsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

1000 euro+kdvsi olan varsa denesin bizimle paylaşsın

dostum önden sen gidermisinKahraman olursun
  • kriterler göz önüne alındıgında 1000 Euro o kadar cok para degil.
    Normal kitleri 1500 TL den altına taktıramiyoruz.

Vialle LPi'nin Diğer LPG Kitlerine Göre Avantajları:

» Performans Kaybı Yok!
    » Periyodik Bakım Yok!
    » "Backfire" Riski Yok!
    » Motor Ömrü Kısalmaz!
    » Yakıt Tasarrufu
    » Sıcak, soğuk, nem, rakım ayarına gerek yok!

Bu arada Backfire ve rakım ayarı nedir ?
    Lpg li arac hic kullanmadım mevcut sıralı sistem lpglerde bur risk var mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: CiGa95
    quote:

Sevgili _opeth paraya kıyıyor ve takıyormuş, bize de tecrübelerini aktarıyor. (_opeth'in mizah anlayışına ve affına sığınarak, sadece gülmek için)

- Arkadaşlar, taktım, indirim de yaptılar, bir de çay ikram ettiler. Motoru çalıştırdım, arabayı zaptedemedim, uzay mekiği gibi fırladı, gitti ISS Uzay Üssüne çarptı, kasko karşılar mı?

• Güzel bir sisteme benziyor, umarım yaygınlaşır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

quote:

quote:

Sevgili _opeth paraya kıyıyor ve takıyormuş, bize de tecrübelerini aktarıyor. (_opeth'in mizah anlayışına ve affına sığınarak, sadece gülmek için)

- Arkadaşlar, taktım, indirim de yaptılar, bir de çay ikram ettiler. Motoru çalıştırdım, arabayı zaptedemedim, uzay mekiği gibi fırladı, gitti ISS Uzay Üssüne çarptı, kasko karşılar mı?

param yok
    şak şak şak
    pulum yok
    şak şak şak

ciga95 bence sen taktır. lancer'lara çıktı diye duydum.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

quote:

quote:

param yok
    şak şak şak
    pulum yok
    şak şak şak

ciga95 bence sen taktır. lancer'lara çıktı diye duydum.

Flüssiggasdirekteinspritzung lpi gas system
    Angebot Gasanlage Icom 4-Zylinder
    Umbau VW Polo 1.4 ,Mitsubishi colt 1.5 instyle
    herhavzun dibayni,ahtung,technisjhen das gas.
    100 km's 2 litre Garantie und Service vor Ort,
    100 eu+cvf full.

Usta yukarıdaki alamanca açıklamada lancer'den değil,colt 1.5 instyle'den bahsediyor.100 km de 2 litre yakıyor ayrıca 100 yuro full

• quote:

100 eu+cvf full.

Usta yukarıdaki alamanca açıklamada lancer'den değil,colt 1.5 instyle'den bahsediyor.100 km de 2 litre yakıyor ayrıca 100 yuro full

hemen yazan yerin linkini ver bakacağım. 2lt lpg ne demek yav. evin içinde araba kulanırım artık

• quote:

Orjinalden alıntı: LeninGrad

kriterler göz önüne alındıgında 1000 Euro o kadar cok para degil.
    Normal kitleri 1500 TL den altına taktıramiyoruz.

Vialle LPi'nin Diğer LPG Kitlerine Göre Avantajları:

» Performans Kaybı Yok!
    » Periyodik Bakım Yok!
    » "Backfire" Riski Yok!
    » Motor Ömrü Kısalmaz!
    » Yakıt Tasarrufu
    » Sıcak, soğuk, nem, rakım ayarına gerek yok!

Bu arada Backfire ve rakım ayarı nedir ?
    Lpg li arac hic kullanmadım mevcut sıralı sistem lpglerde bur risk var mi?

Backfire: Lpg'li araçlarda gazın yanma odası dışında da yanmaya devam ettiği durum.

Rakım ayarı da sanırım Map (Mutlak basınç sensörü) 'nün yaptığı iş, yani dış hava basıncını ölçerek ECU'ya yakıt basıncı için gereken bilgiyi veren sensör.

• turkce sitelerde fazla kullanici yorumu yok ama bir tane buldum

quote:

Konuyla ilgilenen değerli arkadaşlara ..uzun bi süredir odaklanmıştım bu LPG olayına amacım yakıt tüketimi kendince normal sayılabilecek fakat etraftakilerin' bu araba seni yer bitirir 'edalarına aldırmaksızın 2.kez 2000 model Ford Explorer Limited almış bulunuyorum aracın boş ağırlığı 2.3 ton ,4X4 motor hacmi 4000ccm .6 silindir v.s..uzatmayayım aldıktan 1 ay sonra Vıalle LPI (sıvı püskürtme sistemi)marka sıralı sistemi taktırdım.Vialle Hollandalı bi şirket olup yıllardır otogaz dönüşüm sistemleri üreten bi şirket .Depoyu özellikle büyük sayılabilecek (brüt)83 litrelik seçtim ..yaklaşık 70 litre kadar net LPG sığıyor..yaptığım km mesafesi ise 400 km kadar yani ortalama 20 litre gaz tüketiyor açıkçası ben memnunum..benzinle sürüşten hiç bi farkı yok aksine motor biraz daha sakin ve sessiz çalışıyor gibi..Araştırmalarım sonucu ki bunu aleti taktırdığım yerdeki kişilerde üzerine basa basa dile getirdiler JTG Icomlarda varolabilecek pompa problemi yüzünden seçimi Vialleden yana yaptım..eğer reklam olmayacaksa GaG Lünen diye aratın..Bu sistemin diğerlerinden tek farkı depodan gelen sıvı gazı aynı şekilde motora enjekte etmesi ..diğerlerindeyse sıvı :gaz haline dönüştürülmekte ve bunun içinde birkaç hardware fazladan entegre ediliyor olması .Belirttiğim gibi Vialle sistemlerde konsept basit. Toplam sayacak olursak depo , beyin enjektörler basınç dengeleyecisi bu kadar bence bi aratın markaları zaten yukarıdaki arkadaş yazmış

http://beceriksizler.beep.to/showthread.php?p=3915939

• 2008 sonlarında bu konuyu LPG forumunda sormuştum kimse yanıtlamamıştı. 3--4 ay geçti sisitem Türkiyeye geldi..

İngilterede SUBARU resmi sitesi en iyi LPG sisiteminin Vialle LPi olduğunu iddia ediyor ve istersen 0kmye bile takıyor..Para olsa şöyle ucuz yollu yeni kasa forester bulup Viallelelesem ben..
  • quote:

quote:

100 eu+cvf full.

hemen yazan yerin linkini ver bakacağım. 2lt lpg ne demek yav. evin içinde araba kulanırım artık

böyle bişey yok :) vialle lpi sisteminde de diğer LPG'lerden daha az olsa bile o kadar da değil... sadece performans kaybı olmadığı ve belki biraz arttığı için, diğerlerine göre daha az basarak aynı gücü elde ediyorsun, bir de gaz kıvamında çalışan sistemlerde bir miktar kayıp varken vialle de bu kayıp da yok, zaten bildiğim kadarıyla backfire dedikleri sorun da bu sayede ortadan kalkmış oluyor, yanan herşey yanma odasında ve yanıyor ve ne yandıysa harekete dönüşmüş oluyor...

bu arada ben focus'a taktıracağım eğer taksit kampanyası bulabilirsem, o zaman tecrübelerimi de paylaşırım burada...

• quote:

Orjinalden alıntı: etz

quote:

quote:

100 eu+cvf full.

böyle bişey yok :) vialle lpi sisteminde de diğer LPG'lerden daha az olsa bile o kadar da değil... sadece performans kaybı olmadığı ve belki biraz arttığı için, diğerlerine göre daha az basarak aynı gücü elde ediyorsun, bir de gaz kıvamında çalışan sistemlerde bir miktar kayıp varken vialle de bu kayıp da yok, zaten bildiğim kadarıyla backfire dedikleri sorun da bu sayede ortadan kalkmış oluyor, yanan herşey yanma odasında ve yanıyor ve ne yandıysa harekete dönüşmüş oluyor...

bu arada ben focus'a taktıracağım eğer taksit kampanyası bulabilirsem, o zaman tecrübelerimi de paylaşırım burada...

Taksit var abicim.nasıl yok ya.Arabayı bile taksitle veriyorlorda lpgye taksit olmaz olurmuymuş.Etz dostum bu hafta bu işi hallet seni bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CiGa95 -- 7 Nisan 2009; 10:51:27 >

• 100 kmde 2 lt mi, hadi canım :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.